Fórum pridal Wistingher, 27. 5. 2020 01:25 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Išli by ste do vzťahu z rozumu?

0
Wistingher

23 ročný chalan
Bratislava

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  Kto nevie absolutne čo sa tým myslí tak pre predstavu: Rozumej tomu asi tak, že ste nejaký čas single, a máte v okolí niekoho, resp. niekoho poznáte, je to váš kamarát/kamarátka a podobne o ktorom viete dosť, ale nikdy ste nemali medzi sebou tzv. iskru. Neočarila vás tá osoba fyzicky(aj keď by nebola škaredá), tak ako nejaká čo sa za ňou obzriete niekde v meste.

  Viete, že si rozumiete a išlo by vám spolužitie perfektne, ale necítite príťažlivosť k tej osobe.

  Alebo by ste čakali na vzájomné zamilovanie sa s niekym cudzím ?
 2. 2
  Devil

  16 ročný chalan
  Žabokreky

  ja chodim len do vztahov zo sprostosti, tento paradox si uvedomim ale vzdy, ked je uz neskoro
 3. 3
  Devil

  16 ročný chalan
  Žabokreky

  a nie, nesiel by som do takeho vztahu. kam by ma mal posunut taky vztah? ked tam nie je iskra, co tam po spoluziti? aj tak by tam chybala neha, dotyky a vsetko ostatne a bez toho si ja napr neviem taky plnohodnotny vztah predstavit.
 4. 4
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  @devil Tak keď by ste sa na tom dohodli, že do toho idete, tak by to tam mohlo byť. A možno by ste si prišli na chuť a fungovali normálne. Ale hovorím, že by to nebolo ako keď ťa osoba očarí zo začiatku čo sa spoznávate.
 5. 5
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  Niekedy je takýto scenár oveľa lepší ako "brutálne" zamilovanie. Zamilovanie sa veľmi rýchlo skončí - aj tí najviac mega totálne zamilovaní sa rozchádzajú, podvádzajú, neskôr nenávidia - a rozhodne aj veľmi veľa manželstiev, ktoré sa začali obrovskou láskou, končia rozvodom. Rozvodovosť pritom stále stúpa, hádkami trpia deti a všetci naokolo. Takže či z nejakej nařáchlej lásky alebo naopak z rozumu, z čoho sa môže neskôr vyvinúť láska, je to rovnaké. Nečítal som zároveň žiadnu štúdiu ani nič podobné - ale niečo mi tak intuitívne hovorí, že keď si lásku a vzťah buduješ pomaličky, bez nejakých prílišných povrchných emócií na začiatku, mohol by to byť dokonca oveľa stabilnejší vzťah.
 6. 7
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  Čo však viem, tak psychológia potvrdzuje, že Rovnakí ľudia si vo vzťahu lepšie rozumejú a také vzťahy Sú stabilnejšie. Keď niekoho dobre poznáš, ste si veľmi podobní, rozumiete si ale nie je tam tá "iskra" na začiatku, mohlo by to byť časom dokonca krajšie, lepšie. stabilnejšie - a nakoniec, nemusel by mohla byť nižšia šanca, že niekto z partnerov bude trpieť, budú trpieť deti alebo celé rodiny rozvodom.
 7. 8
  Mariquittka

  26 ročná žena
  Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

  možno, že aj áno, so zvyšujúcim veku sa zvyšuje pravdepodobnosť toho, resp. ja sa tak či tak zamilujem po dlhšej dobe a na základe spoznávania, iskra u mňa nepreskočí ak by som videla, že je povahovo nič moc....a inak mojim rodičom dlho trvala iskra, dali sa dokopy, lebo boli od destva kamaráti a sú manželia skoro 28 rokov :D
 8. 9
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Tu sa bude veľa klamať.
 9. 10
  Kerrang

  27 ročný muž

  Asi jedine keby som už fakt nemal iné východisko
 10. 11
  Dee99

  27 ročný muž
  RK

  To sa väčšinou nedá :D
 11. 12
  Plavam_zivotom

  25 ročná žena

  Už som sa v tejto situácii ocitla, takze viem že nie.
 12. 13
  Livre

  20 ročné dievča

  Ja som sa tiez v takej situacii ocitla a bol to fakt humus, never more.
 13. 14
  Skvrnka

  22 ročné dievča
  parkovisko za Viedňou

  Rozhodne nie.
 14. 15
  Zrkadlovka

  22 ročné dievča
  pod lamelou

  mne sa vie stať že na základe vlastností a toho aká tá osoba je ma začne priťahovať, ale tak ak by som sa s tou osobou už fakt nejaký ten čas poznala a nikdy tam tá iskra nebola, tak to nie
 15. 16
  Alex458

  23 ročné dievča

  Aha, až teraz som si prečítala @1 a to neviem. Skôr som myslela z rozumu, že by som z tej danej situácie aj niečo mala. Byť s niekým len preto, aby som nebola sama nie je zrovna môj štýl.
 16. 17
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Nemam rozum (retard)
 17. 18
  Saddath

  23 ročné dievča

  Kazdy vztah by mal byt aj z rozumu. Iskra vyprcha a zostat by malo priatelstvo a porozumenie. Bohuzial sme tak zmagireni z filmov a medii, ze radsej si vyberieme tu vasen... Co je ok, ale musi tam byt aj milion dalsich veci. A samozrejme netvrdim ze nemoze but aj vasen aj rozum- to je ideal... Ale zo skusenosti a cim som starsia viem, ze radsej si vyberiem tu druhu moznost...
 18. 19
  Ladydoga

  tvári sa, že má -1 roky
  Prašivá diera

  Našťastie ja som vo vzťahu bez rozumu (thumbs)
 19. 20
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  @alex458 toto nie je otazka o tom kto by išiel do vzťahu ako zlatokop
 20. 21
  Alex458

  23 ročné dievča

  @wistingher zlatokop chce peniaze, to môj štyl tiež neni
 21. 22
  Padfoot

  24 ročné dievča

  Iba čisto z rozumu nie, musí tam byť aj tá iskra, alebo minimálne aspoň niečo mini pidi. Napr. ja si veľmi rozumiem s mojim najlepším kamarátom, v podstate asi chceme od života to isté, ale nezačala by som si s ním nič, pretože to proste mimo kamarátstva nejde, ani keby sa ako snažím. Aj sa dotkneme, aj sa objímeme, ale pri predstave niečoho viac mi nie je dobre :D
 22. 23
  Zuzki11

  27 ročná žena
  gWZZ

  Za mna musi byt suznenie ako dusi tak aj tiel...bez chemie by som do toho nesla rovnako ako by som do toho nesla s niekym kde je len ta chemia a nic viac.
 23. 24
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  @padfoot to mi pripadá celkom divné... ale tak asi, ASI si to viem predstaviť.