Fórum pridal Natalkaargo, 27. 6. 2017 21:05 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kupirovanie uší a cea

0
Natalkaargo

20 ročné dievča

Ahojte, chcela by som sa opýtať či náhodou niekto nevie kolko cca stojí kupirovanie uši pre stena Argentínskej dogy :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Foxie

hrá sa, že má 1 rok

Z akého dôvodu chceš dať šteňaťu kupírovať uši?
  2. 2
    Tarassaco

tvári sa, že má 6 rokov

Aj mňa by zaujímalo, prečo sa to robí...
  3. 3
    Tralalibang

28 ročná žena

@tarassaco Podla uja googla sa to vraj robi ciste z estetickych dovodov a v mnohych krajinach je to uz zakazane, pretoze sa to poklada za tyranie zvierat.
    Jediny prakticky dovod to ma vraj pre polovnicke psy, ktorym sa kupiroval chvost a usi, pretoze pri polovacke si tieto casti velmi casto poranili
  4. 4
    Tarassaco

tvári sa, že má 6 rokov

@tralalibang oh... :(
  5. 5
    Demoniqangel

25 ročná žena
    hovorí sa BRA-TI-SLA-VA

Nerob mu to
  6. 6
    Piter09

20 ročný chalan

74% opytanych feniek odpovedalo, ze je to viac sexi a keby mali na vyber, vybrali by si radaej toho s kupirovanymi usami.
    pri chvoste boli vysledky opacne
  7. 7
    Paria333

25 ročný muž

blbosť robí sa to preto že tie psy to už maju v genoch, tí čo nemajú kupirované majú často problemy zo zápalmy a podobne.

Je to zakazané, robí sa to načierno. Ale napriklad v CZ ak ma pes kupiraky nepustia ta na showku súťaže a ani neuznaju PP na krytie...

U nás ešte pohoda. Ak je to ale pracovný alebo súťažný pes (sk,hu) tak je dobre kupiraky mať... A ak je aj stražny že je stále von.

skor som ale za to že nedávať a poriadne uši čistit a starať sa hl. v zime :)

Ofc bull type :)
  8. 8
    Paria333

25 ročný muž

stoji to okolo 100eur tie lacne kupiraky nedavaj. v nejakom klube poradia doktora.
  9. 9
    Natalkaargo

20 ročné dievča

@foxie bude to pracovný pes, teda strážni pes v teréne.
  10. 10
    Natalkaargo

20 ročné dievča

@paria333 ďakujem ja som aj myslela že ta cena bude okolo tých 100 lebo zas 300 eur za uši? radšej bude s nimi :D
  11. 11
    Foxie

hrá sa, že má 1 rok

@natalkaargo na sr je kupírovanie uší zo zákona zakázané ako týranie zvierat. Jedine v zahraničí sa to dá urobiť. Dá sa tu kupírovať len chvost do 3 dní života šteňaťa.
  12. 12
    Foxie

hrá sa, že má 1 rok

@10 ale ak to kupírovanie uší (chvosta) nie je vyslovene nutné kvôli práci psa, keďže uvádzaš že za 300€ by si to urobiť nedala, tak by som tým zákrokom zbytočne psa nenechávala podstúpiť.
  13. 13
    Natalkaargo

20 ročné dievča

Ja viem že je to tu zakázané.. veterinárov mám nájdených čo to robia tu na SR ;) proste na čierno a nikto viac nič nerieši. Len som chcela približnú cenu. Lebo psa mame až o mesiac a volať tam budeme až potom
  14. 14
    Natalkaargo

20 ročné dievča

@foxie práveže že že nutne to je. Len 300eur za pól hodinou operáciu no dost
  15. 15
    Mrspunk

22 ročné dievča
    v dyme

good job chváliť sa na nete, že si si našla veterinára, čo robí nelegálne zákroky (thumbs)
  16. 16
    Natalkaargo

20 ročné dievča

@mrspunk myslím si že to je tak jendo. stačí sa opytať robi to každý druhy..