Fórum pridal Robin, 29. 10. 2020 10:05 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dôsledky neúčasti na testovaní

0
Robin

23 ročný chalan

Zdravím Vás birdzovia, prosím o váš úsudok a názor na nasledovné tvrdenie:
(koment)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Robin

23 ročný chalan

Podľa európskej legislatívy GDPR sú vaše zdravotné informácie chránené a podľa zákona nie je žiadny policajt a ani žiadny štátny orgán oprávnený požadovať informácie o vašom zdravotnom stave a predloženie výsledku vášho testovania
  2. 2
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

Podla mna je chytanie sa takychto prav a zakonov a veticiek dovod preco sme v takych srackach. Lebo prava, sloboda , buueee bueee hodim sa o zem ak mi nieco zakazete
  3. 3
    Paťuškooo

32 ročný muž
    Levice

Vláda upraví zákony.
  4. 4
    Chirurg

26 ročný muž

tak to je sice pekne co si vytiahol, ale nakaza tu je a nekontrolovatelne sa siri, ak si chory alebo podozrivy, verejne a vedome ohrozujes zdravie ostatnych ludi. tu platia opat ine zakony, ktore mozu byt pouzite proti tebe.

nepytaj sa chujoviny a na testovanie chod.

ja mam xxx nezodpovedanych otazok a testovat budem. je v tom chaos a gulas, ale 30 min v rade ti nerobi problem postat ak si honis pero hodinu na pecku.
  5. 5
    Karlotiskot

32 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@tanji Wtf? :D Sme v sračkách lebo existujú zákony chrániace niekoho právo na súkromie a niekto trvá na tom aby platili? :D Dúfam, že si aspoň Kotlebovec s takou mentalitou, aby mi to zjednodusilo prikokotenost tohoto tvrdenia. :D
  6. 6
    Robin

23 ročný chalan

@2 Dobre, dajme tomu. Mňa ale zaujíma, ako to bude podľa vás prebiehať v realite. To sa budeme musieť preukazovať zdravotným stavom jeden druhému? Je to podľa vás oukej?
  7. 7
    Paťuškooo

32 ročný muž
    Levice

Ak ti záleží na zdravotnom stave, tak je to oukej.
  8. 8
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@karlotiskot nie, v srackach sme pretoze ludia argumentuju svoju nevolu a spolocensku nezodpovednost prave tymito pravami. nikoho nezaujima kolko krat si honis za den a ake milfky pri tom pozeras, tvoje prava koncia kde moje zacinaju. A ja mam pravo na bezpecie a ochranu pred virusom. A ak je to pravo na sukromie tak zaujmy spolocnosti su logicky nadriadene tomuto. To by mal byt common sence ze toto dokazes rozlisit, ci to je moc tazke ?
  9. 9
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@robin jeden druhemu ... Co ja viem. Mne je to u prdele a nechapem co ludia z toho robia taku vedu, aky vyznam pre niekoho ma utajovat nieco take ? Ja som mal sennu nadchu a alergie a uz ich nemam , verejne to prehlasujem. Ak niekto chce moze si aj napisat na papier ze nosim okuliare ktore uz su mi slabe. a moze si s tym papierom vytret rit. Ziadna vypovedna hodnota. Ak by niekto mal raka tak ok ak ma krehke zdravie pre zakernu chorobu ok.

Ale aby sme teda k teme, ja by som na aids a prenosne choroby dal zakon ze sa NESMU zatajovat pretoze to nema realny vyznam len to zbytocne siri chorobu. A coronu ked uz nie toto tak by som dal ak sa ludia tak neskutocne hanbia tak cudzim nie ale policajtovi ano lebo je to autorita a nebude to vykeciavat.
  10. 10
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Tak to je jedna vec ale ako to bude vyzerať v praxi, tak to si ozaj neviem teraz predstaviť. A vôbec či sa to do víkendu zasa všetko nezmení a zas bude platiť niečo iné. Lebo je to tu vyslovene jak u debilov a menia sa nariadenia každú hodinu. Mne už sa úplne zastavuje rozum nad tým všetkým, absolútne. Mám chuť sa odsťahovať na mesiac a zaliezť do krátera od týchto kokotín.

