Fórum pridal Christiano_301, 9. 5. 2019 13:53 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dajú mi v práci voľno keď idem na opravne maturitné skusky?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Bol som na pohovore,a pýtali sa má či chodím do školy.Hovorím nie,ukončil som školu.Že či som sa bol nahlásiť na úrade hovorím nie.Že sa mám tam nahlásiť.Ale ja som do konca júna študentom tak sa nemusím nahlásiť na úrade.Zavolám im a čo im mám povedať?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

ved si zoberies pripadne dovolenku/neplatene volno, s tym by som problem nevidel
  2. 2
    Christiano_301

21 ročný chalan

Ako im to mám povedať že mám skusky v septembri? Lebo to je týždeň ústnych maturít a neviem či mi dajú voľno ako to funguje v práci. Keď toto poviem: “Už nechodím do školy ale v septembri musím ísť na opravne skusky.“ a oni sa môžu opýtať že teraz čo? A čo im mám povedať? Ako im to vysvetlit?
  3. 3
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

že nech si idú prečítať všetky tvoje fóra na birdz.sk, potom pochopia
  4. 4
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@christiano_301 ja neviem, skusil by som to na zaciatok ustami, to by mohlo pomoct

tak si zober volno na ten tyzden, ak ti ho daju
  5. 5
    Sasi2680

27 ročná žena

že už ti neverím, lebo oficiálne si študentom do augusta, nie do júna a na úrad by ti stačilo sa ísť nahlásiť len v septembri.
  6. 6
    Christiano_301

21 ročný chalan

@thinkaboutjustice lebo neviem ako to funguje vieš. Že keď im teraz nahlasim že mám skusky v septembri možno povedia že príďte vtedy keď ste zmaturovali. Aj to mi môžu povedať
  7. 7
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Teba by som nechcela za svojho chlapa . Tie neustále “otázky a problémy “ktoré by si mal , by ma asi dokopali k rozchodu (bird)
  8. 8
    Christiano_301

21 ročný chalan

@sasi2680 do juna moja zlata. A tak teraz môžem ísť kľudne pracovať? Lebo sa má pýtali či som sa bol nahlásiť má úrade hovorím nie. Že či som skončil školu hovorím áno
  9. 9
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@christiano_301 a my ti s tym teraz ako mame pomoct ? mame ist za teba zmaturovat alebo ? :D ved to budes riesit s nimi a uvidis, co ti na to povedia, nejdes robit ziadnu raketovu vedu, nevidim dovod, preco by si tam nemohol robit aj bez maturity ked tak
  10. 10
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

@sasi2680 ee v maturitnom ročníku si študent do júna (dokonca neviem, či nie do konca mája)
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@thinkaboutjustice bože nechápeš má? Klamal som im že som ukončil školu ale kvôli tomu som im klamal aby ma zobrali aby som mohol čím skôr nastúpiť do práce. Tu berú bez maturity ale chápeš čo sa tu snažím vysvetlit? Že keď im poviem že potrebujem ísť na skusky v septembri čo povedia? Chápeš má? Je to týždeň čo budú ústne maturity. Dajú mi týždeň volna? Je mi to take trapne hneď si vypýtať voľno.
  12. 12
    Christiano_301

21 ročný chalan

@feelagain do konca juna. Už končím nejdem ďalej. Kiežby som išiel ďalej tak áno som do augusta študentom ale keď už “končím” tak do konca juna
  13. 13
    Sasi2680

27 ročná žena

@feelagain tak neviem či to zmenili, ale ja keď som bola maturant, tak mi stačilo ísť až od septembra na úrad (?) ale to bolo dávno no
  14. 14
    Panakoja1

20 ročný chalan
    pod nitrianskym hradom

Nechápem načo si klamal, oni by to isto pochopili a nebol by to pre nich problém podľa mňa. Teraz zbytočne riešiš to, čo si si sám nadrobil
  15. 15
    Christiano_301

