Fórum pridal Picpac, 7. 1. 2019 14:46 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kastrácia

0
Picpac

22 ročné dievča
ulica je krásny dom

Zdravým, len by som sa chcela opýtať či je podľa vás lepšie psíka vykastrovat alebo nie?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sasi2680

26 ročná žena

ak nechces "podporovat" utulky novymi steniatkami a psikmy bez domova, tak urcite ano, vykastrovat.
  2. 2
    Robinsonleon

23 ročný chalan

daj ho vykastrovat, aspon bude mat po probléme. . .

. . . ako to raz veľký surealista, posledný z prekliatych básnikov, divadelný dramaturg a blázon - Antoin Artaud - povedal: "Za všetky naše ťažkosti môže naša sexualita"
  3. 3
    Alex458

22 ročné dievča

Ja svojho psíka určite vykastrovať dám :)
  4. 4
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

určite áno. budeš mať klud a má to aj viaceré zdravotné benefity.
  5. 5
    Picpac

22 ročné dievča
    ulica je krásny dom

@thunderstorm napríklad aké?
  6. 6
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

http://cestazadomovom.sk/o-nas/preco-kastrovat/
  7. 7
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

teraz ma mozno niekto z ultra pravicovych osvietenych psickarov bude chciet ukamenovat ale z vlastnych skusenosti, ak si dokazes dat na psa pozor aby nebehal kade tade a nerobil potomstvo na kastraciu nie je dovod
  8. 8
    Sasi2680

26 ročná žena

@milgamman tak dozivotny "celibat" bude urcite pre neho este lepsie riesenie ako ta kastracia :)
  9. 9
    Milgamman

9 ročné dievča

@sasi2680 ?? neviem ci si robis srandu teraz? :D
  10. 10
    Sasi2680

26 ročná žena

@milgamman tak ked si napisala, ze si vies psa ustrazit, aby neutekal za fenkami, tak ho chces asi drzat doma aby si pudy vybil na dakej plysovej hracke ?
  11. 11
    Milgamman

9 ročné dievča

@sasi2680 no bud ma vybeh alebo chodi kazdy den na prechadzky, vsetky potreby ma zabezpecene a co robi so svojim volnym casom je uz na nom .. (: kym nerobi problemy do toho sa nestaram :D
  12. 12
    Sasi2680

26 ročná žena

@milgamman ale myslim si ze prechadzkou a vybehanim sa, sa jeho pudy neznizia..
  13. 13
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@sasi2680 možno psy to vidia ináč, ale ja by som radšej bol fyzicky neupravený a nikdy si nevrzol než vykastrovany s tým, že by mi vajci nechýbali
  14. 14
    Eunoia

25 ročná žena

@milgamman suhlasim
    "Urcite ano" len ak si majitel, ktory necha psa pobehovat po uliciach a oplodnovat sucky.
    Ak tomu tak nie je, tak je to vec tvojho individualneho rozhodnutia, pretoee tak ako kastracia prinasa vyhody, prinasa i nevyhody a zvyšene rizika nadorovych a metabolickych poruch napr. hypotyreoza a mnohe ine tazko zvladnutelne ochorenia s nakladnou terapiou.
    tieto metabolicke choroby su na cely zivot. Je pravda,ze kastracia znizuje riziko vyskytu rakoviny určitých organov a celkom eliminuje vyskyt organov,ktore sa pocas kastracie odstrania,ale tiez je pravda,ze psy po kastracii maju zvyseny vyskyt rakoviny inych organov a rôzne ine tazkosti.
    Mozte ho dat kastrovat a moznoze bude cely zivot uplne zdravy, to my ale nevieme, lebo organizmus nie je stroj a ziadne statistiky nam nezarucuju,co sa stane.
    Pre zodpovednych majitelov neexistuje ziadne "urcite ano" v otazke kastracie.
  15. 15
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Ono to nie je len o tom, ci si psa ustrazis, ked ho vencis...moze ti v noci utiect...psy su schopne vselicoho, ked ide o harajucu fenku. V tomto urcite plati better safe than sorry.
  16. 16
    Pupinkavec

23 ročné dievča
    Banská Bystrica/Lučenec

Áno, treba kastrovať!!!
  17. 17
    Phyxxo

19 ročný chalan

nezastávam názor za kastráciu, predsa aj pes je živý tvor a ak odišiel za inými "fenkami" asi si mu poriadne neliezla do zadku...
  18. 18
    Majky538

25 ročný muž

Jedine riesenie je kastracia. Podobne komenty bez vysvetlenia.. ach

To ze pes utecie za fenu je problem majitela. Mozno by to niekto necakal ale existuju aj taky co su vycviceny a mozu behat medzi harajucimi fenami a o nic sa ani len nepokusia.

