Fórum pridal Vsakpredsajaa, 15. 5. 2019 20:08 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Keď idem na dialnici presne 130 tak sa nemusím uhýbať

0
Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Podla zákona treba jazdiť v pravom jazdnom pruhu aby sme uvolnili lavý pre obiehajúce autá čo idú rýchlejšie, ale podla zákona môžme ísť na Slovensku maximálne 130 km/h čiže keď idem presne 130 nemusím sa uhýbať lebo ma nikto nemá ako legálne obehnúť
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Čiže to je akoby sme púšťali zlodeja, keď ide niekto 150 po dialnici ohrozuje cestnú premávku a ostatných tým že porušuje maximálnu rýchlosť a teda by sme im mali ešte naschvál zavadzať aby sa dostali do legálnej rýchlosti
  2. 2
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Tak ale to že niekto ide 150 nie je tvoj problém :D
  3. 3
    Dezolat

30 ročný muž

To nie je pravda. Podla zakona mas nechat pravy pruh rychcejsie iducim vozidlam. Teba nema co zaujimat ci niekto iny porusuje predpisi. Ked niekto ide 150 a si v lavom pruhu a znemoznuje mu predbiehanie tak porusujes predpisy rovnako ako on.
  4. 4
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@laurikaaa tak ale nemá ma čo žiadať aby som sa uhol lebo ja idem maximálnou legálnou rýchlosťou :D a záleží mi na bezpečí takže je to aj môj problém
  5. 5
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@dezolat mňa nemá čo zaujímať či niekto porušuje predpisy? Tak aj ja si pojdem v lavom a toho čo ma cce obehnúť nemá čo zaujímať že porušujem predpisy, má isť 130 jeho problém
  6. 6
    Dezolat

30 ročný muž

@Vsakpredsajaa Ale aj ty si porusil zakon lebo si neumoznil predbiehanie rychlesie iduceme vozidlu. Zakon hovori jasne.
  7. 7
    Dezolat

30 ročný muž

Ale nie je nad to ked sa stretnu dvaja curaci a ukazuju si kto ma vecsieho vtaka XD To len zobrat kameru a cakat co sa stane XD
  8. 8
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@dezolat tak ano obaja sme porušili zákon prakticky
  9. 9
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

Súhlasím. Tiež toto ustanovenie zákona veľmi nechápem. Pochopil by som, že musím umožniť predbiehanie vozidlám s právom prednostnej jazdy atď. ale takto prakticky dávam povinnosť umožniť niekomu porušovať predpisy.
  10. 10
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

@semhamforas ved ale kto si ty aby si niekomu zakazoval/znemožňoval porušovať predpisy? :D (: (nič osobne)
  11. 11
    Arywian

19 ročné dievča

vybrzďovanie je tiež priestupok, takže ostaň v pravom pruhu a nebuď kokot :))
  12. 12
    Mefistofel

30 ročný muž
    Nitra

áno ako to tu bolo spomínané a ty si ideš svoje:

Mal by si nechať ľavý jazdný pruh voľný na diaľnici, môžeš v ňom ísť pokiaľ predbiehaš alebo vyhýbaš sa prekážke. A keď je kolóna, mala by sa nechať medzera pre prípad keby ide sanitka/policajt a podobne.
    AK si dobre pamätám tak: niekto ťa pre-bliknúť svetlami, pokiaľ určitý čas ide za tebou a ty nikoho nepredbiehaš ani nič, a len ideš v tom ľavom pruhu spomaľuješ ostatných. Reálne ťa takto človek môže "ohroziť" svetlami, že budeš horšie vidieť, aby si mu uhol z cesty a ty voči tomu nič nemôžeš spraviť.
  13. 13
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Voľačo hovoríš
  14. 14
    Mefistofel

30 ročný muž
    Nitra

@arywian konkretne toto nie je vybrzďovanie, čo sa on pýta, ale je to tiež hlúposť.
  15. 15
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Ja mám presne ten istý názor. Ako môže ísť niekto rýchlejšie, keď všade je 130km/h maximalka. To znamena že všetci by mali ísť 130. V každom pruhu. Ale potom policajti pri meraní nemusia merať pravý pruh, pretože tam idú tí čo idú 110-120, iba v ľavom idú tí čo idú 130+ ... na hlavu postavené tiež :D
  16. 16
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

to je jeho vec, či porušuje pravidlá, stále lepšie uhnúť než sa nechať obiehať sprava a spôsobiť ešte nebezpečnejšiu situáciu.
  17. 17
    Dezolat

