Fórum pridal Soldier316, 22. 3. 2019 11:24 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ktoré zamestnanie si vybrať ?

0
Soldier316

22 ročný chalan

Mám na výber z dvoch zamestnaní. A to ako predavač v NAY, kde je plat 660€ a po troch mesiacoch možný zárobok 820€ v hrubom a bol by som doma v meste. A druhé je Servisný technik v Telekome. POKRAČOVANIE V PRVOM KOMENTÁRI ...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Soldier316

22 ročný chalan

Táto práca su vyžaduje cestovanie po strednom Slovensku. Málokedy sa pracuje v mojom rodnom meste a niekedy ževraj aj na východe. Ide o výkopové práce, kde sa ťahajú optické káble, ktoré sa potom zazvárajú... Tu mi ponúkajú služobné auto, notebook a služobný paušál od Telekomu. Ponúkaný plat je 800 v hrubom plus príplatky. V NAY sa mi páči lebo je tam mladý kolektív a nie je to vyčerpávajúca robota. A v tomto druhom ma zase láka plat. Ale nebol by som každý deň doma. Čo by ste si na mojom mieste vybrali ?
  2. 2
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

NAY
  3. 3
    Sasi2680

27 ročná žena

dobre si to napísal ? ved si písal, že aj v nay budeš mať 820 v hrubom.. a ty musíš vedieť, ako veľmi tie peniaze potrebuješ. .ak ti vystačí ten plat v nay, tak by som ostala doma, na tvojom mieste.. ale zas, si mladý človek, a ak nemáš žiadne záväzky, možno by sa ti aj páčilo pobehať trocha Slovensko. . ale ak doma niekoho máš, nešla by som nikde
  4. 4
    Soldier316

22 ročný chalan

@sasi2680 820 po trojmesačnej skúšobnej dobe a možno aj so ziskami z predaja :)
  5. 5
    Majojo

20 ročný chalan
    Ak chceš, zistíš si :)

Bráši, ale to je veľmi málo peňeži. Nevyskúšaš radšej zahraničie?
  6. 6
    Soldier316

22 ročný chalan

@majojo bol som minulé leto a už cez leto nikdy viac (?) Lebo ma strašne mrzelo ako som sám v cudzine a druhí si užívali leto na Slovensku
  7. 7
    Yoss

28 ročný muž

určite je lepšie chodiť niekam na to isté pracovisko ako kade-tade pokiaľ nie si podnikateľ a nevybavuješ si kšefty pre seba
  8. 8
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

Aky je rozdiel medzi letom na SR a v cudzine?
    Anyway za hentolko penazi by som ani nevstal z postele 660 v hrubom sa blizi k minimalnej mzde
  9. 9
    Grinder

27 ročný muž

@soldier316 cim viac benefitov typu pracovne auto, pracovny telefon, ti zamestnavatel ponuka, tym vacsieho otroka z teba spravi. Takze NAY.
  10. 10
    Soldier316

22 ročný chalan

@lukaso121 bohužiaľ ľudia na gemeri musia aj za minimálku vstávať a ťahať dvanástky a aj soboty ... Je to dosť smutné ale taká je pravda :-/
  11. 11
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

ja by som isla asi do toho telekomu, z takej pozicie sa v tej firme mozes aj niekam vypracovat na lepsiu poziciu, naucis sa naozaj prakticke veci. v nayke budes zavisly na proviziach z predaja, budes mat z toho stresy, co som pocula tak potom je aj dost nevrazivost medzi kolegami kvoli tomu a este tam nemas ani ziadny rast.
  12. 12
    Majmarad

35 ročný ujo

NAY
  13. 13
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

@fakecocacolazero presne tak. karierny rast je omnoho vacsi z takej pozicie nez z predavaca v nay. investuj a chod do menej platenej, do buducnosti sa ti to vyplati
  14. 14
    Lakero

21 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Ja by som šiel na tvojom mieste do telekomu máš to rozpísané v @11
  15. 15
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

kamos robil v DATART-e... jedna pakáž, zdieranie, závisť... takže Telekom... pokial tie vykopove prace nebudes krompacom robit ty, tak nie je o com (hehe)

@Lukaso121 keby si bol nútený, ešte rad by si vstaval (:
  16. 16
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@salora Tak ide o predajnu samozrejme. My sme mali super kolektiv v Datarte :D

@soldier316 Tak ako byť predajcom v elektre nie je vobec také jednoduché, okrem toho ide aj o to zo začiatku hlavne plniť predaje a ak by ti to šlo naozaj dobre dalo by sa ísť vysoko nad tých 660. Ale neviem, vacsinu ludi vyhodia v skusobke kvoli neplneniu takze aby si nemal akurat tak plno stresu a nakoniec hovno z toho.
  17. 17
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

Tak pravdepodobne to budes mat tak, ze bjdes robit prípojky v Telekome. Cize ti daju rozpis kde koho treba pripojiť. Budes si to sam manažovať tak, aby si to postihal a sam si budes vyberať kam kedy pojdes. Neprecestujes nic, lebo budes mat služobné auto, niečo praktické sa aj naučíš, budeš mať lepší plat. Určite by som bral Telekom.
  18. 18
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Do NAY budeš môcť ísť kedykoľvek či do inej predajne... Najprv skús ten telekom...
  19. 19
    Vreskot000

32 ročný muž

@soldier316 chod do nayu, aj ked ja mám vyše 900 a pohoda. najprv si ale over, či ti niečo nehrozí. aj v kolektíve budeš mať priveľa kolegov, je možné že sa tam neudržíš. ja by som ale bral prácu s menším platom, ale perspektívnejším do budúcna. ťažko zvoliť!
  20. 20
    Blake95

24 ročný chalan
    77773366444222-2

Telekom