Fórum pridal Montgomery, 16. 4. 2019 22:39 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kto častejšie čelí vyšším nárokom a nereálnym štandardom krásy?

0
Montgomery

29 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

to je tak položená otázka ze neviem ako ju mam chápať
  2. 2
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Akoze myslis ze kto je na tom horsie ze to druhe pohlavie ma na neho vysoke naroky ?
  3. 3
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

@1 No, asi tak :D

V skratke - v procese zoznamovania, randenia, nadväzovania vzťahov to majú jednoduchšie ženy.
  4. 4
    Forte

18 ročné dievča
    lälälä

Nehovorim ze u muzov take neexistuje, ale ovela viac pocuvam reci typu "fuj humusacka ma dvojmilimetrove chlpy na nohach" alebo ine podobne narazky od chlapov, ktori pôsobia ze vrchol ich starostlivosti o seba je raz za tyzden sa osprchovat, ako naopak. + ked si spomeniem na casy zakladnej skoly, vzdy narazky na vyzor schytavali skôr dievcata od chlapcov, a chlapci tiez väcsinou od inych chlapcov ako od dievcat

5. 5
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Jasne že chlapi
  6. 6
    Antifunebracka

30 ročný muž
    thanos birdzu

Zhruba obaja rovnako.

ALE

Nízka baba trochu pri sebe si bez problémov nájde chlapa na vzťah aj sex.
    Nízky pri sebe chlap? Panic do konca života
  7. 7
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

muzi musia byt len vysoky  - chudsi, pri sebe doesnt matter

zenske to maju tazke od mala s tymi narokmi a od puberty s nerealnym standrtom krasy.
    Od mala splnovat iste stnadarty a spravat sa nejako + statistiky hovoria jasne, i ked su aj anorektici a bulimici ale dievcat s tymto ochorenim je neumiereitelne viac.
    ďalej ako spomenula forte - to s tymi chlpami...a tvarove chlpy... nebodaj sa ti rozjebu trocha hormony alebo ich mas prostet vyraznejsie a musis to trhat inak ako nic moc... dalej poziadavky na plet... vsak niektore baby si normalne beru antiku na plet aby im zmizli tri pupienky! (ahoj sisi) ja som pocas puberty nosila kila makeupu co som mala mindraky z mojej tvare. Nehovoriac o polhodinovych cistiacim rutinach rano a vecer. Chlapec ma jebaky... proste.. meh... to vekom odide.
    A to ani nemusime hovorit o narokoch na nejaku "cudnost" zenskych a muzskych :)
    Mohla by som generalizovat dalej, coz je zbytocne a picovina kedze aj otazka je prilis siroka.
  8. 8
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

@7 Vraj musia byť LEN vysoký... ako sorry, ale to je najväčší mýtus ever :D

Podobne ako sú ženy mylne presvedčené o tom, že prsia/výstrih je ten najkľúčovejší fyzický predpoklad, ktorým muža ľahko zaujmú..
  9. 9
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Skor by som povedala ze v urcitych kruhoch muzi celia vyssim narokom a nerealnym standardom uspesnosti.
    Zena ma byt nerealne krasna a muz nerealne uspesny, pomaly nova predloha na vlka z Wall Street...
  10. 10
    Grinder

26 ročný muž

Zensky priemer ma vzdy jednoduchsie najst si partnera nez muzsky priemer. Asi to by som bral ako meritko veci.
  11. 11
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

@firestorm to s tymi prsiami si ktora .zenska mysli :D

12. 12
    Salkoo

23 ročné dievča
    Always chasing the high

Muži sú viac vizuálny, takze u žien sa viac kladie doraz na výzor, ale na druhej strane zas muži až take vysoké nároky na výzor žien nemajú a aj priemerne alebo podpriemerne vyzerajúca žena si nájde dosť rýchlo partnera :D
  13. 13
    Salkoo

23 ročné dievča
    Always chasing the high

@firestorm ale to naozaj tak je, ženy veľmi pozerajú na výšku a vysoký chlap to má v živote ako tak vyhrané. nízky chlap s peknou tvárou to má určite horšie ako vysoký chlap s priemerným výzorom
  14. 15
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

@salkoo Ale prosím ťa...čo to rozprávaš...ako 191cm vysoký muž by som o tom asi mal niečo vedieť, nemyslíš?
    Nehovoriac o tom, že moji - pri mne "krpatí" - kamoši sa z dlhodobého hľadiska tešia obľube žien v omnoho väčšej miere.
  15. 16
    Bebekex

