Fórum pridal Ucitelka, 16. 11. 2020 19:13 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Mali by byť použité vodné delá aj zajtra?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

aj klasické delá
  2. 2
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

tu gama dva,velmi rázne zakročujte proti všetkým
  3. 3
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

ja uvažujem či by ma pandle vzali zajtra ako dobrovolnika. Vždy som chcel mlátiť kotleby a ficovoličov po hlave pendrekom, vyskúšať si vodné delo a pomýliť si gumové projektily s ostrými. pre celý zbor.
  4. 4
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

@tanji Ako je to smutný príklad toho ako sa dokážeme znížiť na ich úroveň, ale pridal by som sa tiež. (: (rofl)
  5. 5
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Každopádne je to jediná možnosť ako rozohnať zhromaždenie, keď všetkým zúčastneným nechcú zničiť životy, vzhľadom na núdzový stav.
  6. 6
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

To že obdivovateľ Hitlera Mazurek a fanúšik Husáka Blaha chcú 17. novembra bojovať za slobodu je veľmi silná facka dejinám (odporúčam si naštudovať ako vznikol hype okolo 17. novembra - nieje to len o nežnej revolúcii)... ale podľa mňa nieje nutné imbecilom dopriavať až tak veľa pozornosti.
  7. 7
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Aj bazuky, plameňomety, kuše, luky, oštepy, motyky, rýle, lopaty, paralizéry, slzáky, kombajny, bágre, traktory, stíhačky, raketoplány, meteority...
  8. 8
    R0cketqueen

17 ročné dievča

Jop budú a aj s elektrinou :D
  9. 9
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@blackfog ved ale prakokotovi nevysvetlis. tam len kyjaky a hrube nasilie
  10. 10
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@7 polovica veci z toho ma inak aj napadla ako pouzitelna :D
  11. 11
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

Akoze je mi to jedno. Ale tak slovanisti tam idu s vysokou pravdepodobnostou robit bordel, nemozu na stadione, tak si to idu vybit do ulic, takze nech ich ospliechaju (hehe) Degenerati Lsnsaci ma tiez nezaujimaju. A fakt neviem, o co ide Smerakom, sak v dalsich volbach sa nedostanu ani do parlamentu, aspon v jednej veci sa Pelle zachoval spravne, ze to nepodporil.
  12. 12
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

@tanji S tým súhlasím, že vysvetliť sa im to nedá, ale ako odlišní budeme od prakokotov, keď budeme robiť to čo prakokoti?
  13. 13
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@blackfog hmmmm toz dobra otazka priatelu. Tak oni su prakokoti a my budeme moderni kokoti :D

ale nie no tak proste si to odobrime tym ze ucel svati prostriedky a toto je vynimka a potlapkame sa navzajom po pleciach... to staci :D
  14. 15
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Tu sa zas zišla kopa demokratov ako vidím. Nie som fanúšik toho protestu, nejdem tam. Ale tu vôbec nejde o to, koho voliči / nevoliči sú tam, alebo či tam prídu aj ľudia, ktorí napr. prišli o prácu (čo určite prídu). Hlavným dôvodom nasadenia ozbrojených zložiek a vodných diel má byť vyhnúť sa šíreniu koronavírusu - ľudia zároveň porušia niekoľko mesačný zákaz zhromaždovania sa, ktorý je v platnosti kvôli tomu, aby sa koronavírus nešíril. Je skutočne veľká šanca, že zhromaždenie na námestí, na otvorenom priestranstve, bude naozaj novým ohniskom koronavírusu? No, zrejme nie. Niekoľko prípadov sa isto nájde, ale neverím, že to bude nejak výrazné číslo. Inú prekážku nevidím, len brutálnu, dopredu pripravovanú štátnu represiu voči občanom - ktorí sú v demokracii doslova nadradení tým, ktorí tie vodné delá posielajú.
  15. 17
    Billyjoe

