Fórum pridal Thunderstorm, 16. 6. 2018 13:04 do kategórie Veda a technika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Je normálne, že sa nenávidím a chcem umrieť?

0
Thunderstorm

14 ročné dievča
devil's little sister

Spravidla večer, poslednou dobou každý deň, cca 3-4 hodiny kým sa nedonutim myslieť na niečo iné. Zlé to býva aj po vytriezveni. Pretože si pamätám čo sa dialo. A pretože si nepamätám čo sa dialo. Tiež to tak máte?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

no mas asi depresiu a to neni ziadna sranda, ja kebyze mam depresiu tak asi skusim toto https://www.vitalia.cz/clanky/ketamin-rychle-zbavuje-deprese-bude-na-predpis/
  2. 2
    Midnight

29 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

hm, hej, pre mňa je to vcelku normálny stav, ani nie že len večer a po vytriezvení, ale tak... priebežne, furt.
    tak ako ľudia na "ako sa máš" odpovedajú že "normálne, nič špeci", tak ten neutrálny stav je u mňa v podstate to čo máš v nadpise fóra.
  3. 3
    Verdamt

26 ročný muž
    Pustina pri Trnave.

Tiež to tak mám. Vie to človeku spraviť dobrý kolotoč z psychiky. Ale sú momenty, keď si uvedomím, že neviem kto som a vtedy to odpadne. Vtedy odpadne všetko. A je kľud.
  4. 4
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

Keď sa s tým niekomu zverim, väčšinou to zlahcuju a banalizuju, poradia mi urobiť nejakú malú životnú zmenu, mávnu nad tým rukou a ďalej nad tým nepremýšľajú. Tvrdia mi, že som v pohode. Podľa čoho kurva posudzujú? Ak sa sama necítim byť v pohode tak asi nie som! Bojím sa ľudí, najradšej sa schovávam doma a ak by som nemusela s nikým sa nebavím. Nedokážem udržať zmysluplnú konverzáciu a už small talk ma mentálne vyčerpáva takým spôsobom, že sa potrebujem ísť prejsť/zapáliť si/kričať.. jednoducho sociálne nefungujem.. a trápi ma to. Nebolo to tak vždy, mavala som vela kamarátov a vedela som si pokecat s hocikým o hocičom. Teraz sa vyhýbam ľuďom, cumim do zeme, nedokazem nadhodit zmysluplnú tému na debatu aj keby som sa s niekým chcela baviť.

Trvám na tom, že život nemá zmysel a jednoducho fungujeme tak, že si vytycujeme sami ciele a ideme za nimi, pracujeme na tom, aby sme boli lepsi a spokojnejší. Som v štádiu, kedy všetko postupne smeruje k tomu, aby sa ciele naplnili. A vôbec sa na to netesim. Čo bude potom? Budem si musieť vytycit ďalší ciel? A kde ho.vezmem? Ja už nechcem ísť ďalej. Mám si zaumietit spravit niečo, čo sa.reálne nedá, aby to proste neskoncilo? Dá sa smi takýmto stavom mysle niečo robiť? Hrozne by som to chcela dať do poriadku lebo takto ma toto nebaví a som príliš slabá aby som sa zabila
  5. 5
    Melancholik

26 ročný muž

nie, nie je to normalne
  6. 6
    Condition

24 ročný chalan
    Žilina

@thunderstorm Každý raz príde na to že na svete je sám a opustený a že všetko čo robíme nemá zmysel hlavne ak niesme veriaci :) (ja som ale nie kostolizovane a biblicky) ide o to že ľudia na to pri svojom živote väčšinou zabudnú, ty ak si to uvedomuješ a vidíš ten koniec pred sebou tak sa môžeš cítiť ako kráčajúca mŕtvola, porozmýšľaj nad tým kedy a čo sa zmenilo či ti niekto neublížil a nestratila si vieru v to že človek je dobrý resp môže byť :)
  7. 7
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

