Fórum pridal Paulineckaaa, 8. 6. 2019 22:16 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Depresie

0
Paulineckaaa

21 ročné dievča

Ahojte,chcem sa vas opytat, ci by ste mali nejaku radu, co robit proti depresiam, okrem oblbovakov :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Idz za psychiatrom.
  2. 2
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

esencialne oleje a homeopatika
  3. 3
    Paulineckaaa

21 ročné dievča

nepotrebujem sa rozpravat :D ja len take nejake rady prakticke
  4. 4
    Majmarad

35 ročný ujo

Zamestnaj sa niečím. Ak budeš neustále niečo robiť, nebudeš mať na depresie čas.
  5. 5
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@1

Ináč neviem, možno cvičenie a pohyb na čerstvom vzduchu by tiež nemali uškodiť.
  6. 6
    Aventine

11 ročné dievča

@4 chu-jo-vi-na
    :D
  7. 7
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

1. psychiater je lekar, nie niekto, kto sa s tebou porozprava.
    2. rady ako "nieco rob, nebudes mat na depresie cas", si nevsimaj
    3. esencialne oleje a homeopatika pomozu mozno tak niekomu, kto realne depresiu nema, len sa citi zle.

neviem, co ti je, neviem, co sa ti deje, ale ak mas fakt zle stavy, ries to s odbornikom. ak mas stavy, ktore vies spracovat aj sama, nauc sa s nimi robit a to je tiez dobre stretnut odbornika, ktory ta to nauci.

btw, sport, usporiadanost, poriadok, pravidelny spanok su zaklad.
    to este le neznamena, ze ked to budes robit, tak depresia zmizne.
  8. 8
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Ved klud, nikto sa tu s tebou rozpravat nechce. Chod k doktorovi. Na depresie na nete liek nenajdes. Ked si chora zdvihni zadok a vyhladaj pomoc.
  9. 9
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

napises okrem oblbovakov a vsetci ti pisu ze mas ist za psychiatrom a ten ti da pritom oblbovaky :D
  10. 10
    Majmarad

35 ročný ujo

@aventine skúšala si?
  11. 11
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Ak to je ako choroba, nezvládnutelné stavy, tak odborník. Ak len "depka" tak to chce trochu času, a nejakú motiváciu urobiť niečo, zamestnať sa, napr. Pozrieť dobrý seriál, film, zahrať hru, prečitať knihu ... prísť na iné myšlienky.
  12. 12
    Majmarad

35 ročný ujo

@grietusha neverila by si ale funguje to :)
  13. 13
    Aventine

11 ročné dievča

@majmarad hej. Akože ono to väčšinou funguje v normálnom stave, ale keď som mala prepuknuté silné depky, nezvládala som ani zamestnanie, ani nič. Vtedy sa ani nedá prekonať sa podľa mňa
  14. 14
    Majmarad

35 ročný ujo

@aventine ale dá, len sa nemôžeš prekonávať! To je to kontraproduktívne. Musíš sa zamestnať tak, aby si nemal jednoducho na výber.
  15. 15
    Dwarvax

32 ročný muž

Pohyb by mohol pomoct, ked nie sport, tak prechadzka, napr. v prirode - proste pohyb.

A rob nieco, nebudes mat na depresiu cas naozaj na skutocnu depresiu nepomaha. To je tak pre niekoho kto ma nejaky bezny smutok.
  16. 16
    Tomas55555

24 ročný chalan

A aké máš príčiny depresie ?
  17. 17
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

Sport aspon hodinu denne idealne na obed ked vonku svieti slnko. laska. a vela psanku DLPA ak nepomoze nic z toho tak psychiater
  18. 18
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@4 :D
  19. 19
    Mariquittka

25 ročná žena
    sôvä birdzu, Kežmarok

ak sú depresie z ľudí naokolo, skús nájsť iné prostredie, ale ak to máš v mozgu nedostatkom sérotonínu, tak čokoláda, neskôr oblbováky
  20. 20
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@majmarad tebe zas jebe? Zamestnať sa aby si nemal na výber? Tvoja jednoduchosť a hlúposť ma ubíja. Začni ćítať niečo iné okrem písma svatého a rozprávok na dobrú noc prosím ťa, lebo keby sprostosť kvitla tak ty si rúžový ker z Ruženky čo zajebal celé královstvo...

