Fórum pridal Yoss, 2. 12. 2019 22:23 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Fylozofická otázka na dnešný večer: Je podľa vás vesmír inteligentnejší ako človek ?

0
Yoss

28 ročný muž

Keďže človek je produktom vesmíru a produkt nikdy nemôže byť inteligentnejší ako jeho stvoriteľ ?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Yoss

28 ročný muž

* Filozofická (sorry preklep)
  2. 2
    Tarassaco

16 ročný chalan

Produktom?
  3. 3
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

O tejto problematike nemám dostatok kompetentných informácií, aby som dokázala odpovedať vlastným názorom.
  4. 4
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Neruhaj sa! Boh je nas stvoritel!
  5. 5
    Notmehofejk

hrá sa, že má 1 rok
    Pussy Slayer, a cute Scotish guy

po prve, definuj "inteligentnejsi".

po druhe, "produkt nikdy nemôže byť inteligentnejší ako jeho stvoriteľ" je chybny predpoklad.

ale hold, absolutna vacsina filozofickych otazok je postavenych budto na chybnom predpoklade alebo nedostatocnej definicii pojmu, cize...
  6. 6
    Marcello1111

31 ročný muž

aj Lucifer, najkrajší, najmúdrejší a v Božej hierarchií po Bohu najvyššie postavený archanjel sa odmietol pokloniť Bohu...
    a ako dopadol?
    Boh ho vyhnal z neba s polovicou anjelov, ktorí ho zradili do všetkých strán vesmíru, kde dodnes robia "neplechu" viď. aj naša Zem....
    Boh je všemohúci Stvoriteľ všetkého a všetkých, mohol Lucifera a jeho padlých anjelov v mihu oka jednoducho zničiť, ale nespravil to, Jeho milosrdenstvo je nekonečné...
    za koho by sme potom Boha pokladali za vrahá?...
    Boh svojim činom dokázal, že nie On, ale Lucifer zradil so svojimi anjelmi všetko stvorenie vo svetle Boha...
    sú odsúdení na veky blúdiť v tmách a nikdy neuzrieť lásku svojho Boha...
    je to najväčšie utrpenie- peklo, ktoré čaká každého, kto odmietne svojho Stvoriteľa, odmietne dom svojho Otca z ktorého vzišiel....
  7. 7
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

@marcello1111 Ako to je vôbec s anjelmi. Ako vznikli? Resp. kde v Biblii to je?
  8. 8
    Marcello1111

31 ročný muž

@emzaaak
    sadni si, zober Bibliu do rúk a čítaj....
    ja ti rozum do hlavy nenalejem, lebo mi neuveríš...
    a tak je to na zemi so všetkým, ľahko prísť k rozumu, peniazom, bohatstvu, ku spáse....
    ľudia na jedno zabudli, všetko si musia zaslúžiť vlastným pričinením...
  9. 9
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

suhlasim, myslim ze je
  10. 10
    Mayo911

27 ročný muž
    Rainbow

Keďže človek je všeobecne veľmi hlúpy samodeštrukčný tvor, myslím že je.
  11. 11
    Lakero

21 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Chapes vesmir?
  12. 12
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

@marcello1111 Neustále tu niekoho poučuješ o náboženstve pričom nikto sa ti o to neprosí a keď sa raz jeden človek opýta, tak mu neodpovieš a ešte ho aj za to zbuzeruješ? :D Super diki. (thumbs)
  13. 13
    Firestorm

30 ročný muž
    Bratislava

@marcello1111 Netrapoš Filipko...
  14. 14
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@emzaaak Anjelov stvoril boh, sú to dá sa povedať sprostredkovatelia jeho vôle, kedže ako sa píše v písme: „On jediný má nesmrteľnosť a prebýva v neprístupnom svetle; jeho nik z ľudí nevidel, ani vidieť nemôže."
    Tento text od Jána Damaského o anjeloch je zaujímavý, ak chceš prečítaj si :)

http://www.grkat.nfo.sk/Texty/o-anjeloch.html
  15. 15
    Moonlawoo

hrá sa, že má 1 rok

https://pics.me.me/there-are-only-two-lessons-you-werent-seeing-the-whole-45857056.png
  16. 16
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

clovek je hovado a zver... (:
  17. 17
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

Vesmir ani nie , je to slovo ktore zahrnuje vsecko
  18. 18
    Yoss

28 ročný muž

@nespiacakraska ale kraska, viem, ze vies ako som to myslel :-)
  19. 19
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

Predpoklad je rovnaký ako: "Dieťa nemôže byť inteligentnejšie ako jeho matka." To nie je predsa pravda. A navyše, my nie sme produktom, ale súčasťou vesmíru, podľa mňa.
  20. 20
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Clovekovia sa debili tak urciteee je (thumbs) (retard) :S (letim)
  21. 21
    Marcello1111

31 ročný muž

@emzaaak
    daj si facku ty drzák jeden...
  22. 22
    Marcello1111

31 ročný muž

@firestorm
    neni o čom....
  23. 23
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

@marcello1111 Nauč sa žiť svoju vieru, ty farizej.
  24. 24
    Marcello1111

31 ročný muž

@emzaaak
    vyser si oko ty fake pošahaný...
  25. 25
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

@marcello1111 Posledná moja dobrá mienka o tebe skapala s týmto tvojím výrokom. Slušne som sa opýtal a ešte ma za to sprdneš. :D
  26. 26
    Marcello1111

31 ročný muž

@emzaaak
    mne o tebe skapala pred 3 týždňami, keď si mal vo fóre na mňa cynickú poznámku....
  27. 27
    Annyejnji

21 ročné dievča

Beriem človeka ako sučasť vesmiru a neviem ako vobec definovať vesmir a či sa da merat vesmirna inteligencia, takze tato otazka je odveci u mna :D