Fórum pridal Montgomery, 15. 10. 2019 09:48 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

dieta az po 40tke

0
Montgomery

29 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Montgomery

29 ročný muž

inspiroval som sa - https://najmama.aktuality.sk/clanok/282929/sajfa-v-tom-ma-jasno-rodicovstvo-po-40-tke-odporucam/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-najmama&utm_content=clanok1
  2. 2
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

myslim ze ten chlapec je znacne dopleteny
  3. 3
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Po 40tke je to uz nebezpecne pre matku aj pre dieta...
    Chapem to v pripadoch, ked sa niekomu dovtedy nepodarilo alebo ked uz nejake deti mal ale citi silnu potrebu si urobit este jedno.
    Ale cielene mat prve dieta az po 40tke mi pride chujove.
    Pre mna je 30-35 kompromis medzi biologickym a financnym/socialnym/psychologickym hladiskom.
    Akoze, este nestupa velmi pravdepodobnost istych vrodenych ochoreni a clovek je stale mlady a silny ale zaroven je uz zabezpeceny a ma odblbnute a nebude zavidiet kamaratom, ze oni este mozu robit kokotiny a uzivat si mladost a on uz nie. Ak budem chciet deti a ak sa mi podari ich mat, tak by som rada v tomto vekovom rozmedzi. Teraz sa este necitim na takyto obrovsky zavazok na cely zivot a v neskorsom veku je to zase nebezpecne.
  4. 4
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

ale zabudli spomenúť, že jeho žena má 30 rokov -_-
  5. 5
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@sasi2680 hej presne a hlavne: "Ja si to užívam, ja sa cítim dobre! Rodičovstvo a otcovstvo hoc aj tesne po štyridsiatke vrelo doporučujem."
    HOC AJ.
    Cize v tom clanku nikto netvrdi, ze treba mat deti zasadne a vyhradne po 40tke. Nemam rada tento druh manipulacie a ohybania reality.
  6. 6
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

dnes to vychadza tak, ze clovek ma deti a stara sa o ne a ma s nimi roboty vyse hlavy, nehovoriac o tom ze musia zvladat pracu a milion kazdodennych povinnosti. On sam ma rodicov vo veku, ked su mu schopni pomoct.. ale ak by sa nasadil trend, ze hurra ideme mat deti po 40. roku zivota, tak by sa stalo, ze zrazu by sa clovek staral o svoje male deti, na ktore uz aj tak nema dost casu v dnesnej rychlej dobe a v tom istom case by sa musel start o svojich 80+ rocnych chorych nevladnych rodicov, ktory byvaju mozno 50 km daleko.. a este chodit do roboty.. to by si potom clovek mohol rovno slucku hodit okolo krku
  7. 7
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

moja mama mala 37, ked som sa narodil a hovori, ze sa citila, ako stara krava, ze uz nemala tu energiu, co by mala v 27.

a aj to vidim, ked chodim po vonku, tie starsie mamicky zvraskavene s malym deckom... nervozne, zanedbane a nepripadaju mi, ze si to nejak uzivaju. a mam plno kamosiek, co maju tesne pred 30 a su mamicky. tie mi pripadaju stastne a vyrovnane a dost si to uzivaju.

a vek otecka je ideal okolo 30 imho, uz sme vybureni, zodpovednejsi a hlavne nebudeme v tych dolezitych rokoch stari opicovani fotri, co si chcu otvorit pivo na balkone a mat svaty pokoj a nie vychovavat dieta (thumbs)
  8. 8
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Je dost rozdiel, ci ide o muza alebo zenu, ako sa pise vyssie. U muza to je v podstate jedno zo zdravotneho hladiska, kedy si dieta spravi, u zeny to prinasa rizika, ale vzdy to moze vypalit dobre.

Osobne som si mala spravit dieta asi v 16tich, lebo uz teraz som tak unavena, ze si neviem predstavit byt matkou, nechcem ani pomysliet na to, ake to bude o niekolko rokov.

Do 30 alebo cerstvych 30 je podla mna maximalny vek na prve dieta
  9. 9
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Ja deti nechcem, ale keby ich mam mat, tak vtedy ked na tom budem ekonomicky naozaj dobre a budem mat vsetko co chcem, svoje auta, dom atd... No a ked je clovek pripraveny na dieta v 25 tak preco nie v 25? Niekto bude pripraveny v 30tke, niekto v 40tke, ved to je individualne.
  10. 10
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

Viete čo je úplne na hovno? To, že rodičia čo majú dieťa až po štyridsiatke neuvedomujú prečo to pre nich nie je také stresujúce. Lebo to dieťa zanedbávajú, myslia si pri všetkom že "to zbaví", že to dieťa sa to aj tak naučí samo do dospelosti, alebo počas nej. Vôbec to dieťa neformujú, nechajú ho tak, nedávajú mu ani pozornosť a potom dieťa dospeje a uvedomí si, že vlastne rodičov nemá ani nikdy nemalo, lebo im "zbaví" . A to je úplne jedno či je to ich prvé dieťa, alebo nie.
  11. 11
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@marjy77 preco si myslis? ja skor vidim opak.. starsi rodicia akoby viac s rozumom vychovavali dieta.. aspon mam pocit
  12. 12
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

Veľa ľudí v dnešnej dobe nemá pocit, že sú v 20-30tich rokoch dostatočne zodpovední a schopní dobre vychovať a postarať sa o dieťa. Neviem, nemám na toto nejaký veľmi striktný názor, akurát z mojej skúsenosti veľa ľudí čo poznám a majú starých rodičov, sú často oveľa vyspelejší na svoj vek. Myslím, že ta to môžu aj rodičia.
  13. 13
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@marjy77 tiez si myslim, ze presne opacne. Co poznam ludi, co mali dieta po 40tke tak nikto z nich to takto rozhodne nema.
  14. 14
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

