Fórum pridal Gombík35, 24. 3. 2020 23:47 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Krvná skupina

0
Gombík35

19 ročný chalan

Keď chcem zistiť tak u obvodnej alebo tak ? Lebo som sa tak zamýšlal že keby som potreboval transfúziu alebo tak tak nebudú vedieť akú. Alebo to vedia nejako super rýchlo zistiť keď stratíte veľa krvi ? Skôr ako nevykrvácaš ?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Zelinka

23 ročné dievča
    Košice

jasné, že sa to zisťuje pri transfúzii... ja som tiež nevedela akú mám krvnú skupinu, zistila som to až keď som šla darovať krv v 19tich :D ale malo by to byť aj v karte, ja som sa ale stále zabudla spýtať obvodnej :(
  2. 2
    Moah

tvári sa, že má 4 roky
    krajina zabudnutých snov

Zistenie krvnej skupiny trvá chvíľočku. Vždy sa to testuje, aj keby si im tú skupinu povedal, alebo ju mal rovno vytetovanú na čele.
  3. 3
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Spýtaj sa mami, ony zvyknú také veci vedieť, ja som sa tiež pýtala a vedela celej rodiny (hehe)
  4. 4
    Misfit44

9 ročné dievča

spytaj sa mamy, je velka sanca ze ti povie ze si nula 8-)
  5. 5
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@misfit44 (:
  6. 6
    Misfit44

9 ročné dievča

@ladydoga a ups, po polnoci su dovolene gramaticke chyby v mojich vetach :DD
  7. 7
    Aidenn

23 ročný chalan

@misfit44 praveze ty mas to "mamy" narozdiel od dogy spravne :D
  8. 8
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

@aidenn to je také slovo ako "sexi/y" tiež človek nikdy nevie, čo tam má napísať (hehe)

Ale moja mama na mňa nikdy nebola tvrdá, preto mäkké i (hehe)
  9. 9
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

je to v karte, ja som si to v karte aj našla, minulý rok si dal dedko zistiť a došli mu výsledky za 2 mesiace
  10. 10
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@gombik35 choď darovať krv na NTS a dozvieš sa ju... a ešte si možeš dať aj autotransfuziu, ak by si potreboval...a to inak vazne? toto? vsak co myslis, ked je napr. nejaka dopr. nehoda a potrebuju bleskovo dat niekomu krv, myslis ze robia dvojtýzdnove testy na krvnu skupinu? resp. ze daju zranenemu len tak na blink nejaku, ze vsak uvidime, mozno A? alebo skusime B? hadam prezije.... (: (hehe)
  11. 11
    Vladqog

27 ročný muž
    Rokfort

@misfit44 @ladydoga no neviem, mne mama v tomto celý život klamala :D
  12. 12
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@ladydoga Ak si este niečo pamätám z tej SJ, tak mamy je tvrdé preto, lebo sa pytame koho, coho? Mamy. Ako príklad trebárs aj "ubudlo mu z (koho, coho?) iskry". Zatiaľ co sexy je nominativ 0:)
  13. 13
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Vlastne sexy je asi pridavne meno :D fuha, riadne dlho som sa nezamyslala nad takýmito vecami
  14. 14
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

My sme si robili krvnú skupinu na VS a viem ze mam nula, ale viac som si nezapamatala
  15. 15
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

My sme si robili krvnú skupinu na VS a viem ze mam nula, ale viac som si nezapamatala
  16. 16
    R4ptor

25 ročný muž

test trvá do troch minút a robí sa stále pred transfúziou ... ale v zdravotnej karte ju máš poznačenú tiež
  17. 17
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

nie napumpuju ti tam co im pride pod ruku a uvidia ci sa to povedlo :D
  18. 18
    Patriska

hrá sa, že má 1 rok

Nema to kazdy v karte napisane. Moja doktorka nevedela. Musela som ist darovat krv
  19. 19
    Gombík35

19 ročný chalan

@salora Jazdím na motorke a niektorý vodiči sú trochu k****i a nerád by som keby ma niekto zozadu zepáli a ja budem v tom lepšom prípade potrebovať transfúziu krvi. Preto chcem vedieť či to treba mať niekde napísané v dokladoch alebo to vedia bleskovo rýchlo zistiť.
  20. 20
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@gombik35 jasne, ze to bleskovo zistia... v takomto pripade je to samozrejme prva vec, co zistuju, ked potrebujes transfuziu, nemozu ti dat len tak hociaku skupinu... resp. mozu ti dat sk. 0 Rh - ale takych univerzalnych darcov vela nie je a pocitam, ze zasob ich krvi uz vobec nie (hehe)