Fórum pridal Forte, 11. 9. 2018 17:57 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Drahi studenti, po akej materialnej veci, ktoru si ako studenti nemôzete dovolit tuzite?

0
Forte

18 ročné dievča
lälälä

Tato otazka sa môze tykat aj chudobnych pracujucich birdzakov ale nakolko taki neexistuju, stacia mi studenti. Alebo môzete pisat aj v minulom case vy stari.
Ja sa napriklad tesim ako si raz kupim nove zuby. Ahojte.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

aj ja by som raz chcela nove zuby a tiez musim momentalne dat peniaze na dolezitejsie veci :D aspon nocny strojcek by som si chcela dat spravit, ale to tiez nieco stoji no. celkovo raz dufam, ze si budem moct dovolit platit hypoteku A lekarov zaroven.
  2. 2
    Sasi2680

26 ročná žena
    Limbach ♥

ja som akurat vcera nad tym rozmyslala, ze keby mam Vela penazi nazvys, tak sa dam u dakeho zubara do narkozy, nech mi tam hned naraz vytrhne vsetky zuby mudrosti a porobi na ostatnych, co treba :D
  3. 3
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Vlastny atelier a vybavu do fotostudia :D
  4. 4
    Melancholik

26 ročný muž

ja si pamätám večer ako som sedel na intráku v mlynskej a na notebooku som si pozeral ceny nových smartfonov ktoré vyšli a dosť sa mi páčili, lebo som mal celkom starý model už a popri tom som si pozeral na mojich 120 eur v peňaženke (ktoré som mal na mesiac :D) a horko som zaplakal :D .. aj nový pc som vtedy chcel, alebo aspon nejakú malú telku na izbu ale bolo mi jasné že na nič z toho som nemal a že si možem isť akurat tak do billy kupiť rožky s treskou

celkovo to bolo dosť chudácke obdobie a strašne skromný som preto aj bol (čo iné mi zostávalo) ..

no a keď som začal zarábať, všetko po čom som túžil som si kúpil .. a aj kupujem .. a aký z toho mám teraz pocit? zo začiatku bol super lebo som vnútorne citil že som sa dopracoval niekam kde som velmi dlho chcel byť a zabezpečil si veci ktoré som kedysi chcel a nemohol si ich dovoliť ... ale dnes mi to príde už ako bežná vec ... čo potrebujem si kúpim, čo nepotrebujem o to sa nezaujímam ... po určitom čase človeka začnú unavovať materiálne uspokojenia .. pretože ich môže mať no v skutočnosti ich nepotrebuje ..

ok dosť filozofovania na dnes :D
  5. 5
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Keď som bola študentka ,, vôbec som netúžila po materiálnych veciach .. chcela som byt čo najďalej z domu keďže má to tam dusilo ... ale teraz to ľutujem .. bol som hlúpa a neskúsená. Rada by som sa vrátila do tých študentských čias :D
    Šla by som inou cestou

(Materiálne Som bola cely život dobre “zásobena” )
  6. 6
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

ja si tuzim kupit strasne moc tento byt v ktorom byvam :/ a je to vlastne jedina vec po ktorej tuzim a nemozem si dovolit (ano este chcem mikrospok, merač rádioaktivity, pracovny stol a brúsku na kamene a topanky do hôr a topánky na cvičneie nové - ale to su vsetko veci na kt. sa da v blizej buducnosti nasetrit)
  7. 7
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

ozaj a po zuboch tuzim tiez to je pravda :// ale to tiez mam v plane - hned ako prejdem zasa na full time :)
  8. 8
    Dreyjir

21 ročné dievča

po všetkom
  9. 9
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Co ja viem, mozno auto? Byt?
    Mam asi vsetko materialne, co mozem chciet.
  10. 10
    Lordnorton

hrá sa, že má 1 rok
    Nová Dubnica

Oddnes som zasa študent. Chcem novú Mazdu MX-5 RF
  11. 11
    Aventine

11 ročné dievča
    Halmstad

Nový nos.. na čele.
  12. 12
    Subarnica

21 ročné dievča

Asi naozaj nič ;)
  13. 13
    Annyejnji

20 ročné dievča

ja by som strašne chcela vlastné auto :D
  14. 14
    Bebekex

25 ročná žena

asi bezboletne odstranenie vsetkyxh chlpov :D ak sa to rata
  15. 15
    Livre

18 ročné dievča

Auto, zuby, byt.. :(
  16. 16
    Delica

23 ročné dievča
    (-∞,+∞)

Je toho vela.
    Byt samozrejme, ale to je beh na veeelmi dlhu trat.
    Takze lyze, korzety, saty z lazy eye, novy nos...
  17. 17
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

asi tak všeobecne by som chcel mať taký zárobok aby som nielen dokázal splatiť životné náklady ale mal aj v zálohe aspoň nad 500 eur. (z ktorých by som si mohol buď šetriť, alebo ich minúť)
  18. 18
    Zrkadlovka

