Fórum pridal Arywian, 29. 3. 2019 21:37 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Lívia o moderných ženách. Rozprúďme debatu!

0
Arywian

19 ročné dievča

Aký máte názor na danú tématiku (dané video) vy?
.
.
https://youtu.be/1gUr71CFTTU
.
.
(pre záujemcov o úplnú lobotómiu odporúčam i video o feminizme, neoľutujete)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Arywian

19 ročné dievča

ach, birdz, zas si mi odsekol polovicu popisu...
  2. 2
    Ryu4

24 ročný chalan

Že už ten cringe disclaimer na začiatku mi celkom stačil. Navyše má na kanáli video P. J. Watsona o modernom umení, ktoré fakt že seriózne emanuje škodlivé žiarenie ničiace mozgovú hmotu.
  3. 3
    Arywian

19 ročné dievča

@ryu4 po tom disclaimeri mi umreli aj posledné bunky môjho podpriemerne inteligentného mozgu a žiaľ odbornú pomoc si už nedokážem zavolať :D
  4. 4
    Heineken

24 ročný chalan

V pohode video, na zapade sa coraz viac stavaju predmetom diskusii uplne trivialne temy ktore boli kedysi kazdemu jasne.
  5. 5
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

S Alessandrou v urcitych propadoch sympatizujem pretoze ma tiez psychicke problemy, takze sa nemozem objektivne vyjadrit...
  6. 6
    Antifunebracka

30 ročný muž
    thanos birdzu

To je Wewo?
  7. 7
    Antifunebracka

30 ročný muž
    thanos birdzu

Inak Lívia má neskutočne punchable face aj spôsob vyjadrovania a jej názory sú učebnicovou prehliadkou všetkých argumentačno-logických chýb, aké existujú.
    Normálne mám chuť to video zanotovať, že kde sa ktorej dopúšťa
  8. 8
    Wewo

26 ročný muž

Karol, baby sa nebiju.

Napr ja som doteraz nepunchol tvoj soyface, tak by si nemal ani ty ten Liviin.
  9. 9
    Bakedbride

29 ročná žena

Trochu pribrala, nezdá sa vám?
  10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Jooooj toto tu asi nebol dobry napad :D ci si mala pocit, ze uz dlho nebol vyzivnejsi flame?
  11. 11
    Etelnair

28 ročný muž
    ⊱ follow the white kitty ⊰

@staphylococcus inac ja ked som ju prvykrat videl tu na birdzi v tom jej videu som si najprv myslel ze si to ty xDD
  12. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

V prvom rade idem vytknúť kamoške, ktorá je asi najväčšia líviina antifanúšička, že ma neupozornila na nové výživné video

V druhom rade si to potom pozriem, aby som zistila, či je to ozaj tak zlé, ako jej iné veci :-D
  13. 13
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Zdalo sa mi že počúvam účastnícku z Hviezdoslavovho Kubína

A Dokopy povedala nič .
  14. 14
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Čojaviem. Nemám rada, keď ma niekto presviedča, že môj život bez detí nemá zmysel
  15. 15
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Akoze ja som sa jej po prvom videu zastala, lebo som si myslela ze je v tom nevinne, ale toto je uz moc :D ale ved ako beriem to v pohode, je to jej nazor.. teda dufam
  16. 16
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

ani som to nekukal len si kladiem otazku kto je teraz ten zly a kto ee. bo obidve vyzeraju napicu
  17. 17
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

neviem či túto osobu možno v čomkoľvek brat vážne po tom multikulti videu.
  18. 18
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

nechapem preco nieje sama tehotna , vodu kaze vino pije
  19. 22
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

ja s Líviou súhlasím, napr. u mňa osobne, zatiaľ deti nemám, ale určite chcem, je to môj cieľ a nie je to v protiklade s kariérou, skôr naopak, materstvo dodáva ľudskosť a tú potrebujem aj pri svojej práci :D škoda, že má len 16, bola by dobrá prezidentka
  20. 23
    Majmarad

35 ročný ujo

Neviem kto to je a nebudem to pozerať ....a @16

21. 24
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

@mariquittka jop mala fasistka prezidentkou, good idea
  22. 25
    Lostinthedark

23 ročný chalan
    neoliberálny fašista

Mazurek s parochňou za prezidenta? Strihám občiansky. Alebo ho rituálne oštím ako Adrianka Meleková.
  23. 26
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

@etelnair kristaboha nestras :D
    Akoze ok, mam svetle vlasy a z dialky tie crty tvare, eeeehhhh... Ale tento nazorovy smer proste nie.
  24. 27
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

