Fórum pridal Jantebont, 21. 4. 2019 08:57 do kategórie Závislosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Káva vs. Čaj A aké kávy a čaje pijete?

0
Jantebont

34 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

nie ze by mi nechutil caj, ale nechce sa mi pripravovat ho. kavu si niekde uz kupujem hotovu, lebo sa mi tiez nechce pripravovat ju. ked musim, tak si zalejem nescu. a samozrejme do toho dam kilo cukru a mlieka lebo som skolkar
  2. 2
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

kavu si nikdy nerobim sama pre seba, vacsinou ked som niekde vonku, dam si ju parkrat do tyzdna. Obvykle latte, alebo teraz v lete mi hrozne chuti ladova kava/frappucino, nvm aky je medzi tym rozdiel, proste date kocky ladu do pohara, zalejete to normalnou prekvapkavanou a zvysok nalejete mlieko.

Caj si robim v zime taky klasicky, aky mame v praci prave, vacsinou mam rada zazvor + citron a pomaranc + zazvor, myslim ze tekane to vyraba. A bez cukru a bez citronu.
  3. 3
    Forte

19 ročné dievča
    lälälä

neviem sa rozhodnut co mam radsej:D
    co sa tyka cajov tak mam rada hlavne tie s mliekom ako masala chai, alebo cierne, ale pijem ich menej casto ako kavu
    a kavu najcastejsie lungo bez mlieka a bez cukru, alebo cold brew, ktore v bratislave robia skoro vsade asi len od jula do augusta (smutne). Ked som bohata tak kupim balenie z Caffe4u a ked chudobna tak popradsku alebo jihlavanku :D tie instantne, nesky a podobne veci mi vôbec nechutia
  4. 4
    Surfrock89

29 ročný muž

Kávu vôbec a čaje mám rád indické a čínske
  5. 5
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

kavu nepijem , takze vyhral caj u mna
  6. 6
    Jantebont

34 ročný ujo

Ja pijem aj kávu aj čaj, ale radšej mám kávu.
  7. 7
    Majmarad

35 ročný ujo

Zázvor, šalvia, alebo konope - sú vynikajúce hlavne na prevenciu proti všakovakým virózam a som aj kávičkár, čiže rozhodnúť sa nie je možné.
  8. 8
    Sasi2680

27 ročná žena

V bývalej práci som. Pila. Každý den zelený čaj namiesto kávy ale teraz máme ďalej kuchynku tak sa mi tam nechce chodiť čaj robiť, tak som si zas navykla na kávu :( ale chuťovo čaj.. Čajov je veľa druhov a kávu rozdeľujem na takú, čo mi nechutí a takú, čo sa dá vypiť
  9. 9
    Mobscene_69

25 ročná žena
    Smultronställe

Káva nadovšetko
  10. 10
    Lakero

21 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

čaj jednoznačne, kávu zriedkakedy a keď tak čiernu bez mlieka/cukru
  11. 11
    Bunat

22 ročné dievča

Za mna kava (aj prave teraz pijem) a kupujem kavu tchibo milano, mrsknem to do pakoveho kavovaru a potom si to este dochutim troskou agave sirupu a rastlinneho mlieka (ovsene a sojove mi v kave smakuje najviac)

Caje pijem vacsinou cez zimu a ked som chora.. akoze mam ich rada len najskor ho este nemozem pit lebo je nevyluhovany a horuci, tak ho necham tak a potom v 80% pripadoch nanho zabudnem a presvihnem aj cas luhovania a aj to je uz hnusne studene
  12. 12
    Alex458

22 ročné dievča

pijem kávu skoro každý deň, väčšinou cappuccino alebo latté, a väčšinou ochutené
  13. 13
    Bebekex

25 ročná žena

milujem caje aj kavu
    moja najvacsia dilema na dovolenke je,ze ci si dam kavu alebo caj
    vacsinou to skonci tak,ze obe

kavu vsak uz pijem iba vynimocne,lebo som histaminik. ked si ju dam, tak bud male ciste espresso alebo sojove/bezlaktozove cappuccino. ziadne nesky, 3v1 a pod.to nie je kava a ano, som alergicka aj na to, ak niekto nevie dobre napenit mlieko :D ale odkedy nerobim v kaviarni,tak som menej kriticka

caje pijem kazdy den, vkuse, 2-3 salky denne. najcastejsie sypane bylinkove, zelene, obcas cierne, ovocne skoro vobec, max u niekoho, ak nic ine nema. aj v praci mam asi 4 druhy sypanych cajov a ked mi dojdu,tak si vzdy doplnim z domacich zasob.
  14. 14
    Bebekex