A vôbec. To sa budeme chodiť teraz testovať pravidelne každý víkend aby to malo nejaký zmysel? Lebo odísť z testovania môžem negatívna a polhodinu na to sa už môžem nakaziť a roznášať to veselo ďalej. Ale hlavne, že mám negatívny test, nie. Ach.
  11. 12
    Robin

23 ročný chalan

Ja sa neriadim ´´spoločenskou zodpovednosťou´´ lebo to je produkt hystérie. Názor väčšiny sa mení. Rád by som sa riadil zákonmi, no ale tie nikto nespomína...
    Ak mi sem dá niekto nejaký seriózny argument, ako vláda zariadi postih za neúčasť na testovaní, budem veľmi prekvapený.
  12. 13
    Endre-silentname

32 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

Vyvoláva to vo mne pocit, že sa ideme donekonečna biť za svoje práva, no pritom ignorujeme všetko naokolo.
  13. 14
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

Ale ved to nebudes ukazovat celu zdravotnu kartu... Len tu karticku co ti daju. A ide o hlavne o zdravie tych, co chcu byt zdravi a chranit sa. Ked ti je tvoje zdravie a zdravie ostatnych ukradnute, tak radsej ostan do konca covidu doma.
    Uz si mal zapal pluc alebo priedusiek?
  14. 15
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@robin nazor spolocnosti a jej zaujem v zmysle jej dobro su dve rozdielne veci ktore netreba pliest dokopy. No zakony su derave alebo nejasne nemozes zakonom pokryt kazdu specificku situaciu a problem. Nikto pri pisani zakona necakal ze bude pandemia ked budeme postaveni pred otazku prava jedinca vs dobro spolocnosti. Kazdy jedinec by mal mal mentalnu kapacitu a zaujem sa spravat tak aby nerobil nic proti zaujmom spolocnosti ale zjavne nema, co s tym teraz ?
  15. 16
    Robin

23 ročný chalan

@endre-silentname Ale neblázni. Ja sa za nič nebijem. Ja len kukám s vytreštenými očami čo sa okolo mňa deje
  16. 17
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Zistil som ze ma asi nezoberu ani na vysetrenie do nemocnice na krore som objednany pol roka ked budem netestovany :) dakujem vam velmi pekne tak nejdem :)
  17. 19
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Zmizol ti koment ale ano na zaklade toho ze nemam test ktory by bol skoro tyzden stary v tom case :D
  18. 20
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

A mna bez negatívneho testu nepustia ani do prace a budem musieť čerpať dovolenku. Mám sa teraz pojebať? :S
    To Vám naozaj vadí že Vám do vášho pyšného horenošteka strčia paličku a potom niekto další od vás bude chcieť výsledok?
  19. 21
    Robin

23 ročný chalan

@cltr0n Ano. A zaujíma ma, aké sankcie za to budú
  20. 22
    Robin

23 ročný chalan

@torpedo08 omylom som ho zmazal. Preklikol som sa
  21. 23
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

"Sankcie taktiež zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur," to si si ešte doteraz nevedel vygooglit?
  22. 24
    Robin

23 ročný chalan

@sasi2680 nevygooglil som na základe čoho to chcú vymáhať. Hentakej pokute sa normálny človek vysmeje.
  23. 25
    Robin

23 ročný chalan

a s kľudom policajtovi povie: odmietam zaplatiť, pošlite mi vyrozumenie poštou, odvolám sa
  24. 26
    Karlotiskot

32 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@tanji Fuj, fašitickejší prednes som dnes ešte nečítal a to som si čítal pasáže z mein kampfu :D Sorry, ale toto nie je ebola aby si sa dožadoval potláčania základných ludských práv, ani zombie apokalypsa. To čo sa deje na slovensku je v podstate experiment s nejasným výsledkom a bez velkej podpory spoločnosti, či odbornej verejnosti. Ak ideš na základe nejakej politickej vole zdovodnovať to, že súčasťu tvojej slobody je nahliadanie štátu do súkromia ľudí bez zjavného dovodu, či následné obmedzovanie slobody na základe podozrenia tak si proste fašista. :) Je zaujímavé aky totalisti sa v nudzovom stave stavaju aj z beznych liberalov, ale skutočnosť je taká, že chyba toho ako to vyzerá kade tade nie je tak úplne na hlavách obyčajných ľudí, aj keď im to politici, zrovna zo strany "obyčajní ľudia" radi pripisujú a čudujem sa koľko ľudí im to až radikálne slepo žerie. Ale oka, poďme všetci na testy s 50percentnou presnosťou a nechajme sa na ich základe obmedziť na ľudských právach. Lebo to tvrdil politik.... Piči fakt v dnešnej dobe nerozoznám Matovičovca od Kotlebovca. A najnechutnejšie je koľko fašistov nakoniec vidím vo vlastnom tábore, len pre tú ilúziu, že sú na "správnej" strane a pripisujú si moc štátu k nejakej svojej iluzórnej výbave... Nie, nie si bojovník za dobro, si proste fašoun, ty verejný záujem... Verejný záujem by mal byť naliatie miliárd do zdravotníctva a dostať sa na úroveň, kde národ nezloží na zem epidémia nejakej "novej chrípky", nie sledovanie občanov... Hlavne že sa bolo treba starať cez leto o potraty...
  25. 27
    Swamper