(Si z toho radsej odnesiem myslienku, ze vyzeram na 16, aby som sa nenasrala :D)
  25. 28
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

bojim sa si to pustit po tychto komentoch
  26. 29
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

bozeeeeee to je pica :DDDD strasna strasna :D
  27. 30
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

dpc holka ma hlas uplne ako ja, na toto som nebola pripravena
  28. 31
    Tikalok

29 ročný muž

@narazuvzdornaa :D
  29. 32
    Manofbirdz

24 ročný chalan

No boze, tak netrafila mainstreamovy nazorovy prud, to sa stava, ako ked niekto netrafi ten spravny Krivan.
  30. 33
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

je mi to uplne jedno,je to jej demokratické právo povedať čo chce pokial to je v medziach zákona a kto s tým má problém nech si prečíta niečo o slobode slova
  31. 34
    Mango

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@mariquittka ty prosím ťa radšej fakt už nič nepíš. Čo názor to odpad.
  32. 35
    Bunat

22 ročné dievča

"Ženy buďte samy sebou.. ale ak to je niečo, čo sa nezhoduje s mojou predstavou normálnosti lool ahhahha tak to nie je správne"

a najsmutnejšie mi prídu komenty pod videom. vždy ma zaskočí kolko ludí súhlasí s takýmito primitívnymi názormi a vysmievaním sa..
  33. 36
    Bakedbride

29 ročná žena

Lívia je ta správna žena pre Mariána.
  34. 37
    Mikaell

20 ročný chalan
    Prešov

Fuj, dopiči.
  35. 38
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

@mango
    trošku tolerancie by nezaškodilo, ja osobne nemám problém ani s konzervatívnymi ani s liberálmi a ohľadom dneška to rozmýšľam hodiť skôr Čaputovej, hoci sa ani s jedným nestotožňujem úplne, ale s ňou predsa o trochu viac....a teraz k tomu: fakt nechápem čo také strašne zlé tá Lívia povedala, ked niekto nechce mať deti, nemá k nim vzťah alebo si myslí, že by výchovu nezvládol, nech ich nemá, je to každého vec...išlo tam skôr o tie kuriózne dôvody, prečo ich nemať ako napr. príslušnosť k rôznym ideológiám, slepá viera v preľudnenosť a pod.
  36. 39
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@mariquittka ťažko povedať, či sa dá jej video takto interpretovať, keďže toto nie je jej prvé, čo som videla a teda už poznám trocha jej názory a postoje a teda mi je jasné, kam mieri.

Iste, pokiaľ by to bolo len o tom, že "kto chcete, majte deti a nepočúvajte tých, čo vám hovoria inak", výborne, súhlasím.
    Rovnako ako súhlasím s tým, že by ľudia nemali mať deti len preto, že to od nich spoločnosť vyžaduje.

Lívia ale žiaľ svoje chabé argumenty podkladá náhodnými videami vyňatými z kontextu. Občas (neviem už, či aj toto bol ten prípad, tak pozorne som video nepozerala), vyslovene dezimpretuje video tak, ako jej práve vyhovuje.
    Ako bolo spomenuté v @35 na jednej strane zahlási, že by každý mal byť taký, ako mu vyhovuje, aby si nahrabala alibistické body za ohľaduplnosť , no na druhej strane zosmiešňuje ľudí, čo sa nestotožňujú s jej názormi.
    Celkovo na jej prezentácii je vidieť, že keď aj prezentuje fakty, vyjme z nich len to, čo podporujú jej stanovisko, a ostatné veci ignoruje.

K ďalším veciam ohľadom Lívie asi toľko, že sa napríklad prezentovala s knižkou, ktorú očividne nečítala, alebo na to, ako sa veľmi prezentuje ako človek s kresťanskými hodnotami, niekoľkokrát použila ako pozitívny príklad videá človeka, ktorý sa netají výrazne protikresťanskými názormi, do takej miery, že bol zapojený do zničenia niekoľkých významných historických pamiatok (a zavraždil človeka, aby toho nebolo málo). Ale má rovnako xenofóbne názory ako ona, tak asi jej to neprekáža, no.
  37. 40
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

@mielikki
    ja som od nej videla tiež viac videí, s väčšinou sa stotožňujem, s videom "Feminizmus je rakovina" len čiastočne, lebo nedá sa to povedať o celom feminizme, kedysi bojoval za dobrú vec, aby mohli ženy vyjadrovať svoje názory, pracovať, voliť, kandidovať (čo sa Lívia aj chystá za ĽSNS) a aby neboli vždy ženy tie zlé (napr. aby sa aj na znásilnené ženy nepozeralo ako na hriešnice, ale aby bol páchateľ potrestaný, čím nás napr. cirkevný marketing okolo Anky Kolesárovej "Radšej smrť ako hriech" vrátil o 100 rokov dozadu), ale je pravda, že dnešný feminizmus je už niečom celkom inom a ide to do extrému, tak všetko odtiaľ-potiaľ
  38. 41
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@mariquittka len tak pre zaujímavosť, čo považuješ za extrém?