25 ročná žena

a samozrejme nesladim ani kavu ani caj, iba vynimocne kavu, ak citim,ze potrebujem cukor/energiu
  15. 15
    Nicmanenapada

28 ročný muž

Zelené, čierne, bylinkové, rooibosy, (doma mám veľmi pestrú zbierku bylín)... Ovocné minimálne. Zázvorový je najviac.
  16. 16
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

klasickú kávu zalievanu, so smotanou a škoricou
  17. 17
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Caje vacsinou domace mata,medovka,baza,malinove listy,sipky a tak a kavu ked si obcas dam proste taku aka je nescafe alebo co :D s mliekom a cukrom ale caje najradsej len tak bez nicoho len cisto caj
  18. 18
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Ja mám rada oboje skoro rovnako :) ...
    možno že o maly kusticicek kávu
    Ale keďže sú obdobia kedy ju nemôžem .. tak ostávajú len tie cajiky :D
  19. 19
    Mariquittka

25 ročná žena
    sôvä birdzu, Kežmarok

oboje mám rada, ale čaje pijem častejšie - hlavne mätový, zelený, zázvorový a rooibos, kávu len 1, výnimočne 2x za deň a to aj turek, ale hlavne mám rada kombináciu kávy a kakaa alebo čokoládových granúl
  20. 20
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

kávu nepijem ani trochu mi nechutí, čaje všelijaké - čierne, zelené, hlavne sypané a nechutia mi hlavne také tie červené čaje, čo majú ibištek a pod :D
  21. 21
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

kávu najradšej vietnamskú robustu a čaje len dva - čierny earl grey a medovku
  22. 22
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 2 roky
    Brno

mam rad kavu a mam obdobia, kedy si na nej hrozne ulietavam, kupujem si rozne odrody a pripravujem doma na filtre, french press, atd
  23. 23
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Ťažko povedať, ale na základe momentálnej situácie som hlasoval za kávu. Ale inak pijavam zelený čaj nesladeny, to aj v rámci pitného režimu. A potom zrnkovu kávu (prekvapkavanu alebo len zalievanu) nesladenu, dakedy s mliekom, dakedy bez.
    To nezaratavam do pitného režimu, skôr naopak
  24. 24
    Pandoras

hrá sa, že má 1 rok
    z minulého storočia

Čajíčok po celý rok. Ráno pijávam čierny, ale celkovo mám radšej ovocné, najradšej asi lesné plody
  25. 25
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

kavu na akykolvek sposob (espresso, cappuccino, flatwhite...) ale nikdy nie instantnú. nikdy.
  26. 26
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

a teda ano, chutia mi nečaje, ale nečaje nepovažujem za čaj :D
  27. 27
    Zrkadlovka

21 ročné dievča
    pod lamelou

Aj kávu aj čaj, čaje bylinkové - praslička, materina dúška, zlatobyl, lipa, šalvia, robím si z nich rôzne kombinácie, potom aj zázvorový, mätový, medovka, zelený, čierny, proste všetky mám rada :D a keď som v čajovni tak si vypijem aj nejaký viac fancy, rada skúšam, ale také tie korenené nemám rada asi ako jediné
    Kávu - cappuccino z cafepointu <3 z inej kávy sa mi väčšinou trasú ruky a zrýchľuje tep 0_0 kvôli tomu som aj hlasovala za čaj
  28. 28
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Rano pijem vylucne zeleny caj, cez den oolong, vecer biely caj, alebo rooibos (co nie je zrovna caj).
  29. 29
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

kavu! z caju mi je tazko a spinavu teplu vodu, co ludia volaju caj... ble...

a hlavne si prestante mylit caj a odvar z bylin (thumbs) caj je len z cajovnika-biely, cierny, zlty, zeleny, whatever. odvar z bylin(ci coho) su tie spinave vody (hehe)