25 ročná žena

@forte boze tie chlpy!!! skusala (naschval) viac x v partii prehlasit,ze nemam oholene nohy a vzdy sa nasiel minimalne jeden chlap,co bol znechuteny..wtf...ako to teba ovplyvnuje...a este aj reakcia,ze-teraz uz nic ine si v suvislosti s tebou nebudem predstavovat len chlpate nohy
    aaaaavhkbfuhvdj -.-
  16. 17
    Dwarvax

31 ročný muž

@lawey no na muzov sa toho kladie rozhodnie viac, nez len byt vysoky. :) chudy, je tiez problem. jebaky seru aj chlapov a x dalsich veci. detto naroky na spravanie - od mala. proste tie naroky su o dost vacsie, nez len byt vysoky a to s vyskou navyse ani nemozes nic urobit. a poruchy ppp nie su len o vzhlade. ludia si tym kompenzuju aj ine problemy, ale to je komplikovana tema.

ale na vzhlad su predsa len o nieco vyssie naroky na zenu. hoci si myslim, ze sa to postupne vyrovnava.
  17. 18
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

@dwarvax jj sak jo dalej by sa dalo generalizovat ako som spoemnula, otazka je prilis obsirna
    A nevrvaela somz e jebaky muzov neseru ale nie je na nich tlaceny ten tlak krasy a tak :)
    ale mas pravdu, komplikovana tema a taktiez nepoprieram ze naroky su narocne aj rpe druhe pohlavie - hlavne co sa tyka pracovnych veci a tak :)
  18. 19
    Salkoo

23 ročné dievča
    Always chasing the high

@firestorm tak pokial nemáš ani štipku charizmy, tak jasne, že ani výška nepomôže
  19. 20
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

ja si hlavne myslím, že tuná fňukajúci chlapi zvaľujú na svoje "estetické" nedostatky chyby svojho charakteru
    hlavne, keď predpokladajú, že tieto štandardy sa týkajú len nejakého hľadiska hľadania partnera

viem, že môžem uviesť len anekdotické príklady, ale trebárs som mala spolužiaka, ktorý fakt nebol z najvyšších (myslím, že vo vhodných topánkach by som vedela byť aj ja vyššia) a fakt aspoň polovica báb z triedy bola z neho paf
    brat nie je vysoký a nie je ani štíhly a hoci to ja nemôžem objektívne posúdiť, nemyslím si, že by inak esteticky exceloval, a tiež nemám pocit (ani on nemá ten pocit, čo viem), že by mal problém s tým, že ho nik nechce

Čo ale neberiete do úvahy, je to, že v podstate pri chlapoch sa spoločensky očakáva nanajvýš tak to, aby nesmrdel (aj to nie vždy) a potom možno nejaké tie veci ohľadom dreskódu regulované pracoviskom.
    Zatiaľ čo ja sa nenamaľujem a neoblečiem si to najlepšie, čo mám, a už počúvam, ako som sa opustila. Nehovoriac o tom, aké by bolo poburujúce práve to, ak by sa u mne vyskytla nejaká forma ochlpenia, ktorá je u chlapov úplne bežná a tolerovaná.

Nehovoriac o spoločenských udalostiach, kde chlap pokojne vynosí jeden oblek polovicu života, pokiaľ nejako výrazne neschudne/nepriberie, nanajvýš to občas obmení nejakou inou kravatou alebo podobným, pomerne lacným doplnkom.
    Ak by žena nosila polovicu života tie isté šaty, už pri druhom, nanajvýš treťom spoločenskom podujatí by tým vzbudila pohoršienie
    (hovorím tu samozrejme o spoločenských odevoch, našťastie pri šatách na bežné nosenie to neplatí)
  20. 21
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

Kokos! A starnutie!
    Nenechajte ma začať o starnutí.
  21. 22
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

@salkoo takže už neni potrebná len výška hm?:D

Skôr ide o výzor ako taký..celkový package...výška s tým nemá nič spoločné.
  22. 23
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

hmm, záleží čo sa považuje za vzhľad a čo všetko do toho spadá.

Pokiaľ ide o starostlivosť o seba, rozhodne sú ľudia kritickejší k ženám. Avšak pokiaľ to vezmem celkovo s tým, ako sa človek narodí a pôsobí, myslím si, že aj muži sú často tlačení pod akýmsi spoločensky uznávaným maskulinným vzorom - musia byť vysokí a "mužní", nesmú byť zženštilí a neprejaviť tieto veci na verejnosti (už len také prehnutie nohy o nohu). A to napr. vnímam často aj medzi heterosexuálnymi a homosexuálnymi mužmi a všeobecne v celej spoločnosti.

A samozrejme, niekto povie, že heterosexuálna žena chce mať muža ale vnímam to už skôr ako atribút vzhľadu a celého zovňajšku.

