Fórum pridal Antifunebracka, 26. 7. 2019 12:39 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

ist na interrupciu?

0
Antifunebracka

30 ročný muž
podkastak birdzu

stastny mlady par zije spolu, nemaju deti... s tym, ze este urcite nie je cas, mozno neskor. stane sa nehoda a zena otehotnie. ona si to chce vziat, ale muz si to chce nechat. kto ma v tom hlavnejsie slovo, ako sa zachovat?? co ak by ona chcela a on nie??
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

https://media.giphy.com/media/l0O9yfMgf4MpEjct2/giphy.gif
  2. 2
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Ale neviem ktorá ruka komu patrí...
  3. 3
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

jednoznacne zena nech sa rozhoduje, ved ona dieta potencialne vynosi a porodi

v pripade, ze ona chce a on nie... well, bude slobodna matka?
  4. 4
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

@narazuvzdornaa nezabudla si na anglicke slovíčko, výborne! (thumbs) solemnly
  5. 5
    Phyxxo

19 ročný chalan

keď hodíš mincu do automatu, je tvoja alebo toho stroja ?
  6. 6
    Interrupcio

32 ročný muž
    Bratislava

ja som v kazdom pripade za interupciu.. jednu viem spravit za 500 a ak by mala kamosky, tak spravime mnozstevnu zlavu
  7. 7
    Wewo

26 ročný muž

je to jej telo a to toho by som nekecal.

ale pride mi to velmi smutne, ze "este urcite nie je cas, mozno neskor" tak ten zivot zrusia. To potom ten svoj zivot, na ktory miesto toho maju cas, snad kurva dobre vyuzivaju.
  8. 8
    Marcello1111

31 ročný muž

tej krave by som hubu rozbil na dvoje ak je kresťanka katolíčka a chce ísť na interrupciu, lebo zabije v tele človeka a neuvedomuje si dôsledky svojho konania...
    neveriacej by som sa nečudoval, je jej jedno, že skončí v horúcom pekle....
    ak by to dieťa nechcel on, potom by mal hubu rozbitú on na troje, hajzel jeden zapráskaný, jebať hej, ale dôsledky znášať už nie...

dnešný liberalizmus zničí ľudstvo a ako to tak sledujem, je na dobrej ceste, aby sa to stalo...
    smutné

9. 9
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@8 mudry krestan prehovoril
  10. 10
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

@narazuvzdornaa Tak ale spermie sú jeho. To dieťa patrí na 50 % obom, akurát sa vyvíja v tele matky
  11. 11
    Arywian

19 ročné dievča

@9 múdry a láskyplný (love)
  12. 12
    Arywian

19 ročné dievča

@antifunebracka áno, vajíčko+spermia možno je 50%+50%, ale všetko ostatné, čo plod udržuje živý a dovoľuje mu sa vyvíjať už je od matky
  13. 13
    Kerrang

26 ročný muž

Horšie by bolo, keby bola tehotná s iným ...toto je inak pohoda, tak by sme mali bábo no.. (hehe) :smile:
  14. 14
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

@arywian Hej, ale ako som spomínal v čete, stále sa mi zdá prikruté povedať, že o tomto môže rozhodovať len ona, keď je to aj jeho dielo a aj jeho gény, potenciálny potomok.
    To akoby sme kúpili Porsche za 200000, ty by si dala polku, ja polku. Ale keďže by bolo v mojej garáži a ja som ho umýval, tak by som mal výslovné právo ho rozmlátiť? chápeš
  15. 15
    Livre

19 ročné dievča

Neviem, ja za interupciu som. Ale príde mi to nefér voči tomu chlapovi, ak to dieťa chce.
  16. 16
    Rocafella

tvári sa, že má 4 roky
    V krajine iluzii

@phyxxo ked hodim mincu do stroja ocakavam, ze z neho vylezie napoj alebo nieco. A to je moje. V opacnom pripade rozbijem automat :D
  17. 17
    Livre

