Fórum pridal Karin001, 10. 8. 2018 13:36 do kategórie Šport. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Gymnastika

0
Karin001

18 ročné dievča

Ahojte moja sestra má 13 a zvažuje gymnastiku. Mne sa to zdá na jej vek už neskoro a preto by som sa rada chcela informovať o tom či sa dá aj v takom veku začať gymnastiku. Z gymnastiky nevie nič a preto mi to príde zbytočné aby tam začala chodiť.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  A ved nemusí byť profesionálna gymnastka, môže to robiť iba pre seba, ako záľubu. Možno to po chvíli vzdá, ale skúsiť to určite nie je zbytočné.
 2. 2
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  A čo má byť cieľom? Ak olympijská medaila, zrejme máš pravdu, je to neskoro. Ak to, aby robila niečo, z čoho má radosť, neviem, kde je problém. Z môjho pohľadu je tá druhá motivácia lepšia.
 3. 3
  Alex458

  22 ročné dievča

  Nechápem prečo neskoro. Podľa mňa s pevnou vôľou, trpezlivosťou a chcením ide všetko.
 4. 4
  Karin001

  18 ročné dievča

  Ona by chcela teda aspoň mi to tak vysvetľovala aj vyhrávať nejaké súťaže.
 5. 5
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  @4 aha. Tak to je divný plán pred začatím nejakého hobby podľa mňa :) ale ak je ochotná pustiť sa do toho aj za predpokladu, že nikdy nič nevyhrá (napriek tomu, že by rada vyhrala, čo mi pripadá normálne), nevidím problém.
  Hlavné riziko vidím v miere jej nádeje. Ak má postoj "veľmi by som to chcela robiť, lebo si myslím, že ma to bude baviť. A keď už to robím, budem chcieť byt čo najlepšia", pohoda. Ak má postoj "chcem to robiť kvôli vyhrávaniu súťaží a bez toho to nemá zmysel", to je horšie.
  Ale v tom druhom prípade bude pravdepodobne sklamaná tak či tak - buď teraz, ak by ste ju odhovorili od toho, alebo neskôr, ak nič nevyhrá.
  Myslím si, že je v pohode človeka podporiť a nechať ho aj urobiť svoje vlastné chyby. Čiže ak si jej povedala, že v trinástich je už dosť neskoro začať, ak chce dosahovať výnimočné výsledky, a ona stále chce do toho ísť, ja by som ju nechal tak a hlavne jej potom neskôr nevykrikoval, že vidíš, ja som ti to hovoril.
 6. 6
  Onetouch

  28 ročný muž
  Bratislava

  Moze robit freerun/parkour...ale to uz nie su olympijske discipliny a neexistuju tam oficialne sutaze ako na olympiadach, len take, co si sami nadsenci zorganizuju...
 7. 7
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Možné to je ak na to má fakt talent. Ale veď ju tam nechajte chodiť. Zistí ako jej to ide. A sama zmení názor ak nie. Len nech športuje.
 8. 8
  Jokerisbertiik

  21 ročný chalan

  Prečo neskoro? Kedy má začať, ešte v bruchu ?