Fórum pridal Pubertslatinocelny, 18. 4. 2019 18:11 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Historický súpis domácich zvieratiek

0
Pubertslatinocelny

32 ročný muž
pubertkúpnoknedlizovaný

Napíšte nám, aké všetky domáce zvieratká ste (nie len vy osobne, ale aj v rodine) za celý život mali.
Druhy, počty, mená a prípadne ďalšie zaujímavosti. Môžete tiež spomenúť hospodárske zvieratá
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

My sme mali kocúra Mura, mačku Cilu a jej mačiatka Sivka, Burka, Murka a Daisy.
    Psa, ktorého som buď nezažil alebo zabudol na to, psa Rona, fenu Doru a po jej smrti ďalšiu Doru. Viacerých havranov, každý sa volal Hugo.
    Ja som mal viacero škrečkov dzungarskych, každý sa volal Pipo, brat mal raz aj samičku, s ktorou mal Pipo desiatky mláďat.
    Okrem toho sme mali aj kury.
  2. 2
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Iba sliepky a pakobylky :D
  3. 3
    Dee99

26 ročný muž
    RK

korytnačku,morča,škrečka,rybu
  4. 4
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

pes, mačka, kačka, sliepka, zajac, koza, ovca, krava, prasa, morské prasa, škrečok, andulka, holub
  5. 5
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No co si este pamatam tak sme mali aj morca a skrecka ked som bol uplne maly a psov co si pamatam boli Jerry,Tomi a Ťapka to bola mama a syn a este neviem Boby alebo ako sa volal to uz len take zablesky mam no a teraz uz 10 rokov skoro Beny :) a sliepky :D a kedysi aj kacice tie dlho nezili :( a prasce ked som bol este uplne decko
  6. 6
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

A aj macku sme tusim mali chvilu kym nezdrhla
  7. 7
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Rybičky, na ktoré si už pamätám len zbežne, lebo som bola ešte malá a boli vcelku nudné
    Morčatá, dosť nešťastne párik, takže následne aj niekoľko mladých morčiatiek
    (Teraz by som už veci zariadila inak, ale v tej dobe ešte takmer neboli internety a poriadnych informácií bolo málo).
    Ale obaja sa dožili asi osem rokov a boli strašne super :-D Chipík (podľa Chipa a Dale-a), familiárne Čipeno, a Lilly. A Liluša bola strašne super ženská, hneď ako sme ju nasťahovali k Čipenovi, ho vyhnala z domčeka (bola vtedy tak o polovicu menšia ako on) a nepustila ho dnu :-D
    A teraz mám mojich troch darebákov. A dvaja sa volajú podľa postáv z Nintendo hier a tretí vlastne má meno z germánskej mytológie, ale vlastne je to aj nintendo postava, ak berieme do úvahy aj nemeckú lokalizáciu. A všetci traja majú úplne náhodne niečo spoločné so svojimi menovcami :-D
  8. 8
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Ja si od decka asi ani na vsetky nespomeniem...
    Vtaciky, rybicky, skrecky, mysky, zajacik, pesko, potkany, skrecok(Krusty na fotkach v albume), zajacik(uplakany status ze nam umrel malicky zajacik) cincila(Pulpicaaaa na fotkach v albume), pesko(Guco)

Cincila a skrecok boli po rozchode zvereni do vyhradnej starostlivosti byvaleho partnera.

Tym ze byvame v byte sme ine zvieratka s nasimi ako"moje"nemali.
    Babka mala dve pesky, skrecky a maca co si pamatam. Ona je ten typ cloveka co zachranuje zvieratka, takze vsetky co kedy mali, mali len preto ze ich uz niekto nechcel a ona sa ich ujala alebo ich nasla opustene.
    Krstny mal peska.
    Mamina rodina mala tiez dvoch peskov.
    Otcova strana rodiny mala zvieratiek viac, lenze tie si nepamatam, lebo tie chovali pred mojim zrodenim. :(
    Otec napriklad choval kraliky kedysi.
  9. 9
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

a @7 idem ešte tie mená rozviesť, lebo konečne mám na to priestor! :D
    Totiž Grimsley je pomenovaný po tejto postave z Pokémona https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Grimsley
    Keď si všimnete, jeho pôvodný dizajn je tmavý, v neskorších hrách sa zjavil v značne svetlejšom oblečení. Grimsliak bol ako bábätko tmavošedý, časom zosvetlel do svetlosivej až bielej.
    Niles je pomenovaný po tomto darebákovi z Fire Emblemu. https://fireemblem.fandom.com/wiki/Niles A okrem toho, že je tiež dosť darebák, pri nehode pri zoznamovaní s iným potkanom získal jazvu nad okom. Jeho menovec prišiel o oko.
    Siegfriedko sa tak volá v podstate len preto, lebo je to úžasne zlé meno a to ja oceňujem. Taktiež je to ale hrdina z germánskej mytológie, drakobijca a tak, len asi musím dávať pozor, aby sa mu nič nestalo s plecom (pre mýtického Siegfrieda to bolo tak zraniteľné miesto, ako pre Achilla päta). Okrem iného je to ale aj nemecké meno tejto postavy z Pokémona: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Lance#Names A tam tá postava je z váženého rodu s dlhým rodokmeňom - a Siegfriedko je môj jediný potkan s rodokmeňom tiež. U tohto jediného tá asociácia nebola tak celkom náhodná, no :D
  10. 10
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