To bolo akože ten tvoj jednoduchý liek na depresiu? To sa ani nečudujem že si mi to nechcel napísať pod debatu kde si tvrdil, že to ani nie je choroba, muselo to aj tb v hlave znieť poriadne prijebane. Občas by si ten pocit keď sa hanbíš napísať nejak´svoju myšlienku mal nasledovať hlbšie do seba, možno tam zistíš, že vlastn aj sám pred sebou sa cíťiš za seba prijebane a že sa máš aj prečo...
  21. 21
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@torpedo08 asi preto, ze psychiater nepredpisuje oblobovaky, ale antidepresiva
  22. 22
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@majmarad uhm, ja som dosť zamestnaný človek, čo má čo robiť každý deň (ešte aj terapeut mi hovorí, že mám toho až moc). A poznám stavy, keď je pre mňa problém ísť čo i len na záchod, pretože predstav si, depresia ti spôsobuje nedostatok energie. Proste to nedokážem. Depresia je choroba a nie privilégium, na ktoré má človek čas.
  23. 23
    Majmarad

35 ročný ujo

@karlotiskot som rád, že som ťa pobavil, ale vyjadrovať sa k tebe nebudem, nemá to cenu :D
  24. 24
    Majmarad

35 ročný ujo

@grietusha samozrejme, že to čo píšeš je pravda, no vyhrala si nad depresiou a nad tým nedostatkom energie, alebo nie? To je rozdiel a preto píšem to, čo píšem. Ak by som to mal rozpisovať, tak by som tu ošedivel, ale každý človek sa dokáže vysporiadať s depresiou tak, ako vie. Univerzálny spôsob nie je, len som napísal, čo by mohlo pomôcť. To, že tebe nepomáha vyťaženosť je jedna vec, ale poznám ľudí, ktorým to veľmi pomohlo. Áno, strata energie je samozrejme sprievodným javom, ale nie vždy je taká, aby človeka úplne položila. Tiež sa to odlišuje. Napísal som len jednu z možností a vidíš :D Asi je to najskôr zbytočné.
  25. 25
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

@patrixo nazvat sa to vselijak
  26. 26
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@majmarad hej, vždy mi pomohli lieky, aby som mohla začať znovu fungovať.
    Potom poznáš ľudí, ktorí nemali depresiu, ale nejaký sezónny smútok.
    Pozri, vyjadrenia, aké máš, znižujú závažnosť depresie. Ukazujú, že stále nie je pochopena a brana vážne. A to som myslela, že minulé roky bola dosť medializovaná a že smrť toľkých slávnych ľudí (ktorí sú veľmi vyťažení) povedomie o nebezpeči zvýšilo. Ale nie, hľa, tuto odborníci radia iba toho veľa robiť. To, že niekto má energiu niečo robiť, ešte neznamená, že ma lahsiu formu depresie.
  27. 27
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@torpedo08 antidepresíva nie sú oblbovaky. Zeleninu z teba neurobia.
  28. 28
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@majmarad Vyzerám pobavene? Tvoja tuposť ma znechucuje, nie baví.
  29. 29
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

@majmarad vies co ti poviem? Ked budes mat najblizsie anginu alebo zlomenu nohu, zamestnaj sa, aby si na to nemal cas :) bez si napriklad zabehnut, to ti pomoze!
  30. 30
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

ja som depresiu "našťastie" dostal hneď po skončení základnej a v podstate som automaticky zmenil prostredie, návyky, sociálny život. V podstate všetko čo sa odporúča spraviť (a nebol by som toho ani náhodou schopný keby som nebol dotlačený situáciou)

každopádne, nepomohlo mi to a stav sa mi zhoršil až som konečne pristúpil k liekom, ktoré som spočiatku odmietal.

Trvalo to asi 4 roky kým som sa z toho úplne spamätal, bez liekov by som to nedal. Depresia je najhorší stav aký som zažil a komentáre ako @4 ma vedia riadne nasrať
  31. 31
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@torpedo08 a ako chceš riediť poruchu chémie mozgu? Mandarinkami a dobrou hudbou? A kto tvrdí že všetky antidepresíva sú oblbováky?
  32. 32
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

@grietusha @Gnomeslayer no dobre tak niekomu v nejakych pripadoch to urcite pomoze to je jasne ja len zo svojich skusenosti mozem povedat ze to bolo zbytocne ked som braval psychiatricke lieky ale nehovorim ze to je u kazdeho zbytocne
  33. 33
    Yoss

28 ročný muž

Určite zmeniť prostredie a ľudí, lebo to ťa drží na tej istej depresívnej úrovni. Musíš sa toho zbaviť a aspoň na chvíľu niekam odcestovať.
  34. 34
    Paulineckaaa

21 ročné dievča

@staphylococcus myslim,ze tu je to na to,opytat sa na nazor ci radu inych :)
  35. 35
    Paulineckaaa

21 ročné dievča

@grietusha ved prave,predtym som sa stale hybala,kedze som milovnik roznych sportov a teraz nemam chut ani energiu na nic. Este k tomu skuskove, uz je toho na mna vela..
  36. 36
    Zoberhrozno

