Fórum pridal Athenodora, 9. 9. 2018 09:58 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dlhoročné priatelstvo

0
Athenodora

16 ročné dievča

Písala som to v v ankete, ale kvôli počtu slov to nevyšlo celé. Mám dlhoročného kamaráta, zo základky, viac sme sa začali baviť okolo 12 a chodili sme spolu von, k nám a opačne ( nikdy nebolo medzi nami viac). Niekedy v 7 triede sa začal urážať, viac dole
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Athenodora

  16 ročné dievča

  Mám kamaráta, ktorého poznám od základky, boli sme spolužiaci, ale baviť sme sa až tak viac začali okolo dvanástich. Chodili sme spolu von, k sebe, hrali sme sa no proste.Bol mi ako brat ( nikdy medzi nami nebolo nič viac).

  Nebavila som sa s veľa ľudmi a väčšinou som trávila čas len s ním. Niekedy v 7. triede sa začal niekdy so mnou hádať o maličkosti (treba, že som sa nehrala s nimi) a v 8. triede prehodil so mnou málo slov, mala som pocit, že sa už ani nebavíme. O mesiac som prešla do inej školy, kvôli okolnostiam, kde sa spomínal aj on.

  Potom, som prestúpila, stretli sme sa raz a to som odmietala hovoriť, lebo mi to ublížilo.

  Na strednej mi to nejak začalo chýbať, tak cez bývaleho spolužiaka som si vypítala číslo a išli sme von. Rozprávali sme sa o minulosti a chcela som vedieť prečo to tak bolo, niečo mi povedal, ale fakta to úplne vyvracali. Doteraz mu to neverím.

  Boli sme aj druhykrát vonku a to bolo super, ale na tretí bol nejak bez nálady a išlo to z kopca. Potom išiel aj ešte jeden kamarát, ale nepáčilo sa mi jeho chovanie ( cítila som sa tam zbytočná, išli predo mnou a bavili sa spolu len oni a odišla som domov).

  Po dvoch mesiacoch som ho skontaktovala znova, ale v ten deň, už mal niečo a tak mi napísal nech sa mu ozvem zajtra. Napísala som a už mal na pláne hrať videohry s niekym iným. Ja som chcela hrať fotbal a on o tom dopredu vedel. Tak som vyskúšala tak, že by sme si zakopať a potom by išli hrať tie hry alebo opačne. Nikdy nikomu nevnucujem nič, vždy sa opýtam či mu to vyhovuje a či to chce. Napísal mi veci, ktoré sa fakt dotkli (bola som preňho tá namyslená a neprispôsobivá). Potom som sa neozvala.

  Chcela som to doriešiť tak som mu zavolala a tiež nechcel ísť.
  Doriešila som to správami a napísal mi, že sa mu nechce ( to som nechápala či von alebo vôbec, malo to viac možností).


  Neviem čo mám robiť, mám 16 a on 17, môže to byť aj tou pubertou, že sme na tom tak ako sme a môžno, že už aj rieši baby a má novú partu a fakt neviem čo mám robiť. Ak si myslíte, že mám naňho kašlať tak napíšte ako sa mám cez to vysporiadať, či mám pozerať Naruta alebo čo ?
 2. 2
  Fakecocacolazero

  23 ročné dievča
  Malacky

  Tak keď on evidentne nejako nejaví záujem ani absolútne žiadnu iniciativu tak mňa osobne by absolútne nebavilo sa doprosovat a snažiť :)
 3. 3
  Endlessdark

  23 ročné dievča

  Ja osobne by som sa na to vykaslala. Treba mat trosku ucty k sebe samej. :P

  Vysporiadas sa s tym postupne, treba si uvedomit, ze minulost patri minulosti a tvor si radsej peknu pritomnost bez neho, kedze on ocividne nema zaujem s tebou udrziavat akykolvek kontakt.
 4. 4
  Melancholik

  27 ročný muž
  Bratislava

  tak opravujem hlasovanie .. ak je ten jeho nezáujem až takyto .. proste to akceptuj a snaž sa vášmu vztahu už energiu nevenovať .. preorientuj sa na svoje záujmy a potreby .. pripadne na iných ľudí ktorí si ta budú aj vážiť
 5. 5
  Campino

  25 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  zjavne nemá zaujem sa s tebou baviť, ked ho zaujimaju videohry, tak nech sa s nimi hra :)
 6. 6
  Kalkulon

  hrá sa, že má 2 roky
  Bratislaba

  nechaj ho nech sa obcas ozve aj on aj keby to uz nebolo nikdy :)
 7. 7
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  takéto fóra mi pripomínajú, že hoci tu vidím už ženatých/vydatých birdzákov, stále to je pubertálny portál :D
 8. 8
  Obsession

  hrá sa, že má 2 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Vieš čo ... nevnucuj sa nikomu ani kamarátovi .. tobôž takému o ktorého máš záujem ... pôsobí to opačne .. len ich od seba odozenies

  Ver mi som už skúsenejšia .. neleietaj za nikým nikdy , nech oni lietajú za tebou ...

  btw ak budeš múdra uvidis že ta skontaktuje aj taký chalan o ktorom sa ti ani nesnívalo :D
 9. 9
  Majmarad

  35 ročný ujo

  Pozeraj NARUTA :D
 10. 10
  Bunat

  22 ročné dievča

  jednoznacne by som zacala pozerat naruta :D ja som zacala neskoro a teraz popri robote na to nemam tolko casu
 11. 11
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Kašli naňho. Nájdi si iných kamarátov. Alebo proste tohto nechaj na pokoji. Vidíš ako na teba kašle. Tak keď raz bude niečo chcieť, pamätaj si to a pošli ho do riti ;)

  @obsession funguje to aj opačne. Takže si ani jedna strana nevyberie. Musí to byť naraz. Musí to byť štastie na tú situáciu a toho človeka.

 12. 12
  Obsession

  hrá sa, že má 2 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Ale nie, nikdy to nefunguje tak ako si to ty predstavuješ , ľudia nemajú radi nátlak ,, stíhačky , stalkerov a pod. :) @wistingher
 13. 13
  Lenkaska1

  23 ročné dievča
  Bratislava

  na tvojom mieste sa na to vykašlem... nájdi si lepších kamošov. A možno keď dospeje tak sa ozve
 14. 14
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  caputova birdzu

  tl; dr
 15. 15
  Charlie1

  22 ročný chalan

  @obsession vidiš toto je ten problém tejto doby,tá ženská hrdosť, že chlap musí vždy napisať, ozvať sa ako prvý... si mysliš, že pre chlapov to nie je trápne takisto sa vnucovať a stále pisať a robiť prvý krok? podľa mňa by mal byť ten záujem obojstranný, dohodnúť sa, nech napiše on jej a potom ona jemu a takto to striedať neustále... keď piše stále iba jeden ako prvý, či je to muž aj žena tak to pôsobí blbo tak či onak...ty píšeš, že nikdy nelietaj za iným, nuž s takýmto postojom sa ani nečudujem, že je väčšina žien sama alebo nie sú vo vzťahu šťastné a čakajú na niečo lepšie, aj keď netvrdim, že je tvoj pripad... keď sa žene páči nejaký chlap tak by sa mala prekonať ho osloviť, ale je mi jasné, že väčšina žien v tejto dobe má stále ešte "nejakú" tú hrdosť v tomto, aj keď neviem prečo, keď pomaly každá druhá v piatok roztiahne nohy v bare cudziemu týpkovi a tu máte problém sa prihovoriť k chlapovi, čo sa vám páči a mohol by byť pre vás potencionálny partner po čase