A teda ešte som mala dočasne štvrtého potkana, Yukiho, ktorý je vlastne kamoškin, ale tým, že si nesadol s jej potkaniakmi a šikanoval ich, chceli sme skúsiť, či by si nesadol s mojimi
    Lenže zoznamovať dospelých chlapcov nie je tak jednoduché a ja som mala na to málo času, trpezlivosti a skúseností, tak musel ísť naspäť :/
  11. 11
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Mal som kedysi mačku bez mena... Mačka som ju volal.
    Inak iba u manky máme zvery, tie nie sú moje, tak to nerátam.
  12. 12
    Evkasv

21 ročné dievča

Mali sme mačky troch Murkov, Miňu, Lilu, Belka, Toma
    Psa Riga, Benyho, Nera, Aju
    Rybičky, škrečkov
    A čo sa tyka hospodárskych zvierat kravy, bujaky, prasce, zajace, ovce
  13. 14
    Tikalok

hrá sa, že má 0 rokov

Rybičky bezmenné
    Potkanky Sheena a Miša
    Psy Lea, Bela, Puco, neviem či menovať aj tie v dočaske, to sú alebo boli Zorka, Max, Bibi, Eliška, Rocky, Sany, Aja, Ella, Emka, Bonko, Zigy. Zinka, Riško, Fiona, Beny, Rio a ďalšie iné
    Mačky Mia, Muro, Ester
  14. 15
    Tikalok

hrá sa, že má 0 rokov

ešte dodám, že okrem rybičiek to bolo všetko až keď som mal 17 rokov a viac
  15. 16
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

rybičky všelijaké, ja osobne som chovala strašne tučné zlaté rybky menom Ján Pavol II. a Votrelec,ktoré plávali hore bruchom, ale keď som im pustila Pink, tak ožili, veľa prísavníkov a aj vodné slimáky sme mali;
    morské prasiatka Ňufko 1 (prežil zlomenú nohu, ale zahryzol ho pes) a Ňufko 2, ktorý mal rakovinu;
    suchozemskú korytnačku Korinu,ktorá sa nám pri venčení stratila v záhrade;
    kocúra Mura, ktorý k nám sám prišiel a asi po roku a pol utiekol do lesa
    a už desať rokov kocúra Bastiena <3
    Hej a raz na prázdninách na dedine sme si na dvor kúpili nosnicu Cecilku. A v rodine sme ešte mali aj včely, sliepky, husi, kacky, prasatá, kone, psy, kravu, býka, ovce a kozu Meri.
  16. 17
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

A potkana Mrsa!
  17. 18
    Vlcica1989

30 ročná žena
    Trnava

na dvore - holuby, zajace, sliepky, kačice, prasatá, mačky
    pes - Čibino, po ňom July (a.k.a. žola :D )
    tri vodné korytnačky - žofa, tereza a zuza
    jedna suchozemská - alex
    teraz - varan Bulo a pytón Hyacint
  18. 19
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Tak len psa... rybičky ...veeela rybyčiek... potom niekolko anduliek... a teraz ineho psa...
  19. 20
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

3x pes (Edo, Justín a Aisha)
    1x kocur (aktuálne) Rúfus
    1x korela (Fishka)
    1x uzovka cervena (Damián)
    2x potkan (Dalibor a Makarón)
    2x agama (Fernandel a Crusoe)
    3x chameleon (Peter, Funes a Očko)
    +/- 80x rybky
    2x korytnačka (Kleopatra a Ruslana)
    3x biele myšky
  20. 21
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Vietnamské prasiatko Maša keď som bola maličká, bola hrozne priateľská a potom sme ju zjedli :(
    Sliepky bez mena a kohút Hnusný Ancikrist, aj keď to nebolo jeho pravé meno.
    Potom kocúr čo bol Ancikrist v prevtelení tentoraz do mačacej podoby, ale volal sa Číro. Skákal na ľudí nenápadne zo stromov za použitia pazúrov.
    Psa Enu, ryšavá líška, strašne dobrunká.
    Dve biele mačky, vonkajšie, volali sa Malá a Veľký.
    Teraz máme britskú čiernu mačku, posteľovú, volá sa Helga, zdedila moju povahu a vyzerá že má depky.
    A dvoch zlatých retrieverov, teda už len jedného, Hary pred pár mesiacmi zomrel. Bol stelesnením šťastného good boya :( Oxy je stelesnením depresie a sociálnej fóbie, o to viac teraz keď mu umrel parťák.. ta tak.
  21. 22
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

My sme mali všetko možné :D
    sliepky, prasce, zajace, kačky, činčilu, korytnačky, rybky, psíkov veľaaa, mačkyy, potkany, škrečky, žaby, dokonca aj mandelinky som chovala :D nejdem vravieť mená, bolo tých zvieratiek dosť :D (aj keeď, psov i mačky si pamätám mená..len ešte plus ich mláďatá...no veľa toho :D )
    a teraz mám pakobylky (veľkým som aj dala mená, ale už žije len jedna a mám ešte milión mladých, tým sa neoplatí dávať mená :D ).. Potom havkáčku Čibi Malé Pivo (kríženec yorkshie a čivava :D ). Ďalej máme huskyho Nanuka a Shortyho (to je kríženec vlčiaka a border kólie). Effi má aj rybky dáke..
    A ešte sa chystám mať kocúra Pusskasa :D !
  22. 23
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Jo a aj raka som mala! :D