Fórum pridal Kassiar, 3. 7. 2017 11:57 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kto je podla vás horší? Trump alebo Putin

0
Kassiar

20 ročný chalan
A kto vie kde v pi*i to je

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  To je teda výber,ako vidlami do riti alebo kladivom po krížoch...Trump je impulzívny, nacionalistický blázon, ktorý je rovnaké zlo ako predchádzajúci establishment,ktorý tak kritizoval a sľuboval zmeny. Tie v podstate aj prišli, len nie lepšiemu, najprv zrušenie Obamacare a uvidíme čo dalej. Putin tiež nie je veľká výhra, i ked lepší než jeho predchodca Jelcin, a v geopolitike určite uznávanejšia osobnosť než Trump.
 2. 2
  Ps102

  22 ročný chalan
  Hugh Hefner Birdzu

  @1 prakticky toto
  Trump je hlúpe decko, ktorému ale aspoň občas niekto vie klepnúť po prstoch.
  Putin je racionálnejší (čo môže byť aj zlé aj dobré) a zrejme má väčšiu priamo moc v krajine.
  Obaja ale majú nenažrané egá a starajú sa do vecí, do ktorých by sa nemali.
 3. 3
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @ps102 Tak Putin je bývalý člen KGB, čiže dobrý stratég, ktorý vie ako hrať ten geopolitický šach, a za tie roky čo je prezidentom si už upevnil moc, aby mohol vládnuť tak trochu cárskym spôsobom, zatiaľ čo US prezident (akýkoľvek) je bábka zbrojárskych koncernov a korporácii. Samozrejme, i v Rusku má oligarchia vplyv na politiku, ale Putin je s nimi v rovnocennejšom vzťahu ako americké politické bábky vo vzťahu k svojim sponzorom. A máš pravdu, že obaja majú veľké egá a zaľúbili sa do moci.
 4. 4
  Kuko1965

  hrá sa, že má 1 rok

  Trump je Putinov poskok. Pekne mu nahráva na smeč. Kto je horší? Sluha? Či jeho pán? To vie len Boh.
  (hehe)
 5. 5
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Na Kalinaka nema nikto aj tak on je najvacsi lamac zenskych srdc ! :D
 6. 6
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @kuko1965 Sorry,ale to je Megakravina. Trump Putinov sluha? Vážne? :D :D Trump chválil Putina pred voľbami a chce vraj zlepšenie rusko-amerických vzťahov len preto,lebo sa bojí spojenectva Číny a Ruska- Čína ekonocká veľmoc na vzostupe, expanduje do sveta, plus Rusko ako vojenská sila, to je kombo ktoré by to americké "make America great again" mohlo poslať do prdele, preto sa mu tak vtieral, ale istotne mu neslúži, Trump má iných pánov...
 7. 7
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @6 *ekonomická
 8. 8
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  Navyše, ten Trumpov útok na Sýriu bez toho,žeby to s akýmikoľvek zahraničnými partnermi konzultoval a porušil tým medzinárodné dohody, to tiež nenahráva tej tvojej teorii.
 9. 9
  Kuko1965

  hrá sa, že má 1 rok

  Mne sú všetky špekulácie smiešne. Aj tak nik nevie ako to v skutočnosti je. Ja považujem politiku za pánske huncútstvo. Ale baviť sa môžeme. :D
 10. 10
  Kuko1965

  hrá sa, že má 1 rok

  @torpedo08
  (thumbs)
 11. 11
  6q66

  hrá sa, že má 1 rok
  Z kaluže do blata

  @torpedo08 S Kali ma fotku, rozmyslam ze si ju zakurvim nad postel do ramu. :D
 12. 12
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  tehulka birdzu

  Trump je blázon, ale ukradnúť polku krajiny dokáže len totálny psychopat.
 13. 13
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  @6q66 no to uz malo byt davno hotove ! Do kazdej izby ho treba zavesit ! :D
 14. 14
  Kierkegaard

  24 ročný chalan
  Vesmír

  Mečiar môže aj tak za všetko zlé.
 15. 15
  Jimmycrow

  28 ročný muž
  Čínoslava

  @riddler Moc sa nesmej, to je jedna teória, že v skutočnosti bol dosadený s pomocou Ruska (viď kauzu s emailmi) do prezidentského kresla, aby destabilizoval postavenie USA vo svete, čo sa mu aj veľmi darí, to sa musí uznať. Do kariet tejto teórii hrá aj nedávne zosadenie šéfa tajnej služby, ktorého prepustil vo veľmi nešťastnej chvíli a keby mu nehorelo za zadkom, tak to mohol spraviť skôr, alebo aj hocikedy neskôr. Ale niečo tam proste bude. Možno sa nechcel nechať zdiskreditovať keby mal skutočne nejaké napojenie na rusov. Ktovie.
 16. 16
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @jimmycrow Ako destabilizoval postavenie USA vo svete? Ved ich imperializmu sa dobre darí, a to že im už mnohí neveria a nechcú ich v úlohe "svetového policajta" nie je Putinova robota, sami sa zdiskreditovali. Ale tiež do toho zákulisia nevidím,je to len môj názor.
 17. 17
  Aristelovpes

  21 ročný chalan
  Istropolis

  To si nedovolím povedať, a myslím že je to zbytočné. Povedal by som, že Trump je menej predvídateľný. Ale to je tak všetko, čo si k tomu dovolím povedať.
 18. 18
  Jimmycrow

