Fórum pridal Fixa, 22. 7. 2019 09:09 do kategórie Programovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

IT certifikaty

0
Fixa

27 ročný muž
Poprad

Ahojte.
Studoval som matematiku a informatiku (ucitelsky smer), ale ukoncil som to pre vela matiky a nekvalitne predmety. Rad by som ale pokracoval v studiu, formou nejakych certifikatov... Odporucte nieco, ak mate s robenim certifikatov skusenosti. Dik
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

a veľmi ti treba tie certifikáty? tak keď vygoogliš, podľa mňa nejaké drahé kurzy nájdeš.. ale napríklad na udemy máš dosť online kurzov a lacnejších. .aj keď "IT" certifikáty je podľa mňa celkom široký pojem
  2. 3
    Wewo

26 ročný muž

Udemy :D to dostaneš certifikát o tom že si sa preklikal videami, nemusíš vôbec dokazovať že niečo vieš. Nemusí to byť zlý zdroj učenia ale nemyslím že tie certifikáty sú brané veľmi vážne.

Coursera a Edx majú akreditované kurzy (aj celé online diplomy) zo svetových univerzít kde ideš podľa učebného plánu, robíš úlohy a znamkované projekty, predsalen sa potom na taký certifikát pozerá inak.

Najdôležitejšie ale vždy pre zamestnávateľa bude vidieť tvoj vlastný projekt.
  3. 4
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@wewo Dik za radu. Ked uz ho budem robit, tak chcem aj, aby som z toho certifikatu nieco mal. Mam zaujem o IT certifikaty od uplnych zakladov po uplne pokrocile temy. Kedze som z gympla, tak mi vela v informatike nedal... Preto chcem nieco od uplnych zakladov. Chcem nieco co by mi dalo vela.
    Mozno by som sa este raz dal na nejake studium na univerzite, ale program by mal byt zamerany co najviac na prakticke znalosti.
    Ty studujes informatiku?
  4. 5
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@wewo tak ale keď niekomu nevyhovovali prednášky na škole, tak mi to prišlo, že sám nevie, čo vlastne chce robiť. .a na tie základné veci si myslím, že si nepotrebuje platiť nejaké tisíceurové kurzy, kým zistí kade vlastne chce ísť, keďže v tejto oblasti má veľmi veľa smerov :) to udemy som nemyslela, aby si to urobil kvôli certifikátom, ale aby tam poskúšal a pohľadal čo vlastne chce robiť a nie platiť si kurzy a certifikáty ako urobiť wordpress stránku (to bol len príklad)

ako si sám napísal, najdôležitejší bude ten projekt a nejaké to zadanie ako vypracuje a nemyslím si že úplne každého zamestnávateľa bude úplne zaujímať, kde sa to naučil :)
  5. 6
    Phyxxo

19 ročný chalan

Cisco certifikáty už nemajú uplatnenie ?
  6. 7
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@sasi2680 @wewo vy studujete informatiku? Ja o tejto oblasti vela neviem, preto si radsej necham poradit od skusenejsich. Rozmyslal som nad ECDL certifikatom, len neviem ci spolocnost co to organizuje robi aj vyuku od zakladov, alebo organizuje len testovanie.... Vodicak na Pc znie tak dobre :D

@phyxxo Tak nad tym Cisco som tiez uvazoval. Vyucuju sa siete od zakladov, alebo sa predpokladaju nejake vstupne vedomosti?? Ja ako nepopisany list v tomto by som velmi uvital, ze to bude od zakladov.
  7. 8
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