Nieje to normálne pre normálnych ľudí ale pre nenormalnych je...tiež to čo opisujes je presne môj život...klamem svoju hlavu kým to ide... bohužiaľ to väčšinou nejde...len sama pretvárka pred ľuďmi lebo nechápu a ani nechcú chápať samé debilné kecy, debilné rady o tom ako si to robí človek sám a neviem čo ešte...už ma to nebaví počúvať... No a aby nebolo málo že má človek depky tak ťa ešte život kope do hlavy z každej strany a ľudia tebe blízky sa k nemu pridajú...človek je proste vždy na dne alebo ešte nižšie. Jedine čo ma dokázalo z tohoto stavu vždy vytrhnúť bol niekto koho som miloval proste priateľka ale čo z toho keď tá to časom vždy prestala chápať a nakoniec som skončil totálne sám v tomto väzení v mojej hlave v mojej izbe kde to preklinam každý deň...je to páska ktorá sa opakuje až kým nepríde niekto kto to bude chápať a nenechá človeka samého :) také to je keď ma má človek depky tak to cítim presne ako ty
  8. 8
    Lool141

23 ročný chalan
    Medzi Jupiterom a Saturnom

Akoze coraz viac ludi.. nieco sa dojefkalo ked ludia stracaju svoju pointu
  9. 9
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Zmysel života neexistuje.
    A okrem toho je zmyslom života povinnosť chodiť do práce.

Ja sa tiez nedokazem rozpravat prilis, alebo takmer vôbec, socialny kontakt nizky, ... a som negativny odnarodenia, pretoze nie som slepý. Ostatnych vobec take veci netrapia, vidia len skolu, robotu, chlast, alebo ake budu mat auto alebo na aky festival a dovolenku si setria a pojdu... Ako sa hovorí: Čím menej vieš, tým si šťastnejší. A ono je to skutočne pravda. Čo na tom, že teraz hicikedy môže po oblohe priletieť meteorit, a všetky naše osudy, činnosti, vzťahy, plány bez varovania ukončiť. Mám pocit, že na Zemi sa vytvorili určité ideály, kedy ľudia nevnímajú svet v globále, ale vidia svet izolovane iba ako že sa nemôže nič stať, a nič sa nestane, veď všetci sú tu a všetkym sa to nestane. Je to iba pohľad škola, internet, zabava, praca, domov, rodina. Fajn, nič zlé, ale keď takému človeku povieš svoje myšlienky, neštandartné, tak na teba bude pozerať ako na hlupáka, alebo dá nejaké povrchné vyjadrenie a obráti to na srandu. A vidíš, že ti neposkytne dobrú spoločnosť v tejto téme. Pretože ho vôbec netrápi.

A či sa chcem zabiť? Je lakavy pocit, nemať všetky tie pocity a nebyť jeden z X v dave. Rozmyslal som o tom, velakrát, hlavne v 15 , 16 tich ... teraz zatial davam skolu, tak zatial nie... Ale aj tak nemam na to sa zabiť... Nechcem zomrieť... Frustruje ma vedomosť, že ak budem žiadať o pomoc v tomto ohľade, nikto mi nedokáže pomôcť. To je úplne hrozné.
  10. 10
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

@wistingher zmysel života existuje! Spraviť si potomka a zanechať na tomto svete svoju krv... Jeden z najsilnejších odkazov ktorý na tomto svete môžeš nechať
  11. 11
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@darkpassenger bohužiaľ ono to nefunguje tak, že niekto k tebe príde a vytiahne ťa z depresie, stáva sa to len VEĽMI zriedkavo a aj tak to nie je navždy, preto nemôžeme proste sedieť a čakať kým taký človek príde (čo robím podvedome aj ja), môžeme mať nejaký prvotný impulz zvonka, ale je to len a len na nás samých aby sme zmenili svoj život
  12. 12
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

@marjy77 no ono je to individuálne a u mňa to funguje lebo vtedy sa snažím zamerať na to že proste chcem dať tomu druhému všetko po čom túži a neviem ti to vysvetliť ale proste ja keď mám s kým komunikovať alebo tráviť čas a ten človek ma v podstate rozbehne a robím s ním kadejaké činnosti a nestíham vnímať depky chápeš ? :)
  13. 13
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

@xxar3s to sa asi vačšine farma firiem nebude páčiť
  14. 14
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@wistingher to izolované vnímanie je nevyhnutné pre prežitie, lebo keby si sa nezmieril s tým že tvoj život môže zrazu skončiť, tak by ťa to zničilo. AJ tak to nemôžeš nijakým spôsobom predvídať. A aj keby sa ti to malo raz stať tak teraz čo? neužiješ ti ten čas, ktorý ti dovtedy zostáva?

