Fórum pridal Padre557, 5. 10. 2018 12:54 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kedy si sa stal/a mužom/ženou?

0
Padre557

21 ročný chalan
Coventry

Kedy nastal vo vašom živote zlom a povedali ste si že už nie ste chlapec/dievča ale mužom a ženou? Bol to prvý vzťah, sex, sklamanie alebo len prosté uvedomenie si samého seba?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Nikdy
  2. 2
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Ked mi poprvýkrát predali v krčme pivo. Mal som sedemnásť a napriek tomu, že si krčmárka vypýtala doklad, asi si ho zle prečítala, lebo mi načapovala :D
  3. 3
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

21/22
  4. 4
    Atom2

29 ročný muž

ak udržíš si hrdosť, vraviac k davu,
    prostotu zasa, kráľmi obklopený,
    ak nezohne ti hnev či priazeň hlavu,
    ak napriek úcte nik ťa neprecení,
    ak vtesnáš pritom do minúty prísnej
    šesťdesiat sekúnd behu z celej sily,
    tvojou sa stane Zem i poklady z nej
    a bude z teba Muž, syn môj milý!
  5. 5
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

Ženou, keď som prvýkrát v nejakom formulári vyplnila položku pohlavia
    Mužom, keď som si piaty raz videla zovšeobecnenie "ženy robia toto a muži tamto" a zistila, že teda asi som chlap.

6. 6
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

Ale inak neviem, ja som žena len vtedy, keď sa cítim trápne a staro pri pomyslení, že sa nazvem dievčaťom
  7. 7
    Wewo

25 ročný muž

Dobrá otázka. Budem nad tým rozmýšľať.
  8. 8
    Zoberhrozno

24 ročný chalan

dobra otazka. ale nebudem nad tym rozmyslat
  9. 9
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Nepovažujem sa za muža, ale vsade v papierovačkach a registraciach to tak je napisane takze sa ti to vstepuje :D fakt nevolam sameho seba ako muz :D je to divne :D
  10. 10
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

U mna ..slova “zena/muž “v tom pravom slova zmysle nesúvisia so sexom (ani s prvým vzťahom )
    ...
    Maju ho už zvyčajne 12 deti
    sex sám o sebe je vysledkom sexuálneho apetítu dvoch ľudí ktorí si povedia áno bezohladu na vek ...

Ale čo som naozaj chcela ..nepoukazuje na zrelosť človeka ako takého

Čiže muž/žena=zrelosť

A ja ...Áno v realite
    Na birzi možno len taký maly troll :D
    ;P
  11. 11
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

Btw najviac milujem tu dievcensku hlasku ktorá sa vysloví vtedy keď dostane prvýkrát svoju periódu
    “A už som žena “ :D :,( (rofl)
  12. 12
    Marcello1111

30 ročný muž

zaujímavé, mňa také nič nenapadlo, stále sa cítim ako 15 ročný....
    :D
  13. 13
    Tadido123

hrá sa, že má 2 roky
    Krajina Nekrajina

Keď prestali pýtať občiansky pri kupovaní alkoholu(nie pre mna ale pre kamošov :D ), pri vstupe na diskotéky a podobne :D ... čiže asi v štrnástich :D
  14. 15
    Padlyanjel

24 ročné dievča
    z Xibalby

Neviem ešte sa stále cítim mlado (hehe) robím blbosti a jaším sa jak decko. Mama na mňa curt pozerá keď spravím nejakú blbosť že kedy dospejem. A ja jej odpoviem že nechcem dospieť a byť nudný morous (:
  15. 16
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Keď som dostal ban na varecha.sk
  16. 17
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@pubertslatinocelny :D :O
    ? Však si Zamenil soľ za cukor ?
  17. 18
    Majmarad

35 ročný ujo

Som sa zasekol v 13 rokoch :D A je mi tak dobre. Ja neviem prečo ľudia chcete mentálne zostarnúť? Ako človek z Mesiaca mám už 358 rokov a veľmi by som sa chcel vrátiť o takých 150 rokov späť.

Detstvo je krásne a nezasiahnutosť ešte krajšia
  18. 19
    Erixa

21 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Ja sa ako žena cítim asi odkedy som nastúpila na môj prvý TPP, samozrejme, ze som mala aj chvíľky, kedy som sa brala ešte ako dievčatko (hlavne keď mi tak hovorí kolegyňa), ale to je čím dalej, tým zriedkavejšie... a veľmi mi to nevadi... som rada, že sa zo mňa pomaly stáva dospelá zodpovedná osoba, nezávislá od rodičov
  19. 20
    Trevor1994

tvári sa, že má -53 roky

Ked som jako 18 rocny fungoval nejaku dobu v NYC a ludia ma oslovovali "sir", bol to uzasny pocit brazdit take mesto, bez toho zeby som sa stratil a este sa aj citil jak doma (obzvlast ked sa vas turisti pytaju na smery, lebo vyzerate ze ste odtial).
  20. 21
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

ked som musela zacat riesit svoj chybajuci menstriacny cyklus a presiedcat doktorky ze nieco so mnou nie je v poriadku ( a ony mi vrvaeli že jedine čo potrebujem je mat babatko - ze to sa spravi)
    nic moc no
  21. 22
    Tikalok

29 ročný muž

@pubertslatinocelny nechcem ťa sklamať, ale
    deti a puberti nebudú nikdy dospelí
  22. 23
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@tikalok sklamal si ma
  23. 24
    Gothicpoethic

25 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

Už som matkou a stále si nepripadám ako žena. (hehe)
  24. 25
    Lawr

18 ročné dievča

podla mna, tie midtwenties su uz takou ozajstnou dospelostou. dovtedy pubertaci nejak splyvaju este :D
  25. 26
    Lear00

16 ročné dievča

Nechápem prečo to všetci tak berú!
    Veď stať sa ženou neznamená mať prvý sex či vzťah!
    Ide o zrelosť, o vyspelosti v premýšľaní, o inteligenciu...
    V tomto ohľade sa cítim byť ženou, aj napriek môjmu veku. V ohľade nejakej zodpovednosti ešte nie.
    A v tom ohľade, v ktorom je postavená táto otázka, tak prvý vzťah neviem, ale prvý sex určite až v manželstve...
  26. 27
    Limitles

tvári sa, že má 6 rokov
    Keeper of memes

na počiatku som stvoril nebo a zem a potom to prišlo
  27. 28
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Ani jedno z toho co si vymenoval v @0 mi nejak nepomohlo k tomu citit sa dospelo. A asi sa stale necitim.
    Mozno ked na mna dolahlo, ze mam pracu v odbore a vzdala som sa hlupych bezvyznamnych brigadok, vtedy som sa zacala citit trosku ako dospelak, ked som zistila, ze uz existujem nezavisle od svojej rodiny a aj oni ma vnimaju ako samostatnu jednotku, ked sa ma ludia, ked som bola u nasich, zacali pytat "kedy ides naspat domov?" a tak :D ale stale sa uplne dospelo necitim.