19 ročné dievča

:DD odebalo ma @rocafella
  18. 18
    Wewo

26 ročný muž

@arywian @12 z biologickeho hladiska ano, ak ideme do detailov. Ale zaroven to, co plod udrzuje zivy - napr. zabezpecenie potravy, medikacie, ochrana pred prostredim, celkovo zazemie, na tom sa uz od istej doby (kedy sa da hovorit o tom ze zena sa obetuje kvoli pokrocilemu stadiu tehotenstva) podiela aj muz, teda najma ak tu ide o milujuci sa parik co spolu zije.

vyvoj plodu je vo fungujucej dvojici praca dvoch. ak taka cibula. zena robi tu prvu, "vnutornu" vrstvu priamo okolo plodu svojim telom, a muz vonkajsiu vrstvu, medzi telom zeny a okolitym svetom. nech ma nikto neberie doslovne a je snad jasne co chcem povedat.

v tomto pripade sa predsa bavime sa o nastavajucom rodicovstve vo funkcnej rodine o dvoch ludoch. neda sa povedat ze iba jeden pre to nieco robi a druhy iba ponukol spermiu.
  19. 19
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Keby som ja chcela a priateľ nie tak by som si dieťa nechala a nech sa páči. Nech ide na materskú a nech sa stará (:
  20. 20
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Podľa mňa choď
  21. 21
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Ked ona nechce, tak ja si myslim, ze to neni toho jej partnera (: ja si neviem predstavit ist na potrat ked uz by sa mi podarilo otehotniet :)
  22. 22
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

@campino Aj keby to bolo s christianom ? :D
  23. 23
    Campino

26 ročná žena

@mnichovcan jedine s cr7
  24. 24
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

pokiaľ ide o šťastný mladý pár, čo spolu žije a asi aj plánuje budúcnosť, nie je absolútne dôvod na potrat, pokiaľ nie je ohrozený život matky a nie je žiadna vážna vada
  25. 25
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

@mariquittka súhlasím (thumbs)
  26. 26
    Mefistofel

30 ročný muž
    Nitra

treba sa opýtať jednu vec, prečo chce ona interupciu. Keď to vyzerá tak, že ona s ním už nechce chodiť, alebo nevie si s ním predstaviť život dalej, tak potom može byť v tomto problém.....
    inak nevidím dôvod na takéto veci aj keď žena by mala mať hlavné právo sa v tomto rozhodovať, ale určite to musí dať vedieť mužovi hned ako sa rozhodne, nech sa rozhodne akokoľvek.

aj tak budú mať dieťa o pár rokov, tak je to skoro už jedno kedy. A ak ona chodí do školy, dá sa požiadať o pozastavenia štúdia, pripadne bude študovať externe....
  27. 27
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Nemaju sa im stavat "nehody" ked spolu ziju a su stastny par no a ked uz sa im stane a este nechcu dieta tak sa to da asi riesit aj v ten den a ist si kupit tabletku a nie cakat na nahodu :(
  28. 28
    Fragile.

28 ročný muž
    Stockholm

Posledne slovo by pri tomto mala mat podla mna zena, kedze je na nej prejst si celym procesom tehotenstva. Samozrejme idealne sa obidvaja partneri porozpravaju a dohodnu podla svojich okolnosti. Ale ak zena povie nie, tak proste smola - nutit ju proti jej nazoru do 9-mesacnej tortury zavrsenej porodom mi pride za ciarou. Podobne ak si chce dieta nechat, pripada mi hlupe tvrdohlavo ju nutit ist na interrupciu, ak tento invazivny zakrok podstupit nechce.
  29. 29
    Mouselet

hrá sa, že má 1 rok

@torpedo08 vsetci sme velmi mudri pokial ide o zivot niekoho ineho, vsakze (hehe)
  30. 30
    Campino

26 ročná žena

@torpedo08 vieš, taketo nehody ani nevieš kedy vzniknu,stači malinko a malinke je na ceste :)
  31. 31
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

@mouselet no co ti poviem je to tak :D
  32. 32
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Nemusíte patrat po tom, preco ona chce ísť a ja si ho chcem nechať. Je to len modelová situácia
  33. 33
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