hrá sa, že má 1 rok

Áno, treba ich použiť, je to predsa protest! A mali ich použiť aj v 2018, to boli predsa tiež protesty. A v oboch prípadoch boli prítomní aj slušní ľudia, aj chuligáni. Jaaaaj... birdz čo s tebou? Aj v Michalovciach budú ľudia protestovať - chcete mi povedať, že aj tam budú slovanisti, mazurek aj fico? Ľudia idú protestovať, pretože sa im napáči prístup vlády, nie preto že by boli všetci extrémisti. Tí, ktorí v histórii silou potlačovali protesty, boli vždy diktátori a páchatelia totalitných režimov.
  16. 18
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@james98 Organizatorom je aj Ultras Slovan, to hovori za vsetko. A ludom co prisli o pracu, alebo im krachuje restauracia absolutne nepomoze, ze pojdu hulakat na namestia pocas nudzoveho stavu a uprostred epidemie, to by si malo vsetci uvedomit, ze je to zbytocne.
  17. 19
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@billyjoe Chapes, ze to nepomoze, je to absolutne zbytocne a este sa vystavuju riziku, a ked niekomu velmi vadi tato vlada, tak moze uz coskoro podpisat Pellegrinimu to referendum.
  18. 20
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@kassiar Neviem, asi je fakt ťažko vyčísliť kto sa tam ide len pobiť a nudí sa doma a kto to myslí vážne. Napr. ten prvý "protest" bol totálne zbytočnou záležistosť a vyslovene ho organizovali len títo bitkári. Tí sa však natlačia úplne všade - ale fakt takmer na každom proteste takí sú. S tým nič neurobíš. No ale nezdá sa mi, že by po tom "proteste" nejako výrazne stúpal počet nakazených. Väčšiu šancu, že sa na nakazíš, máš v preplnených vlakoch, autobusoch, kde sediš hodinu, dve, tri - než na otvorenom priestranstve, hoci tam bude o dosť viac ľudí.
  19. 21
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@james98 Mozno, to nik nevie, ale nicomu ani nikomu to nepomoze, cize je to zbytocne. V tomto ohlade sa Pellegrini zachoval rozumne a nepodporil to, radsej ide iniciovat to referendum. A mozno to referendum nebude ani treba, ved tuto vladu drzi pokope aj tento virus, ked uz nebude problemom, je tu velka sanca, ze sa tato vlada rozpadne. Kazdopadne este spat k tejto situacii, celkom vystizne to zhodnotil Edo Chmelar v najnovsom videu.
  20. 22
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@kassiar Mne ale vôbec nejde o to, či s protestami súhlasím alebo nesúhlasím - nesúhlasím akurát tak s použitím vodných diel a násilia. Lebo ono ani protesty Gorila nezmenili absolútne nič, ale skutočne absolútne - na druhej strane, s nimi sa nedalo nesúhlasiť. Inak čo sa týka tých bitkárov a náckov - dokonca sa nanominovali aj na tie Gorila protesty, ktoré organizovali antifašisti. Skôr ako z toho, že tam bude nejaké brutálne násilie zo strany väčšiny demonštrantov mám strach, že oveľa oveľa násilnejšia bude polícia. Mikulec dnes urobil klasickú fintu, aby to všetko legitimizoval. Povedal, že majú informáciu o tom, že niektorí demonštranti si prinesú zbrane. Táto čarovná veta sa používa často - znamená to, že policajti budú zajtra mimoriadne agresívni.
  21. 23
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Inak mi nejde ani za nič do hlavy jedna podstatná vec. Počas 12 rokov vlády Nedemokratického Smeru neboli ani jeden raz použité vodné delá. A to tých protestov bolo nespočet zo všetkých strán politického spektra. Na druhej strane každá Pro demokratická vláda, prví z prvých, najdemokratickejšejšejšejšejšejší ľudia na celej planéte Zem, ihneď prví po Bohu - tie vodné delá po vzore Bieloruska používajú. Hmmmm
  22. 24
    Kerrang

28 ročný muž

Len kkt, čo nevie už čo s časom a so sebou, by na také niečo šiel. Nerozumiem tým luďom. (letim)
  23. 25
    Yoss

29 ročný muž

Matovic svojimi vyhlaseniami spolu s ministrami polarizuje spolocnost. Bud si s nami alebo si proti nam. Ale ved v demokracii ma existovat a podporovat sa pluralita nazorov, bez ohladu na prislusnost. IRENKA BIHARIOVA (buduca premierka) to dnes pekne povedala na TA3, ze to, ze nepojde na protesty neznamena, ze suhlasi s opatreniami vlady, ktora klamala, ked slubovala efekt atomovky na koronavirus, ktory sa nedostavil. Koniec koncov medzimesacny pokles preferecii OLANO o viac ako 3 % na 15 % hovori sam za seba. Mlciaca vacsina rozhodne.
  24. 26
    Yoss

29 ročný muž

@james98 budu mat november 89 nazivo, nemusia ani pozerat archivne zabery
  25. 27
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@yoss Absolútne nerozumiem tej mentalite. Najviac ma dorazilo, ako minister vnútra vystúpil s varovaním - nechodte nikam, je núdzový stav, napr. pri kontakte s policajtmi vám hrozí 15 až 25 rokov za mrežami a potom bude neskoro plakať. Rovnaké vyhrážky ako majú naši demokrati mali aj vtedajší "komunisti"
  26. 28
    Mnichovcan

