Fórum pridal 1ggy, 6. 6. 2017 21:06 do kategórie Závislosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Heroin a jeho návykovosť

0
1ggy

20 ročný chalan
Zvolen

Heroin je vraj návykový už po prvej dávke. Má s tým niekto skúsenosti? Je to pravda? Je ťažké nedať si to po prvom raze znovu? Pýtam sa pre kamaráta alebo také dačo, nevravím, že by som to chcel skúšať :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Maangooo

hrá sa, že má 0 rokov

Dosť záleží na spôsobe akým si ho dáš.. keď ho fajčíš nezostaneš hneď závislí to až postupne ak to budeš ďalej opakovať.. neviem ako to je s ihlou no ale o tej sa hovorí že keď si raz strelíš nechceš už nikdy nič iné a je jedno či to bolo prvý alebo stý raz
  2. 2
    Mcvpn

tvári sa, že má 5 rokov
    kristušácka dolina

https://www.youtube.com/watch?v=lTPd9Tm9cPU
  3. 3
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@maangooo Fuha, tak to už asi musí stáť za to :D Hm. Raz keď budem veľký, a nebudem už mať pre čo žiť tak sa asi k tejto téme ešte vrátim :D
  4. 4
    Maangooo

hrá sa, že má 0 rokov

@1ggy heroin nie je o tom že to "stojí za to"...
    heroin je o tom keď "za to" nestojí už nič iné
  5. 5
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

@1ggy heroin zo začiatku nestriela do žily ale z cigarety sa odstráni tabak a do toho sa dá Háčko potom sa to fajčí ako cigareta a do plúc ti idú výpary. Kamoška čo má brata feťáka to skúšala a neni z nej fetáčka, a pamatám že aj spolužiak to skúšal a hovoril mi že na herioin neni závislosť hneď ale až po nejakých pár krát keď si ho dáš.
  6. 6
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@maangooo čiže žiješ iba kvôli tomu jednému, chápem
  7. 7
    Demoniqangel

25 ročná žena
    Bratislava

@1ggy prečítaj si My deti zo stanice ZOO a zmeníš názor
  8. 8
    Chlorofyl

26 ročný muž
    Erec Jisrael

@demoniqangel dik za inspiraciu :D
  9. 9
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

ano
  10. 10
    Freedef

19 ročný chalan
    VTR (Košice)

Na herák ani peniaze mať nebudeš. Kurviť si zdravie to by sa vám chcelo že ? :) Koľko ľudí by dalo všetko zato aby mali zdravé telo ty jebo
  11. 11
    Marcello1111

29 ročný muž

choď do ústavu pre drogovo závislých, lebo na nejaké nemocnične oddelenie v akom stave zúboženom dožívajú svoj skazený život...
    ale máš slobodnú vôľu, rob si čo chceš, pre mňa za mňa si fajči aj tri naraz, tvoje zdravie, tvoja smrť, tvoje zatratenie v pekle...
    a ako napísal Freedef, ak to začneš praktizovať si neskutočný ober jebo...
  12. 12
    Lawey

23 ročné dievča
    embracement of supernova

Heroín proste nie
  13. 13
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@freedef Že?
  14. 14
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    urevany vulgarny chlap

@demoniqangel ta kniha bola utrpenie, ona bola uplna pizda proste :D

Ano, drogy su zle, zanedbana vychova je zla, puberta je zla, ale take nepredstavitelne sproste decko to bolo, ze az.
    (ale posobilo to na mna vychovne, o to viac, ze som ju citala v nemcine a ta posobi vychovne aj sama o sebe :D l
  15. 15
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

@freedef presne, uplne suhlasim! :( nevážia si zdravie, keď si ho takto dobrovoľne ničia...
  16. 16
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

Kamarát si myslí, že je viac odolný?
    Áno je to tak, lepšie je nič také neskúšať ako potom niesť následky do konca života... (letim)
  17. 17
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Neviem ale neverim tomu ze nieco moze byt po prvej davke take ze uz s tym nemozes prestat
  18. 18
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@torpedo08 No mne sa to tiež nezdalo ale včera som o tom cital na nete a niekto ten zážitok opisoval ako "stokrát lepšie ako orgazmus" inde sa pisalo "400 krat lepsie ako cokolvek ine na svete co mozes zazit" takze to dava zmysel ze to potom chces znovu, ked sa tomu nic nevyrovna :D
  19. 19
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Tak jasne ze to chce clovek vyskusat znova ale tak urcite to nebude tak ze ked si ho po prvom uziti uz viac neda tak sa nezacne triast a podobne ako to je u zavislosti ktoru si postupne vypracujes a to ja viem o com hovorim
  20. 20
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@torpedo08 pisu tam ze z abstaku grcias, bolia ta kosti a svaly a svrbi ta vsetko aj niekolko dni, pri extremnych pripadoch aj mesiace.. ale čo ja viem, tiež mi to príde že kebyže moc chceš tak to proste vydržíš... preto som sa pýtal či s tým niekto má skúsenosť, či je to až také zlé :D
  21. 21
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

