Fórum pridal Tomas55555, 1. 12. 2017 10:41 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Lieky

Názory k téme

1. 1
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

To musi byt ale predlhy komentar :D
  2. 2
    Tomas55555

22 ročný chalan

Zdravím potrebujem jednu radu , mám urcite lieky metoprolol ratiopharm ktore som ale pravdepodobne zle skladoval( mal som ich v maminej kabelke asi tri tyzdne ale boli zabalene vo foliovom obale a v obale na lieky i ked ten velky obal na lieky bol otvoreny). Skratka zrejme som mal tie tabletky v nevyhovujucich podmienkach v tej kabelke bola zrejme vyssia teplota a trosku sa obavam ze sa take lieky mozu potom znehodnotit. Zaujimalo by ma teda ci sa da nejako zistit ci sa dany liek znehodnotil alebo nie. Existuje v Bratislave nejaky vyrobca liekov alebo nejaky ustav ktoremu by som odniesol dane lieky a on by mi to zhodnotil či dane lieky su kvalitne a mozu sa uzit alebo nie ? Dakujem
  3. 3
    Tomas55555

22 ročný chalan

@obsession nie, len na birdzi mas posledne roky taku zlu funkciu ze hlavny komentar moze mat len urcity pocet pismen. Viac sa mi pacilo ked to malo nekonecny pocet.
  4. 4
    Fakecocacolazero

22 ročné dievča
    Malacky

a nemozes prist za lekarom co ti ich dal nech ti predpise novu krabicku alebo boli moc drahe?
  5. 5
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

Ved skus a uvidis co sa ti stane :D ..snad nedostanes hnacky :D
  6. 6
    Tomas55555

22 ročný chalan

@fakecocacolazero Mozem prist za lekarom, ale ja som taky typ ze mam syndrom bieleho plasta ja za doktormi moc rad nechodím, iba ak fakt musím chapes :D
  7. 7
    Tomas55555

22 ročný chalan

@obsession Kebyze nejde o dolezite lieky na krvny tlak tak by som skúsil, kebyze su to dake vitaminy
  8. 8
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

Vážne. Keď máš podozrenie že sú znehodnotené bez si pre nový recept.
    @obsession prosím ty už radšej nič nehovor -_- čo komentár to pičovina.
  9. 9
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@tomas55555 a ja som si myslela ze pises o lentilkach :D
    (V k9mente vyssie sam pises ake je to pre teba dolezite ;) )
  10. 10
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@staphylococcus takyto slovnik sa k takej mladej krasnej dame nehodi :D (cmuk)
  11. 11
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@obsession mladá krásna dáma nazýva veci pravými menami. Keď trepeš pičoviny tak trepeš pičoviny. Keď ti vadí, že ich nazývam pičovinami, tak začni premýšľať, než niečo napíšeš.
  12. 12
    Sasi2680

25 ročná žena
    Limbach ♥

skus sa ist opytat do lekarne ked nechces ist za lekarom
  13. 13
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Ahoj, prehanas :) Mamina kabelka nie je rura, ze by sa teplom znehodnotili /akym teplom v maminej kabelke?/ Ale fascinuje ma, ze sa ti chce radsej zhanat ci neexistuje kontrola lieciv, nez si bezat po novy predpis...
  14. 14
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@staphylococcus mam z teba taky pocit ze by si ma najradsej zavrazdila :D .....ani on to neberie tak vazne ako ty :D vid komentar vyssie,keby si registrovala jeho predosle temy tak by ti klaplo :D ..keby bol serio tak by siel k dr ..alebo aspon dvihol by tlfn a volal do najblizsej lekarne ..btw uz som ti pisala minule ze ma nemas stalkovat ci nie ? Najlepsie urobis ak si ma nebudes vsimat tak ako ja teba ..ani neviem ze ci vobec existujes na birdzi alebo nie :D a stale do mna rypes len pre moje srandicky..nezaskodilo by ti troska sa zasmiat ..ved svet je taky krasny :D
  15. 15
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Buď sa choď poradiť do lekárne alebo urob ako ti radi v @4. :)
    Ja som omylom oprala 2krabicky a teraz budem musieť ísť s prosikom k lekárovi nech mi napíše nové. :D
    Ja mám maximálny strach z lekárov a predpísal mi ich pred týždňom, tak sa bojím že si o mne niečo pomyslí. (:
    Ano, ak operiete lieky na 60° nevydržia to. -_-
  16. 16
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