žena je zas sexy aj keď si vezme mužské oblečenie (samozrejme za predpokladu, že má oholené nohy a pazuchy :D)

podľa mňa sú obce pohlavia posudzované inak ale z iných uhlov.
  23. 24
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Myslim si, ze to je jasne... Muzovi staci ak nevyzera zanedbane, nema mastne vlasy a nesmrdi. A zene?? Asi tazko. Starostlivost po plet, licenie, trhanie a odstranovanie chlpkov, holenie. Vlasy tiez vyzaduju starostlivost, lebo kazdy chce predsa babu s krasnymi hustymi vlasmi a ked je baba plesata, lebo jej vypadavaju vlasy ma o dost vacsi problem ako plesaty chlap. Dalsi bod je oblecenie a presne aj starnutie.
  24. 25
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

@mielikki Ty si to uplne vystihla. Presne aj s tym oblecenim.. Na kazdu alebo aspon kazdu druhu udalost ine saty... A chlap? Ten isty oblek od maturity, cez promocie az po svadby a pohreby.. Len kravatu menit.
  25. 26
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

@poke Ja mam omnoho radsej, ked ma chlap prelozenu nohu cez nohu ako Charlie Sheen v 2,5 chlapa, ako ked ma tak nechutne na siroko rozkorocene nohy :D na tych prelozenych nohach nevidim nic zle..
  26. 27
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Ale teda nech neobhajujem len zeny, musim povedat ze to licenie a makeup je naozaj vyhoda.. Chlap ked ma nedokonalosti na tvari ma smolu. :/ Na druhej strane nejake nedokonalosti pleti su asi viac tolerovane na muzoch ako na zenach.
  27. 28
    Majmarad

35 ročný ujo

@lenkaska1 len faktická poznámka. Tiež musím mať rozkročené nohy dokorán vďaka zdravotným problémom a lepšej stabilite chrbta. Takže ak sa nájde žena, ktorá ma za toto odsúdi tak ju pošlem tak do piče, že sa vo vzduchu otočí a oblíže si ju :D
  28. 29
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

@majmarad anoo ved jasne, v zasade mi to je jedno :D a urcite niekoho neodsudim len za to.. :D
  29. 30
    Majmarad

35 ročný ujo

@lenkaska1 tak už som niekde čítal, ako takých chlapov oblievajú ženy vodou, či dokonca nejakými zvratkami, tak len tak som napísal dodatok :D
  30. 31
    Devanelemen

17 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

@majmarad zriedenou kyselinou
  31. 32
    Majmarad

35 ročný ujo

@devanelemen aj to som čítal :(
  32. 33
    Majmarad

35 ročný ujo

@lenkaska1 https://refresher.sk/52600-Zenu-iritovali-muzi-roztahujuci-nohy-lebo-to-povazovala-za-prejav-dominancie-Chlapik-jej-to-cele-velmi-rychlo-vysvetlil

len príklad
  33. 34
    Salkoo

23 ročné dievča
    Always chasing the high

@firestorm bavíme sa o výzore nie o povahových črtách a čo sa týka výzoru, tak áno výška je u muža najdôležitejšia
  34. 35
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

ja som non-binary a vždy boli na mňa vyššie očakávania na ženskej strane, ako na mužskej - je to jeden z dôvodov, prečo mám v mužskej forme väčšie sebavedomie a cítim sa o dosť príjemnejšie asi vo všetkých ohľadoch
  35. 36
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Všetky ženy zaujíma výška, ak ide o vzťah, pretože všade vidia od detstva iba ako je muž vyšší, trebars aj otec, alebo ako sú muži vyšší od žien prevažne. A tiež sa im to páči. Ak máš menej ako ona, prakticky si odpísaný, to by musela sa musela do teba zamilovať aby z toho bol vzťah, čiže musel by si byť dokonaly vo všetkom ostatnom.
    Ale aj mužov zaujíma výška váha, teda postava. Každopádne, muž neodsúdi a neodmietne ženu preto, že ona má 180 cm a on 172cm . Ten kto odmietne je žena.
    A isto aj mužom sa viacpozdáva predstava "ochrancov" čiže nižšia žena cca o 10 cm figuruje v predstavách... (hm asi príroda)
    Ale na vzhľad sa kladú väčšie nároky na ženy. Aj keď si dovolím povedať, že nie všetky robia tieto veci tak podrobne a často, alebo každý deň, a žijú normálne. Čiže z očakávaní, resp. Odkukaní od ostatných čo ostatné robia, sa stávajú dobrovoľným otrokom toho ako "musia vyzerať".
    Ak by tak nevyzerali, (čo v historii nevyzerali), mužov by to neodradilo. Koniec koncov v minulosti to tak bolo a fungovalo to bez problémov. Takže tento vzhľad, aký dnes vidíme všade, si ľudia vnútili sami, cez populárnych ľudi, médiá a tých, ktorí chcú vyzerať ako oni/ony. ... pred 15 rokmi, takmer žiadny muž nenosil vlasy tak, že vystrihal boky a vrch nechal. Teraz? Cez Cristiana Ronalda ktory to zpopularizoval, tým že to nosil, to začal nosiť každý. A skutočne, je to omnoho lepšie ako obyčajne vystrihať. Dnes každý chalan v telocvični pomaly má rovnaký štýl účesu.
    Ale čo sa čudujú ženy, že sa muži pohoršujú nad tým, keď nemajú oholené nohy, alebo majú chlpy nad perami, keď samé im vtesnali predstavu všetky, že takto to proste je, a že ženy tam chlpy nemajú :D V telke novinách nikde to proste neuvidíš :D ... A potom zrazu : (wow) . Tak sa nečudujte že sa im to nepáči :D
  36. 37
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@marleymt viem, že je to asi trocha mimo tému, ale ako to u teba funguje so zámenami?
    V angličtine viem, ako na to, pokiaľ si niekto nepovie preferenciu, ale v slovenčine netuším
  37. 38
    Antifunebracka

