Fórum pridal Ancika2005, 21. 1. 2020 17:54 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ľudia ktorí čítate knihy: Aký bol váš najväčší rekord v počte prečítaných kníh za rok?

0
Ancika2005

28 ročná žena

Tí ktorí si to nikdy neskúšali rátať, hoďte aspoň odhadové číslo...

Aby to tu nebolo len plné nudných čísel, môžte do komentu pripísať ktorú knihu/knižnú sériu máte najradšej, prípadne ktorú z posledných prečítaných kníh odporúčate...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Ja ich za rok až tak veľa neprečítam, tak zhruba tri-štyri. Mám rád diela Gabriela Marqueza a Joea Hilla, teda magický realizmus a mysteriozny žáner, no a z tých naposledy prečítaných sa mi páčila Zákerná hra od Rebeccy Jamesovej, alebo Často si vymýšľam od Zvonimira Baloga.
  2. 2
    Marjy77

21 ročné dievča
    Wilderland

No, to ťažko odhadnúť, ale pravdepodobne to bolo ešte cez sš, alebo zš, hrubým odhadom 40 kníh.
    Najradšej mám HP, LOTR a ASOIAF (GOT) z fantasy a z ostatných Sofiinu voľbu, Vtáky v tŕní a E. A. Poea
  3. 3
    Mikaell

21 ročný chalan
    Prešov

20, minulý rok.
    Na tú zložitejšiu časť otázky sa mi nechce teraz odpovedať, pardon. :D
  4. 4
    _carrie

18 ročné dievča
    niekde na Orave

Keď som mala 14 tak som za rok prečítala dokopy 40 kníh. Ale väčšinou si už nepamätám dej ani názvy. Teraz prečítam tak 15 - 20.
    Moje obľúbené (ktoré môžem čítať stále dookola) sú: Alex Garland - Pláž, Chuck Palahniuk - Klub bitkárov, Christopher Paolini - Séria Odkazu dračích jazdcov, Patrick Rothfuss - Meno Vetra, Erika Johansen - Kráľovná Tearlingu, Anders de la Motte - Hra...
    dpč, je ich veľa. Som skôr na fantasy
    a práve sa chystám na Zaklínača.
  5. 5
    Fylo

12 ročný chlapec
    ZA

Ono by chcelo napísať aj zhruba o ake knihy išlo, iné je prečítať 40 kníh o Troch pátračoch, ine je prečítať napr 40 životopisov.
    A k téme: dám v pohode 50 kníh nenáročnej literatúry, detektívky, thrilery a pod.
    Nerád odporúčam knihy, ale páčila sa mi napr. séria Temná veža od Kinga
  6. 6
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

zatial ziadnu ale chystam sa
  7. 7
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

co ja viem? vela. s audioknihami ktore pocuvam pri behani (svoje naj veci stale dokola - sanderson, kronika kralovraha, teraz som davala reread sapkowskeho poviedok a snazim sa najst dunu ale nenarazila som na DOBRE audio) ich dam aj teraz popri skole a praci cez 30 urcite (skor viac nez menej), ako decko som zrala knihy zavratnym tempom, tam by to bolo cez 60 isto.
  8. 8
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

A z poslednych rozhodne odporucam Jadro Slnka :D
  9. 9
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@7 pocuvanie nieje precitana, ako v nazve a opise temy je napisane.. absolutne nic o audioknihach
  10. 10
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

Na strednej okolo 90.
  11. 11
    Misfit44

15 ročný chalan

aj 12 mi pride vela, ale je to smutne :D
  12. 12
    Lakero

22 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

okolo 30 :D Napr min rok za november a december 11 kníh :D
  13. 13
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Asi 20 v roku 2018
  14. 14
    Vlcica1989

30 ročná žena
    Trnava

rátam si len posledných pár rokov takže rekord bude asi minuloročný - 43 kníh
    nepamätám si či to bolo napr. na strednej viac :)
    čítam fantasy, scifi, krimi
  15. 15
    Greenteawithhoney

24 ročný chalan

Pre zábavu nečítam.
  16. 16
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nerwous15 idka, pre mna vstrebavanie knihy ako vstrebavanie knihy. Ale presne kvoli tomu, ze niekomu na tom moze zalezat som specifikovala, ze cast z toho su audio. Sice neviem preco, ale podla hviezdiciek na tvojom komente usudzujem, ze vas bude viac, preto doplnam informaciu, ze ocami soom precitala cca 15-20 knih v roku 2019. Chces este aj statistiku, kolko z toho bol papier a kolko ebook?

