Fórum pridal Lucifer666, 23. 3. 2011 18:15 do kategórie Hudba. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

gitarovy samouk

0
Lucifer666

26 ročný muž
Galanta

chcel by som zacat hrat na gitare ale ako samouk lebo na ucitela nemam cas. vedel by mi niekto pomoct ako zacat ???
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Goth111

27 ročný muž

v prvom rade potrebuješ gitaru ;-) a potom trpezlivosť a pevné nervy, nič viac :D
  2. 2
    Bloodsuckingvampire

tvári sa, že má 5 rokov
    tam, kde ma nenájdeš

gitaru! :D<br />
    musíš sa ju naučiť naladiť, nech sa neučíš hrať na rozladenej, to by si bol potom z toho úplný magor :D<br />
    to je dosť ľahké...<br />
    dám ti sem jeden link, tu to je dosť dobre popísané:<br />
    <br />
    http://www.worthphones.eu/vmatus/gitara/Ladenie.html<br />
    <br />
    treba si fakt dávať pozor na to znižovanie napätia struny... radšej to rob tak, ako je popísané na tej stránke :)<br />
    <br />
    potom si niekde na nete nájdi hmaty na akordy a ideš :)
  3. 3
    Kolini

25 ročný muž
    srdcom navždy v Trenčíne

nauc sa citat taby, to je fakt primitivne a potom potrebujes vela nervov a dobrej nalady + motivaciu.. vela stastia
  4. 4
    Nothingspecial

23 ročné dievča
    in this f**king world

na začiatok sa musíš naučiť základné akordy a rytmy no a potom je v tomto podľa mňa najlepší youtube...teda pokiaľ nechceš byť druhým Jimi Hendrixom a stačí ti vedieť zahrať pár pesničiek :)
  5. 5
    Lucifer666

26 ročný muž
    Galanta

diky no gitaru mam a aj naladit ju viem ale chcel by som si kupit aj nejaku knihu ale neviem ze ktora je dobra lebo je vela knih na trhu
  6. 6
    Nymphe

24 ročné dievča

mňa naučil youtube ! :D nikdy zo mňa nebude profesionál,ale pre radosť si zvládnem zahrať kedykoľvek :) ale mal by si sa tomu venovať naozaj každý deň,aby si sa nejak vžil do toho stavu s gitarou:D aby ti stvrdli prsty a aby si bezproblémov zvládal tie základné veci,akordy,hmaty..no a samozrejme nesmieš byť hluchý,lebo ak nepočuješ,že máš zle naladenú strunu tak to nedopadne dobre :P
  7. 7
    B0ng

24 ročný chalan
    Odišiel z Birdzu

Aj mňa naučil youtube.. hlavne ako to už niekto spomenul sa nauč ladiť a rozoznať jednotlivé tóny atď, väčšinu akordov.. nejaké tie stupnice.. <br />
    venoval som sa tomu tak 1-2 hoďky skoro každý deň počas 2 rokov a dnes dokážem zahrať väčšinu vecí, (sóla nepočítam) ... to je iná kategória :D
  8. 8
    B0ng

24 ročný chalan
    Odišiel z Birdzu

a ešte..ak nemáš dobrý rytmus a hudobný sluch tak z teba profesionál nebude..<br />
    ale.. pre radosť hrať môžeš.. na akciách, chate, atď..je to sranda :)<br />
    <br />
  9. 9
    Piter09

21 ročný chalan

potrebujes len gitaru, ladicku a najdi si na nete nejake akordy a mozno este naéjaky kamarat co vie hrat aby ti pomohol naucit sa rytmus, nic vic
  10. 10
    Flussica

26 ročná žena

V druhom rade potrebuješ akordy :D.
  11. 11
    Ladyfox

26 ročná žena

K tým akordom, ja som sa učila tak, že som si našla nejaké slovenské piesne, napríklad Gladiátor, oni nemajú veľmi zložité akordy a budeš si to vedieť aj spievať, to je hlavné.. potom to už pôjde samo. A hlavne sa nevzdávaj keď ťa bude boliet zápestie a pršteky. :)
  12. 12
    Lucifer666

26 ročný muž
    Galanta

diky vsetkym :) nesmiem to vzdat
  13. 13
    Etelnair

27 ročný muž
    ⊱ follow the white kitty ⊰

ty s takymto nickom si kup daky bc rich a uz len rozsievaj temnotu :D
  14. 14
    Lucifer666

26 ročný muž
    Galanta

bc rich ???
  15. 15
    Jaro1991

26 ročný muž
    Pezinok

vies hrat na inom nastroji? - Ak ako, tak to uz mas skoro vyhrane potom =)
  16. 16
    64shadow64

23 ročný chalan
    In the middle of nowhere

@14 @lucifer666 https://d3qcduphvv2yxi.cloudfront.net/assets/1666817/lightbox/b413f93bc0f137625a495846a033a02e.jpg?1277747832
  17. 17
    64shadow64

23 ročný chalan
    In the middle of nowhere

http://ujeb.pl?TxH4ljczId
  18. 18
    Jaro1991

26 ročný muž
    Pezinok

@2 no to mi je ale internetova stranka, ktoru pisal asi Jozo Bombarder kks... :D
  19. 19
    Chilac

22 ročný chalan
    Winterland

kup si (stiahni :D ) Guitar Pro...ono je to program kde mas tie taby akurat ze tam mozes hrat spolu s bicimi alebo basou, mozes hrat spolu s tym a spomalit si tempo, pre zaciatocnika si myslim ze idealne a velmi jednoduche ;) a vsetko co tu uz bolo spomenute samozrejme :D
  20. 20
    Baka28

25 ročná žena
    Martin

Ja som tiez samouk . Kupila som si gitaru ,ladicku, naucila som sa ladit , vytlacila som si akordy, naucila sa rytmy a to vsetko z internetu a z youtube . Takze ked sa zatnes tak to pojde ! vela stastia