20 ročné dievča
    pod lamelou

byt, auto, lepšiu fotovýbavu..
  19. 19
    Artlover

tvári sa, že má 3 roky
    za oponou

Napada mi velka postel a nejaka velka maliarska sada
  20. 20
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Keď som bola študent, túžila som po Conversách, ale nemohla som si ich dovoliť.
    Teraz túžim po Pilea peperomioides. A trojizbáčiku.
  21. 21
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

je mi furt pri tychto forach kokotno, ze som rozmaznane decko a nikdy som nebola chudobny student
  22. 22
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

Nie že by som si to nemohla dovoliť, ale nechcem si to kupovať lebo musím krotiť tie moje nezmyselné rozmary... kolobežka, elektrobajk, vírivka, veeľky gril, fjällräven zimna bunda :D
  23. 23
    Erixa

20 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Juchu!!! Aj keď pracujem na full time, som takisto znova chudobný študent, tak sa môžem pridať do diskuzie...

Ako tu už pár krát bolo spomenuté, chcela by som si tiež dať spraviť zuby... a hneď po tom, ako skončím štúdium (za 4 roky :( ) tak by som si kúpila buď enduro bike, alebo by som začala splácať hypoteku na domček... ta druhá možnosť je dufam pravdepodobnejšia
  24. 24
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Tak rozhodne byvanie. Byvat v 30tke u rodicov nie je nieco, co by sa dnes nestalo tercom ohovarania.
  25. 25
    Charlie1

21 ročný chalan

bohužiaľ pri materiálnych veciach si môžem dovoliť všetko čo chcem, preto som napísal to bohužiaľ lebo pri nemateriálnych sa to kúpiť čo chcem nedá
  26. 26
    Charlie1

21 ročný chalan

@annyejnji tak ti ho kúpim, ja aj tak nemám tie peniaze kam pchať :D nech aspoň urobím radosť niekomu len tak :D
  27. 27
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

auto, prachy na zuby a na liposukciu :)
  28. 29
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

Tiež nove zuby, alebo by mi teda stačil ten strojček od invisalign, a možno by som uvažovala nad odstránením kruhov pod očami poprípade plastikou poprsia.
  29. 30
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ked som bol na vyske, strasne som chcel prvy iPhone, ale 700e som za to vyjebat nechcel. Asi po roku snivania som na nete objavil inzerat za 130e :D sa na skusach opisovalo jedna radost kym profakom doslo co je to za zariadenie :D
  30. 31
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    krajina ľadu, temna a kaktusov

(priemerný pracujúci)
    Odmysliac si splatenie hypotéky a cesty na Antarktídu

Na transfer tuku by som sa dala asi nahovoriť, ak by to bolo lacnejšie :-D (akože to, kde vám vezmú tuk z miest, kde ho nechcete a dajú na miesta, kde by nebol na škodu :-D )
  31. 32
    Lenuska175

23 ročné dievča
    knižnica

Tiež zuby :,(
  32. 33
    Wewo

25 ročný muž

Sice uz nie ako student, ale byval som na tom financne tak ze ma museli ini financne podporovat aby som prezil, takze sa zapojim:

ked som bol chudobny, chcel som kupit birdz aby som ho opravli a vylepsil, ale nemal som par desiatok €k na neho.

teraz ked uz chudobny nie som mi ho uz predat nechcu lebo vedia ze by som ho okamzite zmazal :D

______

inak z materialnych veci ma netrapi nic... Novy byt by potesil ale nesuri to vobec. Tak ako @4 , je fajn mat tie peniaze a v podstate sa ani nemusiet pozerat na cenovky ale clovek ked si to vsetko kupi tak zisti ze to najdolezitejsie - cas - si nekupi. Mam kopec veci ale nemam sa im kedy venovat a ked uz si ho najdem tak ten volny cas je taky vzacny ze si ho vychutnam aj sam v tichu bez veci, paradoxne presne to co som robil ked som bol broke af.
  33. 34
    Agord

tvári sa, že má -1 roky
    Za fotoaparátom

Výbavu na byvakovanie v zime. Zaplatiť si kadejaké kurzy a lektorov a celkovo kvalitnejšie sebavzdelanie ktoré si zatiaľ nemôžem dovoliť. Inak z materiálnych vecí veľmi nič.
  34. 35
    Padfoot

22 ročné dievča

Rozhodne dom s velkou zahradou bez hypo (love) ale to je nuda asi, tak potom urcite by som chcela mat taky satnik, aby som si mala kazdy den co obliect 0:)
  35. 36
    Ukusasi

21 ročný chalan

teleskop a čas aby som mohol len tak kvasiť pozeraním na hviezdy..inak asi novú gitaru a topánky bo oboje melú z posledného (hehe) (hehe)