Mám pre teba dobrú správu na certifikáty sa môžeš jeb.. :D môžeš skúsiť toco ti písal wewo ja som to tuším na coursere skúšal popri škole takze sa mi to nakoniec nechcelo :D ale inak ti možno stacia nejaké kurzy alebo len YouTube a spraviť niečo vlastné . Ja som si raz kúpil jeden kurz na udemy po 3videach som požiadal o vrátenie peňazí ale to bola aj moja chyba kúpil som to čo už som nepotreboval :D Ak cches búchať frontend v nejakom js fw tak jeb na kurzy. Ak cches niečo hlbšie tak si nájdi nejaky computer science na tej coursere napr.
  8. 9
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

ja neštudujem ani som neštudovala :D ale pohybujem sa v trocha v tejto oblasti..
    vieš aspoň nejaké základy? vieš čo chceš robiť? chceš robiť stránky, alebo vyvýjať aplikácie, chceš robiť s php, alebo v jave, alebo nejaký zložitejší jazyk? je tam fakt veľa možností a podľa mňa ani ešte sám nevieš, čo by sa ti páčilo a čo by ťa bavilo. .preto si myslím, že zbytočne si teraz budeš platiť za certifikované kurzy, kde ťa možno naučia také základy ako na lacnejších online kurzov.. veď keď si nájdeš to, čo chceš robiť, môžeš si potom urobiť už nejaký premakanejší kurz a zaplatiť si za to.. ale fakt na základy programovania certifikáty podľa mňa nepotrebuješ. .ked je teraz už toľko dostupnejších kurzov

ak vieš po anglicky, skús si pozrieť to udemy.com, máš tam veľmi veľa rôznych kurzov za pomerne lacný peniaze, kde si môžeš vyskúšať, čo ti bude vyhovovať a či ti vlastne to programovanie pôjde..
    ak nevieš dobre po anglicky, môžeš vyskúšať napríklad learn2code, čo sú už ale drahšie kurzy, ale na nejaké základy by ti to stačiť mohlo.
  9. 10
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@sasi2680 Tak maturoval som z informy, ale vela mi to nedalo. Viem tak pascal a pamatam si nejaku tu teoriu. Teraz momentalne mam rozcitanu knihu OOP od Rudolfa Pecinovskeho. Co sa tyka toho co chcem robit... Bavilo by ma robit weby, ale aj programovat apky.
    Kebyze najdem nejaku kvalitnu skolu s nejakym prakticky zameranym programom, tak by som do toho este siel. Studoval som ucitelstvo matiky a informy. Z informy som si navolil pocas prvaku aj druhacke predmety, ale tie boli vyucovane takym sposobom, ze na jednom nam cviciaca povedala, ze ona to co preberame mi nevie, lebo si to doma nepresla. Druhy cviciaci zas nevedel co ma s nami na cvikach cvicit, a to sa chodil ucit na prednasky to co my a potom ten predmet cvicil... Je to smutne, ze clovek s dvoma titulmi z informatiky nevedia ucivo druheho rocnika bakalarskeho studia.
  10. 11
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@sasi2680 a to robia vyskum z toho co ucia
  11. 12
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@mnichovcan Ty informu studujes?
  12. 13
    Labut2

hrá sa, že má 2 roky

"chceš robiť s php, alebo v jave, alebo nejaký zložitejší jazyk?" pobavilo
  13. 14
    Koprdil

26 ročný muž
    Bratislava

IT je siroka oblast, zalezi co ta bavi.

Ja napr poznam a su pre mna relevantne tieto: SCRUM, ITIL, IBCS, PMP, MCSE, AWS
  14. 15
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@fixa ak chces nieco co ti naozaj da vela z it, tak neries certifikaty, ale vedomosti. a hlavne nauc sa to ucit ty sam, samostatne.
  15. 16
    Palec223

27 ročný muž

drviva vacsina inzeratov kde hladaju programatorov nevyzaduje vysoku skolu ... rozhodujuce su vedomosti a zrucnost ba dokonca neni treba ani anglictinu na nejakej extremnej urovni staci vediet precitat dokumentaciu .... to ze ma niekto titul z neho nerobi schopneho zamestnanca
  16. 17
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

@midnight viem, ale je to tak široká oblasť, že ani neviem, kde mám začať, preto sa radšej pýtam tu skúsenejších.