Fórum pridal Ucitelka, 29. 10. 2020 10:23 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kupujú vaši rodičia a starí rodičia veľa kahancov, vencov a kvetov na hroby?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ucitelka

44 ročný ujo

Moja babka toho vždy nakúpi také enormné množstvo. Vždy ma to štve, lebo v konečnom dôsledku je to iba odpad, ale keďže kupujú všetky jej kamarátky a jedna pred druhou sa predbieha, ktorá vyzdobí hrob viac, tak musí aj ona. Mne je veľmi smutno, vždy keď sa prechádzam po cintoríne a vidím všetky tie výzdoby, ktoré neskôr skončia ako odpad.
  2. 2
    Sandriously

22 ročné dievča

Starých rodičov už nemám, ale rodičia kupujú tak s rozumom :smile:
    a desí ma, keď vidím, ako ľudia kupujú nechutné gýče čo hrajú milión farbami
  3. 3
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

Neviem, čo si mám predstaviť pod pojmom veľa, ale myslím, že kahancov kupujú tak primerane a vence a podobné výzdoby nekupujú vôbec, ale vyrábame doma väčšinou z prírodných materiálov (šišky, šípky, ...).
  4. 4
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Podľa mňa všetko nad 1ks sviečka je veľa :D
  5. 5
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Myslím že ani nie..ešte sviečky možno ale kvety zvyknú skôr živé ponosiť rodina a to potom aj tak mama presadí do záhrady alebo tak
  6. 6
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Nesuhlasim s tym lebo to uz mrtvym nepomoze aj tak ale ano mama kupuje stale no upokojuje ju to a pomaha jej to zmiernit taku velku stratu
  7. 7
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

Ano a myslim si ze je to zbytocnost. Keby to radsej bolo nieco prirodne a aj vizualne pekne.
  8. 8
    Papver

24 ročné dievča

ano, babka tym zije uz dva mesiace pred dusickami a nakupuje toho fakt priserne vela a vobec si neuvedomuje, aky to je gyc a zbytocnost

pritom este ked prideme na dedkov hrob, tak nas vsetkych komanduje a diriguje ako a kde co polozit, akoby na tom dedkovi zalezalo a uplne opomina vyznam a zmysel uprimnej modlitby
  9. 9
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@papver ty mas dovolenku, ci to colko birdzujes? :D ja sa tesim z toho, len sa cudujem trochu :D

k teme - kupuju viac nez ja, ale celkom v miere - hoci mozno ideal by bol nekupovat nic. Mne napriklad ako mrtvemu (a to verim v posmrtny zivot) by nevadilo, ze mi nedavaju somariny na hrob.
  10. 10
    Papver

24 ročné dievča

@pubertslatinocelny sama neviem preco tolko birdzujem, asi mam vela volneho casu :D
  11. 12
    Clarise

20 ročné dievča

@ucitelka je pravda ze to skončí v koši ale zase je rozdiel keď tam skončí umelý veniec a živý ktorý sa rozloží a hodí sa do bio odpadu ano kahance sú dosť velky problém na cintorinych keďže sa inak nedajú využiť a sú ako jednorazový odpad ale myslím ze niekde čítala ze aj s tým sa dá niečo spraviť... Ze si spraviť vlastný kahan... Ci už zo sklenej fľaše a využívať to... Je to viac ekologickejšie..čiže je dôležité tiež ten odpad triediť na bio a na ten druhy lebi fakt to aspoň trochu pomôže
  12. 13
    Livre

20 ročné dievča

Tak zas enormné množstvo to nie je a väčšinou vence vyrába moja mamina.
  13. 14
    Magnet

26 ročný muž

Strašné nervy mi to robí. Už je to fakt len čisto komerčný sviatok a keď vidím koľko toho ľudia kupujú a koľko čo stojí tak mi vrie krv v žilách. Nie aby ľudia kúpili peknú sviečku zapálili ju a pospomínali chvilku NOPE pome najebať na hrob tisíc plastových kytíc nech susedia vedia, že WE CARE YO
  14. 15
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Na babkinom hrobe (urna) je vzdy jeden permanentny kahancek, umela permanentna kytička a na sviatky aj živý vencek/kyticka.

A na dedkovom hrobe neviem, lebo tam nechodím (nemala som s nim žiaden vzťah). Ale urcite nie vela. Len tak naozaj symbolicky raz za rok.
  15. 16
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Pred rokom som mamo prehovorila do duše a už sa s tým trochu ukľudnila, kupuje skôr len živé kvety v črepníkoch
  16. 17
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

moja babka pestuje chryzantemy na zahrade, a vzdy pocas Dusiciek ich presadi do kvetinacov a dava na hrob celej rodine. A vlastne po Dusickach, ked odkvitnu, pozbiera kvetinace a o rok tam zasadi zasa. Ale moja babka je velmi ekologicka, recykluje, este aj olej, ktory pouziva na varenie preleje do nejakej bandasky a davaju ho potom nejakemu znamemu, ktory ho pouziva ako palivo do traktora, ked chodi orat zemiaky :D
  17. 18
    Nekompatibilna

10 ročné dievča
    mercury in gatorade

rodičia našťastie nie, ale ostatná rodina aj hej. som dosť rada, že tento rok necitorínujeme
    @17 toto isté aj moja, chryzantémy ftw!
  18. 19
    Vreskot000

33 ročný muž

pokiaľ sa na tom hrobe nepomodlíš za spásu duše mrtveho človeka, tvoje kvety kahance a iné sprostosti nemajú žiadnu cenu. a čo je najhoršie, ani morálnu
  19. 20
    Darkpassenger

27 ročný muž
    V tvojej hlave

Nekupujem nechodím :D nie že by som si nevážil ľudí ktorí tu už niesu ale oni by sami povedali nevyhadzuj peniaze na tieto veci kúp si pivo radšej alebo dačo také :D i tak sú rozsypany kade-tade a dobre im je tam kde sú tak aj mne bude dobre tam kde som :D
  20. 21
    Annyejnji

22 ročné dievča

sviečky sú super :3 pride mi to take, aj symbolicke, aj ze si tychludi uctime aj ta atmoška je krasna :D ale vence a kvety ee :/ všeobecne nemam rada, ak niekto reže kvety a pod. a keď ide o umelinu, tak je to take zas no :D
  21. 22
    Foxhound

tvári sa, že má 3 roky
    Neosolium

Primerane, ale všetky tie pojebané plasty by som zakázal( vence, kahance a iné kokotiny)
  22. 23
    Kerrang

28 ročný muž

Definuj koľko je toho "veľa"? ...trochu náplní do kahancov, ešte menej kahancov a vence si u nás my aranžujeme, teda mama nie ja, a celkom pekne
  23. 24
    Saddath

30 ročná žena

Vzdy zive kvety zo zahrady... Obcas sme zvykli sviecky, ked som bola dieta. Ale uz len kvet celorocne, ked dake boli tak sme dali dedkovi... A ma aj vysadene... My robime skor taku celorocnu udrzbu a vzdy tam nieco mal.