  28 ročný muž
  Čínoslava

  @riddler Tak američanov neznášajú po celom svete a rád by som vedel, čo je dôvod :D Neviem ale o akom imperializme hovoríš. Ak myslíš pomoc druhým štátom keď si nevedia pomôcť sami to asi nie je imperializmus. Neokupujú územie druhých štátov, možno si vydobyli nejaké dohody so štátmi ktoré majú bohaté nerastné suroviny, ale povedzme si na rovinu, blízky východ bol a je nestabilný aj bez USA.
 19. 19
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @jimmycrow nie imperializmus na spôsob ZSSR,ale ekonomický. A neznášajú ich asi pre ich dvojtvárnosť, že sú jedna prdel s rôznymi sviňami a pritom sa tvária ako morálny vzor a širiteľ dobra, o tom už bolo popísané a povedané veľmi veľa, napríklad Noam Chomsky- Západný terorizmus a tak dalej, to už snád netreba nikomu vysvetľovať.
 20. 20
  Jimmycrow

  28 ročný muž
  Čínoslava

  @riddler Ekonomický imperializmus sa posledné roky darí praktizovať Číne. Všímal som si správy z posledného roka, kedy číňania skupovali časť podielov vo veľkých podnikoch v Európe. Teraz sa chystajú vytvoriť železničnú trasu medzi Čínou a EÚ a čosi v článku bolo o tom, že sa to niektorým štátom Európy vôbec neoplatí.

  IMHO čo všetci stále spomínajú s USA ako svetovým policajtom - väčšina vojenských zásahov sa stala v rokoch studenej vojny, kedy si skutočne mohli upevňovať moc po celom svete, kvôli... studenej vojne. To, čo robili po páde železnej opony boli zvyčajne zásahy nie len USA, ale celého NATO (ktoré paradoxne nikto z ničoho neviní) pri podozrení z masového zabíjania civilistov, používania chemických zbraní, vývoja jadrových zbraní, ktoré sú tak trochu zakázané.

  Zaujímavé je tiež, že Sovietsky zväz okupoval polku Európy 40 rokov a to je prakticky už zabudnutá minulosť (aj keď sa nás týka bezprostredne), ale každý si zaspomína na USA, akí sú to hajzli kvôli vojne vo Vietname, ktorá bola pred 40 rokmi a takisto bola len naťahovačka medzi komunistickou Čínou a ZSSR proti USA :D
 21. 21
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @jimmycrow Tak ja osobne viním aj NATO, nielen USA, ani ich západoeuropski spojenci nie sú svätí. A čo sa týka toho "zabudnutia", to záleží aj od toho,aké zdroje si všímaš- mne sa napríklad zdá, že ten šestdesiatyôsmy sa vyťahuje stále, no o tom čo robí NATO a USA sa mlčí, hlavne teda náš mainstream a "kultúrno-spoločenská elita" na čele s kreatúrami ako Kramár či Kňažko.
 22. 22
  Heineken

  23 ročný chalan

  S trumpa som sklamany, nie ze by som cakal kremese, ale stale si ide po tej svojej hulvatskej linii, ocakaval som ,ze america first a nemiesanie sa do druhych neporusi tak skoro. Niektori hovoria ,ze utok na syriu bol len divadlo ale ved preboha tam umierali ludia. .. Ale zas neviem co by zas uz roztacalo keby volby vyhra stara Clintonova.
  K putinovi, teraz vysiel dokument , ktory natocil Stone, videl som len dve casti, ale rozhodne odporucam pozriet uz len kvoli tej histerii ktoru spustil mainstream :D napr, reziser Kusturica sa zastal putina, za co bol lyncovani v ceskej tv :D Bol clenom KGB a asi tam nepodaval ludom svatenu vodu , ale niektore jeho nazory aj co sa tyka pohladu na byvaly rezim su jasne.
 23. 23
  Xy12345

  24 ročný chalan

  @riddler vidieť že sa v politike celkom vyznáš
 24. 24
  Jimmycrow

  28 ročný muž
  Čínoslava

  @riddler Predpokladám, že čítaš skôr alternatívne médiá ako mainstreamové?
 25. 25
  Xy12345

  24 ročný chalan

  Hlasoval som že putin je horší, len preto, lebo nezmlátil CNN žurnalistu ako Trump.
 26. 26
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @jimmycrow Tak ja mám rád napríklad Poleblog, Slovo, !Argument, tak neviem kam zaraduješ tieto médiá podľa tohto delenia.
 27. 27
  Xy12345

  24 ročný chalan

  @25 aj keď len na videu, ale ide o pointu. Že už ani jemu sa nepáčia tie zaujaté klamstvá čo píšu.... keď sa tu už spomínajú tie média
 28. 28
  Moonshine

  23 ročný chalan

  Akože horší? V čom? V kartách? V stojkách na kotrbe?
 29. 29
  Hetfield

  33 ročný muž
  Pakáreň

  Trump lebo jeho rozhodnutia su totalne nepredvidatelne
 30. 30
  Hetfield

  33 ročný muž
  Pakáreň

  @heineken ten utok bol len divadlo kedže o tom dopredu povedali Rusom(pre prípad keby na tej základni boli aj Rusi) a tí to zas povedali Assadovi