Fórum pridal Jantebont, 30. 9. 2018 19:19 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Je tu niekto ľavičiar, a zároveň hlboko veriaci?

0
Jantebont

34 ročný ujo

 • 0% ľudí
  Som ľavičiar a som neveriaci.
 • 0% ľudí
  Som ľavičiar a som veriaci.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  A ja chcem aby sa tu hovorila pravda, aby sa tu nekradlo, aby sa tu niekto nezabetónoval na milión rokov a robil ZLO, aby bol systém spravodlivý, aby vládol ten, čo reálne bude veci zlepšovať. Kk7ov, klamárov a falošných rečí už bolo dosť.
 2. 2
  U.s.army

  29 ročný muž

  Lavicovo orientovany clovek ma verit v Lenina a nie v Boha.
 3. 3
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  A podotazka: je tu niekto ľavák a hlboko variaci (nie v plytkom hrnci)
 4. 4
  Mariquittka

  25 ročná žena
  sôvä birdzu, Kežmarok

  som stredo-pravičiarka a som plytko veriaca v ponímaní dogmy cirkvi, v mojom ponímaní som viac veriaca ako ovečky, čo nerozmýšľajú, resp. verím ako cítim :)
 5. 5
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @pubertslatinocelny ja som ľavák a varím vo woku Kena Homa, to sa počíta? :)

  A k otázke: čo sa týka sociálno-ekonomických tém, mám bližšie k ľavicovým riešeniam a mysleniu, ale najdôležitejšou, základnou knihou je pre mňa nový zákon a najväčšou inšpiráciou Kristus, i ked uznávam aj nejaké tie ľavicové osobnosti (alebo lepšie povedané socialistov, lebo ľavica je už dnes kadejaký havran). I ked neviem, či som hlboko veriaci, za nejakého ortodoxného sa nepovažujem.
 6. 6
  Lordnorton

  hrá sa, že má 2 roky
  Nová Dubnica

  Ani každý pravičiar nemusí byť veriaci. Paradoxne, všeobecné osobné vlastníctvo pre všetkých sa začal najrýchlejšie rozvíjať v krajinách, ktoré tak-nejak začali postupne posielať Vatikán do hajzlu - Británia, Holandsko, Dánsko, Nemecké krajiny... Silný vplyv Cirkve má skôr za následok koncentráciu majetku u malej skupiny subjektov.
  Označujem sa skôr za ľavicovo zmýšľajúceho, pretože si myslím, že v spoločnosti by malo byť aspoň nejaké prerozdeľovanie majetku, plus si myslím, že progresívne zdanenie je dobrá vec a myslím si, že štát by mal zabezpečovať niektoré služby, hlavne teda všeobecné školstvo a zdravotníctvo plus dôchodky a iné sociálne poistenia.
  Na druhú stranu nie som fanúšik komunizmu, ani ničím s tým súvisiacim. Som presvedčený, že najlepšiu prosperitu spoločnosť dosiahne, ak bude ľuďom garantovať súkromné vlastníctvo.
  Jo, a som ateista a Lenina mám viete kde...