Fórum pridal Poke, 6. 10. 2018 20:18 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Keby vám blízky človek poškodil drahú a cenenú vec...

0
Poke

tvári sa, že má 6 rokov
Prešov

• 14,3% ľudí
    nechal(a) by som ho/ju to preplatiť
  • 0% ľudí
    nechal(a) by som si to vymeniť adekvátnou náhradou
  • 14,3% ľudí
    nechal(a) by som si to preplatiť do istej miery
  • 71,4% ľudí
    neriešil(a) to
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

kupila by som nove aby sa mal s cim hrat :(
  2. 2
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

bud 1 alebo 2.. ak to bolo nechtiac tak 3
  3. 3
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

podmienky:
    1. s dotyčným by ste mali veľmi dobrý vzťah
    2. škodu by dokázal nahradiť v rovnakej miere, v akej by to stálo vás a aké obtiaže by to pre vás malo
    3. bol priamo zodpovedný za vzniknutú škodu, samozrejme nechtiac, no jeho/jej pričinením, zlým zaobchádzaním, neopatrnosťou a pod.

4. 4
    Slackerbitch

37 ročná teta

Dufala by som, ze sa ponukne danu vec nahradit rovnako, ako by som to urobila ja, kebyze niekomu nieco pokazim/rozbijem/stratim atd. :(
  5. 5
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Už by nebol blízky človek.
  6. 6
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Zajebem ho motykou ! (rofl) (?)
  7. 7
    Majmarad

35 ročný ujo

@torpedo08 (thumbs) :D
  8. 8
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

@majmarad :S
  9. 9
    Karlotiskot

33 ročný muž
    I'll Be In The Garage

Ak umyselne tak urcite nahrada alebo peniaze. Ak nechtiac tak fakt neviem. Priatelku by som asi nenutil mi to nejak nahradzat a asi ani rodinu, ale ostatnym minimalne cast.
  10. 10
    Melancholik

27 ročný muž

záleží od okolností, či by to bola nehoda alebo nie ..ak hej, odpustím mu samozrejme .. ak nie tak dostane po hlave a účtenku :D
  11. 11
    Melancholik

27 ročný muž

@3 ahaa .. no prediskutoval by som to s nim a čakal že navrhne preplatenie alebo nejakú nápravu poškodenej veci
  12. 12
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

Neviem, ale ako take minimum, co moze clovek spravit ako odcinenie je to, ze danú vec uvedie do povodneho stavu. Cize ako absolútnu samozrejmost by somocakaval to, ze to sam opravi alebo kupi nove. Resp. to aspon nevrhne a potom by sme sa mohli bavit o nejakej spoluucasti ci odpusteni sposobenej skody.
  13. 13
    Erixa

21 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Ak by mi hocikto zničil bike, notebook, gitaru, alebo hocičo, na čo som si sama zarobila, tak si to nechám preplatiť... akože sorry... kúpim si notebook, pride mi mama upratať do izby a zhodi mi ho na zem a mám nad tým mavnut rukou, však ho budem uz iba rok splácať?
  14. 14
    Destiny_23

25 ročný muž

štvalo ma to ale neriešil som to
  15. 15
    Amikadze

24 ročné dievča

keď mi kamarátka rozbila mixér tak mi kúpila nový, normálna vec, nerobila by som okolo toho drámu.
  16. 16
    Autistik

25 ročný muž

Dôležitejšie by bolo, či to bolo nechtiac a či by sa dotyčný ospravedlnil.
  17. 17
    Vreskot000

31 ročný muž

vytvára to v človeku rozpaky, či mám od neho pýtať náhradu, ale pokiaľ ho to napadne samého seba, a vynahradí ti to v plnej miere, nevidel by som v tom problém, ale človeka to trápi, aj keby dostal stopercentnú alternatívu