Fórum pridal Azizi, 2. 12. 2020 14:14 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Koho myslíte, že obvinia najbližšie?

0
Azizi

tvári sa, že má 4 roky
Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Voľná diskusia o akciách Dobytkár, Plevel, Búrka, Víchrica, Božie mlyny, Očistec, Judáš atď. Myslíte si, že nakoniec niekoho z obvinených aj skutočne odsúdia? Príde niekedy rad aj na politikov? Prekvapila vás rýchlosť, s akou po zmene vlády NAKA koná?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Milgamman

8 ročné dievča
    koronakrízový štáb ministerstva zdravotníctva SR

To naozaj dali tomu taketo nazvy? o.O co sme v dajakom krimi romane abo co dpc :D
    Ale k otazke- vobec neviem koho by mali este obvinit, okrem clenov byvalej vlady lebo o politiku sa az tak dopodrobna nezaujimam zeby som vedela kto figuruje v ktorej kauze.
  2. 2
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Najblizsie asi mne rozjebu okna aj vsetko!
  3. 3
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

Sakovu, Ciznara, mozno Lorenca
  4. 4
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@milgamman Ja už sa tiež v tom prestávam orientovať, ide to neuveriteľnou rýchlosťou. Už je obvinených dosť veľa najvyšších predstaviteľov prokuratúry, súdu, polície, SIS... Ďalej Haščák (Penta), Bodor...
  5. 5
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

@milgamman Tie názvy sú ppči naopak. :D Ide to ako po masle a konečne sa tu dačo robí. :D
  6. 6
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@patrixo lenze Sakova je politička a ti sa zatiaľ zdajú byť "beztrestní" :/ A to aj tí bývalí ako Mečiar, Slota... Neviem, či sa podarí raz prelomiť aj to "tabu" beztrestnosti politikov.
  7. 7
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@blackfog Aj mne sa páčia! :D
  8. 8
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@patrixo Hadam prveho Kalinaka, co Sakovu, ta tam bola chvilu.
  9. 9
    Lafiziq

26 ročný muž
    Bratislava

Politici bie sú úplne beztrestní, však už odsúdili dvoch ministrov. Síce sme len na začiatku, ale je tu precedens
  10. 10
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@lafiziq Hej, aj mne sa niečo také marí... to boli tí Slotovi ministri, či to je niečo iné? Ale tak môže to byť len výnimka... Teda, ja dúfam, že sa dostane aj na politikov... Bol by to veľmi dobrý signál najmä do budúcna, aby sa už necítili tak bohorovní, ako doteraz. Že môžu všetko.

Ak sa ale nemýlim, tak všetky tie kauzy sú zatiaľ len prácou polície, vyšetrovateľov, prokurátorov... Čo ak súdy sú stále skorumpované tak, že to cez ne aj tak neprejde? Najmä tie "veľké ryby" a obetujú len pár malých...
  11. 11
    Patrixo

33 ročný muž

este spisiaka mozno
  12. 12
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@patrixo Spišiak je predsa slovenský Cattani
  13. 13
    Patrixo

33 ročný muž

@hetfield sam tomu neveris
  14. 14
    James98

33 ročný muž
    Bratislava

Radičová, Sulík, Matovič
  15. 15
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

Pre prehľadnosť
    Niektorí z obvinených a ich ešte nedávne funkcie z dôb vlády SMERu:

Kováčik - špeciálny prokurátor
    Hraško - bývalý šéf NAKA
    Gašpar - bývalý policajný prezident
    Krajmer - šéf protikorupčnej jednotky NAKA
    Trnka - bývalý generálny prokurátor
    Lučanský - bývalý policajný prezident
    Slobodník - riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície
    Makó - bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy
    Beňo - námestník riaditeľa SIS

Ak som sa náhodou niekde pomýlila, alebo na niekoho významného zabudla, prosím opravte ma.
  16. 16
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@patrixo ja neviem tak ho volali novinári a tí predsa neklamú
  17. 17
    Kerrang

28 ročný muž

Netuším, ja to ani nejako moc extra nesledujem, priznám sa..
  18. 18
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

...ešte doplním, že @patrixo -m spomenutý Čižnár je bývalý generálny prokurátor, ktorý radšej toto leto odstúpil sám.

Len pre zaujímavosť z histórie voľby generálneho prokurátora:
    1. Dzurindova vláda zvolila Trnku
    2. Potom bol vo vláde SMER
    3. Počas Radičovej vlády Trnkovi končila funkcia a bola tam veľmi kľúčová nová voľba GP, kvôli ktorej takmer prvý krát padla Radičovej vláda. Radičová pohrozila, že ak bude zvolený Trnka, tak padne vláda. Skoro sa tak stalo, ale jedna poslankyňa opozície neprišla na hlasovanie, takže chýbal jeden JEDINY hlas pre zvolenie Trnku. Pri novej voľbe bol zvolený Čentéš, ktorého odmietol Gašparovič vymenovať a pri opätovnej voľbe bol zvolený Čižnár.
    3. Znova vláda SMERU
    4. Toto leto sa Čižnár vzdal funkcie