30 ročný muž
    thanos birdzu

Fuh ale to je zas dosť chujovina, že vysoký muž môže byť pri sebe :D Ja som vysoký a svojho času som zo zdravotných dôvodov rapídne pribral a bol som pre ženy úplne neviditeľný :D Keby sa nado mnou Tangerina nezľutuje vtedy, nvm nvm, kde by som bol dnes :D Aj si všetci pamätáme na každodenné posmešky na svoj zjav, čo som tu denne počúval :(

A tiež som v živote nepočul o chlapovi, čo by na babe riešil ochlpenie (?)
    Prosím vás, to si nikto nevšíma v dnešnej dobe
  38. 39
    Dwarvax

31 ročný muž

@mielikki od chlapa sa nanajvys ocakava aby nesmrdel. jj, tak 20+ rokov dozadu. pripadne generacia 60 a viac :D aj s tym oblekom je to dobry fail. Maturitny oblek by som si dnes uz na seba nedal, lebo zatial co v tedy to bol uplne v pohode oblek a dost sa mi pacil, tak dnes by som v nom vyzeral jak vypravca na zeleznicnej stanici. Aj som si kvoli tomu tak 2 roky dozady bol pozicat oblek lebo som sa musel dat vyfotit pre firmu, do ktorej som nastupoval. Zanedlho pojdem na svadbu, isto si znovu pojdem pozicat alebo kupit oblek. Pretoze chcem vyzerat normalne a nie ako idiot. Ako fakt su tie ocakvania dnes niekde inde. Nebudem tvrdit, ze to maju muzi v tomto smere tazsie lebo aspon ja si myslim, ze nemaju, ale taketo zlahcovania, ze muz je v poho ked nesmrdi a zena musi byt tip-top su dost mimo realitu a skreslene. Ten rozdiel je dnes uz fakt celkom maly. A k tomu dresscode hlavne v korporatnych spolocnostiach. Aspon z mojich skusenosti mozem povedat, ze tak v tomto je to rozhodne horsie a prisnejsie pre muzov. Az sa niekedy cudujem, na akych nezmyselnych hlupostiach sa este dnes dokaze lipnut a ze sa uz niekto nenaserie a nespravim s tym koniec.

@lawey ja som to seru myslel v suvislosti s tym tlakom. ale ako som uz pisal, je predsa len o nieco vacsi na zeny.

obecne to vidim tak, ze jedna vec su realne ocakavania spolocnosti, druha je to, co si myslime, ze spolocnost ocakava a dalsia dolezita vec je nas osobny postoj/ocakavania. pretoze pre niekoho moze byt "zanedbany" vzhlad aj zivotnym stylom. dolezite je asi aj to, v akej spolocnosti sa clovek pohybuje.
  39. 42
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

@mielikki slovenčina nie je na takéto veci pripravená a vyvíja sa strašne pomaly, takže to je väčšinou tak, že si každý vyberie, ktoré preferuje. mne je to jedno, s mužským som cool, ženské mi nevadí. meno mám prispôsobené tak, aby dávalo zmysel s jednou aj druhou variantou :)
  40. 43
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@marleymt veď práve, že slovenčina toto veľmi nepodporuje
    práve preto som bola zvedavá, ako to vnímajú ľudia, ktorých sa to naozaj týka :D
  41. 44
    Limitles

tvári sa, že má 6 rokov

Vzhlad je pase dolezite je kto ma kolko korun ved
  42. 46
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@limitles Vsak jasne. Ale aj tak peniaze a vzhlad su taki rovnocenni bojovnici medzi sebou.