@campino neviem ja take veci nerobim pri ktorych moze prist na svet dieta ale aj tak nemenim nazor na to (?) ale nehovorim ze ma ist zena ktorej sa to stane do pekelnych plamenov (hehe)
  34. 34
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Teda nie ja ale anonymný muž si ho chce nechať ehm
  35. 35
    Arywian

19 ročné dievča

@antifunebracka ono, ideál je mať to všetko vopred prebraté a podľa toho klásť dôraz na prevenciu, aby takáto situácia nenastala

tvoj príklad s porche mi nepríde úplne správny - 1.) porovnávať (pre väčšinu populácie) ťažko zarobiteľných 100k a pár ml spermií, ktorých má muž v plodnom veku viac-menej neobmedzené množstvo a ktoré sa nešťastím dostali tam, kde nemali, je mierne scestné

2.) teraz keď mi niekto daruje obličku, pretože moje zlyhali a značne si tým zníži kvalitu svojho zdravia a imunity, len aby mňa zachránil, no môj život sa dokurví a nebude mať pre mňa už zmysel, nesmiem spáchať samovraždu len preto, lebo iný človek venoval môjmu telu kus svojho?
  36. 36
    Campino

26 ročná žena

@torpedo08 sa do toho nemontuj, dobree? proste tabletku PO môže žena zobrať do 72 hodin od nehody o ktorej vie. po tom už je neskoro a môžu sa obaja modliť aby nepočala. takže je zybtočne brať tabletku PO , ked už vie že je tehotna
  37. 37
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

@campino no sak 72 hodin je dost po nehode o ktorej vie
  38. 38
    Arywian

19 ročné dievča

@wewo a čo ak tá žena nemá záujem o taký spôsob života? nemusí každej vyhovovať byť od niekoho závislá, nechať sa živiť len preto, lebo má v sebe ňou nechcené dieťa, pre mňa osobne by to bola ďalšia nepríjemnosť navyše, nemôcť sa o seba sama plnohodnotne postarať... čiže, áno, muž môže prispievať "zvonku", ale nemusí to byť nutne žiadaná a chcená pomoc zo strany ženy
  39. 39
    Wewo

26 ročný muž

@arywian hej máš úplnú pravdu. Žena nechce aby sa o ňu otec dieťaťa, jej priateľ, s ktorým plánovala dieťa až neskôr, staral keď je v pokročilej fáze tehotenstva. Chce byť nezávislá absolútne za každú cenu aj vtedy, aj keď žije so svojím priateľom s ktorým má nechránený sex, aj on dieťa chce (thumbs) povedz, kto ťa už v tak skorom veku stihol takto vytrieť?

Lebo na takéto hypotetické pičoviny jedno dievča nepríde samo.
  40. 40
    Wewo

26 ročný muž

Aby bolo jasné, ja nie som proti potratom per se, skôr naopak, len to treba odchytiť v správnej generácii.

Myslím si že pri ľuďoch ktorí idú na potrat len tak, lebo sa na to teraz necítia a radšej by mali tieto povinnosti až neskôr, mali ísť na potrat už ich rodiča (letim)
  41. 42
    Adelka33

hrá sa, že má 0 rokov

To neni šťastný pár teda vôbec.
  42. 43
    Campino

26 ročná žena

@torpedo08 ked sa ti taka nehoda stane dajme tomu na chate, najbližšia lekareň za horami dolinami alebo si aj v inom štate, tak maš smolu, lebo napr v takom nemecku musiš isť do nemocnice pre ten recept, a ked nevieš po nemecky, môžeš isť tak akurat kolisočku struhlikať.. proste to nerieš ked nevieš
  43. 44
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

@torpedo08 nIEKEDy otehotnieš aj keď použiješ kondóm a nepraskne. Aj ony majú spoľahlivosť len nejakých 99 %. Čiže na to nikdy neprídeš, že si ju nabúchal, kým jej nezačne rásť brucho.