jj exituje niekto taky - lekarnik v lekarni dpc :D

a tiez by som volila moznost - ist si predpisat novy recept... lieky nie su lentilky
  17. 17
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@obsession Bože srdiečko nefandi si. Som tu, vidím pičovinu, upozorním na to, že je to pičovina. Nemôžem za to, že z tvojich komentárov je pičovina každý jeden. A to sa ešte držím a reagujem len na tie najväčšie pičoviny. Lieky nie sú Milka čokoláda - " nevieš, či je to pokazené? Meh, vyskúšaj, max sa poserieš." Proste. Nie. Ale v tvojom prípade by som tento prístup odporúčala, dúfam, že zostaneš aspoň sterilná, viac takých príjebkov na tomto svete netreba. :)
  18. 18
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@staphylococcus ale no stara mama ,ved moje rady a komentare su vzdy na mieste :D (: keby neboli tak by som si to vsimla :D (rofl)
  19. 19
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@obsession to je problém s idiotmi - že nevedia ako strašne tupí sú.
  20. 20
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@staphylococcus a ty ani nevies aka si perfektna :D (:
  21. 21
    Tomas55555

22 ročný chalan

@staphylococcus Podozrenie mám ale dôkaz nie, na druhej strane ja mam syndrom bieleho plasta takze nerád chodim za doktormi radsej by som teda zasiel na nejaky ten ustav ktory by dokazal urcit ci su dane lieky ok alebo nie viem že lahsie by bolo pre vecsinu ludi ist za doktorom nove lieky predpisat no ja som skratka iný
  22. 22
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@staphylococcus btw je pod moju uroven ti odplatit sposobom ktory si maximalne zasluzis :) (takze ja idiotska tupa pi.. ti pise aby si sa ukludnila ..vrat sa do lavice a nauc sa slusnosti..lebo nadarmo ze mas velku hlavu potrebujes este hodiny etiky :) stara mama ;) 8-)
  23. 23
    Tomas55555

22 ročný chalan

@willbebetter No kabelka tympadom ze je uzavrena a je to malinky priestor tak je tam predsa teplejsie nez povedzme v obyvacke.

No ako som uz spomenul , mam syndrom bieleho plasta a preto radsej zajdem na ten úrad lieciv nez k doktorovi chapes.
  24. 24
    Tomas55555

22 ročný chalan

@nespiacakraska No ono neviem ako v lekarni vyhodnotia ci su dane lieky ok alebo nie, na to podla mna treba nejaka biochemicka analyza nie ?
  25. 25
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Ok v pohode, kazdy ma nieco, ale tym liekom sa preboha nemoze nic stat :D su zabalene v ochrannej atmosfére a KEBY aj v kabelke bola povedzme o 1stupeň vyssia teplota ako vonku tak co :D to ludia co idu do azie na mesiac alebo do afriky maju co robit podla teba s liekmi? :D maju si ich chladit?

Nechcem aby to vyznelo ze sa ti posmievam ale je to uplne absurdna predstava ze sa im nieco stalo...
  26. 26
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@obsession som kľudná a aj slušná k ľuďom, ktorí si to zaslúžia.
    @tomas55555 tak do lekárne, doniesť tam ten liek, spýtať sa. A doktori nekúšu. Fakt nie.
    Ale akože keď už sme pri tom, nemyslím si, že 0,5 stupňa teplotný rozdiel medzi kabelkou a okolitým prostredím lieku ublíži. Ale k máš podozrenie tak lekáreň alebo nemocnica, na žiaden ústav ťa s týmto ani nepustia :D
  27. 27
    Tomas55555

22 ročný chalan

@willbebetter múdro uvažujes, no ja si osobne myslím že v tej kabelke je teplejsie nez o jeden stupen, ale mozno sa mylim neviem.

No ak ide dakto do Afriky tak to nemení nič na tom že lieky by mal udrziavat pri teplote do 25 stupnov. Ak sa mu to nepodari a po dlhsiu dobu vystaví lieky teplote vyssej nech 30 stupnov a viac tak udajne moze dojst k znehodnoteniu lieku. Aspon tak som čítal na nete ze lieky by sa nemali po dlhsiu dobu vystavovat zvysenej teplote, ale co je na tom pravdy to neviem
  28. 28
    Marcello1111

29 ročný muž

@tomas55555
    rozbor vody na hygiene stojí 65 éčiek, tvojich piruľ predpokladám takých 180,-éčiek...
    ináč tým pirulkam nie je nič, to čo píšeš nie je dôvod sa znepokojovať, aby si sa nejak zdravotne poškodil musel by si ich zjesť minimálne 10 ks...
  29. 29
    Tomas55555

22 ročný chalan

@staphylococcus No ja si ale osobne myslim ze v kabelke je teplejsie nez len o pol stupna, ale mozno sa mýlim nemeral som teplotu v kabelke.