Bude ťa vyciciavať až do smrti.
  15. 15
    Dwarvax

32 ročný muž

Myslim si, ze je to kazdeho osobna vec, ale uznavam, ze to nie je uplne najvhodnejsia doba. Ja si dieta najblizsich par rokov predstavit neviem (ak vobec niekedy), ale tak som chlap, u zeny je to predsa len ine. Takze jemu - Sajfovi sa to hovori lahko, si myslim.
  16. 16
    Blake95

24 ročný chalan
    77773366444222-2

Tak pre muža asi áno, ale zas keď si človek zoberie že svojmu dieťaťu pôjde na takú stužkovú ako 60 ročný to už ako keby tam to dieťa malo starého rodiča. A to nehovorím o extrémoch ako napr. teraz nebohý Karel Gott, má 12 či 13 ročnú dcéru a proste ona v tomto veku príde o otca, lebo bol už starý. Síce mal nejaké problémy, ale tak 80 rokov je 80 rokov.
  17. 17
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Je to síce riskantnejšie, ale aspoň si stihne človek dovtedy zariadiť život a to nie je na zahodenie

Ja to už však neriešim, ja som si odrodila už v 20ke a 2.x sa už nechystám
  18. 18
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

keby sa do 40-ky nepodarilo, tak určite radšej po 40 ako nikdy, ale cielene nie, jednak kvôli komplikáciám a aj kvôli tomu, že keď sa dieťa nachádza v tom najlepšom veku na cestovanie a užívanie si a je viac mimo ako doma, rodičia sú už pokročilí dôchodcovia, o ktorých sa treba starať, mám jednu kamošku, ktorú mali po 40, otec už takmer 50, tým pádom jedináčik, má 35 je nezadaná, nezamestnaná, býva stále s nimi a nemôže sa na dlhšie pohnúť...noo a je to brutal ťažká situácia, no treba sa aj o tých rodičov postarať, ale nemala by zabúdať ani na svoje sny, sem tam vypadnúť, čo môže pomôcť aj im, aby sa mohli by sa v 80 stať už konečne starými rodičmi
  19. 19
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

Mamka mala segru v 42 rokoch, jej muz mal 52, mali ju planovane a vsetci su stastni :D sestra bude mat dalsi tyzden 5 rokov

A mna mala v 18, druhu segru v 25 a po 20 rokoch sa rozhodla ze jej nestaci no, why not :D podla mna uplne fajn
  20. 20
    Lawey

26 ročná žena
    Břno

moja mama mala 39 ked sa jej narodila druha dcera...a vidim ze je unavena casto krat ale ako si to materstvo uziva! Ked mala mna, nebola na to pripravena, nemala podmienky... samozrejme zhostila sa ulohy matky bravurne, ale teraz je to prave orechove pre nu :)
    Samozrejme, ak by ma mala v 22ke a mala by manzela, dom, zazemie, istoty tak by si to uzivala asi rovnako... ale holt, zivot niekedy nejde podla predstav.
    Nezavrhujem to teda vobec, ale zeby som ucelovo chcela mat deti az po 40tke urcite nie, zo zmienenych dovodov unavy a ptorreby vlastneho pokojaa :D
    Ako momentalne sa na deti necitim vobec, ale ked uz tak okolo 30ky... cosi ako pisala stafylo

Taktiez mam rada svoj zivot a neviem si predstavit ze by som si nezila tak ako si zijem a namiesto toho napr. musela ostat v dubnici s deckom a roobila by som v kauflande a nie pre super firmu v it :DDDDD (cestovanie ani nehovorim :D)
  21. 21
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

Mať dieťa cielene až po 40tke je podľa mňa nefér hlavne voči tomu dieťaťu. Viac sa rozpisovať nebudem, lebo ma tu zas všetci zožerú.
  22. 22
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@dreyjir neboj sa dáš to :D
  23. 23
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

@wistingher ako tak nad tym rozmyslam, uz mi to nevychadza :D
  24. 24
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@patrixo tak to je buď len tvoj pocit, alebo sa mýlim, ja, ale ja si stojím za svojim názorom
  25. 25
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@staphylococcus ale to je iné keď to vnímaš z pohľadu toho dieťa
  26. 26
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@marjy77 aha, takze ty si mala dieta po 40tke a mozes nam to povedat zo svojej skusenosti....?
  27. 27
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@staphylococcus asi ona bola to dieťa po 40tke som to skôr pochopila (?)
  28. 28
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@sasi2680 ja neviem, ale aj tak ma sere tato generalizacia v style JA SOM TO TAKTO MALA TAK TO TAK MAJU ISTO VSETKY DETI, KTORE MALI RODICIA PO STYRIDSIATKE. Lebo, proste, nie. To je kokotina. A vo vseobecnosti je to skor naopak. Ludia, co maju deti vo vyssom veku na ne maju casu viac a viac sa im venuju.
  29. 29
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@staphylococcus nie, ja som dieťa po štyridsiatke, však vravím, že názor rodiča (a kohokoľvek z okolia) je nepodstatný. Podstatný je názor dieťa
  30. 30
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@marjy77 jasne, podstatny je jedine tvoj nazor, mas vzdy pravdu a patent na rozum :)
  31. 31
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Bože to je tupá piča
  32. 32
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@staphylococcus uhádla si :)