Dajme tomu že toto je ten prípad
  44. 45
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

@Antifunebracka tak dajme tomu ze v tom pripade ja nevjem uš

@campino no ale v takom pripade sa snad aj rukami nohami budes snazit dorozumiet 0_0
  45. 46
    Arywian

19 ročné dievča

@wewo nevyvyšuj sa, nemusel ma nik vytrieť len za to, že mám iný názor ako ty

áno, dívam sa na to z pohľadu mladšej, iba 19r baby, ale o čom je toto fórum? o osobných postojoch a názoroch... aktuálne si chcem žiť svoj život, vybudovať si základy a predstava byť na niekom závislá kvôli nechcenej nehode, ma úprimne desí, dieťa tiež ešte neviem či chcem a ak áno, tak rozhodne nie v dohľadnej budúcnosti - ty sa nachádzaš v úplne inej životnej situácii ako ja a teda by som ocenila, keby nemáš potrebu ma za to dojebávať, pre mňa by partnerova starostlivosť jednoducho nebola dostatočnou cenou útechy za to, čo by so mnou tehotenstvo a následná výchova dieťaťa urobila a nemyslím si, že som jediná
  46. 47
    Wewo

26 ročný muž

@arywian lenže to som nepísal na margo nejakej útechy pre teba, ale že to robí pre spoločného človeka.

To je na margo spoločnej obety, že je aj muž predsa niečo robí a nejde iba o to že dá semeno. Dopiči to akoby muž hovoril o tom že dopiči teraz mám tehotnú ženu a je tlstá a nič sa s ňou nedá a [random vec] pre mňa nie je dostatočná útecha.
    Je to o niečom úplne inom.

A áno, ak nie si vo vhodnej situácii, tak nehoda nie je to oplodnenie, ale už to že niekto bez antikoncepcie takúto ženu vôbec jebáva.
  47. 49
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

Tak nech ide na potrat a on nech pocká dokym bude ona ready.
  48. 50
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Zena. Milerada by som ale dopriala aj muzom aby boli schopni vynosit a porodit dieta, a tym aj o tom rozhodovat.
  49. 51
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

@willbebetter Tak ale my za to nemôžeme, že to tak je, tak prečo nás trestať tým, že zabijete z časti aj naše dieťa? Kopec chlapov by v takej situácii aj to dieťa donosili, keby mohli
  50. 52
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

mna môj tatko tiež nechcel keď sa dozvedel že mama je v tehu .. a teraz hovorí že som jeho naj (hehe)
    ...
    aj keď je to v tomto prípade obrátene , zmýšľanie človeka sa môže zmeniť a potom si človek nevie predstaviť život inak
    ...
    Po ďalšie na splodenie musia byt dvaja ,preto na rozhodovanie tiež .
    Je to určite dosť vážna vec ,lebo niekedy po takomto zákroku môže prísť žena o možnosť mat v budúcnosti deti .
    Čiže je to fakt na zváženie .
  51. 53
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Som si celkom vedoma tejto prirodnej nespravodlivosti :) preto som to aj tak napisala, je to naozaj nevyrovnane ale nic s tym nespravis. Z mojho pohladu rozhoduje zena, jedine jej telo je schopne to dieta priviest k zivotu. Avsak velmi zaujimava myslienka mi napadla, ci by sa nejaky muz tohto nemohol domahat sudom. @antifunebracka
  52. 54
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

zena.-> @28

"akorát sa vyvíja v tele metky" Kaaroool :D proste THIS o to ide ze sa vyvija v tele matky. ako ano vajko a spermia su sii rovnocennymi partnermi aale z coho as vyvija diieta? ked uz ideme na podiely :D zo ženy a z jej živín a totých oných vecí :kto nemoze pit, jest palive jedla a x dalsich veci... a to je len taka kokotinka :)

53. 55
    Forte

19 ročné dievča
    lälälä

@wewo "Myslím si že pri ľuďoch ktorí idú na potrat len tak, lebo sa na to teraz necítia a radšej by mali tieto povinnosti až neskôr, mali ísť na potrat už ich rodiča"

