Fórum pridal Moonshine, 8. 1. 2018 15:40 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ktoré vedy sú vám najbližšie?

0
Moonshine

23 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sasi2680

26 ročná žena

Védy
  2. 3
    Annyejnji

20 ročné dievča

tak celkovo prírodné a technické :)
  3. 4
    Aristelovpes

21 ročný chalan
    Istropolis

Kde máš humanitné a spoločenské vedy? (hehe) No jasné, zas spiknutie technokratov... (: (rofl)
  4. 5
    Lostinthedark

23 ročný chalan
    Surfrockov pomocný motivátor

@4, presne, chýbajú tu pavedy! (?)
  5. 6
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@1
  6. 7
    0sea

17 ročný chalan
    Meropé, Plejády

@4
  7. 8
    Moonshine

23 ročný chalan

@aristelovpes Niečo také :-D Ale nie tak vedu o sociálnom správaní alebo vzájomnom pôsobení ľudí maj ako iná možnosť :)
  8. 9
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Kde môžem hladovať za svoju pavedku? (sorry)
  9. 10
    Moonshine

23 ročný chalan

@skvrnka Toto sú len prírodné vedy :)

Kopa ich tu nie je veď napr len humanitné vedy skúmajú zaujímavosti akými sú psychológia človeka, sociológia, história, politológia, ekonómia a podobne
  10. 11
    Poppyseed

24 ročné dievča

Organicka chemia (love)
  11. 12
    Antifunebracka

29 ročný muž
    uze birdzu

zaludocne
  12. 13
    Sasi2680

26 ročná žena

@superpinkhero ty sa zaujímas o Védy ci si sa len pomýlila? :D
  13. 14
    Cltr0n

25 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Ked sú to teda len prírodné vedy kde je geografia? :D
  14. 15
    Moonshine

23 ročný chalan

@cltr0n Geografia patrí medzi environmentálne vedy, podobne ako napr geológia, veda o rôznych mineráloch, hydre, meteo
  15. 16
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

Mfcht
  16. 17
    Vlado905

24 ročný chalan
    Bratislava

@moonshine nevedel som že matika a informatika je prírodná veda...
  17. 18
    Sveter

22 ročné dievča
    zle sa ide z lesa

@4
    vždy sa mi veľmi páčila matika, ale nie som schopná zatiaľ ju úplne dobre chápať. biológia mi prišla na gympli zaujímavá veľmi.
    a začala sa mi páčiť psychológia a myslím si, že by ma možno mohla zaujímať aj medicína niekedy v budúcnosti, ale musím na to mentálne dorásť :D
  18. 19
    Nicmanenapada

27 ročný muž

@15 prosím ťa, to máš odkiaľ takéto delenie?
  19. 20
    Cltr0n

25 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Tak významnú vedu strčiť do nič nehovoriaceho pojmu! ako absolvent sa cítim dotknutý! :D
  20. 21
    Fragile.

27 ročný muž
    Stockholm

Chemia! :love:

Je to tu trochu nuda, takze by som rad vyhlasil, ze biologia je v podstate skolkarske kreslenie obrazkov pre deti, ktore vobec nerozumeju hlbsim pricinam a suvislostiam toho, co sa tvaria, ze akoze studuju.
  21. 22
    Moonshine

23 ročný chalan

@vlado905 Nuž, vždy je čo sa učiť

@nicmanenapada Na centrálnom informačnom portály ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
  22. 23
    Willbebetter

tvári sa, že má 4 roky

Srdce mi pisti po IT (a ITckaroch :D)
  23. 24
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

@fragile. ehm ehm
  24. 25
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@sasi2680 neviem či zaujímam, skôr na nich viac menej zakladám spôsob svojej existencie ? xD
  25. 26
    Sasi2680

26 ročná žena

@superpinkhero tak super, mozno sa o ne budes casom zaujimat viac :D :)
  26. 27
    Fragile.