Ale ocenujem, ze si si prisiel rypnut bez toho, aby si sa plodnym sposobom zapojil do diskusie, dost dobre to dotvara obraz o tvojej osobnosti a povahe :D
  17. 17
    Yoss

29 ročný muž

najradšej som mal Sofokles - Antigona :D
  18. 18
    Nats

hrá sa, že má 2 roky

Cca 80..ale je tam všetko od komiksov po knihy do školy

A z posledných odporúčam napr Normal people od Sally Rooney
  19. 19
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Na strednej veľa- aj do 80, teraz už však málo, asi tak 5 až 10 za rok.

Naposledy som čítal Cudzinec - Albert Camus a určite odporúčam.

20. 20
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

okolo 40, asi rok 2017, keď som začala používať aj goodreads, a najradšej čítam autobio a psychologické romány
  21. 21
    Wewo

27 ročný muž

Asi 15? Ale čítam prevažne náročnú odbornú literatúru v cudzom jazyku. Kebyže čítam nejaké fantasy poviedky tak :D by bolo to číslo omnoho väčšie, čítam každý deň. Ja osobne by som sa keď tak pýtal koľko tisíc strán dal človek za rok :)

Počty jednotlivých kníh moc neprezradia o tom kto koľko číta. Na Goodreads niekedy otvorím profil ľudí čo tam majú stovky ak nie tisíce kníh a medzi nimi zvlášť jednotlivé 15 stranové issues komixov alebo dobre že nie brožúrky od lekára že si tam ľudia nepridajú aby potom vyzerali ako knihomoli :D
  22. 22
    Ludusinqa95

24 ročné dievča
    Tam, kde končí realita dneška

Kedže študujem slovenčinu tak popri voľnočasovej literatúre mám veľa povinných kníh... v roku 2019 to bolo presne 477 kníh + dodatok Ilias a Odysea.. to bol najväčší hard core.. tohto roku chcem tuto hranicu pokoriť ale kedže ma čakajú štátnice tak neviem
  23. 23
    Samtord

28 ročný muž
    Kalinovo

@ludusinqa95 to vážne 477 kníh? Veď to vychádza na 10 kníh týždenne (nerd)
  24. 24
    Ludusinqa95

24 ročné dievča

@samtord odpoved je len jedna veta : UNIPO je viac ako vzdelanie...
    ja vlastne ani nepamätám deň, kedy by som nečítala... občas už to lezie na mozog .. ale inak je to Ok
  25. 25
    Samtord

28 ročný muž
    Kalinovo

@ludusinqa95 teraz budem za debila, ale čo to je to UNIPO? (hehe)
  26. 26
    Ludusinqa95

24 ročné dievča

@samtord Prešovská univerzita v Prešove :-)
  27. 27
    Samtord

28 ročný muž
    Kalinovo

@ludusinqa95 aha :(
  28. 28
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

Rátam si to len posledných pár rokov, ale najviac v 2016: 32. Tento rok by som chcela dať viac, zatiaľ mám 3.
  29. 29
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

Aha a z posledných kníh odporúčam: Černý cukr, Pripútajte sa, prosím, Ilúzie, Útulný a zdravý domov pre každého.
  30. 30
    Wera55555