@James98 teraz nie som si istá, ako si to myslel 0:) Ako iróniu? Či?
  19. 19
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@kerrang Ja ako vidíš relatívne dosť, ale už aj ja v tom začínam mať zmätok :D
  20. 20
    Kerrang

28 ročný muž

@azizi ja už radšej politiku nechcem vidieť ani počuť, mám jej viac-menej už dosť (hehe)
  21. 21
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

Ešte pre tých, ktori by nahodou nevedeli, kto je Trnka - to je ten bývalý generálny prokurátor z Kočnerovej Threemy a toho ich "slavneho" telefonátu, kde mu Kočner okrem iného nadáva "Ty si k*k*t, ty si jeden nebetyčný k*k*t!!"
  22. 22
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@kerrang Mňa práveže začala pár rokov dozadu politika naozaj zaujímať a odvtedy to sledujem celkom dosť... V podstate ma k sledovaniu politiky "priviedol" Matovič (keďže ma bavilo ho počúvať) a potom neskôr aj Remišová... A následne tá vražda a veci, ktoré sa začali vyplavovať na povrch... Teraz momentálne mám dobrý pocit najmä z toho, že sa konečne niečo deje a tí najmocnejší prestávajú mať pocit beztrestnosti... 30 sudcov bolo obvinených, je to neuveriteľné! Ide to dobrým smerom konečne a to je skvelé.
  23. 23
    Zajko1211

31 ročný muž
    Žilina

zaujímavé, že uja Harabina nikto nerieši...
    no to preto, lebo na neho nič NE-MA-JÚ....
    :D
  24. 24
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Inak v Pleveli zobrali môjho suseda (:
  25. 25
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

to je jedno, aj tak pôjdu všetci rad radom...
  26. 26
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@goldenbeach dúfajme no, ale až tak istá by som si vôbec nebola, je tam ešte mnoho prekážok, zvlášť tie skorumpované súdy :/ A naviac, všetci mali možnosť zo Slovenska ujsť, keď videli, čo sa deje a nikto! to nespravil. Musia si byť stále dosť istí, že to dokážu na tých súdoch uhrať :/
  27. 27
    Yoss

30 ročný muž

Potom napíš koľko z nich reálne aj odsúdili, lebo súdy budú trvať roky a nakoniec možno 1/3 pôjde sedieť. No a nechcem si predstaviť, čo spravia s Matovičom, keď nebude premiérom...
  28. 28
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@milgamman @blackfog ešte k tým názvom... Ja si myslím, že vyšetrovatelia/prokurátori vyšetrovania veľmi dobre vedia, aké vážne obvinenia to sú (teda na najvyšších funkcionárov a historicky veľmi významné pre Slovensko), ale najmä si uvedomujú, ako veľmi sú tieto kauzy vnímané a sledované spoločnosťou, preto tak silné názvy.
  29. 29
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

vsak si pozri adventny NAKA-LENDAR 2020 :D tam to mas :D :D
  30. 30
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@yoss no veď to som tu spomínala už viac krát, že sa to ešte môže zaseknúť na skorumpovaných súdoch a nakoniec môžu byť obetované len malé ryby :/ Preto som tak veľmi opatrná v nejakej radosti. Môže toto celé znamenať veľmi veľa, ale zároveň to nemusí znamenať takmer nič :/ to sa celé uvidí a mňa to tiež veľmi zaujíma. Máme ešte 3 roky, než sa dostane asi k vláde Hlas a Smer.

K Matovičovi - keby na neho niečo mali, tak by to vytiahli predsa už dávno, aby ho odsúdili... Nič také, na základe čoho by bol odsúdený (alebo aspoň zadržaný, obvinený), sa ale zjavne nenašlo. Mali v rukách celú políciu, prokuratúru a súdy. A nič.
  31. 31
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@30 Preco sa stale obavas, ze sa dostane k moci znova Smer, to je nerealne (je to nerealne aj keby boli predcasne volby alebo za tri roky). Smer jednoducho padne, za 3 roky bude mozno aj pod 5%. A Hlas? Aj keby boli predcasne, aby sa vratili do vlady, tak by s nimi museli ist Sulik aj Kollar, Kollar by mozno isiel, ale Sulik neviem (jedine, ze by sa na sklonku svojej politickej kariery, zachoval ako Bugar, v politike nikdy nevies, ale zrejme nie). A za tri roky sa urcite na scene objavia nove strany, politici, a cela scena bude vyzerat uplne inak.
  32. 32
    Kubbox

24 ročný chalan

neviem, nezaujímam sa o to lebo je to strata času
  33. 33
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@kassiar kiež by si mal pravdu, ale ja sa naozaj obavam toho, ze Hlas vyhra volby, Smer sa do parlamentu dostane a s Kollarom, prip. este nejakou dalsou stranou vladu zlozia :/ Ale neviem teraz, ake su posledné prieskumy popularity. Len viem, ze Hlasu percenta dost stupaju, čo sa dalo čakať... Ale suhlasim, ze Sas s Ficom nepôjde do koalicie.
  34. 34
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

Teda asi ani s Pellem, toho by som sa neobavala...
  35. 35
    Patrixo

33 ročný muž

jaj a na Glvaca netreba zabudnut