Ver mi, ostatní ľudia sú presne taký "deep" ako ty, majú presne také isté myšlienky a mnohí ešte zložitejšie a hlbšie, problém je v tom že to jednoducho nevedia nijako vyjadriť. Proste ten komunikačný kanál medzi ľuďmi je nanič a nedá sa to zmeniť. A aj keď im hovoríš o svojich hlbších pocitoch tak to hovoríš buď nesprávnemu človeku, alebo má ten človek nesprávnu náladu, alebo sa nepochopíte, alebo ten človek nevie ako ti na to odpovedať. Existuje len pár momentov v živote keď je medzi dvoma ľuďmi porozumenie.
  15. 15
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@darkpassenger chápem, aj ja mám taký pociť že proste pred najväčšou depresiu ma zachránila práve prítomnosť toho druhého človeka, jednoducho sa mysľou zameriaš na niečo iné a okrem toho ti aj plávajú endorfíny telom, ale keď sa to skončí tak ako keby ťa to neposunulo nikde ďalej a si tam kde si bola :/
  16. 16
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

@hetfield a preco nie? ved na tom mozu zarobit.
  17. 17
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

@marjy77 áno to máš pravdu neposunie ale bolo to oveľa lepšie :) no a proste ja to beriem tak že keď nedokážem už žiť pre seba tak žijem aspoň pre druhých ale vieš pre rodičov ako to je pekné ale nieje to také silné ako pre partnerku alebo priateľku alebo ako to nazvať vtedy sa fakt zameram na to že chcem aby tá osoba bola šťastná a mám pocit že môj život nadobúda zmysel zakaždým keď sa ma teba usmeje a ty vieš že niesi sama že proste je tu niekto koho zaujímaš je tu niekto kto ťa vytrhne z tých zlých myšlienok a proste niekedy stačilo aj pár slov a zmenilo to človeku náladu o 360° ale keď je človek sám zatvorený väčšinou doma tak ako ja napríklad mám nechuť niečo robiť musím sa premáhať :) chápeme sa však ? :)
  18. 18
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@darkpassenger áno, chápeme sa, napriek tomu však mám pocit že je to len dočasné riešenie
  19. 19
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

@marjy77 to som ti dal za pravdu ale po tých rokoch ktoré mám odzite som nebol schopný nájsť permanentne riešenie ale ak ho niekedy nájdem určite sa podelím s každým o ňom :)
  20. 20
    Barb

hrá sa, že má 1 rok
    Piešťany

našla som sa v tom, uplne presne. kedysi som bola plna zivota, stastna, spolocenska a posledne roky som sa vyhybala kontaktu s ludmi a rozmyslala ze este kolko. nikto to nechape, no.

a nie, nie je to normalne, bohuzial vsak uz celkom bezne.
    zda sa mi ze poslednu dobu mi je kusok lepsie, ale uvidime ako casom. velmi pomaha sport, nikdy by som tomu neverila ale je to tak. beh je asi aj najlepsi.
  21. 21
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@darkpassenger ono to pernamentné riešienie príde vekom (aspoň ja v to dúfam), aj keď možno to nebude o tom že budeš nakoniec šťastná, ale zvykneš si a prijmeš to ako realitu a niečo čo sa nedá zmeniť, aj keď to by bolo smutné
  22. 22
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

@marjy77 šťastný :D vekom to nepríde lebo už to je takto príliš dlho nato aby to bolo lepšie ale to nevadí :) aktuálne teraz mám dobrý pocit aj skrz teba začo ti ďakujem :)
  23. 23
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@darkpassenger prepáč :D a nemáš začo rada pomôžem, a dlho to podľa mňa nie je lebo, však si ešte mladý a podľa toho akú mám o tom ja predstavu sa život akoby zľahčuje vekom podľa toho ako sa naše zmýšľanie mení a keď to nepríde v tridsiatke tak v päťdesiatke :)
  24. 24
    Charlie1