26 ročná žena
    Dánsko

Boli časy keď som zvládala jednu knihu denne :)
  31. 31
    Wera55555

26 ročná žena
    Dánsko

@mkamka tá kniha Útulný a zdravý domov pre každého je aj viac textu či je to hlavne o obrázkoch? Chcela by som si kúpiť, tá tematika ma veľmi zaujíma, až na toľko že by som to chcela ísť študovať na mastra :)
  32. 32
    Wera55555

26 ročná žena
    Dánsko

inak ale teraz som si zaumienila že prečítam aspoň jednu knihu týždenne tento rok... nakoľko v čase depresie som si nakúpila asi aj 300 kníh a prečítala možno 5-10 percent... ale čítam veľa kníh v angličtine teraz a aj keď si dovolím tvrdiť že s angličtinou nemám ani najmenší problém, nakoľko už dva ročníky vysokej mám vyštudované v angličtine, ide to predsa len trochu pomalšie a duplom o to že nejde o novely, ale literatúru faktu by sa to dalo nazvať? :D ja ani neviem ako pomenovať také knihy :D
  33. 33
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

@wera55555 Je to o texte, ktorý je prekladaný obrázkami. A je to naozaj veľmi fajn kniha, hlavne pre ľudí, ktorí sa snažia zariadiť si domácnosť. Štúdium tohto smeru musí byť fajn vec. :)
  34. 34
    Nerwous15

27 ročný muž

naco? Ved papier a ebook je predsa stale citanie

No jasne, ved som sa ucil u najlepsich @staphylococcus (cmuk)
  35. 35
    Alysia

28 ročná žena
    Nové Mesto nad Váhom/ Brno

raz som dostala tuším počas zakladnej školy aj cenu ,,citatel roka" ale ake to bolo cislo neviem, 150? 200? nepamatam si.... ale bol to moj naoblubenejsi utek od reality, ze som stale nieco citala
    Teraz je to ledva 20 ročne :D dnes som akurat dopocuvala jednu audioknizku :)
  36. 36
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nerwous15 och nie, ty si prirodzeny expert. Ale stale ziadna odpoved, ako vidim. Ze ty si z tych ludi, co knihy videli najblizsie z 10 metrov vo vyklade knihkupectva? :)
  37. 37
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Najviac asi na zš keď som si fičal na Troch pátračoch :D V poslednej dobe kvantita asi klesá resp. neviem to posúdiť... aj keď čítam dosť, ale skôr vybrané články z rôznych zborníkov.
  38. 38
    Nerwous15

27 ročný muž

@staphylococcus pre mna je audiokniha zastarala technologia, knihy pozeram, tak 150 - 180 rocne.. a coze taky zaujem o mna? Nechaj si zajst chut, povrchnost ma nepritahuje
  39. 39
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nerwous15 wait what? ty si reagoval na mna a ja mam o teba zaujem? CO? :D to je zatial najvacsi bullshit, aky si zo seba dostal, a ze ten rebricek nie je kratky :D
    Zastarala technologia? :D The fuck? Ako je to, ze mozem naraz cvicit/behat a vstrebavat informacie zastarale? Su stolicky zastarale? Je koleso zastarale? Jebe ti? :D
    Knihy...pozeras? Mam si to predstavit tak, ze tu knihu precitas, potom jebnes LSD a pribeh sa pred tebou zhmotni? :D (V tomto pripade ti ale tych 180 neverim, lebo 4 tripy tyzdenne, omg.) Tato diskusia ma prave zacala zaujimat, pretoze toto je next lvl bullshit a som zvedava, co zo seba este vypotis :D
  40. 40
    Nerwous15

27 ročný muž

@staphylococcus reagoval, ale nezaujimal sa o teba, ked prekrucas tak aspon nie tak okato.. upozornoval som ta, ze si nepochopila o co autorovi ide (o citanie, nie pocuvanie) kolko casu do knih investujem si sa zaujimala ty.. a asi na tom nieco pravdy bude, ked sa tak aktivne pohorsujes :)
    Bol to sarkazmus