No dobre ale to fakt po jednom jedinom uziti nejakej malej davky uz maju byt take avstaky ? :O
  22. 22
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@torpedo08 neviem, bolo to po anglicky a vyzeralo to celkom dôveryhodne keď som to čítal.. https://www.drugabuse.gov/publications/research-reports/heroin/how-heroin-used
  23. 23
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Nj a sak to je jedno nech to je uz ako je ja dufam ze to nikdy nevyskusam a ani nemam na to prilezitost ja si zostanem pekne len na chlaste a cigaretach zavisly :D
  24. 24
    Xy12345

23 ročný chalan

Keď už drogy heroínu by som sa vyhýbal za každú cenu.
    @freedef presne. Proste človek skôr či neskôr zisti že zdravie je alfa-omega.
  25. 25
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

heroin by som si dal len v prípade že by som sa chcel zasamovraždiť,vraj je to velmi príjemná smrť ale určite by som s tým neexperimentoval
  26. 27
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

@demoniqangel paradox je že ona doteraz nie je čistá
  27. 28
    Demoniqangel

25 ročná žena
    Bratislava

@hetfield ak este neumrela...
  28. 30
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

@demoniqangel podla wikipedie ešte nie
  29. 31
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@hetfield hm, tak zasamovraždiť by som sa nechcel ale vieš, kebyže už viem, že umieram a mám pár dní života tak nemám čo riešiť asi...
  30. 32
    Demoniqangel

25 ročná žena
    Bratislava

@hetfield to schvalne vzdy napises dva komenty a jeden zmazes? (:
  31. 33
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Často to býva tak, že už pri prvom použití sa stávaš závislým.
    Okrem toho s človekom niečo nie je v poriadku - keď vôbec nad tým uvažuje že to vyskúša. Tento fakt nie je zanedbateľný v tom že už sám o sebe poukazuje na "slabosť a zraniteľnosť" danej osoby a zvyšuje riziko že sa stane závislou už po prvej dávke.
    Žijeme len raz. Tak si to neposerme!!!
  32. 34
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Píšeš: "pýtam sa pre kamaráta". Tak to si "pekný" kamarát! Mal by si ho poriadne po kamarátsky zjazdiť a zistiť čo mu je keď sa k takej sprostosti odhodláva. Máš zaňho zodpovednosť. Keď ti to povedal, ber to ako jeho volanie o pomoc. Tak ho nestrkaj viac pod vodu ale hoď mu záchranné koleso a pošli ho napr. k psychológovi.
  33. 35
    1ggy

20 ročný chalan
    Zvolen

@kuko1965 "alebo také dačo". Ten dodatok s jemným humorným podtónom hovorí o tom, že sa nepýtam kvôli tomu že by som to chcel vyskúšať. Napísal som to aby som zabránil otázkam typu "načo to chceš vôbec vedieť?", pretože to nikam nevedie. A povedz, keby som sa aj pýtal pre kamarára, nemohlo by to byť aj kvôli tomu aby som mal niečo, s čím by som ho od toho odradil? Najlepšie je nedomýšľať si :)
  34. 36
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

@demoniqangel sorry to sa mi stáva dost často že niečo napíšem a potom cítim nutkanie to nejak upraviť alebo opraviť,niekedy mi idú prsty rýchlejšie ako mozog :)
  35. 37
    Openmindedfreak

28 ročný muž

v živote s tým nezačínaj, poznám dosť ľudí čo si šlahali štof, polovica je mŕtva, ďalší sedia v base, iní čakajú na smrť a fakt minimum sa z toho dostalo... s jedným z nich teraz cestujem po svete, ale musel ísť na vyše tri roky mimo mesta...
  36. 38
    Alpynus

hrá sa, že má 2 roky
    Pozajtra prestanem

"Najprv je to pozitok a potom je to smrt."
    https://youtu.be/KM01O6nD_40?t=57s