25 ročný muž

@hoperpohroma nechcem kazit srandu, ale tebe by prave tie oleje pomoct mohli :D
  37. 37
    Desertdrift

20 ročný chalan
    Universe

Na zlepšenie nálady zaberá L-Tryptofan a na energiu Ashwagandha v kapsulách, to je vlastne alternatíva antidepresív a podobných.
  38. 38
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@grietusha psychiater je lekar, ktory nema na depresiu dosah ;)
  39. 39
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

K téme - na depresiu ti pomôže jediné - úspech
    Depresiu máš lebo si so sebou nespokojná, chýba ti niečo čo potrebuješ/chceš a získaš to radikálnou zmenou životného štýlu a viacerymi úspechmi s ktorými budeš spokojná (nájdi si frajera, zarob ťažké money, ... )
  40. 40
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Antidepresiva a podobné pičoviny sú to isté ako alkohol - oblbnú ťa, ale chvilkovo si uvedomíš realitu a chytí ťa ešte väčšia depresia, to rovno chlastaj
    Pomocť možu možno určité druhy aminokyselin a minerálov/vitaminov stimulujucich tvorbu určitých hormónov
  41. 41
    Wewo

26 ročný muž

Mne sa osvedčila psychiatrička ktorá robila aj terapeutickú prax - takže rôzne terapeutické metódy a postupy ale mala veľké vedomosti s psychickými poruchami.

Depresie som mal úplne že "crippling", niečo neskutočné, nikdy predtým som si to nevedel predstaviť a úplne pochopiť u druhých.

Ale ja som to mal z nootropik ktoré som si sám naordinoval. Vysadil som ich a bol som znova šťastný človek (love)
  42. 43
    Paulineckaaa

21 ročné dievča

ďakujem za rady :)
  43. 44
    Sidious

21 ročný chalan

@majmarad Súhlasím s tebou ohľadom toho že by sa mal človek nejako zamestnať. Ja keď musím robiť obrovské kvantá vecí do školy a vyvíja sa na mňa nátlak, tak som v pohode. Ale keď mám voľno a nemám čo robiť, tak sa dostávam do príšerných stavov.
  44. 45
    Exomor

tvári sa, že má -1 roky
    Smutníčkovo

dobrý makak je najlepší liek (:
  45. 46
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@39 :D
  46. 47
    Majmarad

35 ročný ujo

@sidious toto je pointa, nesmieš mať voľno!!! Nemyslím teraz ako také, ale musíš aj to vyplniť akoukoľvek činnosťou, koníčky, alebo nejaký výlet. Jednoducho musíš okrem spánku fungovať nonstop.
  47. 48
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

@4 musi jebat, musi jebat, bodka.
  48. 49
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@zoberhrozno ale nie na depresie (hehe)
  49. 50
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ak myslis klinicke depresie tak sa daj na drogy. Ci uz tie od psychiatra, alebo radsej DMT pripadne LSD (idealne tripuj s niekym komu doverujes a kto ma skusenosti so psychadelikmi).

Ak myslis "depresie" tak aspon v mojom pripade staci zamestnat mozog nejakou aktivitou (vacsinou idem k moru, jazdim na motorke, pozeram Netflix, upratujem fotogaleriu na compe LOL).
  50. 51
    Badgrl

26 ročná žena

@wewo ahoj mozem vediet ake nootropika si uzival? Ja sa prave na ne chystam
  51. 52
    Badgrl

26 ročná žena

@tommyhot ako mozes niekomu odporucit drogy?
  52. 53
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@badgrl preco nie? Psychiatri ta bezne davaju na lieky (drogy). Akurat ti predpisu sracky, ktore ta vacsinou fyzicky pekne dojebu. DMT ani LSD nie su fyzicky skodlive a ani navykove.
  53. 54
    Wewo

26 ročný muž

@badgrl huh? @51 @52 @53

ved odo mna prave chces aby som ti odporucil drogy
  54. 55
    Badgrl

26 ročná žena

@wewo @tommyhot ale no tak chlapci :) naozaj ma idete chytat za slovicka? LSD je asi nieco troska ine ako nootropika :) aj ked su to vsetko ,,drugs"
  55. 56
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@badgrl rozdiel je len v miere akou posobia na tvoj mozog. Ale principialne tam nie je ziaden rozdiel. Navyse mozes kludne microdosovat LSD z coho budes mat podstatne viac ako z nootropik minus trip. Len preto, ze stat dal na LSD nalepku "nebezpecne" neznamena, ze to tak naozaj je.
  56. 57
    Badgrl

26 ročná žena

@tommyhot pozri, pre mna latky, ktore sposobuju haluze nebezpecne su, bezohladu na to, co si o tom mysli stat. Ja nepotrebujem ist na lsd tripik a ani vyhladavat skratku ku stastiu.