Fórum pridal Heineken, 15. 7. 2017 14:34 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

ma kazdy pravo mat deti?

0
Heineken

22 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Heineken

22 ročný chalan

pod slovom kazdy sa rozumie: aj zlodeji, chori(postihnuti) ludia ktori zrejme budu mat chore deti, rozni psychopati atd..
  2. 2
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

No bolo by lepšie,keby nemali, lenže v praxi to nie je ľahké realizovať. Čo vyhlásiš do médií: Všetci psychopati, čo máte vražedné a iné násilné sklony, prihláste sa na mestskom úrade na povinnú kastráciu?
  3. 3
    Kail91

26 ročný muž
    Trnava

Právo má mať každý, ale niektorým by som toto právo nikdy nedal.
  4. 4
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Aha ho ako sa pekne prelínaš s mojím statusom.

Postihnutí ľudia (mentálne) by rozhodne nemali mať deti. Hlavne ak je ich postihnutie dedičné. O postihnutého sa treba starať , kto sa postará o dieťa?
    Ani ľudia s ľahším postihnutím ako je dawnov syndróm napríklad by podľa mňa nemali mať deti. Mali by sme sa snažiť o to udržať populáciu čo najviac zdravú podľa mňa. Bude to znieť hrozne toto prirovnanie ale veď aj choré zvieratá sa vyraďujú z čistokrvného chovu a to aj zvieratá s predkusom, podkusom a podobne, nerozumiem prečo by sa mali množiť chorí jedinci, odkázaní na starostlivosť niekoho iného.

Zlodeji majú podľa mňa právo mať deti. Nemusia byť nimi navždy :D rozhodne nie takí čo sú vo výkone trestu ale takí latentný zlodejíček nemusí byť nutne zlý človek neschopný vychovať dieťa.

Psychicky chorí ľudia (vážne) schizofrénia a podobne by rozhodne nemal mať deti. Genetická preddispozícia je veľmi vysoká. Vidím to aj na sebe. Môj otec bol chorý a vidím na sebe určitú mieru lability a ani niektoré situácie nezvládam úpln najlepšie...

A čo sa týka chorých ľudí, s dedičným ochorením ... no to aj ja riešim. Mám PCO a s veľkou pravdepodobnosťou ak by som mala dievčatko by to malo aj ono. Keďže viem ako mne to máva aj s psychikou aj s fyzickým vzhľadom tak neviem či je to vhodné. Rozhodne sú ochorenia s ktorými sa žije lepšie ako s inými... to je také individuálne
  5. 5
    H8r

22 ročný chalan
    Prago pyčo!

Mať ako "splodiť" zrejme áno, mať ako "starať sa o ne" zrejme nie.
  6. 6
    Anonym356

21 ročný chalan

Vždy to je tak, že deti majú najviac cigáni, blbci, idioti... proste tí, od ktorých to je najmenej treba. A tí, čo sú inteligentní, pracovití, šikovní ich majú menej/resp. žiadne. Aj keď je to otázka na diskusiu, ako by svet vyzeral, keby väčšina ľudí bola inteligentná? To by potom nemal kto koho ovládať a bolo by to nebezpečnejšie. Radšej asi keď je väčšina neškodných blbcov, ktorých ovláda menšina inteligentných :)
  7. 7
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

bohužiaľ áno, ale nemalo by to tak byť.
    na rodičovstvo by sa mali robiť testy. PRINAJMENŠOM psychologické
  8. 8
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

@5 Boris Kollár approves :D
  9. 9
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    I am hope.

No bohužiaľ má :D
  10. 10
    Verdamt

25 ročný muž
    Pustina pri Trnave.

Mali by sme vyhynúť konečne.
  11. 11
    Xy12345

23 ročný chalan

@heineken psychopat a zlodej môže mat inteligentne a citlivé dieťa , chorý ľudia môžu mat zdravé deti, zdravý ľudia môžu mat aj choré deti... to by si mal vedieť
  12. 12
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

Dieťa je dar, nie právo. Dieťa všetko vníma, aj to, ako ho vnímame. Ak ho vnímame len ako náhodu (teda, že mám právo na deti tak si ich spravím, hoci neviem na koľkýkrát sa to podarí), tak to môže mať naňho negatívne účinky a naopak ak ho vnímame ako dar do života, teda nie ako nejaké právo, ktoré som si sám aktivoval, má to na jeho život veľmi dobré účinky.
    Dieťa sa rodičom odoberá ak sú na to vážne zákonné dôvody. (letim)
  13. 13
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Zahlasoval som za áno. Ale zmenil som názor. Tí čo zahlasovali za nie by mali mať deti zakázané.
  14. 15
    Kassiar

19 ročný chalan
    Planeta Orion

Toto čo tu poniektorý píšete je genetická aj psychologická demagógia. Keď je niekto postihnutí, to neznamená že sa mu narodí dieťa s postihnutím, genetika je sviňa, počká si aj niekoľko pokolení. A psychopati, no kdokoľvek sa môžete stať počas svojho života psychopatom, väčšina ľudí sa ako psychopat nenarodí, ale počas života sa ním stane. A je ľahké napísať že psychopati, ale špecifikujte ochorenie.
    A ešte, mnoho psychpatov je veľmi inteligentných, niektorý su dokonca géniovia, ten keď sa vás rozhodne zabiť je s vami amen. Nezodpovední ľudia to sú skutočne riziká, taký by nemali mať deti.
  15. 16
    Kassiar