Ja napríklad považujem za extrém, keď napríklad v tom videu, vzala zábery z videa, ktoré sa podľa všetkého radilo k "body positivity" videám a okomentovala to slovami "nevážia si samé seba, pričom bolo úplne zjavné, že celé to video, z ktorého čerpala, je práve o vážení si samej seba taká, aká je. A prepáč, ale ľudí, čo nedokážu prijímať informácie s porozumením, nedokážem brať vážne. Minimálne ich argumenty nie.
  39. 42
    Dollish

hrá sa, že má 2 roky
    „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

Tato dievcina ma velmi iritujuci afektovany prejav. Cele video sa mi zda ucelovo vyskladane a maximalne zbytocne bez vlastneho prinosu. A este je to aj nuda. Nechapem zmysel tohto videa, argumenty slabe, cele je to prvoplanove, da sa povedat ze aj osocujuce. Jedine co mi ostava je nepodporovat taketo individua tym, ze im v buducnosti budem zvysovat sledovanost.
  40. 43
    Dollish

hrá sa, že má 2 roky
    „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

*nebudem zvysovat sledovanost
  41. 44
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

@mielikki
    extrém je, ked sa názor "nemať deti" prezentuje ako ideológia, nová móda alebo ako ked sa materstvo sa berie ako niečo, čo ženám ubližuje, berie kariéru, ničí nezávislosť a pod, pričom som už v predošlom komente uviedla, že práve materstvo môže kariére ženy (hlavne pri práci s ľudmi) výrazne pomôcť...iné sú sebakritické subjektívne dôvody ako som uviedla,že nemať deti, lebo napr. mám genetickú vadu a nechcem ju šíriť, som psychiatrický pacient, neviem sa postarať o seba, nieto ešte o dieťa, nemám empatiu, nemám kompetencie a pod., vtedy nejde o ideológiu ani o módnu vlnu, ale o snahu priznať si chybu... nepoznám tie videá body positivity, nevidela som ich, ale ten druhý záber bol od vegánky, čo má na youtube kanál Surová dcérka, tá má na to ekologické dôvody, čo tiež vidím ako extrém nakoľko sa dá aj dieťa vychovať ekologicky, ak by takt rozmýšľali všetci, resp, by sa táto ideológia masovo medzi ženy rozšírila, mali by sme nízku uhlíkovú stopu, čistý vzduch, no ale pre koho...:D
  42. 45
    Arywian

19 ročné dievča

@staphylococcus občasná juicy debata na oživenie musí byť a toto je dosť vďačná téma na pestrú výmenu názorov :D
  43. 46
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@mariquittka prosím ťa, kde sa "nemať deti" berie ako nová ideológia?
    pokiaľ viem, tak väčšina žien, čo nechce mať deti, má stanovisko "ak chcete mať deti, dobre pre vás. Ja nie, tak ma prosím nepresviedčajte o opaku, ja si to neplánujem rozmyslieť". Ak máš iné príklady, pokojne ich uveď

uvidela si jednu, čo nechce mať deti, má preto osobné dôvody. Nech sú akékoľvek, teba do toho nič. Ak máš video, kde vykrikuje, že nikto by nemal mať deti, vtedy poviem, že fajn, ona zachádza priďaleko
  44. 47
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

@mariquittka btw ako spominas raw daughter - co je na tom extremne? Ako si povedala moze si "vychovat" dieta ekologicky... kde sa spomina ako "splodid"? Vies kolko je deti v decakoch? Jooooj a to je strasne extremne ked clovek proste z hocijqkych dovodov vlastne deti nechci a nerobi rozdiely od ktorej samicky su :) fakt hrozne
  45. 48
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