Ja si zase myslim ze ludia ktori idu na potrat preto ze sa na to necitia su stokrat rozumnejsi ako ludia ktori sa nezvladaju postarat ani len o seba a na ten potrat nejdu pretoze ich biologicka potreba sa rozmnozit je silnejsia ako rozum (a potom to tak aj vyzera). Na potrat by som v tomto pripade posielala rodicov tej druhej skupiny.
  54. 56
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

@lawey Veď hej :D Ja viem :D Kuk @51 :)
  55. 57
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

@antifunebracka mea culpa :D no tka potom prpomenem ze ten zarodok nie je v prvom rade dieta :D a v druhom, vacsine zien ktoraa to podstupi to isto zlomi srdce a strasane poznaci...cizeeee.... zasa potestane su aj tak "najviac" zeny
  56. 58
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

Proste žena Je veľa keby, možno, chcel by, malo by, ale je to jej telo a jej volba, že je zčasti aj chlapove to decko je síce pekné, ale s týmto faktom to nič neurobí.

Nevravím, že by ma to ako chlapa netrápilo, keby dieťa chcem a partnerka ide na potrat, ale proste je to jej volba a myslim že v normálnom partnerstve si o tom dvaja ľudia podiskutujú, nie len, že sa jeden rozhodne a druhý to má znášať.
  57. 59
    Vsetkynikyobsadenedoboha

30 ročný muž
    fantómKE

je smutné že sa musia preberať takéto témy. V každom prípade som za to aby sa čo najviac obmedzila nutnosť ísť na potrat. Žena ktorá sa dobrovoľne vyspí s chlapom bez toho aby dopredu vedela či by chcela dieťa (bola schopná sa oň postarať(s mužom bez muža) ) v prípade že by to bolo neplánované je podľa mňa prinajmenšom nezrelá. Myslím to tak, ze by mala byť hlboko vnútri vyrovnaná s tým čo by mohlo prísť. V opačnom prípade sa kľudne môže stať, že si to po sexe rozmysli a povie, ze dieťa chce/nechce a to už je len poodena vypocitavost. Muž žena a rozhodovanie 50:50. V takmer každom prípade by žena mala brať do úvahy aj mužov postoj. Ta bezcitnost a sebectvo tunajších pouzivateliek veľmi dobre vystihuje stav v spoločnosti. Z tej technologickej vyspelosti sú ľudia tak lenivý a bezduchy ze nemajú ani len snahu zabojovať o život. Keby naozaj nebolo viacero spôsobov ako predísť podobným situáciám... Victimhood rulez
  58. 60
    Wewo

26 ročný muž

@forte opäť si pre podporu tvojho argumentu musíš domýšlať veci. Nikto nepíše o ľuďoch ktorí sa ani len o seba nevedia postarať. Spomína sa že sú šťastní, žijú spolu a chlap to dieťa chce. Tak tu nevyťahuj nejakých neschopných asociálov.

Mne to z otázky vyplýva tak, že žena chce to dieťa zabiť lebo sa jej nechce vyjsť z komfortnej zóny a začať žiť zodpovedný život. Netvárme sa že dnešným ženám nejde najmä o party, zážitky, pôžitky, egoistické kariérne ciele a preťahovanie mladíckeho života až na hranicu toho kedy sú vôbec plodné.

Áno, rodiť a veci okolo toho určite nie sú žiadna sranda, ale zvládli to desaťtisíce generácií pred ňou a dnes je na to najľahšia doba ever.

Opakujem, nehoda sa stala už vtedy keď sa muž vôbec s takou ženou dal dokopy.
  59. 61
    Wewo

26 ročný muž

A je má to byť iba jej voľba, nikdy som netvrdil opak. Ale tiež mi príde že by to malo mať adekvátne následky. Ak neexistuje skutočne dobrý dôvod na interrupciu, iba to že sa na to momentálne necíti, tak dobre, nech ide, má mať tú slobodu.