21 ročný chalan

@sasi2680 keď sa rozhodnem tak, že ukončím štúdium, tak do 7 dni sa musím nahlásiť na urad keď do 7. dni nenájdem nejakú robotu. Mne hovorili vo firme že sa mám nahlásiť má úrade, lebo budúci týždeň budem iba podpisovať zmluvu. Ale keďže ns úrade hovorili že keď do konca juna som študentom nemusím tak. V prípade vtedy musím keď sa rozhodnem ukončiť školu
  16. 16
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@obsession A čo ty vieš, možno má iné prednosti, ktoré by ti nedovolili sa od neho odtrhnúť, len sa nimi nechváli, lebo je skromný.

https://i.imgur.com/FnAW0JS.gif
  17. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@panakoja1 ja viem no. Lebo doma hovorili xy ráz, že pustime ta, nepustíme ta na skusky a teraz nevedel som čo povedať na pohovore. Stačí keď im to poviem budúci týždeň keď idem na školenie? Alebo mám im to povedať teraz? Mám ich zavolať? A ako to mám povedať?
  18. 18
    Danerine

21 ročné dievča

@sasi2680 ja som maturovala pred dvoma rokmi a tiez mi stacilo ist v septembri na urad.. cez leto som normalne brigadovala ako -este stale- studentka
  19. 19
    Christiano_301

21 ročný chalan

@danerine lenže ja nechcem brigádu ale normálnu prácu na TPP. Ja sa rátam študentom do konca juna.
  20. 20
    Danerine

21 ročné dievča

@christiano_301 ok
  21. 21
    Trevor1994

77 ročný ujo

@obsession myslim ze s takym by si si urcite nic nezacala v prvom rade lol.. ved to je horsie jak s deckom, milion otazek o samych debilinach, vsetkeho sa bojim atd...
  22. 22
    Dwarvax

32 ročný muž

To ako myslis vazne tieto otazky alebo sa len tvaris? Lebo ako neverim, ze to niekto moze mysliet vazne. :D
  23. 23
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky

@riddler takze christiano je tvoj fejk ? (hehe)
    @trevor1994 veru , máš pravdu :D
  24. 24
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@obsession Odhalila si ma! :-o
  25. 25
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky

@riddler :D :smile:
    Tak dobre
    Určite má svoje kvality . Veď zo začiatku sa aj dobre čítali jeho troliny, lenže teraz je to stále o tom istom . Musí sa posunúť ďalej (rofl)
  26. 26
    Wewo

26 ročný muž

mas ponaucenie, neklam.

este sa len k kilometra priblizujes k dospelackemu zodpovednemu zivotu a uz ti to sposobilo problemy.
  27. 27
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@obsession No ved ja sa už teším nato, ked sa posunie dalej a bude dávať fora o tom, že ide poprvýkrát k priateľke domov, čo s ňou má robiť, alebo spolu idú na Felicii na road trip po Orave, aké lieky si treba pribaliť.
    A rovno mu dám aj odpoved: Jednoznačne niečo na upchaté diery a proti krúteniu hlavy.
  28. 28
    Lostinthedark

23 ročný chalan
    neoliberálny fašista

@27 Už sa neviem dočkať :D
  29. 29
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler ty si strašný blázon (hehe) (hehe) (retard)
  30. 30
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@christiano_301 Asi máš pravdu, lebo len čistý blázon môže byť takým oddaným fanúšikom tvojej Truman Show :D ty si moja guilty pleasure :D
  31. 32
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky

