Fórum pridal Montgomery, 21. 6. 2019 19:57 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Fun facts

0
Montgomery

29 ročný muž

Pridajte nejaky, ktory ste sa nedavno dozvedeli alebo zapoculi.
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Skvrnka

22 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Mňa doteraz neprestalo fascinovať to, že paradajky sú ovocie.
  2. 3
    Vladqog

27 ročný muž
    Rokfort

@skvrnka keby len paradajky :D
  3. 4
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@skvrnka jj a melón zelenina:)
  4. 5
    Skvrnka

22 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

@vladqog Hej, akurát som sa dočítala, že aj paprika, uhorky a iné :D Ale toto ma tak nešoklo už akosi.
  5. 6
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

a arašidy sú zelenina vraj :D
  6. 7
    Vladqog

27 ročný muž
    Rokfort

A inak, vedeli ste, ze samice tucniakov poskytuju samcom sexualne sluzby, aby im za to na oplatku postavili hniezdo. :D
  7. 8
    Paracelsus

28 ročný muž
    Weltschmerz

@montgomery Ten most sedí, ale v skutočnosti slovo pontifikát odkazuje na funkciu najvyššieho kňaza v období rímskej republiky: pontifex maximus.

Pridám teda aj ja:
    Slovo karanténa pochádza z taliančiny (konkrétne zo slova quaranta = 40). Lode, hlavne obchodné, ktoré chceli zakotviť a vyložiť náklad v Benátkach museli čakať po dobu 40 dní na mori ako dôkaz, že posádka, zvieratá alebo škodcovia na lodi nie sú prenášačmi nákazlivých chorôb. Časom sa slovo karanténa rozšírilo do ďalších jazykov.

8. 9
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

ze delfini robia gang rape
  9. 10
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Shit a science pochádzajú z rovnakého slovotvorného základu
  10. 11
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Quokky v prípade ohrozenia hodia na protivníka svoje mladé
  11. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@skvrnka podľa mňa to je celé proste len blbosť vychádzajúce z toho, že v angličtine fruit znamená plod, takže hej, podľa toho to "ovocie" je
    Ale na Slovensku sa tomu minimálne v časoch mojej základky vravelo plodová zelenina :-D

Proste delenie na ovocie a zeleninu nie je nijako botanické a treba to brať len z kulinárskeho hľadiska a basta :-D
  12. 13
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Ozzy Osbourne sa ozenil na Den nezavislosti z toho dovodu aby nikdy nezabudol na vyrocie svojej svadby.
  13. 14
    Dwarvax

32 ročný muž

@mielikki podla toho co viem ja, tak ovocie je viacrocna rastlina, zatial co zelenina len jednorocna.
  14. 15
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Mne sa strašne ľúbi to, že samček chobotnice keď sa chce páriť, odtrhne si penis a hodí ho po samičke.
    Na, pojeb sa! :D
  15. 16
    Majmarad

36 ročný ujo

Že bude nový Birdz :D
  16. 17
    Majmarad

36 ročný ujo

@aventine :D
  17. 18
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@aventine omyl! Odtrhne rameno, ktorým sa pári!
    Žiadosť o ruku týmto naberá nový význam :-D
  18. 19
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

najnovšie, že pitie smoothies nie je až také zdravé pre normálne trávenie

že plnotučné mlieko nie je zdravšie a plno výživových vecí ktoré sa neustále obmieňajú
  19. 20
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@dwarvax to je potom tiež hlúposť, lebo napríklad mrkva je dvojročná - len sa zberá už po prvom roku, lebo inak živiny z koreňa idú na prezimovanie a teda je nejedlá

Ale inak tvoja teória dáva vcelku zmysel, napríklad to popiera tie nezmysly o rajčinách ako ovocí, lebo tie sa tiež vysádzajú každoročne :-D
  20. 21
    Majmarad

36 ročný ujo

@dwarvax rajčiak, paprika a podobné plodiny sú trváce rastliny, len nie v našich podmienkach :)
  21. 22
    Dwarvax

32 ročný muž

@mielikki ale rajciny su viacrocna rastlina a preto su akoze ovocie, len sa vysadzaju kazdy rok (neviem preco) a preto ich tak nejak chapeme ako zeleninu. no a to sedi aj na tu mrkvu. inak to nie je moja teoria. uz uplne presne neviem odkial to mam, ale nebol to uplne len taky hocijaky zdroj. tiez ma to vtedy prekvapilo, ale mam to odvtedy takto zafixovane.
  22. 23
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@dwarvax sranda
    Ale aj tak si stojím za tým, že sa to má deliť podľa potravinárskeho hľadiska :-D
  23. 24
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Chipsy boli vynajdene ako pomsta.
  24. 25
    Etelnair

11 ročný chlapec
    klame do telky, vydychuje

ze vsetky pandy na svete okrem dvoch patria cine
  25. 26
    Mefistofel

30 ročný muž
    Nitra

Ježkovia papajú (cudzie) hovienka, poriadne ich prežuvajú so slinami a potom sa s nimi natierajú :D
  26. 27
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

@poke to s tym smoothies dáva inak kcelkom zmysel, keď si zoberieš, źe vlastne je to to isté, ako keby si zjedol čerstvú zeleninu, akurát keďže to piješ tak v podstate preskakuješ prvú fázu trávenia :D
  27. 28
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@1ggy áno, aj keď smoothies sú dobré práve v tom, že si tam človek nahádže veci ktoré nemusí mať rád v surovom stave a tým pádom tie živiny príjma. Určite je teda lepšie žuť celú zeleninu ale pokiaľ to človek nerobí, smoothie je dobrá možnosť

no nerobím si to každý deň