Ale pakovala by sa z môjho života okamžite do piči a ľutoval by som všetko čo som do takého vzťahu investoval.
  60. 62
    Tomas55555

24 ročný chalan

Som proti potratu.
  61. 63
    Forte

19 ročné dievča
    lälälä

@wewo mala som napisany dlhy komentar ale jebem na to, podla mna trepes kokotiny a prekrucas si vsetko na jeden extrem "nezodpovednej extremej "feministky", ktora rada chlasce a chce tym ze nebude mat deti ukazat svetu a opacnemu pohlaviu ze je silna a nezavisla" a absolutne ti unika, alebo si nechces pripustit ze za tym môze byt aj uplne jednoduchy dôvod "nechcem", rovnako ako ty by si v zivote nechcel mat urcite povolanie/viest urcity zivotny styl pretoze ta to jednoducho nebavi a nemas k tomu vztah (bez ohladu na to ci je to lepsie alebo horsie pre spolocnost). Je nas tu plna rit, planetu dojebavame takym stylom ze je otazne ci by sa nase deti vôbec dozili staroby, ale teba (na zaklade viacerych vyjadreni) najviac trapi to, ze urcita skupina zien neberie ako samozrejmost a povinnost mat niekedy biologicke deti. Nechapem.
  62. 64
    Montgomery

29 ročný muž

stacilo mi precitat si prvych par komentov a hned mi mozog odletel. Uvedomuje si vobec niekto aky hlupy a slaby je vobec argument - je to jej telo, jej volba?
  63. 65
    Montgomery

29 ročný muž

@64 point is - embro/plod nie je vsak jej telo
  64. 66
    Montgomery

29 ročný muž

pripadne ak by ta zena na potrat isla tak by som ju poslal do riti, lebo zenu ktora je alergicka na zodpovednost v zivote by som vedla seba nechcel.
  65. 67
    Dwarvax

32 ročný muž

V tychto veciach je rozhodne lepsie mat jasno uz predtym, nez sa nieco stane.
  66. 68
    Dwarvax

32 ročný muž

Ale inak si myslim, ze hlas je rovnocenny. Nech si hovori, kto chce, co chce. :P
  67. 69
    Wewo

26 ročný muž

@forte nehovorím o povinnosti ani samozrejmosti, ale ak ide o situáciu podpísanú v otázke tohto fóra, tak "uplne jednoduchy dôvod 'nechcem'" vo mne evokuje práve to čo si napísala - nezodpovednú ženskú.

Je dosť na smiech - teda ak to nie je vyslovene na plač, ako sa takéto ženské tvária akoby mali čosi lepšie na pláne zo životom. Bohužiaľ nebudú všetky objavovať liek na rakovinu ani osídlovať slnečnú sústavu, väčšina svoj život prefláka bez zanechania akéhokoľvek posolstva, a očividne aj cez mŕtvoly. Tu v otázke ide o pár, kde muž dieťa chce. Ty obhajuješ že ho zabije, z jednoduchého dôvodu "nechcem". To je nechutné kam až sebeckosť človeka dokáže zájsť, a že sa to ešte snaží tváriť ako progresívna emancipácia.

Keď tu bola diskusia o rodení detí, strašili ste misogýnmi čo si zotročia ženy ako chodiace maternice. Okay, je to biologický účel ale nie spoločenská povinnosť, tak samozrejme nech deti proti vôli neplodia. Ale vidím že brainwash je tak silný že niekto bude obhajovať aj čisto sebecké zabitie dieťaťa splodeného v milujúcom sa páriku kde jeden chce byť rodič no je bezmocný.

Som zvedavý čo príde ďalej...
  68. 70
    Justme2000

19 ročný chalan

Som za život. A čo sa týka hentakych rozhodnutí, tak to má byť 50/50.
    Oplodnená bunka je predsa vždy XX alebo XY, a vždy jedno z toho je mužské a jedno ženské, čiže ja to vidím rovným dielom
  69. 71
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@montgomery Tak si ten plod vytiahni a dopestuj ho v kvetináči. :D

70. 72
    Montgomery

29 ročný muž

@karlotiskot nemam kvetinac
  71. 73
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@montgomery Tak je to logicky jej voľba keď ten plod nedopestuješ mimo jej tela. :*
  72. 74
    Montgomery

