Fórum pridal Genenica, 19. 5. 2017 21:20 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kliešte na zvieratách

0
Genenica

25 ročná žena
Žilina

Ahojte,
chcem sa spýtať,či nepoznáte nejaký prípravok pre mačku, ktorým keď ju ošetrím odpadnú jej kliešte ktoré už má. Bohužiaľ nechce držať hlavu tak ako potrebujem, takže jej ho neviem vybrať. :( Za každú normálnu radu ďakujem. :)
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Kierkegaard

  24 ročný chalan
  Vesmír

  Náš kocúr vonka má stále kliešte (stále myslím raz za týždeň aspoň dve) a na Liptove bol kliešť skôr zriedkavosť nedávno. Ale on neprotestuje keď mu ich vyberáme, drží jak hluchý dvere. Inak viem len o prípravkoch ktoré nejako votrieš do srsti alebo neviem a kliešte sa potom nedržia na zvieratku alebo jednoducho ich odpudzuje.
 2. 2
  Genenica

  25 ročná žena
  Žilina

  @kierkegaard Nikdy nemal toľko kliešťov čo tento rok .. ešte len začalo byť teplo a už mal 8 kliešťov :( a jedného ma tesne pod bradou a tak nechce držať hlavu :( ja už neviem čo mám s ním robiť. Doma mi nezostane a keď niekam ide vždy príde s kliešťom... nenávidím toto obdobie :D
 3. 3
  Miaja

  24 ročné dievča
  Far far away

  pipetu Frontline alebo Advantix (majú zvlášť pre psy a zvlášť pre mačky) ... neviem síce či to odpudí už pricucnuté kliešte, no ale oni napokon aj tak same odpadnú... dôležité je aby ďalšie neprišli. ale tento rok ich je ozaj ako maku... normálne nechápem :/
 4. 4
  Staphylococcus

  20 ročné dievča
  malý biely asexuálny dráčik

  Keď už sa nacucal tak na tom zas až tak nezáleží, či? Nestačí počkať kým odpadne? Alebo bež k vetovi :)
 5. 5
  Chanteuse

  24 ročné dievča
  Mesiac

  Zvieratko ti môže kvôli kliešťom aj uhynúť...určite nečakaj, kým samé odpadnú a preventívne niečo urob. Spomínaná pipeta alebo sa poraď so svojím vetom.
 6. 6
  Foxie

  hrá sa, že má 2 roky

  Skús antiparazitický šampón. Väčšina je aj proti kliešťom. Poprípade sú antiparazitické obojky, ich veľkosť môžeš prispôsobiť presne na krk mačky a nosia sa pár mesiacov. Ja som ich zohnala už dávnejšie v pet center. Ešte som videla aj spreje. Veď v obchode ti poradia rôzne alternatívy, zájdi tam a niečo určite zoženieš.
 7. 7
  Vlcica1989

  28 ročná žena
  Trnava

  kúp obojok alebo už spomínanú pipetu ale už prisaté treba vybrať ak nechce držať kludne choď k vetovi :)
 8. 8
  Zuzkazuzicka

  21 ročné dievča

  Ahoj, pouzivam https://najzoo.sk/frontline-spray-100-ml/ a moja macka je spokojna :-)