Fórum pridal Lawey, 3. 10. 2017 17:37 do kategórie Auto-moto. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

EXTRAKCIA! (trhanie osmičiek)

0
Lawey

23 ročné dievča
embracement of supernova

Drahý birdzo!
Tí čo ste boli u zubneho chirurga na trhanie osmičiek, šli ste potom rovno do prace? Alebo šli v piatok nech si oddychnete? Ako ste to zvladli?
Ja sa mam objednať na trhanie pravej hornej a spodnej osmicky a fakt nechcem revat v práci :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Obsession

22 ročné dievča

u mna no problemos...ale zas poznam typka ktory mal po ,poriadne zimnice (ale ten je tuhy fajciar,takze o to horsie)
  2. 2
    Poppyseed

24 ročné dievča
    Košice

No ja som bola na resekcii dvoch osmiciek a po prvej to bolelo nehorazne po odzneni injekcie ale na tu druhu som uz bola pripravena a po zakroku som si ihned dala ibalgin a bolo to v pohode. Ja som vtedy nepracovala ale chodila do skoly, a bola som doma aspon 3 dni, lebo mi to poriadne napuchlo, hlavu som mala kockatu a potom som mala este modriny ale nebolelo to. Ked mas pracu pri ktorej sa vela nehybes a mas hlavu stale v rovnakej pozicii tak nie je problem, ja som aj tak s tym sedela cely den za pocitacom. :D Ale ked som sa nahla, alebo prehla tak to bolelo a bolo tam citit taky tlak.
  3. 3
    Lawey

23 ročné dievča
    embracement of supernova

@poppyseed :O cooo ..boze ja nechcem :D nooo ja v rpaci sedim za pocitacom ale jebem sa tam polhodinu MHDckou :D
  4. 4
    Koprdil

24 ročný chalan
    Bratislava

Vcera mi vyberali hornu osmicku. Dnes ma to bolelo, ale pracoval som z domu a bolo to ok.

Dolne su ale zevraj horsie. To asi prelezim aj 3 dni doma.
  5. 5
    Poppyseed

24 ročné dievča
    Košice

@lawey Ono to zvykne boliet asi podla toho aky bol zakrok a ako tie osmicky rastli a boli zarastene. Mne napriklad musel sekat kost, pretoze rastli fakt podivne tak preto to bolelo viac po odzneni injkecie. Niekomu rastu krajsie a vyberie mu ich hladko za 5 -10 minut. Tak ak si za pocitacom tak by to malo byt v pohode. Ale ja by som asi potrebovala po niecom takom aspon den oddych.
  6. 6
    Kalliopea

18 ročné dievča
    Kocúrkovo

No, bola som opuchnutá ako škrečok
  7. 7
    Vlcica1989

28 ročná žena
    Trnava

mne odporučil zubár vyhradiť si na to minimálne 3 dni, tiež sa eštelen chystám takže to vidím asi na piatok, prípadne štvrtok plus piatok dovolenka
  8. 8
    Corhellka

22 ročné dievča
    Brno

ja som absolvovala asi jednu z tých najhorších možných variant - horizontálne celovyrastená dolná osmička, zakliesnená sedmičkou, polorozpadnutá.. tak to sa pán stomatochirurg seriózne zapotil, rezalo sa, pílilo sa, sekalo sa, ťahali sa črepinky a korene, proste slušné jatky... a tak 10 dní potom som poriadne nejedla, zapálilo sa to, tak 5 dní som bola úplne odpálená...

takže depends... ak nemáš problematický zub a majú ti ho len normálne vytrhnúť, tak by si to mohla relatívne prežiť, ale ja osobne by som ti aspoň ten deň odporučala to už nehrotiť, predsa len je to obrovská diera a dosť to krváca
  9. 9
    Lawey

23 ročné dievča
    embracement of supernova

och boze :/ ako ja mam neskutocne napicu zuby, spodok v pravo, tam nenarastli ani mliecnaky, trvale zuby narastli bez skloviny a okrem jedneho sa rozpadli :D a ocnak mi vyrastol druhy mliecny! :D ... ale aspon sa snazim mysliet na to, ze mpodla rontgenov a zubarky mam zakrpatene osmicky.... tak dufam aspon to raz dva pojde :/
  10. 10
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

Mne minule trhali, tiež som čakal, že to bude dosť zlé, ale v pohode. Akurát do práce by som nešiel, prvé dva dni som sa cítil, ako keď na teba niečo lezie (zvýšená teplota). Ale bolieť to nebolelo. Ale asi to je u každého iné, aspoň v daný deň prácu vynechaj podľa mňa.
  11. 11
    Chlorofyl

26 ročný muž
    Erec Jisrael

no mne trhali uz asi tri osmicky a fakt musim povedat ze ma to nebolelo vobec ani raz. raz mi dal antibiotika (prvykrat) pre istotu, ale potom uz vobec, akurat to bolo divne a na tu stranu som sa pokusal nejest lebo to bola rana jak krater :D ale podla mna sa netreba tolko bat, pozitivne myslenie a bude to :)))
  12. 12
    Hellium

26 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Závisí to od toho, ako rastú, či je to ten typ "hi guys", čo ide horizontálne a vytláča ostatné zuby, alebo normálne. Mne v priebehu dvoch mesiacov trhali dva mŕtve zuby a neboli to osmičky, boli rozpadnuté a pri jednom z nich mi aj rezali ďasbo a zašívali. Vďaka anestézii som nič necítila, ale z toho stresu som bola unavená, potom ma bolela hlava a pár hodín po zákroku som si na tvár prikladala ľad, aby to neopuchlo. Okrem toho nemôžeš pár hodín jesť a potom odporúčajú začať len niečím kašovitým. A tiež musíš mať v ústach asi polhoďku vatový tampón na zastavenie krvácania. V ten deň by som už určite nešla do práce.
  13. 13
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Lol, maju mi trhat vsetky 4 a doktor povedal ze na kazdu stranu ratat s tyzdnom PNky :D v ten den urcite nechod uz nikam, naco to silit - a potom uvidis, ale vacsine to minimalne napuchne a treba jest kase, tak asi nebudes pri plnej sile, zbytocne sa premahat.
  14. 14
    Lawey

23 ročné dievča
    embracement of supernova

@willbebetter a môže mi dať zubár pnku? :D lebo u praktickej doktorky nám úplne strašidelnú sestričku a chcem prejsť inam, a tie stoličky by mali trhať už tento mesiac :/
    Čiže u mna nefunguje že poprosím moju doktorkou o pn :D. By má úzkosť zozrala :D
  15. 15
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v postielke

Chrup je najvacsia kokotina aku clovek moze v sebe mat :/
  16. 16
    Eri.z_

18 ročné dievča

vyberali mi vsetky 4 naraz, na noc som ostala v nemocnici a potom tyzden doma.. ale nebolo to nic strasne, celkom sa dalo fungovat :)
  17. 17
    Antifunebracka

28 ročný muž
    hudobny expert birdzu

Jj poďme si všetci brať dovolenky, teraz treba! :D Zlomená noha šuvix :D
  18. 18
    Vance

22 ročné dievča

akurát dnes nato myslím od rána, lebo spodná osmička mi rastie asi rok, a teda asi rok ma to pri dotyku bolí, pretože mi rastie krivo, smerom do líca, to aj vtedy sa trhá? Či hlavne vtedy? :-o Ja som strašná posera čo sa týka zubov :( RIP spodné zuby na ktorých som mala 3 roky zubný strojček :(