No ja len neviem ako v lekarni zistia ci dane lieky su ok alebo nie , na to predsa nie je potreba biochemicka analyza ?
  30. 30
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@staphylococcus ako ma o tom chces presvedcit :D (: .....pekny den prajem v diskutovani o teplote v kabelke nasho tomiho :D ...idem radsej davat rady tomu kto to mysli vazne ...lebo ako sa hovori nemame hadzat perly sviniam a ani hrach o stenu..takzw cus :) :D
  31. 31
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina ľadu, temna a kaktusov

ono tam nebude omnoho teplejšie, pretože to by v kabelke musel byť zdroj tepla a to teplo by potom kabelka trocha izolovala
    ak bola kabelka pri izbovej teplote, i vnútro kabelky bude mať izbovú teplotu, ak v nej nemá čerstvo vypražené rezne :D
  32. 32
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Lekárnička ti môže povedat či je možné aby sa ti lieky skazili z podmienkach čo tu popisujes a či ich musíš dať na biochemický rozbor.
    Veď lekárnička to študovala, myslíš že ti nebude stačiť ak ti ona povie že ten rozbor nepotrebuješ? :)
  33. 33
    Xy12345

24 ročný chalan

@nespiacakraska lieky na chemicky rozbor ? Take niečo sa vôbec niekde robí ? Kto to zaplatí ? Príde mi to ako z nejakého nepodareného filmu.
  34. 34
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

@xy12345 nekaz mi to. Snažím sa ho ukľudniť že je všetko ok. -_-
  35. 35
    Xy12345

24 ročný chalan

@nespiacakraska aha, to znie logicky, očividne má kolega len daku slabšiu úzkosť keď sa obava takýchto veci. ;)
  36. 36
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@obsession prosím ťa, ty radšej nedávaj rady nikomu. Už nikdy. -_-

Bože môj, ty si myslíš, že ti niekto urobí biochemický rozbor liekov na tlak v hodnote 5€? :D sorry chlape ale pobavilo. Pekne si bež pre nový recept ak sa bojíš že s nimi niečo je.
  37. 37
    Artlover

hrá sa, že má 2 roky
    za oponou

Odpovedz si na otazku ci realne v kabelke mohla byt teplota vyssia ako 25°C. Ak ano, vtedy by to uz boli nevyhovujuce podmienky skladovania.

btw - ak by aj na lieky svietilo slnko, kt ich moze znehodnotit, tak originalny obal je od toho, aby pohltil alebo odrazil slnecne luce, treba ich uchovavat v nom (takisto kvoli vlhkosti apod). Inak je tam aj polymerny film, ktory riadi uvolnovanie. Takze aj pre budúcnosť, pozri sa, ci liek zmenil zafarbenie, skupenstvo nejakym sposobom (pri kvapkach napr ci nespozorujes zakal atd) a ci sa tableta nedrobí, ale pekne drzi formu po vybrani z blistra.
  38. 38
    Tomas55555

22 ročný chalan

@artlover
    Praveze neviem ci v kabelke bola vyssia teplota nez 25. lieky boli vo folii a boli aj v obale na lieky len ten obal bol otvoreny .

(pozri sa, ci liek zmenil zafarbenie)
    Cize mam vytiahnut tabletku z folie a kuknut ci neni nahodou dajako inak sfarbena ?

(ci sa tableta nedrobí, ale pekne drzi formu po vybrani z blistra.)

Tomuto nechapem uplne ako to myslis, ako zistím či sa tabletka nedrobí ?
  39. 39
    Artlover

hrá sa, že má 2 roky
    za oponou

@tomas55555 snad vidis ci tbl nie je zafarbena aj cez blister, ale ak nie tak vyber a pozri sa. A ci sa nedrobi ved medzi prstami. Ked ju vyberies cibsa nerozpadava ale drzi pokope.
  40. 40
    Tomas55555

22 ročný chalan

@marcello1111 nepochopil si , ja som sa pýtal či sa nezmenilo zlozenie a teda aj ucinnost tabliet ked boli v kabelke.
  41. 41
    Tomas55555

22 ročný chalan

@artlover tieto tabletky su obalene foliou z jednej aj z druhej strany takze to neni vidno, ok dakujem za rady.
  42. 42
    Elia

24 ročné dievča

Ak si lieky skladoval v nevhodnom prostredí, je to tvoj problém, nie je to chyba výrobcu ani šarže lieku preto je to pre ústav na kontrolu liečiv bezpredmetné. Ak máš pochybnosti kúp si nové balenie
  43. 43
    Vreskot000

30 ročný muž

@tomas55555 prečo sa neporadíš v lekárnib