Nejak rada rozpravas o drogach sama od seba.. to uz si do tych svojich pochybnych aktivit tak spadla, ze to budes k vsetkemu prirovnavat?
  41. 41
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nerwous15 okay, okay, toto vykrucanie sa ma nezaujima, vysvetli mi prosim, CO SI KURVA myslel vetou "ja knihy pozeram", potrebujem to vediet, inak dnes nezaspim.
    To si akoze taky kokot, ze filmy nazyvas knihami po tom, co si sa prisiel rozdrapovat, ze audioknihy sa nepocitaju, alebo tym myslis knizky s obrazkami, alebo what the fuck.
    A nie, nepresvedcis ma, ze si tym myslel, ze normalne precitas 180 knih rocne, v akejkolvek forme, lebo keby to bolo tak, tak by si to napisal ako prve, vramci svojej egohonky, podla toho, ako strasne sa uz druhy den vykrucas namiesto toho, aby si odpovedal na jedinu normalnu otazku, ktora v tejto vymene bullshitu padla to bude nejaka turbokokotina a ja VELMI chcem vediet aka.
  42. 42
    Nerwous15

27 ročný muž

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Sarkazmus
    Chces aj odvovodnenie?
  43. 43
    Nerwous15

27 ročný muž

@staphylococcus ze sa vobec pytam, jasne ze chces.. posmesne som reagoval na tvoje audioknihy a nemienil to dalej riesit..

Je smudla kolko knih ti teraz napisem, presvedcena budes jedine o svojej teorii desiatich metrov a knihkupectva
  44. 44
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nerwous15 cize mi vlastne davas za pravdu. Okay :D som rada, ze clovek, co nikdy ani zblizka nevidel knihu sa tu so mnou prisiel hadat o tom, co sa pocita a co sa nepocita za citanie :D
    Toto bol strasny cringe od zaciatku, uz tym, ze mas pocit, ze audioknihy su nieco, comu sa treba vysmievat si akurat dal najavo aky strasny kokot si, clovece.
    A vsetkym ostatnym, co tuto bullshit diskusiu docitali do konca, audioknihy nikdy neskusali a zaujalo ich to cisto z toho dovodu, ze jeden z najhlupejsich ludi na tomto portali ich hejti - chodte to skusit! Audiobooks su skvely sposob, ako si zlepsit vyslovnost v cudzich jazykoch a citat pri vykonavani inej, nezabavnej cinnosti.
  45. 45
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

(Btw, keby si cital, tak by si vedel, ako sa pise slovo odôvodnenie, ty jeblington.)
  46. 46
    Nerwous15

27 ročný muž

@staphylococcus audiokniham nie, tvojmu postoju ohladom prirovnavania audioknih k citaniu ano.
    Reagoval by som aj na tvoj zvysok urazlivych poznamok, ale uz si ma raz upozornila, ze tym prezentujem svoju vysku inteligencie a nerad by som sa znova znizil na tvoju uroven
  47. 47
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nerwous15 keby si cital, vedel by si, ze je minimalny rozdiel medzi tym, ktorym zmyslovym organom dane slova vnimas, dokonca by som, z vlastnej skusenosti, povedala, ze v cudzich jazykoch je pocuvanie narocnejsie, nez citanie. Cize zase raz - si hlupy a tvoje nazory su hrozny cringe.
    A nie, ty si uz davno prerazil dno, ku ktoremu sa ja nedokazem ani priblizit, nech sa snazim akokolvek :)
  48. 48
    Nerwous15

