Fórum pridal Barabara17390, 9. 10. 2017 22:42 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Hľadam knihu o živote

0
Barabara17390

16 ročný chalan

Ahojte. Vedeli by ste mi poradit nejaku dobru knihu. Dost stresujem mam depresie znervozmujem sa na malych nepodstatnych veciach mam strach vyskusat nove veci, mam strach zo zivota. hladam knihu na tieto temy, na com sa clovek fakt zamysli.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Barabara17390

16 ročný chalan

Nechcem nejake knihy o citatoch ani nic take v bodoch. Potrebujem suvisly text.
  2. 2
    Muaykelo

22 ročný chalan
    Tnava

Maj strach a napriek tomu konaj :)
  3. 3
    Muaykelo

22 ročný chalan
    Tnava

@muaykelo nezaškodí sem tam zájsť do kníhkupectva a niečo si popozerať a kúpiť
  4. 4
    Barabara17390

16 ročný chalan

@muaykelo necitam knihy pretoze to neznasam. Ale ked citam nieco co ma fakt zaujima tak to ano:) preto potrebujem prave nejaku dobru knihu aby som citala
  5. 5
    Georg21

10 ročný chlapec
    Bet lechem

http://www.dku.grkatpo.sk/wp-content/uploads/SSV-Svate-Pismo.jpg

http://i1.martinus.sk/tovar/_l/92/l92635.jpg

http://i1.martinus.sk/tovar/_l/77/l77100.jpg
  6. 6
    Aristelovpes

20 ročný chalan
    Istropolis

Teraz som dočítal novú knihu Usteľ si. Sám motivačné knihy, článke etc. nečítam, ale toto na mňa pôsobilo inak, než tie citáty a stránky z Facebooku. Lepšie.

Americký admirál píše o 10 lekciách, ktoré ho naučil vojenský výcvik a služba v armáde. Fakt sa mi páči štýl ktorým je to napísané, má to jednoduchý štýl, príbeh aj posolstvo. A mňa osobne táto kniha povzbudila sa o niečo snažiť.
  7. 7
    Verdamt

25 ročný muž

Adyashanti - Pád do milosti
    Eckhart Tolle - Moc přítomného okamžiku

Za mňa tieto dve určite. A Tolle je fajn aj ako audiokniha, na uložto myslím že zoženieš...
  8. 8
    H8r

23 ročný chalan
    prej pankáč z ekonomky vole

Man's Search for Meaning (resp. slovenský preklad Hľadanie zmyslu života) od Viktora E. Frankla.
  9. 9
    Cos45

600 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Si tam, kde mas byt, robis to, co mas robit, citis to, co mas citit a myslis na to, na co mas mysliet. Je niekde chyba?
  10. 10
    Likjul

hrá sa, že má 0 rokov

Neznášaš čítanie, ale hľadáš knihu. Načo? Poviem ti tajomstvo. Kniha ti zázračne nepomôže. Strach zo skúšania nových vecí nezmizne, kým nevyskúšaš niečo, neprekonáš strach, potom uvidíš, že ten strach je väčšinou celkom zbytočný, iba tak sa to môže zlepšiť. Netvrdím, že nemáš čítať, knihy sú super, ale pri čítaní musíš aj skúšať.
  11. 11
    Dollish

hrá sa, že má 0 rokov
    Wasteland

1. Mark Manson - subtle art of not giving a fuck
    2. Phil Stutz, Barry Michels - Nástroje.

Čo pomôže neviem. Čítam teraz 1. a pomáha mi trochu. 2. sú skôr také praktické cvičenia ako napr prekonať strach a odhodlať sa