Fórum pridal Sexywoman, 16. 9. 2013 20:52 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kolko obyvatelov a km2 musí mat minimalne štát ktorý môže byť TOP?

0
Sexywoman

23 ročný chalan
Banská Bystrica

Ze proste akú rozlohu minimálne a koľko obyvateľov môže mať najmenej štát aby bol vojensky, ekonomicky aj po všetkých strankach veľmoc, resp. ma šancu byť TOP vo svete? :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Antifunebracka

27 ročný muž
    MISS BIRDZ 2016 V SEKCII TO, čO TU CHCEM MAť! Každý deň 1 meno počas celého mesiaca! Klikajte a sledujte! Kto vyhrá? A koľko textu sa tu ešte zmestí? Poďme to preskúmať! Fíha, zdá sa, že dosť. Už mi aj dochádzajú nápady, čo písať. No hlavne sledujte MISS!

2
  2. 2
    Vlado905

22 ročný chalan
    Bratislava

to nezávisí od hustoty... Rusko má neobývané tundre a polárne oblasti, USA púšte, Kanada tiež je veľmi riedko osídlená....
  3. 3
    Hovnovhlave

18 ročný chalan
    ďaleko za obzorom

od kedy sa ekonomika odvíja od rozlohy štátu alebo od počtu obyvateľov?
  4. 4
    Tomias

30 ročný muž
    3-4 hodiny peso za rohom

vatikán je top, luxembursko je top, slovensko je top, kazdy stat je v niečom top..
  5. 5
    Sexywoman

23 ročný chalan
    Banská Bystrica

@hovnovhlave tak štát co má 1,2 tisíc obyv. nebude mať ekonomiku silnejšiu jak Čína ne? :D
  6. 6
    Sexywoman

23 ročný chalan
    Banská Bystrica

@vlado905 no a práve to Rusko ma zaujíma... Keď si vezmes Rusov je 145 miliónov, prakticky je to dosť ale na svoju veľkosť je to dosť malo, ale si vezmi napr. Činu ich je 10 krát toľko a jak to ze niesu az taký jak Rusi, napr. vo vojne by Čína mala dať zvyšok sveta dole lavou zadnou a ma pritom oficiálne slabšiu armádu jak Rusi... Alebo taký Izrael mi vybíja dych, zas tých 145 miliónov je dosť keď si vezmes ze v Ukrajine ich je ešte 8 miliónov, Kazachstan 4 milióny, to je ďalších 12 miliónov ale Izrael ma 7 miliónov územie polku zo SK a majú všelijaké bezpilotne lietadlá, grapefruitov vypestuju 3. najviac na svete a podobne...
  7. 7
    Amikadze

22 ročné dievča

:D
  8. 8
    Hovnovhlave

18 ročný chalan
    ďaleko za obzorom

@sexywoman no to zase nie... ale nemá to nič s počtom obyvateľov... a neviem prečo porovnávaš Čínu so štátom čo má len 1,2k - dosť obrovský rozdiel, tam je jasné, že Číne nemôžu konkurovať :D
  9. 9
    Vlado905

22 ročný chalan
    Bratislava

@sexywoman tak prečo sa pýtaš, keď si na to prišla sama? (si dievča? v profile máš chalan, nick mi hovorí niečo iné...)
    jednoducho je hustota obyvateľstva bezvýznamná, keď hovoríme o týchto veciach....
  10. 10
    Sexywoman

23 ročný chalan
    Banská Bystrica

@hovnovhlave. Však kvalita je lepšia jak kvantita xD proste z toho štátu dajme tomu ze ma 1,5 k obyv. si jeden vezme milión číňanov a keď vyhrajú tak ešte 200 obyv. bude okupovať xD
  11. 11
    Etelnair

25 ročný muž
    ⊱ follow the white kitty ⊰

"majú všelijaké bezpilotne lietadlá, grapefruitov vypestuju 3. najviac na svete a podobne"

koniec hocijakej diskusie myslim :D
  12. 12
    Hetfield

32 ročný muž
    Pakáreň

myslim ze Mongolsko ma najmensiu hustotu
  13. 13
    Torpedo08

24 ročný chalan
    kOkOtOvO

to ma velmi trapi ti povim
  14. 14
    Zelva

24 ročný chalan

Tie grapefruity to zabili
  15. 15
    Majo

25 ročný muž
    som Ⓜⓐⓙⓨⓢ a som ilumat ▲

ziadny stat, top stat.
  16. 16
    Tomas71

25 ročný muž
    Zlaté Moravce

Všeobecne sa hovorí o tom, že superveľmoc by mala mať aspoň 200 mil. obyvateľov, okrem iných faktorov... Čo sa týka rozlohy, tak tá je dôležitá najmä z pohľadu výskytu nerastných surovín na území daného štátu a takisto z dôvodu akej takej potravinovej sebestačnosti. Napr. podľa mňa malý štát (rozlohou) ako Bangladéš, hoci má dosť obyvateľov, nemôže byť superveľmocou práve kvôli limitujúcej rozlohe, aj keby bol ekonomicky vyspelý. Na druhej strane, ak by nejaký štát ako jediný na svete ovládol prelomovú technológiu, ktorá by mu zaručila vojenskú superioritu, tak by bol pravdepodobne superveľmocou tak či tak :)
  17. 17
    Waagbistritz69

22 ročný chalan
    ..Trenchtownský kraj, Gengstrov raj..

@11