27 ročný muž
    Stockholm

@hellium Chcel som tu rozbehnut take mensie vedecke pogo, ale evidentne sa to neujalo :D Mna mal samozrejme okomentovat niekto s fyzikou, ze nicomu nerozumiem. ^^
  27. 28
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@sasi2680 neviem či existuje ešte vyšší level záujmu než prispôsobenie celého života danej veci (/_0)"..xD
  28. 29
    Sasi2680

26 ročná žena

@superpinkhero no,, tak tie Védy by mal clovek hlavne zacat studovat a citat si v prvom rade :D lebo nemyslim si, ze si prisposobila zivot Védam :) teda dufam ze hovorime o tych istych :D
  29. 30
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@sasi2680 prečo si to nemyslíš? .))
  30. 31
    Sasi2680

26 ročná žena

@superpinkhero chantujes, nejes maso, vzdavas sa materialnych, fyzickych,.. pozitkov, citas Védy, chodis na prednasky,... ?
  31. 32
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@sasi2680 v podstate?xD
    .. som v procese :))
    .. ale vzdávanie sa materiálnych a fyzických pôžitkov to už je na hrane s bytím mníchom podľa mna a to je fu ešte pekne dlhy proces kým tam prídem ( Maybe next life ? xD )
  32. 33
    Sasi2680

26 ročná žena

@superpinkhero hm necakala som ze niekoho takeho na Birdzi najdem :D ale no podla mna aj tak nemozeme este povedat, ze sme prisposobili tomu cely zivot.. lebo s tymi pozitkami to bude este na dlho naozaj :D
  33. 34
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@sasi2680 prečo nie.. ja tomu prispôsobujem život, ktorý žijem teraz a nie ten, ktorý budem žiť o 10 rokov keď pôjdem týmto smerom.. xD nič tak obsiahle nie je jednoduché zmeniť ako lusknutím prsta.. prispobenim myslím že každé rozhodnutie, ktoré spravím sa snažím aby bolo rozhodnutie pre život a nie proti životu :))
  34. 35
    Sasi2680

26 ročná žena

@superpinkhero ale üplne si sa tomu na 100% neprispobila, ked to striktne vsetko nedodrzujes..
    a ja viem ze sa to hned neda.. podla mna sa to neda ani za jeden zivot stihnut, ked ta k tomu nevedu od malicka :P
  35. 36
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@sasi2680 no ja to vnímam trochu inak ako ty xD
    ...ako hovorím prispôsobila som tomu všetko čo v momentálnom okamihu dokážem, viac sa nedá .)) ale to je v poriadku, že ty to tak nevnímaš .))

.. ako ono by sa aj dalo keď si nájdeš majstra a pôjdeš žiť k nemu do Ashramu abo kde ale fu to je take zásadné rozhodnutie, že malo kto reálne pozbiera odhodlanie a sily to spraviť xD
  36. 37
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

@fragile. Akože sorry ale keď napríklad sledujem množenie baktérií v médiu tak fakt nepotrebujem vedieť, čo s v nich deje na molekulárnej úrovni. Rovnako keď počítam glie v myšacom mozgu. Toto je tak neskutočne hlúpy názor, že som si myslela, že naň mimo preudo-vedeckých fejsbukovych stránok nenarazím, zvlášť nie u človeka, ktorý očividne chémiu študuje.

*Stafylo triggered*
  37. 38
    Fragile.

27 ročný muž
    Stockholm

@staphylococcus Nic ine, ako triggerovanie ludi, som svojim tendencnym prispevkom ani neplanoval :D
  38. 39
    Cos45

601 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Vsetky vedy su dolezite, pokial maju spravne pouzitie. Problemom vsak je, ze jednotlivec zacne vidiet Svet cez "svoj" studovany vedny odbor. To potom zvycajne nedopadne dobre a zvycajne si nenajde ani pracu. Dneska je to velmi zlozite nieco poriadne studovat a zaroven sa primerane uplatnit (pripadne este aj zarobit a podobne). Mat spravne dusevne vzdelanie si myslim je dnes najdolezitejsi aspekt zivota (kvalitneho zivota). Ten ma vsak ovela viac uskali a nebezpecenstiev, nez nasa klasicka (stredoveka) veda. Asi aj kvoli tomu mala veda taky silny ohlas u ludi. :-)