@riddler :D počuj, z teba by bol tiež dobrý troll , inšpirácie by ti nechýbali :D (cmuk)
  32. 33
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wewo áno máš pravdu. A tak teraz čo mi poradis čo mám robiť? Mám ukončiť školu? Alebo ako mám povedať vo firme že ešte chodím do školy? Mám tam zavolať? Alebo ísť tam osobne ?
  33. 34
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@obsession No ved toto je už nejakú dobu môj veľký sen, aby mi Chris požičal svoj profil a dovolil mi pokračovať v jeho životnom diele. Vedel by som sa vžiť do tejto postavy a vymýšľať dalšie fora, ktoré by sa dejovo vyvíjali, od prvého vzťahu až po svatbu ( otázky typu kde kúpim svadobné obrúčky, neprináša smolu povysávať kostol pred vlastnou svatbou?) :D
  34. 35
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky

@riddler :) si má fakt pobavil :D
    vidíš chris , takto musíš ďalej pokračovať (rofl)
  35. 36
    Wewo

26 ročný muž

@christiano_301 skus hovorit pravdu, alebo aspon neklamat, lebo alternativa je vzdy horsia.

mozno ocenia tvoju uprimnost a ked nie a vykopnu ta, aspon sa poucis. Najdes si nejaku inu pracu...

A nepojdes do pekla! (thumbs)
  36. 37
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler ja si to nevymyslam tieto fóra. Je mi smutne, že si niektorý z Vás z toho robia srandu. A je to možno smiešne že dávam jebnute otázky ale potrebujem radu.
  37. 38
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wewo to mi je jasne ale mám im zavolať alebo ísť tam osobne?
  38. 39
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Keď ťa budú prijímať do práce, tak budú potrebovať overenú kópiu maturitného vysvedčenia, či nie? Odo mňa chceli diplom aj keď nebol vyžadovaný. Ale ak náhodou nie, tak si vybav potom u doktorky PN, že si chorý. Tak nebudeš musieť nič hovoriť. Ja som tiež v minulej práci išla jeden deň na pohovor do ČR ešte v skúšobnej dobe a dala mi doktorka papier 0:) No a na UPSVAR asi budeš musieť ísť, pretože oni ťa myslím nemôžu prijať na TPP ako študenta. Naviac aj práca sa tam nahlasuje kvôli odvodom. Aj do zdravotnej budeš musieť ísť. Aj keď ja si už moc nepamätám, ako to celé prebiehalo...

...Ale inak ozaj nie si fejk? Lebo ja som si to nemyslela, ale už trošku tiež začínam pochybovať :D
  39. 40
    Ceciak

26 ročný muž
    Kráľovstvo Zemiakových Ľudí

Mne to príde že títo ľudia tu sú vo väčšine nepoužiteľný v živote...
  40. 41
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@ceciak Ja tu poznám kopu ľudí čo sú tu a sú úspešní:)
  41. 42
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi Nemusia si pýtať maturitné vysvedčenie. Môžu sa spýtať aké mám vzdelanie, a mám stredoškolské bez maturity. Tak aj kópiu mám zaniesť keď idem na školenie? Ako prebieha školenie? V podstate tak si to predstavujem, že tam budú odprezentovať čo sa v tej firme vyrába a ďalej čo?

Ale ja sa už nerátam ako študentom. Chodím externe - diaľkovo. Rodičia nedostávajú za mna rodinné prídavky, nič proste.

Nie som fejk! To, že dávam jebnuté otázky, neznamená že musím byť fejk. Je mi to trápne stále tu vypisovať to isté, ale neviem ako to v živote prebieha. Preto sa pýtam, lebo nie som s tým oboznámení, neviem ako toto celé funguje.

Prepáčte, ak si myslíte, že si tu robím srandu, nerobím si tu srandu! Len proste potrebujem si poradiť, že ako to celé funguje.
  42. 43
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 A odvody do zdravotnej a sociálnej si platíš sám, či? Prepáč, ak naozaj je to myslené vážne, tak je mi ľúto, čo som napísala :( A rodičia a kamaráti by ti nevedeli poradiť? Mne tiež veľa pomáhali rodičia, ale občas som sa na niektoré odbornejšie veci pýtala na porada.sk :D
  43. 44
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi veď to mi budú strhávať z výplaty nie?
  44. 45
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi rodičia hovoria že prečo som im klamal vo firme že chodím do školy. Že im mám povedať vo firme že mám skusky v septembri. A keď sa budú zas pýtať či som prihlásený ns úrade čo mám povedať? Lebo nie som, nemusím byt keďže do konca juna som študentom
  45. 46
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