27 ročný muž

@staphylococcus dobre, vela sa opakujes a mna tato povrchna konverzacia nudiiiiii.. opierat sa o domienky na zaklade ktorych sa vysmievas ludom, to je plytke
    Navrhujem, aby sme si nieco nechali aj na dalsie diskusie, teda ak ti tvoja egohonka ako si to nazvala dovoli.. co si to nahovaram :D jasne ze nedovoli, maj posledne slovo, zlatko.. uz teraz sa tesim na nasu dalsiu zmysluplnu konverzaciu.. ;)
  49. 49
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@staphylococcus mne si vnukla vlastne dost dobre napady. Nie, nie som velky fanusik audioknih, takze som pri tvojich komentaroch objavila tecucu vodu. :D
    Prva vec-moj mozog sa pocas behu/chodze/rychlochodze neskutocne nudi a preto zacne rozmyslat nad depresivnostami, co ma samozrejme depta. (za beznych okolnosti audioknihy po chvilke nevnima, pretoze aj keby mal byt pre neho novy vnem pavuk na strope, tak mu venuje celu svoju pozornost a z audioknihy sa stane zvukova kulisa pri sledovani pavuka)
    Druha vec-mam pocit ze sa lahsie ucim cudzi jazyk z odposluchu.
    Tretia vec-mam pocit ze den je moc kratky nato, aby som stihla vsetko co chcem.
    Takze-ak budem pri chodzi pocuvat audioknihy v cudzom jazyku, vyplnim vnemovu prazdnotu mojho mozgu, nebude mat cas uvazovat nad blbostami a este sa nieco nauci. Splnim si svoj ciel chodze a nebudem sa moct vyhovarat ze sa nemam cas ucit!
    Prepac ze som na teba spustila tento neskutocne od veci monolog o mne, chcela som ti len napisat ze si mi vlastne vnukla napad ako vyriesit moje problemy. (siroky usmev, pre ktory je :) nedostatocny a :D ho prilis zlahcuje)
  50. 50
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nespiacakraska OMG ANO TOTO!!! Tu si presne zhrnula cely moj reasoning preco som zacala pocuvat audioknihy :D do bodky uplne presne takto to mam. Vsetko co si napisala.
    A mam este radu - SKVELE je graphic audio, pretoze je to skor format rozhlasovej hry nez citanej knizky a lepsie sa na to sustredi, menej casto sa mi stava, ze to odsuniem do pozadia a zacnem sa sustredit na nieco ine.
    Kukni ich stranku, ak sa ti nieco zapaci hod po mne tsku, poslem link kde to upiratit (su priserne drahe).
    Omg, som mega rada, ze tento bullshit rozhovor bol na nieco dobry a niekomu v zivote pomoze a tak. Urobila si mi radost a monolog o tebe vobec nevadi, velmi zdielam tvoje pocity :)
  51. 51
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Ako decko toho muselo byť neskutočne veľa
    Teraz je to neskutočne málo

Ale Jadro slnka od Sinisalo odporúčam aj ja
  52. 52
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@staphylococcus tak toto je skvele, pretoze ja uz dlhsiu dobu pocuvam rozhlasove hry a dost som si ich oblubila. Ano, aj mne sa menej casto stava ze pri nich stratim pozornost.
    Joj! Ty si zlata! :3 Dakujem za ponuku, moc ma to potesilo, urcite sa ti ozvem ked tam nieco najdem. :)
    Jasne ze bol. A ani nevies ako, ved ja som uz audioknihy zavrhla s tym ze nie su pre mna, kvoli mojmu problemu. Som rada ze som ta potesila a som rada ze niekto zdiela rovnake pocity. Aj ked, nie ze by som sa tesila z toho ze ma niekto tiez tento problem, ale ved chapes co chcem povedat. :D
  53. 53
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@nespiacakraska jasne ze chapem, co chces povedat a hej, ja uz som sa s tym, ako funguje moj mozog naucila existovat :)

Joj, rada som za toto :) tak sa teda potom ozvi :)
  54. 54
    Tomtoylc

28 ročný muž

ja som za celý svoj život prečital asi 10 kníh tak asi nemá zmysel písať kolko som prečital za rok, ale minulý rok to boli AŽ 3
    ... potrebujem na to uplny kľud, dlho neobsedím a neviem sa na to sustrediť - takže preto nečitam
    .... ale echapem ako môže niekto čitať tolko kníh
    to buď nerobí nič iné alebo ich čita aj na záchode
  55. 56
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

nikdy som to nejak nesledoval, ale odhadujem že niekedy keď som mal 15 rokov tak cca 30-40 za rok.