Fórum pridal Gopnik21, 25. 9. 2017 19:11 do kategórie Hudba. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Hra na gitaru

0
Gopnik21

17 ročný chalan

Je dobré sa ako začiatočník učiť hrať na gitaru songy ? Ale radšej iba základy. Mám ju 2 týždne zatiaľ si len tak brnkám a naučil som sa pár akordov hoc to niekedy vŕzga. Chcem sa aj do zušky prihlásiť.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Condition

22 ročný chalan
    Žilina

https://www.youtube.com/watch?v=bnAjMQAe4v0
  2. 3
    Erixa

20 ročné dievča

Erixa
    25. september 2017 22:17
    V zuške ťa naučia ako hrať z nôt, vybrnkávať, naučia ťa správny prstoklad a takéto skor prplačské veci nehovorim, že je to zle a ak sa budeš učiť sám, môžeš sa učiť čo len chceš a čo sa ti páči, čo tiež nie je vôbec zlé Ja som sa učila sama, pomáhal mi kamarát, ktorý ma naučil pár nových akordov, rytmov a zasvätil ma do tajov a krás používania capa... a kamaratky co chodili na zusku mi hovoria, ze hram lepsie ako oni, co maju diplom

V každom prípade... každá skúsenosť je dobrá. A ked budeš na tom už trochu lepšie, odporúčam kanál Gareth Evans... má skvelé tutoriály
  3. 4
    Matthewp

17 ročný chalan

Pred mesiacom som zahral, gitaru mam v skole kazdy den.. nauc sa styri zakladne chordy (G-E minor-C major-D7), tie si davaj dokola, neskutočne vela sa iba s týmito styrmi da hrat len ich treba vediet perfektne.. a potom brnkanie FABCDE... A trenovat toto proste (aspon mi to robíme, učiteľ je profesionál tak hadam vie dobe co robi :D )
  4. 5
    Tommyhot

28 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Urcite sa nauc hrat stupnice. Ja som sa ich zacal ucit az teraz nedavno po 15tich rokoch hrania na gitare a lutujem, ze som nezacal skor. Bez nich sa len tazko zaobides ak chces hrat nieco viac ako len akordy. Resp ti to hranie podstatne ulahcia.
  5. 6
    Gopnik21

17 ročný chalan

@tommyhot keď mi na gitare plandajú struny môžu byť zlé ? zo začiatku boli ok ale po 3 týždňoch sa mi celé uvolnili a má to taký divný zvuk. môže byť chyba aj v gitare ?
  6. 7
    Tommyhot

28 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@gopnik21 neviem co znamena "plandaju", ale na 99% ti rezonuju struny a chyba je bud v hmatniku, alebo v prazcoch. Je to problem vacsiny lacnych gitar. Da sa to ciastocne doladit (daju sa napriklad zbrusit prazce), ale zazraky od toho necakaj.