39 ročný ujo
    BA

Svet v sračkách a chalan vytiahne GDPR :D
  26. 28
    Robin

23 ročný chalan

@swamper to vytiahol Edo Chmelár
  27. 29
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@karlotiskot sry bro zvladol som precitat kusok za prvu vetu a umrel som na rakovinu oci, zvysok ma ani nezaujima staci ze si proste pravobijec ktory ma zjavne autizmus lebo porovnavas zakladne ludske prava s tym ze ti niekto strci palicku do nosa alebo bude pozadovat aby si sa v tejto situacii preukazal ze nesiris chorobu ktora rozjebala cely svet. Ak som podla teba fasista tak oki , budem hrdy fasita (: heil zdravy rozum, nech nas vocca mozog zachrani pred dementokraciou. Kto sa prida ??
  28. 30
    Robin

23 ročný chalan

@tanji Ja asi nie. Ešte o tom teda budem rozmýšlať. Ale asi nie.
  29. 31
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@robin pod dostanes uvitaci bonus 1488evr
  30. 32
    Cltr0n

27 ročný muž

@26 LOL ... skôr som čakal že niekto Matovičove (ne)dobrovoľné hókusy - pokusy nazve socializmom (:

Ale áno, @Tanji je druhý Mengele - lebo neodmieta ukázať ľajster (: (:
  31. 33
    Kevin

25 ročný muž
    Košice

@Karlotiskot +100 bodov pre teba, palec dole pre @tanji ho. to naozaj su takito retardovany kokoti medzi nami? @tanji ty si stratena existencia.
  32. 34
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Akože fakt sa mi nechce na testovanie s tak malou mierou presnosti, ešte keď som zo sídliska a je to celé dezorganizované jak riť. Pôjdem pozrieť externé odbery, ale vidím ľudí hlava na hlave, otáčam sa dom, sorry ako.
  33. 35
    Karlotiskot

32 ročný muž
    I'll Be In The Garage

@tanji Bla bla bla... Neviem ako može mať niekto toľko kokotnosti v sebe aby sa dokázal vyvyšovať nad názorom o ktorom napíše, že ho ani neprečítal a mať zo seba pocit "trefnej reakcie", ale ok...
  34. 36
    Oiquell77

28 ročný muž

Cele testovanie je picovina jak voda v kosi. Kolega z namestova siel na test, vysiel mu pozitiv, o hodinu na inom odbernom mieste negativ.
  35. 37
    Robin

23 ročný chalan

@oiquell77 :D
  36. 38
    Oiquell77

28 ročný muž

@robin nerobim si srandu. Ten chlap si vzal 10 dni dovolenky a zavesil fotku tych zdrapov na fb.
  37. 39
    Robin

23 ročný chalan

@oiquell77 Ja viem, že si nerobíš sradnu. Verím ti.
    To je smiech cez slzy
  38. 41
    Robin

23 ročný chalan

@oiquell77 Je to hrozné.... a niektorí ľudia sú tak zapálení pre vec, že by ti aj toto dokázali vyargumentovať
  39. 42
    Cltr0n

27 ročný muž

@oiquell77 @36 Kolega môže byť rád ... keby nebolo tých pičovinových testov tak si tých pár dní "dovolenky" strihne celá Orava - čoby koniec koncov bolo lepšie riešenie ale pindalo by sa ešte viac. Na presnejšie testy tam už nebol čas.
  40. 43
    Dezolat

32 ročný muž

@Oiquell77 Kolega nexh si pekne spori 1600e lebo mu pride pokuta
  41. 44
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

mno pokiaľ mám správne info,. vcera na TK na TA3 jasne iodznelo, že toto jednenie premiera a vlady okolo celoplosneho tesztovania je protuizakonne a protiustavne, rovnako tak aj vydeiranie zamestnancov zamestnavatelmi.
    Dnes prezidentka poziadala premiera, aby prehodnotil postihovanie ludi za neucast na "dobrovolnom" testovani... to chvalim aj ked neviem, preco az dnes...
    a keby som bol na SK, rozhodne by som na takuto hura akciu nesiel...a nie z "principu" lebo premier nevie, co robi, ale z toho dovodu, ze nebudem na prikaz nejakeho diletanta ohrozovat svoje zdravie.
  42. 45
    Robin

23 ročný chalan

@salora suhlas 100%