29 ročný muž

@karlotiskot ak je plod zdravy, zena je zdrava, nedoslo k znasilneniu, so sexom suhlasili obaja a chlap nema problem prijat zodpovednost a o dieta sa postarat a bude to dieta milovat tak nevidim najmensi dovod na interrupciu. v tomto pripade to nie je iba jej volba a je dolezite prijat zodpovednost aj za to dieta a neznizit sa tak jednoduchemu rieseniu, ze je to iba moje telo a narusana je moja sloboda.

ale to by od tej zeny trebalo prekusit asi ten egoizmus, samozrejme
  73. 75
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@montgomery Znižujúce mi skor príde rozhodovať o cudzom tele ako to údajne zjednodušiť. Ono to totiž toto nie je zjednodušenie, ono je to úplný základ, že je to jej telo.

Egoizmus ženy? A čo teda egoizmus muža keď jej chce vnútiť čo može a čo nemože? Kým nedokážeš vypestovať decko v kvetináči musíš egu ustúpiť ty.
  74. 76
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Urcite by sa o tom mali poradit spolocne. Ale konecne rozhodnutie ostava na zene.
  75. 77
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

pre všetkých, ktorí sa tu vyjadrujete o tom, že muž dieťa chce, tak by ho mali mať, lebo predsa šťastný pár, tu je pripomenutie základných ľudských práv:

"Human rights law clearly spells out that decisions about your body are yours alone – this is what is known as bodily autonomy. Forcing someone to carry on an unwanted pregnancy, or forcing them to seek out an unsafe abortion, is a violation of their human rights, including the rights to privacy and bodily autonomy."

Pre tých čo nerozumejú:
    Nútiť niekoho, aby pokračoval v nechcenom tehotenstve, či nútiť niekoho do nebezpečného potratu, je porušenie jeho ľudských práv, zahŕňajúc práva na súkromie a telesnej autonómie.

@wewo @antifunebracka

(letim)
  76. 78
    Wewo

26 ročný muž

@grietusha si si istá že si chcela reagovať na mňa? Lebo ja si nepamätám že by som niekde písal že súhlasím s tým aby bola žena k vynoseniu dieťaťa donútená. Práveže som viac krát napísal opak.

Iba som napísal že ak nemá dobrý dôvod, iba "nechce" lebo nechce aby sa obmedzil jej životný štýl - ako spomenula jedna vyššie - a vezme zabije plod ktorý otec chce, tak je to nezodpovedá sebecká krava a je mi ľúto toho chlapa rozhodne viac než jej.

Rešpektujem ľudské slobody - ale to neznamená že niektoré činy nemajú mať spoločenské následky. Lebo to o čom sa tu bavíme je už vážne vrcholom skazenosti a sebeckosti.
  77. 79
    Wewo

26 ročný muž

Aby bolo jasné, ja mám mnoho liberálnych názorov a viem si ľahko predstaviť že by som sa za právo žien ísť na potrat militatne hádal napríklad s fundamentálnymi kresťanmi ktorí zakazujú interrupcie v každom možnom prípade kvôli nejakej rozprávke.

Ale situácia popísaná v tomto fóre je presne kde by som urobil čiaru, kedy má ženská prestať fňukať nad tým že sa jej skončí pretiahnutá puberta a bude musieť začať žiť ako zodpovedný dospelák. Tu už proste "nechcem" nie je relevantné, ak má žena aspoň trochu charakter.
  78. 80
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@wewo som si istá, že reagujem na teba . v modelovej situácii iba je opísané, že žena nechce a muž chce. zvyšok sú tvoje domnienky. nevieš, prečo ho nechce, napriek tomu tu hovoríš o vrchole sebeckosti a skazenosti. nechcem je relevantné, pokiaľ žena proste dieťa nechce a tých dôvodov môže mať milión a nemusí sa ti z nich spovedať. áno, je pravda, že v páre by tento rozhovor mali viesť a mali by byť urozumení so situáciou obaja, ale pokiaľ proste žena to dieťa nechce, tak nevidím jediný dôvod, prečo by ju mužovo "chcem" malo donútiť podstúpiť 9 mesačnú tortúru hormonálnych zmien a zakončiť to pôrodom.