25 ročný muž
    Nemecko

@ladydoga ako nechcem sa ich nejak zastávať ale raketoplany už 9rokov nelietajú :D
  27. 29
    Autistik

27 ročný muž

@yoss ved tie dosledky testovania vidiet, ako sa vo vyraznej miere zmenil vyvoj dennych prirastkov, predtym neustale rastol a po testovani dokonca klesol. Praveze by si potom mali brat priklad z Ireny Bihariovej, ze to netreba riesit osobnou ucastou na proteste. Tym praveze este sebe uskodia, ked vyburcuju vacsie napatie a ked sa niektori nakazia, co opat sposobi problems s nemocniciami a zatvaranim podnikou.
    Porovnavat to s inymi protestantami, kde som nezachytil ani naznak nasilia, ktore sa nediali pocas pandemie virusu je zcestne.
  28. 30
    Autistik

27 ročný muž

@james98 ale demokracia neznamena anarchia, kde si kazdy moze robit co chce. Je pravda, ze nepoznam zakony tykajuce sa nudzoveho stavu, ale tie platia pre vsetkych bez ohladu ci sa Im to paci alebo nie. Teda demokracia nie je vlada kazdeho jedneho cloveka, ale vlada vacsiny, hoci to mava smutny dosledok totality vacsiny nad mensinou.
  29. 31
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Neskutočnú zlosť mám na stupiditu a úbohosť hentých ľudí. Ako je mi jasné, že za reprodukovanie mentality svojho okolia nemôžu, ale zagrcať ich všetkých.

Najradšej by som tam šla s krabicou plnou kľúčeniek s Hitlerom (na výber v srdiečkovom výreze a oválnom)
    a Ficom (len hranatý a ešte hranatejších výber), a všetkých, čo to zoberú odobrala na 20 rokov voličské práva a dosmrti povinný kurz kritického myslenia abo čo.

30. 32
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Alebo vodné bonga! Nech ludom prestane jebať
  31. 33
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@autistik Ano, ale pravidlá určujú vládnuce elity. V tomto prípade má ísť o protest proti vláde, ktorá pravidlá mení zo dňa na deň. Nejaký majiteľ reštaurácie, ktorý neskôr skrachoval, sa dozvedel o tom, že musí zatvoriť 4 dni predtým. Teraz otvárajú kiná, kostoly, zajtra ich môžu zatvoriť. Akurát ten zákaz zhromažďovania nie a nie zrušiť. Je pritom stále predlžovaný zo svojvôle vlády resp. Matoviča. Nech hľadám akýkoľvek logický argument, prečo by som mal byť proti protestom - hoci sám ich nepodporujem - tak ho nájsť neviem.
  32. 34
    Yoss

29 ročný muž

@autistik "ved tie dosledky testovania vidiet, ako sa vo vyraznej miere zmenil vyvoj dennych prirastkov, predtym neustale rastol a po testovani dokonca klesol" V žiadnom prípade neklesol. Podiel pozitívnych vzoriek od štvrtka do pondelka, teda za posledných 5 dní je v priemere 19,84 % ! "Atómovka" Matoviča proti korone nezabrala tak, ako sa nám to celý čas snažil nahovoriť a dokonca to obhajuje i teraz. Jediné, čo zaberá je lockdown, obmedzenie mobility a veľmi cielené testovanie oblastí, zariadení a podobne. Pričom každý antigénový test by mal byť nasledovaný potvrdzujúcim PCR testom, ktorý je 100 % spoľahlivý. V Rakúsku sa chystajú podobné kroky ako u nás, ale žiadne celoplošné testovanie krajiny to nebude. Bude to cielené na určité oblasti, či zariadenia, bude to plne dobrovoľné a určené hlavne pre chudobnejších, čo si to nemôžu dovoliť. A potom, povedzme si na rovinu, antigénových testov je viac druhov a Rakúsko určite nebude kupovať najlacnejšie, ale vysoko kvalitné, tak ako vo všetkom.
  33. 35
    Lenkaska1

25 ročná žena
    Bratislava

Podľa situácie ;) je jebnute už dopredu hovorit.. ale treba byt pripravený na všetko
  34. 36
    Autistik

