Fórum pridal Bibla, 16. 7. 2017 15:37 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Intrák

0
Bibla

22 ročné dievča
Košice

Ahojte,

tí, ktorí bývate na intráku, platíte si ho sami alebo vám s tým pomáhajú rodičia? Koľko peňazí mesačne miniete?
Potrebujem ísť na intrák ale rodičia mi neprispejú. Dva a pol týždňa v auguste nebudem môcť ísť do práce. Chytá ma panika.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sypomka

18 ročné dievča
    to nechceš

Brigadu si najdi
  2. 2
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

@Sypomka brigádu mám. Ale šéf na mňa pritlačil lebo videl, že dačo nedobre a že chodím nevyspatá. Máme mať odstávku a mala som mať 5 týždňov voľna. Tak sme sa dohodli že 3 z nich môžem byť v robote keď zruším druhú brigádu. Ale ako od septembra to bude v pohode. Len chcem vedieť či je viac takých čo si platia všetko sami alebo si to chujovo predsatvujem
  3. 3
    Helloxd

20 ročný chalan
    Trebišov

Zalezi dost od konkretneho mesta :D ja mesacne miniem do tych 350/400e cca uz aj s intrakom (120e). Rodicia vobec neprispievaju
  4. 4
    Helloxd

20 ročný chalan
    Trebišov

* A zijem v Prahe, ak si z kosic tak maximalne za intrak budes platit o nieco menej, inak je zivot v KE rovnako financne narocny alebo dokonca aj trosku drahsi ako v Prahe :D
  5. 5
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

@Helloxd jj v Košiciach na intraku. No supriš. :D
  6. 6
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

V našej škole je na intráku veľa takých, čo si platia sami. Ale náš intrák stojí cca 70€ (teda v prváku tak stál) a stravujú sa u nás v jedálni a platia cca 20€ na mesiac
  7. 7
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Veď ale rodičia majú na teba vyživovaciu povinnosť. Ak im šibe normálne ich daj na súd. Viem že je tá predstava nepríjemná ale ak ti na vzdelaní záleží nevidím na tom nič zlé.
  8. 8
    Destiny_23

23 ročný chalan

v ke davam za intrak 63 mesačne, prvy tyžden školy su vydavky okolo stovky a potom už len bežne ako strava a ine ked si chceš dopriať a to zaleži na tebe či šetriš alebo si uživaš život...mne rodičia predtym prispeli na platbu za intrak a nič viac ale mam socialne štipko čo mi všetko hradi ale pozor na brigadu, mam kamaratku tiež v ke ktora mala brigadu a takmer nič nespala, same zadania atd
  9. 9
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

@Destiny_23 tak ja mám takú v pohode brigádu. To je okej len či mi tých 200e bez intraku postačí.
  10. 10
    Destiny_23

23 ročný chalan

@bibla ako hovorim, september bude ťažky na vydavky ale potom by to už malo stačiť ak sa vieš aj uskromniť a tak :) to som až zvedavy ktory intrak :D
  11. 11
    Perexquisite

25 ročný muž
    Antwerp

zalezi na tom, ze kde je ten intrak :D ja som byval v Belgicku na intraku a s tym mi teda museli pomahat rodicia
  12. 12
    Molline

20 ročné dievča

Ja platim mesacne intrak 50€, tyzden strava 20-25€ :D cize to vychadza okolo 150
  13. 13
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

@Molline tak to nie je vobec také hrozne..to znie celkom fajn
  14. 14
    Molline

20 ročné dievča

ale ono to zalezi od mesta/intraku... lebo ti co maju len intrak 120€ to maju dost naprd
  15. 15
    Tuoni

21 ročný chalan
    Tampere (skôr mesto kde by som chcel žiť)

Bývam v BA na intraku, platím 50€ na mesiac zaň. 36€ električenka na 3 mesiace. A na jedenie tak 20-30€ týždenne, plus nejaké to povyrazenie. Ale to je už na tebe, ako vieš šetriť. A nie, vifonky nie sú riešenie