Fórum pridal Hemadžema, 16. 4. 2018 13:04 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Gap year

0
Hemadžema

20 ročné dievča
Na šťastie čakajúca

Ahojte Bkamoši, dal si/plánuje si dat niekto z vás rok medzi maturitou a výškou pauzu a išiel/chce ísť do zahraničia? Aký nato máte názor?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

mam nazor ze je dobre ist po strednej do zahranicia a este lepsie tam zostat :D prax v zahranici ti da viac ako slovenska vyska. ofc zalezi od odboru, takze sa vyjadrujem vseobecne
  2. 2
    Ps102

22 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

Je to jednoznačne najlepšia vec, ktorú môže študent spraviť.
  3. 3
    Lafiziq

23 ročný chalan
    Bratislava

poznám dievčinu, ktorá chodila na bilingvál päťročný a potom nespravila prijímačky, tak rok cestovala a užívala si a pripravovala sa na prijímačky... na facebooku to vyzeralo cool, ale potom mi osobne vravela, že ju škrie, že ľudia, čo sú jej ročník majú Bc. a ona je len prváčka a cíti, že by chcela byť v živote už ďalej...
  4. 4
    Darkestangel

22 ročné dievča
    Menefreghista

Ja mám teraz od skončenia SŠ už tretí rok "gap" a teraz sa chystám ísť na VŠ, medzitým som nežila v zahraničí, ale normálne pracovala a ešte sa uvidí, ako budem po takej dlhej pauze opäť zvládať školu :D
  5. 5
    Bebekex

24 ročné dievča

@3 by som sa neriadila
    koho zaujima co maju/nemaju ostatni
    musis sa zamerat na seba

podla mna ak nevies co chces,tak je to lepsie ako stravit dalsich 5 rokov na skole iba pre nejaky titul
    mozno pocas toho roka zazijes skusenosti,ktore ta vyformuju a ty sa budes moct rozhodnut kam na vysky:) vela stastia
  6. 6
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@5 this...

mam 24 a som v druhom semestri na vš + pracujem + si robím ročný kurz
    Moji byvali spoluziaci z prevho studia (hned po strednej) uz budu mgr tento rok.... ale čo ma je po druhých :D ako prajem im to, ale ja som ja a nic ine ma netrapi :))
    vsetko ma svoje + minus, ja som si všelico v zahranici zazila, vyskusala, cosi zarobila, spoznala rozne kultury a spoznala seba....taktiez som nadobudla sebavedomie a skor cosi ako sebahodnotu ze fakt to ze mam generic sš neznamena ze som odkazana na tesco :) ked si šikovný tak sinajdes aj slusnu pracu, aj sa môžeš dalej posuvať a vzdelávať sa.

pokial cítiš že si chceš oddýchnuť, samu seba spoznať a vyskúšať sa čo zvládneš - alebo ísť na odbor/školu na ktoré prímačky ešte nemáš daj si pokoj a chod do sveta :) a pripravuj sa na tvoj vysnivan obor....
    A ak ta aj zaujíma výška a chceš si to vyskúšať chod do toho!!! tiez aj výšku si môžeš pauznúť na jeden rok.... alebo ju proste ukončiť a ísť preč a potom začať s novou energiou a napr. aj iným odborom :))
    prve studium som mala na filozofickej fakulte a teraz som na prirodovednej :D proste všeličo sa môže zmeniť :))drzim palce kazdopadne a rozhoduj sa hlavne podla seba
  7. 7
    Obrvonjottr

30 ročný muž

ja som šiel na vš až po dvoch rokoch od skončenia strednej. Aspoň som si uvedomil, čo chcem študovať a čo ma baví. To, že niektorí moji spolužiaci z sš mali tituly o čosi skôr než ja mi mohlo byť u prdele... aj tak skoro všetci s tými titulmi z klobáskových univerzít skončili na páse :D
  8. 8
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

toto by zaujímalo aj mňa či sa to oplatí, ale to sa nedá takto povedať treba skúsiť a vyjde to, alebo to nevyjde, aj keď seba si neviem predstaviť robiť to, lebo som vo vybavovačkách a dávaní sa neznámym smerom a tak dosť neschopná, ale možno o pár rokov, alebo cez prázdiny sa budem cítiť inak
  9. 9
    Tarassaco

7 ročné dievča

Ak ma nevezmú na VŠ, tak zrejme pôjdem aj ja,uvidíme... (hehe)
  10. 10
    Staphylococcus

21 ročné dievča
    malý biely asexuálny dráčik

Toto imho veľmi záleží ako od povahy človeka, tak od školy.