jednoducho sú ženy, ktoré deti nechcú. a je úplne jedno, v akom šťastnom vzťahu sú, či v akej spokojnej životnej situácii. proste deti nechcú.
  79. 81
    Wewo

26 ročný muž

@grietusha už ma začínaš vytáčať týmto. Skús svoj argument položiť bez toho aby si prekrútila čo hovorím alebo na mňa nereaguj vôbec. Ak niekde vidíš že píšem že mužove "chcem" ju má k niečomu donútiť a porušiť jej ľudské práva tak si utekaj dať silnejšie lieky.

A to či sú v šťastnom vzťahu kde muž dieťa chce jednoznačne nie je jedno. To je jedno iba v mysli sebeckej ženy ktorá myslí iba a iba na seba. Ako vôbec môžeš povedať že to je jedno... Ti už vážne nič nie je sväté, naozaj nikde nie sú hranice?

Ale povedal som to aspoň 5x tu, že potrat má byť jej právo, neviem čo odo mňa ešte chceš počuť. Ja nemám potrebu sa tu hádať s niekym pri kom musím vždy venovať polku komentu tomu aby som ozrejmil že to voči čomu oponujete ani nie je môj postoj.
  80. 82
    Wewo

26 ročný muž

"jednoducho sú ženy, ktoré deti nechcú. a je úplne jedno, v akom šťastnom vzťahu sú, či v akej spokojnej životnej situácii. proste deti nechcú"

Áno, a ja ti vravím že proste sú jebnuté. Je jedno aké práva oportunisticky využívajú na to aby mohli jesť koláč a aj si ho nechať, proste sú jebnuté.

Páči sa ti takáto argumentácia? ;)
  81. 83
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@wewo pozri, to, čo nazývaš argumentáciou, je iba neustále nazývanie niekoho jebnutým, sebeckým a znova jebnutým, pretože nevyznáva to, čo ty. pokiaľ sa dokonca mieniš znížiť k tomu, aby si ma odkazoval na lieky, tak s tebou absolútne vôbec nemienim ďalej komunikovať.
  82. 84
    Wewo

26 ročný muž

@grietusha kedze tvoja komunikacia stala za hovno a iba si tu prisla virtue signallovat a hovorit z cesty (o donucovani a porusovani prav, kym diskusia je o dialogoch medzi partnermi)...

...tak to naozaj velmi ocenujem.

Vlastne si myslim ze mi dlzis ospravedlnenie, ale nechaj si ho (letim)
  83. 85
    Jerometoucanrainbow

31 ročný muž
    Zugzwang

tu sú ľudia schopní sa pohádať aj vo fóre "o slanine", takže nečudo, že sa hádajú pri takejto téme

ja si myslím, že v situácii, keď jeden z partnerov dieťa chce a druhý nie, je ten vzťah skôr či neskôr odsúdený k zániku
  84. 86
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

@jerometoucanrainbow Obaja chcú, len sú ešte mladí, žena chce radšej trochu neskôr, teraz to ešte necíti. Muž s ňou súhlasí, ale keď sa už stalo, tak by si ho nechal, berie ho už ako svoje a je mu ľúto sa ho "zbaviť"
  85. 87
    Lawr

18 ročné dievča

podla mna je to bagatelizovanie vaznej veci. telo nie je iba pojem. nikdy nevies nasledky dopredu na zdravie a to mnohokrat ignoruju aj zdravotnici. treba sa na to divat komplexne, nie len, co sa tyka nejakeho problemu. ale funguje to zvacsa tak izolovane. riesi sa problem, sustredi sa nan. a na to, ci je cena za to vacsia nez by sa oplatilo? to by lekar skrachoval, keby setril pacienta. nechcela by som ani radit takemu paru. zjavne maju hodnoty nastavene inak a hazard so zivotom, ich vlastnym, im pripada vsetko ako keby sa v tejto dobe netykal nikoho. ja by som potrat nechcela.
  86. 88
    Samtord

27 ročný muž
    Kalinovo

Nech ide.