30 ročný muž

Proste ta to nema co zaujimat jo? Preto ze sa niekto sprava ako curak tak ti to nedava pravo sa tiez spravat ako curak.
  18. 18
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@laurikaaa a kto si ty aby si ma nútila uhýbať keď nemusím? :D
  19. 19
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@grietusha tak ale potom je to moja vec či idem v lavom pruhu :P
  20. 20
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@dezolat tak ale potom nikoho nemá čo zaujímať že idem v lavom pruhu :D zato že som čurák nebuď aj ty čurák a nechoď cez 130 :D
  21. 21
    Dezolat

30 ročný muž

@Vsakpredsajaa Tak v najlepsom pripade by do teba zo zadu nabural a bolo by o dvoch curakov menej.
  22. 22
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@dezolat pokial niekto nie je čuram a neprekračuje rýchlosť tak ja preňho nebudem čurák lebo ma nedobehne, takže ten čo ide 130 v lavom je čurak len pre čurakov :P
  23. 23
    Annyejnji

21 ročné dievča

pri týchto rýchlostiach by som sa fakt proste radšej uhla :D
  24. 24
    Dwarvax

32 ročný muž

Ja mam za to, ze je to tak, ze mas jazdit v pravom pruhu a v lavom, len ked predbiehas. Takze ak chces akoby brzdit toho, co sice porusuje predpis, tak ho porusujes aj ty - bezdovodna jazda v lavom pruhu. Inak nikdy nevies, preco sa ten za tebou ponahla, chapem, ze vo vacsine pripadov na to ozaj nebude dovod, ale veril by som kludne, ze tomu moze byt aj naopak. Za branenie v predbiehani by som ja osobne daval prisne tresty, kludne aj zakaz viest motorove vozidlo.
  25. 25
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@dwarvax ale bránenie v predbiehaní môže nastať iba za normálnych okolností - ak niekto spraví prečin tak bránenie predbiehania v takomto prípade už nie je trestuhodné, to je to isté, akoby ti niekto išiel vylúpiť dom, ty mu prijebeš a on povoe že fyzické napadnutie je trestné a malo by byť prísne potrestané
  26. 26
    Dwarvax

32 ročný muž

Branenie v predbiehani, je branenie v predbiehani. Ked niekoho obmedzujes takymto sposobom, branis mu v predbiehani. Nehovoriac o tom, ze asi viac ludi sa zhodne na tom, ze vlastne takto este aj navodzujes nebezpecnu situaciu. Ak niekto ide vylupit dom a ty mu prijebes, je to pochopitelne trestny cin. Kedze ziadny dom este nevylupil a ty mi prijebes este pred tym. Nehovoriac o tom, ze ak by si mu prijebal aj potom, zrejme by to opat bol trestny cin. Ono aj branit sa musis vediet, zakon totiz pozna aj pojem neprimerana obrana. :)
  27. 27
    Dwarvax

32 ročný muž

Musis pochopit, ze ty tam nie si na to, aby si druhych poucoval a vychovaval. Na to je tam policia. Ak mas problem s tym, ze niekto porusuje zakon/predpis, mas sa obratit na policiu, pripadne iny organ, ktory ma opravnenie vo veci konat.
  28. 28
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

No mas pravdu co ti poviem :D
  29. 29
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

@laurikaaa je rozdiel medzi úmyselným a nebezpečným “vybrzdovaním” a v jednoduchom neuhnutí sa z cesty a pokračovaní v ceste maximálnou dovolenku rýchlosťou.
    Cize nikomu by som úmyselne nebránil v porušovaní predpisov, len by som neuľahčoval ich porušovanie. Hádam sa chápeme.

30. 30
    Majky538

25 ročný muž

tiez ma to napadlo, trochu by to aj davalo zmysel ale brzdit niekoho proti svojmu presvedceniu mi pride vacsia blbost