Fórum pridal Chanteuse, 9. 11. 2017 13:38 do kategórie Peniaze. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Keď som si kupoval byt,kúpil som si.. (a prečo toľko izieb :) )

0
Chanteuse

23 ročné dievča
Košice

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Melancholik

25 ročný muž

tu ti vela ludi nebude asi hlasovať :D
  2. 2
    Chanteuse

23 ročné dievča
    Košice

@melancholik možno som mala otázku formulovať aj "keď si raz kúpim byt" :D
  3. 3
    Melancholik

25 ročný muž

asi hej :D
  4. 4
    Chanteuse

23 ročné dievča
    Košice

OKI TAK AJ V TEORETICKEJ ROVINE
  5. 5
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Kupila by som si dom :)
  6. 6
    Melancholik

25 ročný muž

kupil by som si buď 4 a viac izieb ( aj väčších kludne ) pretože mám rád velké priestory .. alebo dvojposchodový (4+) dom
  7. 7
    Likjul

hrá sa, že má 0 rokov

https://youtu.be/DeTu8xSGpEM
  8. 8
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v raji

ja by som si vedel predstaviť žiť aj v karavane-v prestavenom karavane, kde by sa dalo fungovať aj s viacerými ľudmi..
    inak by som si kupil 3-izbovy byt/dom . spálňa, obyvačka, izba bohate stačí pre 3- člennu rodinu..
  9. 9
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

byt by som si nikdy nekupil. Zil by som len v podnajme kym by som nekupil dom. :) za ziadnych okolnosti nechcem ostat v byte, ani keby mam byt zadlzeny do konca zivota.
  10. 11
    Paria333

25 ročný muž

2 je málo, 3 je akurát rozlohou často krát skoro ako 4 izbové + dá sa vybudovat spací " kút"

4i je cenou prestrelený

ak budem kupovať byt tak len garzonku alebo 1i, cenovo su nízko oproti cenam nájmu. Takže radsej kupit viac garzoniek a prenajimat ako jeden štvorizbák

Ak by išlo o bývanie pre mna tak jedine dom
  11. 12
    Paria333

25 ročný muž

@gnomeslayer pozor, kedže dnes hodne banky kalkulujú zo schopnostou splácať, je lepšie si kupiť vlastný byt na hypo , splácať ho (tým preukážeš schopnosť splácať ) a po 3-4rokoch ti schvália vačšiu hypo ako by si dostal bez ....(a dajú ti dlhsie fixovaný úrok a tak...)

Byt problem predať nieje, trošku obštrukcii a ojebať 5 ročnú lehotu na daň.
  12. 13
    Elmsi

10 ročné dievča

Ak by si mam vybrať keby som mala prachy tak dom. Ak uvažujeme realistickejsie tak 3 izbový ale teraz vážne: pockam kým zdedim po rodičoch :D
  13. 14
    Darkestangel

22 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

Pri kúpe a reálnom usadení sa budem brať do úvahy aj to, že časom chcem, aby sa naša rodina rozrástla. A určite chcem, aby deti mali vlastnú izbu, lebo sama som vyrastala bez a bolo to fakt celé zle, každý občas potrebuje mať svoje súkromie... Takže asi 3-4 izby (obývačka, naša spálňa, izba pre dieťa č. 1 a prípadne dieťa č. 2, vyšší počet detí nepredpokladám :D )
  14. 15
    Tommyhot

28 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Preferujem prenajom, ale ak sa raz rozhodnem kupit byt tak 2 izbak (2 izby + obyvacka). Decka nechcem, takze pre mna a priatelku to musi bohate stacit.
  15. 16
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Teraz pre seba som kupila velkorysi 2izbak z ktorého bude 3izbak
    Ked budem riesit dalsi byt uz natrvalo, tak to bude 3/4izb velky.
  16. 17
    Chanteuse

23 ročné dievča
    Košice

@willbebetter a chces si ten povodny (terajsi) ponechat ci? :)