Potom vidim nazory typu, ze kastrovany pes uz nie je pes. Este som vsak nevidel obhajeny podobny koment..

Zo zdravotneho hladiska, ak to zvazujes tak ok. Nejake spravanie psa, zmena moze byt ale aj nemusi. Ak je to v neskorsom veku a chces len tim ovplyvnit zmenu spravania tak to nie je 100% cesta ako to dosiahnut.
  19. 19
    Picpac

22 ročné dievča
    ulica je krásny dom

@majky538 a čo sa týka toho kúpa nového šteniatka a zvažujeme či áno alebo nie
  20. 20
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@picpac urcite nekastrovat a ešte ak ide o psa...keby uvazujes nad fenkou tak by som to este chápal kvoli šteniatkam ale psa?? ano zase tu budu vsetci vypisovat ze pes robi tie steniatka ..ale ten tvoj mozno nie a ti co maju fenky si maju strazit hlavne fenky ..a je to ich problem ked nahodou budu steniatka.. urcite nie tvoj...psik zato nemoze. urcite by som ho nemrzacil na cely zivot ale radsej mu poskytol hracku...mnoho psov tak zije cely zivot a nic im nechyba :)))
  21. 21
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@sasi2680 ano najlahsie je psa zmrzačit vsak? zodpovedny majitel si vie ustrazit psa alebo fenku, pripadne je dobre vycviceny ..vobec nemusi byt kastrovany! a kto to nezvlada nech radsej nema psa
  22. 22
    Sasi2680

26 ročná žena

@matiseq skus ty vydržať celý život bez sexu.
  23. 23
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@sasi2680 a kto hovori ze musi byt ten pes bez sexu?? :O
  24. 24
    Picpac

22 ročné dievča
    ulica je krásny dom

@matiseq @Sasi2680
    Mám 13 ročného cistokrvneho pudlika nekastrovaneho nikdy nebol pripusteny nikdy sa ani len nesnažil utiecť za nejakými fenkami a nepretahoval nám ani vankúše ani hračky úplne bez problémov akurát že teraz pri kúpe šteniatko inej rasi sme to začali zvažovať predsa nemusí byť taký kľudný
  25. 25
    Milgamman

9 ročné dievča

@sasi2680 hlavny ucel kastracie je predchadzanie nezelanemu rozmnozovaniu. Takze v pripade ak by som chovala psy obidvoch pohlavi a nezelala si steniatka dala by som niektore psy alebo sucky sterilizovat. Takisto v osadach by som dala sterilizovat plosne vsetky psy aj sucky. Ale dat psa sterilizovat len za ucelom znizenia pudov alebo aby som ,,nemala problemy" mi pride zbytocne.. uplne zbytocny zasah do organizmu, jednoducho by pes podstupoval operaciu aj ked nemusi. Radsej budem zodpovedny majitel a dám si na neho pozor. S kastraciou su spojene aj zdravotne komplikacie, kedze prakticky zvieratu sa vyradia z cinnosti pohlavne organy a tym aj produkcia hormonov, ktore nemaju vplyv iba na rozmnozovanie ale napr aj na metabolizmus, kosti, svaly, spravanie, kardiovaskularny system, cinnost inych zliaz v tele... v organizme je to vsetko prepojene, ved si zober priklad, co nastava u zien v menopauza, ano tieto priznaky sposobuje pokles pohlavnych hormonov. V @14 je to dobre rozpisane zo zdravotneho hladiska. Ale samozrejme je to na zvazeni kazdeho majitela.
    @eunoia (thumbs) mozem sa opytat si veterinarka alebo nieco take? A ano ak majitel necha svojho psa volne pobehovat mal by byt aspon vykastrovany no Bohuzial tychto majitelov to trapi najmenej :/
  26. 26
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

Mám síce mačku, ale kastrovať. Bez pardonu. Pokiaľ nemám vyslovene chovné zviera, nie je o čom.
    Inak, je sranda, ako hlavne muži, personifikujú v tomto smere psov. :D ,,Mne by sa nepáčilo..." ,,Ja by som nedal...," pritom zviera to tak absolútne neberie a neuvedomuje si, či má alebo nemá guľky.
  27. 27
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@gothicpoethic ako vies čo si zviera neuvedomuje? snad vidis do jeho mysle?? taketo taraniny si nechaj pre seba a daj kazdemu slobodny nazor a rozhodnutie!
  28. 28
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@milgamman konečne normalny nazor s ktorym suhlasim uplne!!!!!!!
  29. 29
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