27 ročný muž

@yoss Dovolim si nesuhlasit. Podiel pozitívnych vzoriek je pre mna nie velmi podstatny udaj, mozno tak vyuzitelny z ekonomickeho hladiska, kolko testov sme "zbytocne" pouzili na negativnych. Najdolezitejsie je, kolko mame nakazenych a akym tempom sa siri, o tom hovori pocet dennych prirastkov. Tento graf som vygeneroval z udajov https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/. V prvom grafe (https://ibb.co/NSfCq8Z) je vidiet ako sa zmenil vyvoj po prijatych opatreniach. V dalsom grafe su tieto vyrazne vykyvy zjemnene (https://ibb.co/k4sWTJ9). Ak by to pokracovalo predchadzajucim tempom, uz by sme tu mohli mat prirastky na urovni troch a pol tisic obyvatelov denne.
  35. 37
    Autistik

27 ročný muž

@james98 "prečo by som mal byť proti protestom - hoci sám ich nepodporujem" Trochu mi to pride ako protirecenie si. Preco ich nepodporujes, ked tu davas argumenty, podla ktorych su dobre? Je to smutne ak niekto prijde o financne prijmy alebo zamestanie, ale neda sa doisahnut vsetko a da sa vybrat medzi zdravim alebo ekonomikou. Pri strate zamestania je nejaka sanca ze najde druhe, pri starate zivota to je to vylucene. Dovod preco sa rozhodnutia menia je ten, ze tazko urcit, co bude v najblizsich dnoch. Su dost chaoticke a je to prechod z extremu do extremu a sam si myslim, ze to nie je najlepsie. Zaujimalo by ma aj ako to je s financnou pomocou zo strany statu, ci o nu poziadal, ci ju nedostal, ci bola nedostatocna.
  36. 38
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@autistik Absolútne si neprotirečím, nevidíš ten rozdiel? Je to výraznejšie o to, že ak je človek demokrat proste nemôže nesúhlasiť s tým, ak chce nejaká početná skupina vyjadriť kritiku (kritikou ale nemyslím mlátenie sa navzájom a rozbíjanie vecí). Môžeš maximálne nesúhlasiť s niekoho názorom - ale len človek s totalitným myslením (napr. typu Cigániková, Remišová, Matovič, Heger, Krajčí, Harabin, a hlavne Nicholsonová) bude posielať ľudí do väzenia za názor. Jednoducho povedané, nesúhlasím s tým, aby v dobe pandémie chodilo na námestia - nesúhlasím s bitkami a násilím (ani zo strany demonštrantov ani polície, ktoré zrejme prídu) - ale treba im umožniť, aby sa protestu zúčastnili bez vodných diel.
  37. 39
    Autistik

27 ročný muž

@james98 Podla mna tieto protesty narobia viac skody nez uzitku a neviem, ci s tym suhlasis. Pouzitie vodnych diel pri protestoch, kde by sa prejavilo nasilie mi pride adekvatne. Ak chcu mozu to urobit demokraticky cez peticiu a tam by sa uvidelo, ake su konkretne poziadavky a kolko ich podporuje. Kolky zo spominanych vladnych politikov prijalo opatrenie na zaklade ktoreho by bol skoncil vo vazani alebo by bol inak trestany clovek za nazor (nehovorim o agresivnych nazoroch typu Vasky s Danom)?
  38. 40
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@autistik Nehovorím o opatreniach - stále žijeme v nejakej slabučkej forme demokracie, takže by bolo moc okaté hladať podporu na pritvrdzovanie. Pravdou však je, že najmä Nicholsonová podáva trestné oznámenia jedna radosť a každého posiela do väzenia - minimálne slovne a v statusoch. Bola by výbornou Stalinovou prokurátorkou, ktorá by spoločnosť čistila od "nebezpečných živlov".
  39. 41
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@40 Už len tým, že pani nemá žiadne vzdelanie a absentujúce vzdelanie a intelekt nahrádza krikom a hysterickými výstupmi. Ideálny prokurátor v dobe tvrdého stalinizmu. V hlave nič, okrem ideologických nezmyslov a idem tvrdo po ideonepriateloch.
  40. 42
    Autistik

27 ročný muž

Nicholsonovu nesledujem, takze neviem ako je to s nou. Ale stale by ma zaujimalo, ci si myslis, ze protesty viac pomozu alebo uskodia, alebo nic nesposobia.
  41. 43
    Autistik

27 ročný muž

@james98 @42
  42. 44
    Tequila

26 ročná žena
    Košice

citim sa ako za komunizmu... cetz den vidim ludi stat v rade pred obchodmi a vecer, ako ich mlatia polisi