@mielikki
    no to, že dnes je akosi viac tých žien, čo deti nechcú mať deti, ako v minulosti, tak niečím to bude
    @Lawey
    no skôr som myslela, že výchova ekologicky existuje, prírodné materiály, plienky, s ničím nepreháňať (antivax a odmietanie všetkých liekov je tiež extrém, vid https://www.youtube.com/watch?v=z2LS6AVQots), a ja nehovorím, aj adoptovať si z decáku je možnosť a chválim, ak ho rodičia dokážu vychovávať ako vlastné, ja napr. ak by to nešlo ani prirodzene, ani liečbou, ani umelým oplodnením, tiež by som rozmýšľala nad adopciou
  46. 49
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@mariquittka a? tak ich je viac
    lebo viac si ich uvedomuje, že mať deti nie je jediný možný zmysel života
    a osobne som sa stretla mnohokrát, že mi niekkto vtĺkal do hlavy, aké je super mať deti. Nikdy som nepociťovala opačný tlak, že ich mať je niečo nemiestne.
    Prosím, povedz mi, kde žiješ, že sa stretávaš prevažne s opačným názorom, chcem tam ísť.
  47. 50
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

@mielikki
    nie že nemiestne, ale áno dnes ich je veľa, cestovať, užívať si, to chce každý, aj ja , lenže z dlhodobého hľadiska to mnohé po 40, resp. po menopauze ľutujú a vidím veľa po okolí, že ako napr. jedna kamarátka má 35 a nemôže nájsť toho pravého, bola by skvelá matka, ďalší ľudia nemôžu mať a príčiny sú neznáme, tak mna (asi aj subjektívne na základe skúseností, neber to osobne) fascinuje, ked niekto je plodný a má aj s kým a nechce, ale pokiaľ sú dôvody fakt namieste, že bola by to zlá matka, nemá kompetencie, nič k deťom od malička necíti, vtedy je lepšie nemať
  48. 51
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

@mariquittka
    a vidíš, sama si povedala, že keď niekto k deťom nič necítti, je lepšie ich nemať. Tak kde je problém?
    okrem toho sú to osobné rozhodnutia ľudí, čo majú svoj rozum a musia znášať svoje rozhodnutia, v prípade, že časom zmenia názor (a ešte vždy, keď svoj názor zmenia, môžu adoptovať. Iste, nie je to najjednoduchší proces, ale tá možnosť tu je. Plus napríklad mne osobne príde zbytočné privádzať na svet ďalšie dieťa, keď ich je tu už nespočet, nechcených.)
    z tohto celého mi proste vyplýva, že podĺa teba feminizmus zašiel priďaleko, lebo sa ľudia rozhodli nerobiť veci tak, ako si zvyknutá

teraz tu síce vravíš, že je skvelé, čo dosiahla trebárs prvá vlna feminizmu, ale ver, že vtedy boli presne také, ako ty, čo si vtedy vraveli, že doba zašla príliš ďaleko a kam tento svet speje
  49. 52
    Mango

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

@mariquittka tak nepíš sračky akože nejaká 15r fašistka by bola dobrá prezidentka. Používaj mozog a bude všetko ok.

A k tej fašounke asi len to že please stop making stupid people famous.
  50. 53
    Ady8854

25 ročný muž
    Vranov nad Topľou

V dačom s ňou súhlasím, v dačom nie... no tak má holka svoj názor, no tak, nech...

Čomu nerozumiem je ten lynč na jej adresu aká je "fašistka"... nič fašistické som ani v tomto, ani v tom jej prvom videu nepočul...
  51. 54
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

@ady8854 tak fasistka moze byt aj bez toho, aby to hovorila vo videach... V kazdom pripade na instagrame sa vyjadruje homofobne, xenofobne a planuje kandidovat za lsns :)
  52. 55
    Hanka88

19 ročné dievča
    Tam, kde nič nie je, ale som na to hrdá

Od Lívie som videla len jedno video a mám na to taký názor: žijeme v slobodnej krajine a každý si môže povedať, čo chce (ak to nie je protizákonne). Nezáleží na tom, či sú tie názory choré, nesprávne alebo správne. Lenže dnes sme v takkm štádiu slobody, že ak s niekoho názormi absolútne nesúhlasíme,.sú tu taký ľudia, ktorý so svojimi nenávistnými komentármi až sami hraničia s "chorobnosťou". Môžete ma za to zhejtovať, ale kto sa sám nevie nesúhlas vyjadriť, ako slušný človek, sám je chorý a nedá sa o ňom myslieť ako o človeku na úrovni.
  53. 56
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@narazuvzdornaa aj potlacany východniarsky akcent?
  54. 57
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

@pubertslatinocelny

fuh

akoze silnejsi hejt som este na birdzi nedostala

a to ratam TSky o tom, ze Boh chce, aby som bola hetero
  55. 58
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@narazuvzdornaa srandujes, že? Veď ja som to myslel v dobrom :) ale viem, že si z východu, tak som to napísal :)