No to áno, ale myslím teraz. Keď prestaneš byť študentom, tak si odvody buď platíš sám, alebo zamestnávateľ. Ak nie, tak si stále oficiálne evidovaný ako študent a treba to nahlásiť na úradoch. Teda... Viem, že ja som to riešila už dávnejšie, ale takto nejak to myslím prebiehalo.
  46. 47
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi to mi je jasne že keď ukončím školu musím nastúpiť do zamestnania aby mi zamestnávateľ platil odvody.

Ale ako je teraz s tou prácou? Idem na to školenie. Mám im povedať že ešte mám skusky? Alebo čo?
  47. 48
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 na to som ti odpovedala v @39
  48. 49
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi chcem robiť! Neviem ako budem mat čas a ako sa mi bude chcieť učiť popri práci keď od pondelka do soboty budem robiť. Čo mi poradis? Nechcem aby má stadeto vychodili.
  49. 50
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A skús inak zavolať na UPSVAR a informovať sa, ako máš postupovať:)
  50. 51
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi čo to je upsvar? To som ešte nepočul
  51. 52
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

veď som odpovedala v @39 Keby si bol iba ten jeden týždeň oficiálne na PN, tak vtedy robiť nemusíš;)
  52. 53
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 Úrad sociálnych vecí a rodiny
  53. 54
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi myslel som si
  54. 55
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi tak mám sa tam zastaviť?
  55. 56
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Teda Úrad PRÁCE, sociálnych vecí a rodiny :D
  56. 57
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi volal som tam a iba to som sa pýtal dokedy sa mám prihlásiť na úrad že do 7. dni keď ukončím štúdium.
  57. 58
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 Môžeš tam predtým skúsiť zavolať a informovať sa:) Ale myslím, že áno, že tam budeš musieť ísť. Ako aj do zdravotnej.
  58. 59
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi a že mám zaniesť papier od školy že som ukončil školu keď sa tak rozhodnem že ukončím školu
  59. 60
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 Tak zavolaj ešte raz a povedz aj odkedy nastupuješ do práce. Prepáč, musím končiť. Už sa stále motáme okolo toho istého:)
  60. 61
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi a čo sa mám tam presne spytat? Prepáč nevybavil som takéto veci ešte. Rodičia mi to vybavovali ale už to musím Sám vybaviť
  61. 62
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi veď to nevjem kedy nastupujem do práce. To až budúci týždeň budem vedieť
  62. 63
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 OK, zavolaj tam, povedz že si zatiaľ evidovaný ako šudent, ale v najbližšej dobe nastupuješ na TPP. Ako máš postupovať, dokedy to treba nahlásiť na úradoch a tak:)
  63. 64
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi ďakujem veľmi pekne :)
  64. 65
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 Nie je za čo:) A od školy potom vypýtaj radšej viac tých potvrdení, ešte sa to môže hodiť.
  65. 66
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi dobre :) fakt sa nehnevaj ak som pripadal ako fejk. Proste neviem ako tieto veci fungujú.
  66. 67
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

Ale CHris priprav sa, že na vstupnej zdravotnej prehliadke bude hadička do krku :(
  67. 68
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka nebude ;P
  68. 69
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Musíš doniesť ospravedlnenku.
  69. 70
    Vladqog

27 ročný muž
    Rokfort

Dpc, neviem sa rozhodnut, ci si fakt mega nepodareny troll, alebo si tak tupy....
  70. 71
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

