Fórum pridal Marjy77, 11. 10. 2017 16:35 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Do akej miery?

0
Marjy77

18 ročné dievča
Wilderland

Do akej miery sú podľa vás učitelia/profesori zodpovedný za výchovu detí a mládeže?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ps102

22 ročný chalan
    No Nut November 2017 Champion

*zodpovední
  2. 2
    Lukaso121

27 ročný muž
    Nitra

@1 grammar nazzi
  3. 3
    Bebekex

24 ročné dievča

napriklad v mojich ociach boli ucitelia autoritami a na kazdom stupni bol niekto, koho som obdivovala a isiel mi prikladom
    cize v mojom pripade do vysokej miery, ale pokial dobre viem,tak vo vacsine pripadov to takto nie je
  4. 4
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

za výchovu je zodpovedný rodič
  5. 5
    Alex458

20 ročné dievča
    Neverland

Veľmi málo. Aspoň ja som sa nestretla s nikým, kto by "vychovával". Na ZS som mala dokonca partiu, v ktorej boli "velkí čávovia" a tí dokonca nadávali učiteľkám, vyhrážali sa im a učiteľky nič. a na SŠ to vždy bolo "dostaneš poznámku, pokarhanie" dalšie také dristy ale tiež žiadna výchova.
  6. 6
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

U nas boli profesori viacmenej pohodovy az na smiech ..kazdy si snimi robil co chcel ....chodili sme profesorkam kupovat casopisy cez hodiny...lakovat im nechty ..ked sme mali tahaky..robili sa ze ich nevidia.. ..boli to zlate casy..vzdy sa mi o tom aj sniva..najlepsie bolo.ked bola prax :D.
  7. 7
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

A ano priklanam sa k tomu ze za vychovu maju zodpovednost stale rodicia..vtedy a aj teraz
  8. 8
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

20cm
  9. 9
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Žiadnu
    Nemajú žiadny rešpekt a žiaci sú od nich energeticky úplne odpútaní.
  10. 10
    Savvym

24 ročný chalan

Učiteľ nie je opatrovateľ. Ak vychovávajú deti a učia ich morálke, robia psiu povinnosť rodičov a ja som mal učiteľky, ktoré okrem učenia vychovávali a dávali rady fo života. A práve vtedy som mal rád hodiny, keď namiesto biflovania som sa dozvedel niečo z reálneho sveta.
  11. 11
    Aristelovpes

20 ročný chalan
    Istropolis

Presne si nedovolím povedať, to by chcelo nejakú štúdiu, ale svoj podiel na tom môžu mať. Záleží to ale vždy od konkrétneho učiteľa. Ale z mojich skúseností, najväčší podiel na tom majú a mali by mať rodičia a prípadne ďalší príbuzní.
  12. 12
    Aventine

10 ročné dievča
    Halmstad

Triedna na prvom stupni mala asi najväčší vplyv, vtedy sme boli ešte bez vzdoru, automaticky rešpektovali dospelých a bez pochybnosti vstrebávali všetko čo triedna povedala. Na druhom stupni už človek začne vidieť hlbšie, ktorá učiteľka je napr.zákerná, blbá, alebo proste len nesympatická, a filtrovať od ktorej sú ochotní prebrať aj nejaké postoje, a proti ktorej sa budú proste búriť a vzdorovať. Aj tí čo sa búrili už z princípu voči každej, myslím že vždy nejako podvedome preberali to čo sami uznali za vhodné. Stredná v podstate to isté, ale čoraz menšia ochota prijímať postoje. Tam už má človek celkom vyhrané názory a len ťažko ich zmení vplyvom profesora. Stredoškolskí profáci sa ale už ani nesnažili akokoľvek vychovávať, asi je vtedy už zbytočné si vôbec hubu drať :D
  13. 13
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Učitelia sa podľa mňa veľkou mierou zúčastňujú na formovaní človeka a výchove...hlavne na prvom stupni.