19 ročný chalan
    Planeta Orion

@plavam_zivotom Vieš, ale záleží aký typ schizofrénie. Genetická predispozícia hrá veľkú rolu, ale treba rozlišovať či je vrodená alebo nie. Drogy, alkoholizmus, týranie zvyšujú riziko na ochorenie.
  16. 17
    Lovingmemory

20 ročné dievča

V podstate je to na prirode
  17. 18
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@kassiar to sa musím priznať že neviem... myslím že môj otec mal nejakú mozgovú vadu ktorá mu podla potvrdená aj cez magnetickú rezonanciu , vďaka nej mal 7 psychických diagnóz, z toho čo viem to bola aj bipolárna porucha, schizofrénia ...
  18. 19
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Mať dieťa nie je právo.
  19. 20
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

@vsakpredsajaa Mindfuck? :D

Inak ale, súhlasím s @Kassiar a okrem toho som vážne znepokojený tým, že sa v spoločnosti opäť (po storočí) objavujú výzvy k eugenickým metódam...
  20. 21
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

"Bude to znieť hrozne toto prirovnanie ale veď aj choré zvieratá sa vyraďujú z čistokrvného chovu a to aj zvieratá s predkusom, podkusom a podobne, nerozumiem prečo by sa mali množiť chorí jedinci, odkázaní na starostlivosť niekoho iného."

@Plavam_zivotom Mne by to (samo o sebe) neznelo hrozne, ale to len z toho dôvodu, že nepokladám zvieratá za menejcenné voči ľudom (a je úplne jedno, o ako fyzicky/mentálne stavaného človeka ide). Ľudia sú proste jeden zo živočíšnych druhov.

Avšak keď túto analógiu používaš, aby si ilustroval eugenické metódy a ciele, v duchu nejakého pseudo-darwinizmu (sociálny darwinizmus), je to vyložene nechutné a hrozivé, pretože Tvoj príspevok je ako vystrihnutý z ideologického rámca nacistického sociálneho programu. A to vôbec nežartujem ani nezveličujem.

http://www.schloss-hartheim.at/projekt-sudetenland-protektorat/cz/resultat-projektu.htm#3
    https://en.wikipedia.org/wiki/Aktion_T4
    https://en.wikipedia.org/wiki/Sterilization_of_deaf_people_in_Nazi_Germany

21. 22
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@thrwtchr nuž ... pre mňa je mentálne postihnutý človek naozaj nevhodný na to aby mal deti a príde mi to absurdné a teda sa v tomto jednom bode s nacistickou ideológiou zhodujem. Nebudem sa hrať na opak.
  22. 23
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@thrwtchr osobne by som nedokázala vychovávať postihnuté dieťa ani keby bolo moje vlastné. Keby som sa dozvedela, že také čakám idem na interupciu
  23. 24
    Kassiar

19 ročný chalan
    Planeta Orion

@thrwtchr To my ani nehovor, eugenika a sociálny darwinizmus je čistá dezilúzia. Samotný Charles Darwin s týmito smermi nesúhlasil. A povedzme si že to vyznávajú hlavne náckoidní polointeligenti.
    Fyzické postihnutie vždy neznamená aj mentálne postihnutie. Mnohí postihnutí ľuďia sú nadpriemerne inteligentný. Napríklad jeden taký je fyzikálny génius, asi nemusím hovoriť o koho ide.
  24. 26
    Kassiar

19 ročný chalan
    Planeta Orion

@plavam_zivotom A čo keď sa ti narodí zdravé dieťa ale počas života sa mu stane nehoda a skončí chromý alebo úplne paralyzovaný, čo potom spravíš?
  25. 27
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@kassiar Pozor! Mentálne postihnutie a fyzické postihnutie je iné rozhodne. Ja nikomu nezakazujem mať deti, ani nikoho nevyzývam ako tu napísal thrwtchr .... :D proste mi iba hlava nepoberá že by mal mať mentálne postihnutý človek dieťa. Taký mentálne postihnutý, že je sám odkázaný na starostlivosť a taký, čo je jeho postihnutie dedičné ... ja s tým proste nesúhlasím a to je môj názor ale nikomu to nezakazujem ani sa tým špeciálne nezaoberám.

Ak by moje dieťa ostalo postihnuté tak že čo ja viem bdelá kóma, bez možnosti zmeny, tak by som mu nejakým spôsobom zabezpečila staroslivosť v ústave. Ja skrátka na to nemám vychovávať postihnuté dieťa. Ja osobne ak by som tak skončila, nechcela by som ani len žiť ... a moja rodina to našťastie vie a spraví v takom prípade všetko potrebné aby som ani žiť nemusela.
  26. 28
    Saddath

26 ročná žena

nie nikto. aspon dalsich hmmm. 20 -30 rokov v
  27. 29
    Kassiar

19 ročný chalan
    Planeta Orion

@plavam_zivotom No myslím si že mentálne postihnutý človek ani nechce mať dieťa, on žije v úplne inom svete.
    A ten tvoj výrok: Ja osobne ak by som tak skončila, nechcela by som ani len žiť ... a moja rodina to našťastie vie a spraví v takom prípade všetko potrebné aby som ani žiť nemusela.
    Dúfam že si uvedomuješ že eutanázia je v Európe povolená tušim iba vo Švajčiarsku a Holandsku.
  28. 30
    Miragia

30 ročná žena
    Bratislava

@georg21 Súhlasím.