Fórum pridal Hemadžema, 16. 4. 2018 13:04 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Gap year

0
Hemadžema

20 ročné dievča
Na šťastie čakajúca

Ahojte Bkamoši, dal si/plánuje si dat niekto z vás rok medzi maturitou a výškou pauzu a išiel/chce ísť do zahraničia? Aký nato máte názor?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

mam nazor ze je dobre ist po strednej do zahranicia a este lepsie tam zostat :D prax v zahranici ti da viac ako slovenska vyska. ofc zalezi od odboru, takze sa vyjadrujem vseobecne
  2. 2
    Ps102

22 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

Je to jednoznačne najlepšia vec, ktorú môže študent spraviť.
  3. 3
    Lafiziq

24 ročný chalan
    Bratislava

poznám dievčinu, ktorá chodila na bilingvál päťročný a potom nespravila prijímačky, tak rok cestovala a užívala si a pripravovala sa na prijímačky... na facebooku to vyzeralo cool, ale potom mi osobne vravela, že ju škrie, že ľudia, čo sú jej ročník majú Bc. a ona je len prváčka a cíti, že by chcela byť v živote už ďalej...
  4. 4
    Darkestangel

22 ročné dievča
    Menefreghista

Ja mám teraz od skončenia SŠ už tretí rok "gap" a teraz sa chystám ísť na VŠ, medzitým som nežila v zahraničí, ale normálne pracovala a ešte sa uvidí, ako budem po takej dlhej pauze opäť zvládať školu :D
  5. 5
    Bebekex

24 ročné dievča

@3 by som sa neriadila
    koho zaujima co maju/nemaju ostatni
    musis sa zamerat na seba

podla mna ak nevies co chces,tak je to lepsie ako stravit dalsich 5 rokov na skole iba pre nejaky titul
    mozno pocas toho roka zazijes skusenosti,ktore ta vyformuju a ty sa budes moct rozhodnut kam na vysky:) vela stastia
  6. 6
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@5 this...

mam 24 a som v druhom semestri na vš + pracujem + si robím ročný kurz
    Moji byvali spoluziaci z prevho studia (hned po strednej) uz budu mgr tento rok.... ale čo ma je po druhých :D ako prajem im to, ale ja som ja a nic ine ma netrapi :))
    vsetko ma svoje + minus, ja som si všelico v zahranici zazila, vyskusala, cosi zarobila, spoznala rozne kultury a spoznala seba....taktiez som nadobudla sebavedomie a skor cosi ako sebahodnotu ze fakt to ze mam generic sš neznamena ze som odkazana na tesco :) ked si šikovný tak sinajdes aj slusnu pracu, aj sa môžeš dalej posuvať a vzdelávať sa.

pokial cítiš že si chceš oddýchnuť, samu seba spoznať a vyskúšať sa čo zvládneš - alebo ísť na odbor/školu na ktoré prímačky ešte nemáš daj si pokoj a chod do sveta :) a pripravuj sa na tvoj vysnivan obor....
    A ak ta aj zaujíma výška a chceš si to vyskúšať chod do toho!!! tiez aj výšku si môžeš pauznúť na jeden rok.... alebo ju proste ukončiť a ísť preč a potom začať s novou energiou a napr. aj iným odborom :))
    prve studium som mala na filozofickej fakulte a teraz som na prirodovednej :D proste všeličo sa môže zmeniť :))drzim palce kazdopadne a rozhoduj sa hlavne podla seba
  7. 7
    Obrvonjottr

30 ročný muž

ja som šiel na vš až po dvoch rokoch od skončenia strednej. Aspoň som si uvedomil, čo chcem študovať a čo ma baví. To, že niektorí moji spolužiaci z sš mali tituly o čosi skôr než ja mi mohlo byť u prdele... aj tak skoro všetci s tými titulmi z klobáskových univerzít skončili na páse :D
  8. 8
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

toto by zaujímalo aj mňa či sa to oplatí, ale to sa nedá takto povedať treba skúsiť a vyjde to, alebo to nevyjde, aj keď seba si neviem predstaviť robiť to, lebo som vo vybavovačkách a dávaní sa neznámym smerom a tak dosť neschopná, ale možno o pár rokov, alebo cez prázdiny sa budem cítiť inak
  9. 9
    Tarassaco

8 ročné dievča
    na malinkách

Ak ma nevezmú na VŠ, tak zrejme pôjdem aj ja,uvidíme... (hehe)
  10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Toto imho veľmi záleží ako od povahy človeka, tak od školy.