Fórum pridal Draks, 11. 11. 2019 08:38 do kategórie Záhady, mýty. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Lucidne sny

0
Draks

34 ročný ujo
Bratislava

:) prajem krásny pondelok . Je tu niekto kto máva lucidne sny ? Je to vlastne sen v ktorom si uvedomíte že snívate a môžte si potom robiť čo chcete ; ) napríklad lietať atď ... Prípadne viete niekto poradiť nejaké fakt dobre techniky na dosiahnutie ? ...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

Ja som mal lucidny sen len 1 krát v živote a úplne náhodne : ) skúšam teraz nejaké techniky no zatiaľ nepodarilo :D
  2. 2
    Nicmanenapada

28 ročný muž

Len zriedkavo
  3. 3
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Na strednej som to mal natrénované sprav si navyk na testovanie reality ( ze si stiahnes daku appku a pri ktorej budes mat napr nejake slovo v realite ho dokazes precitat ale v sne tam budeš mat hatlaniny.. rob si ten check par krat za den a automaticky oed zacnes snivat ti ho podvedomie spravi aj tam ( btw vsimaj si v sne gravitaciu a napisy :)
  4. 4
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@dee99 :) od včera skúšam testovanie reality uvidím ci sa podarí
  5. 5
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Hlavne to chce trpezlivost.. :)
  6. 6
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@dee99 :) presne
  7. 7
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

čo pod to vlastne spadá?
    aj keď si proste v polospánku niečo predstavujem a má to taký snový nádych? alebo že sa mi niečo sníva, sa tak polozobudím a ešte dosnívam podľa seba? (s tým, že občas si to robí, čo chce, keď sa dostatočne nesústredím?)

lebo ak hej, tak úplne bežne a vôbec sa mi to nezdá nijako fascinujúce :D
  8. 8
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@mielikki príklad sníva sa ty sen a odrazu si uvedomíš ved ja snívam :) potom si môžeš v tom sne robiť čo chceš
  9. 9
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

viem čítať popis, nie som tak blbá

ja sa pýtam, či pod to spadajú aj snovité predstavy, ktoré viem ovládať, ale nie je tam blik okamih uvedomenia si, lebo je to skôr "rozmýšľam a zrazu si uvedomím, že sa mi sníva, ale som pri vedomí"
  10. 10
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@mielikki nie, podľa mňa sa to nedá porovnávať s tým, že si v polospánku dosnívaš niečo podľa vlastného scenára :D
    mne sa napríklad raz snívalo, že ma niekto naháňal a potom som si uvedomila, že sa mi to len sníva a môžem robiť čo chcem, tak som skočila z útesu a začala som lietať a tak som pred ním ušla a to bolo super :D
    lebo takéto že si dosnívam niečo v polospánku podľa seba, to sa mi tiež občas stane a je to niečo iné, ale vysvetliť to neviem :D
  11. 11
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@sasi2680 vďaka, to som chcela vedieť! :D lebo to druhé sa mi asi nestalo
    alebo ak, tak to bolo presne rovnaké, ako to, že si v polospánku rozsnívam/dosnívam :D
  12. 12
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@mielikki ja ked som mala tento lucídny sen, tak vždy som proste lietala :D teda asi 3x minimálne sa mi to stalo.. :D ale v tomto polospánku na dosnívanie mi to nikdy nenapadlo, lebo tam si dosnívaš asi také realistickejšie veci. .:D alebo teda vyskúšaj nabudúce či ti pôjde lietať :D
  13. 13
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@sasi2680 ja nikdy v žiadnych snoch nelietam ani mi to nenapadlo :D akože, moje sny sú nerealistické, ale asi nie až takto, môžem ale skúsiť :D
  14. 14
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@mielikki ja len v týchto lucídnych, ked som si uvedomila, že snívam, proste vždy mi to napadlo lebo je to mega super.. :D inak v "normálnych" snoch tiež nikdy som nesnívala asi :D
  15. 15
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@14 * nelietala, nie "nesnívala" -_-
  16. 16
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@sasi2680 mne to ani nenapadne, proste prečo by som lietala?
    :D

ale kedysi dávno sa mi snívalo, že keď budem trepotať dlaňami, tak sa viem vzniesť do vzduchu, ale len pár desiatok centimetrov, prípadne tak spomaliť pád, ak som odniekiaľ zoskakovala :D
  17. 17
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@mielikki lebo.. je to super? :D môžeš letieť kam chceš :D :D
  18. 18
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@sasi2680 aj chodiť môžem kam chcem :D ja nejako rátam s tým, že to bude únavné, tak načo :D
  19. 19
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@mielikki vieš čo.. to musíš skúsiť a potom zistíš ten rozdiel! :D
  20. 20
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@sasi2680 budem dnes zaspávať s tým, že idem lietať a poreferujem! :D
  21. 21
    R4ptor

25 ročný muž

mávam taký sen aspoň raz za 2 týždne, kde si uvedomím, že som vo sne a môžem doň robiť menšie zásahy, opravy ... ale ak by som si zmyslel, že chcem lietať v sne, kde to absolútne nepasuje tak sa v momente zobudím a je po sne ... už naň nenaviažem ani po opätovnom zaspatí
  22. 22
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

keď som mal prvýkrát lucidný sen, spáchal som samovraždu. druhýkrát som mal sex s učiteľkou zo strednej. najhoršie na tom je asi to, že to bolo asi pred 6 rokmi, no smrť a sex sú stále veci, na ktoré myslím dosť veľkú časť svojho času...
  23. 23
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

a k technike, zvykni si robiť "reality checks". počas dňa sa skús viac krát pozerať na hodinky, či nezmenia z ničoho-nič čas, kontroluj, či predmety okolo teba nemenia polohu atď. keď si na to zvykneš, začneš to robiť automaticky aj v snoch a tam zistíš, keď niečo nedáva zmysel. no a potom si uvedomíš, že snívaš :)
  24. 24
    Tomas55555

24 ročný chalan

Dávnejšie ma lucídne snívanie lákalo a chcel som to zažiť, no odkedy som sa stal kresťanom zistil som že lucídne snívanie je v kresťanstve zakázané. Odvtedy ma lucídne snívanie už neláka.
  25. 25
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@1ggy tak včera som skúšal skoro celý deň reality checks a v noci sa mi snívalo dosť snov : D no nevedel som že snívam ... Ale nesmiem to vzdávať a každý deň budem robiť reality checks a verím že sa dostaví úspech
  26. 26
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

@draks nevzdávaj :) taktiež je dobré hneď ako sa zobudíš zapisovať si všetko, čo sa ti snívalo. Veľmi efektívne je aj pred spaním pozerať sa na svoje ruky, je to symbol uvedomenia si svojej prítomnosti. Niekde som čítal, že je dobré vstať okolo štvrtej ráno, byť chvíľu hore, potom sa pozerať na svoje ruky a zaspať (čo najrýchlejšie). Toto je však len jedna z techník, hlavné sú podľa mňa tie reality checks a pamätanie si snov.
  27. 27
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@1ggy dík :) skúsim aj zapisovať
  28. 28
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@1ggy tak skúšal som dosť reality checks a snívalo sa mi fakt že dosť snov : D ale nevedel som že snívam ... Skúsim aj to zapisovanie snov
  29. 29
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

@draks je to inak celkom ťažké, nečakaj hneď výsledky, toto je vec, v ktorej sa musíš vytrénovať, je to zručnosť, ktorú musíš získať. Na internete je toho veľa popísané o tom :)
  30. 30
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

@1ggy ja viem :) hlavne to nevzdávať čo som čítal tak je dobrý ten reality checks