Ale bude :P
  71. 72
    Bonalise

21 ročné dievča
    Bratislava

Okej, dám ti ako prvá užitočnú radu.
    Keď si vypýtaš dovolenku nemusíš hovoriť dôvod prečo ju chceš, mňa sa to ešte nikto nepýtal - ale každý má inak.
    Druhá rada je si vymyslieť dôvod prečo potrebuješ voľno - napriklad ze budes cestovat.
  72. 73
    Bonalise

21 ročné dievča
    Bratislava

Nahlasiť sa na urade nemusis do konca augusta mimochodom aj keby si zmaturoval. Podla uradu nie si student az od septembra
  73. 74
    Christiano_301

21 ročný chalan

@bonalise áno už viem už som sa bol informovať. Ďakujem
  74. 75
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@bonalise Pokial nahodou bude este v skusobnej dobe, rak dovolenka nie je mozna (aspon co viem vo vacsine zamestnani, ja som mala velmi podobny problem). Preto som pisala ten napad s PN.
  75. 76
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

*tak
  76. 77
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Ale je pravda, ze skusobna doba trva vacsinou 2 mesiace, to mi nejak nenapadlo, takze asi ozaj najjednoduchsie bude zobrat si dovolenku. Ale napr kamoska si nemohla v novom zamestnani vziat dovolenku az nejakeho pol roka.
  77. 78
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi Fuha. No nič. Keď mi nedajú nedajbože voľno, tak nič, nepôjdem na opravne.
  78. 79
    Bonalise

21 ročné dievča
    Bratislava

@azizi to záleží od zamestanania, niekde ti robia pol roka problémy s niektorými sa dá dohodnúť na dovolenke aj v skúšobnej. Ak robí na smeny, dá sa dohodnúť na výmene smien.
    PN si treba vypýtať od doktora (nie každý dá PN len tak) a navyše ak ho kontrola nachytá, že nie je počas PN doma (mimo vychádzok) tak bude mať problémy.
    Každopádne - možností je tu niekoľko a skúsiť sa môžu všetky
    Držím palce :)
  79. 80
    Christiano_301

21 ročný chalan

@bonalise Jezisi. Vidíš, toto má ani nenapadlo že môže dôjsť hocikedy kontrola. A dopici. No tak nejdem na skusky, nebudem riskovať to kvôli práci aby má vychodili kvôli tomu že na pnke som a príde kontrola a som na skúškach. Diky za info.
  80. 81
    Bonalise

21 ročné dievča
    Bratislava

@christiano_301
    Za to sa dostáva pokuta od soc. poistovne nie vyhadzov :D
    Už si sa skúšal opýtať či ti vedia dať voľno na ten dátum?
    Ešte som nepočula, že by ho za opýtanie či mu dajú voľno na 1-2 dni vyhodili :) Možno ti sami povedia nejaké možné riešenie.
  81. 82
    Christiano_301

21 ročný chalan

@bonalise začo pokuta od socialky? Ešte nie keďže nedostal som ešte papier kedy mám skusky
  82. 83
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@bonalise Tak ono da sa vsetko, ja som pored rokom trebars bola niekolko tyzdnov PN a mala som vychadzky bez obmedzenia. Ale aj tak mi pride najjednoduchsie riesenie ta dovolenka:)
  83. 84
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A najferovejsie:)
  84. 85
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi áno máš pravdu. Lenže keď som nováčik nemusia mi dať.
  85. 86
    Bonalise

21 ročné dievča
    Bratislava

@christiano_301 pokuta keď ťa nachytajú, že nie si doma počas PN mimo vychádzok. To rieši soc. poistovňa, nie tvoja práca.

Inak zbytočne dramatizuješ, proste sa opytaj ze ci mozes mat volno tie dni, ze by si ho potreboval. Zbytocne nad tym len premyslat ze co ti povedia, my ti to tiez nevieme predpovedat - nevieme aky pristup ma tvoje vedenie.

Posledna moznost co mi napada je odist na deň na priepustku - vysetrenie lekarom, mas na to narok 8x do roka. Ale to je uz len dalsie zbytocne vymyslanie :)