@matiseq A môj názor nechceš rešpektovať? Či mentalni akrobati ako Ty rešpektujú len názory korešpondujúce s tými ich? :D
  30. 30
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@gothicpoethic respektujem , nehovorim ze nie...ale ako sam vidis, kazdy ma na to iny nazor a niektori su len ovplyvnení názormi, niektori sa riadia podla predošlych skusenosti...ale tak ci tak je to zasah do organizmu zvierata a ako bolo vyssie spominane tak ma to aj nevyhody ktore malokto vie
  31. 31
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

@matiseq Jaj, ale vidím, že Ty by si poskytoval HRAČKU. :D :D :D plačem. Dúfam, že aj keby Tebou zmietali hormóny a nemohol by si si pichnúť ani vyhoniť, uspokojila by Ťa napr. zuvacia kosť. (thumbs) co to pisali v Novom čase alebo niekde na nejakom bio webe si sa dočítal? Pekný večer Ti vinsujem a teším sa na prípadnú bohabojnu odpoveď.
  32. 32
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

@matiseq Sama. Sama vidím. Som žena.
  33. 33
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@gothicpoethic no tak prečo nie? ale to je zviera nie clovek...ale ako vidis aj niektori ludia maju hracky :D a ziju.....ako mu to moze uskodit? nijako , skor pomoze..... zuvacia kost je nieco ine a sluzi na ine ucely :D neviem co pisali v Novom case, povies mi?
  34. 34
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

@matiseq Netuším, nesledujem také veci, ale myslela som, že podla... povedzme smerovania tohto názoru som predpokladala, že pochádza z nejakého dôveryhodného zdroja podobného tomu. Idem si vyguglit nejaké sexuálne hračky pre psy a mačky. Možno mojej objednám nejaké dildo alebo co. I ked už je kastrovana. :-/ tak aspoň ako ospravedlnenie za to, že už nemusí chodiť po dome a nariekať za samcom a skriabať sa z frustrácie do krvi, že už normálne žerie a podobne. Hádam odpustí. (sorry)
  35. 35
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@gothicpoethic trosku odveci :D
  36. 36
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

@matiseq ??? No dobre, nebudeme si kaziť večer. Papa.
  37. 37
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@gothicpoethic tak trosku si to nafukla...cely ten problem..asi si ma nepochopila co som tym chcel povedat..nevadi... ja ti nechcem kazit vecer ved normalne debatujeme :D
  38. 38
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

@matiseq Normálne debatujem inak. (sorry)
  39. 39
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@gothicpoethic no tak debatuj normalne :D
  40. 40
    Milgamman

9 ročné dievča

@matiseq diky :D
  41. 41
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@gothicpoethic @26 ale nie je to rovnake ako keby som napr. zviera oslepil hned po narodeni? Alebo ho zavriem do malej miestnosti na cely zivot? Tiez si nebude uvedomovat, ze podla prirody by malo vidiet alebo ze by malo behat v prirode.
    Akoze samozrejme pri tychto prikladoch nevidim ziadny benefit (na rozdiel od kastracie) a tiez su odlisne v tom, ze napr. to uvaznene zviera by malo tuzbu po vacsom vybehu, kym vykastrovany pes praveze o jednu tuzbu prichadza a ma v istom zmysle klud. Len v suvislosti s tym argumentom, ze to zviera si beztak neuvedomuje, ci ma alebo nema gule, sa nad tymto zamyslam.
  42. 42
    Chanteuse

26 ročná žena
    celý vesmír

Ja som za kastráciu,ako lekár,ale daj tomu čas tak okolo roka najlepšie... môže byť celý život zdravý aj bez toho,alebo nemusí...v poslednej dobe mám viac ľudí,ktorí ľutujú u geriatrika,že ho nedali kastrovať za mladi...(problémy s prostatou, nádorové ochorenia-prostaty,semenníkov,cysty,močové kamene...Je to na tebe,do toho roka uvidíš, aký bude povahovo
  43. 43
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@chanteuse takych lekarov ako ty by som dal prvych vykastrovat! nemas vobec sucit so psom
  44. 44
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@chanteuse nemas ani šajnu ake to ma nagativa...a ako to ovplyvni cely život psa!
  45. 45
    Chanteuse

26 ročná žena
    celý vesmír

@matiseq (: vieš o tom asi viac
  46. 46
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

@matiseq a ty sa menis pri splne mesiaca na psa keď vieš tak dobre ako to ovplyvni jeho zivot? (:
  47. 47
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@nats no lebo som mal moznost sledovat psa predtym a potom..a viem ako ho to ovplyvnuje!
  48. 48
    Matiseq

30 ročný muž
    Handlová

@chanteuse viem o tom celkom dost..aby si nebola prekvapena...