21 ročný chalan

ja sa ti ani nečudujem, prečo to tak cítiš, dnešná doba je vyložene na piču, hlavne medziľudské vzťahy už nie sú ako kedysi, dnes je to iba samé ohováranie, každý sa pozerá na sebe, ťažko nájsť nejakého normálneho priateľa, čo sa na teba nevyserie po čase, keď si dajme tomu nájde partnera, neboj sa, nie si sama, ja to mám takto tiež, ale ja som sa s tým už naučil žiť, kamošov moc nemám, v podstate dá sa povedať, že žiadnych, takých známych, že sa s nimi iba pozdravím, to nerátam, že sú kamoši, proste musíš si nájsť sama nejaký zmysel života, čo by si robila, ja viem ono to je ťažké, tá ľudská mentalita u každého človeka nepustí a každý musí mať niekoho pri sebe, ale je veľa iných spôsobov ako sa dá zabaviť aj sám, aby si sa necítila osamelá a smutná, že už nechceš žiť
  25. 25
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

@marjy77 a veď ja bojujem vždy to je moja silná stránka nech som akokoľvek v ... Vždy sa postavím na nohy :)
  26. 26
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

@xxar3s lebo ak to naozaj funguje tak by to znamelo koniec klasických antidepresív čo su momentálne asi najviac predpisovane lieky na svete,a zarobila by na tom len ta jedna firma čo na to prišla pretože každy novy liek je na určité obdobie vyrabany len tou jednou firmou
  27. 27
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

@hetfield ketamin neni novy liek. pouziva sa uz vyse pol storocia ako anestetikum v klasickej, aj vo veterinarnej medicine a teraz sa prislo na to ze je to aj ucinne antidepresivum.
  28. 28
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

@xxar3s ja viem že nie je novy ale je to nová indikácia takže nejaky patent tam určite bude
  29. 29
    Kosmiklove

32 ročný muž
    andromeda

nezabudla si na nieco?
  30. 30
    Antifunebracka

29 ročný muž
    t h e r a p i s t o f b i r dz

Ber to ako najvyššiu formu sebakritiky.
  31. 31
    Kierkegaard

25 ročný muž
    Vesmír

Obráť svoju tvár k Slnku a všetky tiene padnú za teba.
  32. 32
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

@kosmiklove na čo?
  33. 33
    Mayo911

25 ročný muž
    Rainbow

Ľudia čo ti tvrdia že si v pohode ťa len nechápu. Nemaj im to za zlé, ale pokiaľ to človek nezažije, tak ťa ťažko pochopí. Neviem, ako sa človek dostane do stavu „dokážem sa baviť s hocikým“ do „bojím sa ľudí“, či tvoja sociálna fóbia vznikla sklamaním z ľudí alebo inak traumou z detstva a pod. Ja už si ani to ako som sa dokázal s ľuďmi normálne baviť poriadne nepamätám. Dôležité je nezostať sama s týmito myšlienkami lebo sa to bude len prehlbovať a zhoršovať, viem o čom hovorím. Musí to byť ale človek čo si niečím takým prešiel alebo prechádza. Alebo nejaká skupina. Môžete si navzájom pomáhať- kecať, modelovať mentálne vyčerpávajúce situácie a čeliť im, alebo len tak byť a rozumieť si navzájom. Keď si predtým vedela kecať o hocičom tak sa z toho môžeš dostať oveľa ľahšie ako napríklad ja, si myslím.

A hej, jediným zmyslom života z pohľadu vesmíru je zanechať tu potomstvo. Zmyslom pre človeka by mali byť asi práve tie malé ciele a radosti. O tomto sa mi strašne zle radí lebo sám to nedokážem vidieť inak, no práve ak ten jeden cieľ skončíš, ďalší naň pravdepodobne nadväzuje. Treba si nájsť nejakú radosť, ktorej sa venovať (príroda, cestovanie, šport, práca ktorá baví a pod.)
    Ak to nezafunguje, možno by nebol od veci DOBRÝ psychológ. A vždy keď bude už najhoršie ako veľa krát u mňa, treba pomyslieť na to koľko životov zabiješ s tým svojim.
  34. 34
    Kosmiklove

32 ročný muž
    andromeda

@thunderstorm na mna
  35. 35
    Ps102

23 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

Na Birdzi áno, v skutočnosti nie.
  36. 36
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@darkpassenger to je super vlastnosť (ktorú ja nemám)