Fórum pridal Christiano_301, 15. 8. 2019 18:24 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Mám nízke sebavedomie

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Ako mám znova veriť, že existuje tá pravá láska? Okolo mna ľudia, hlavne blízky hovoria, že ty to nedokážeš.Alebo nieraz som to počul od rodičov:ostaneš sám,nebudeš mat nikoho nikdy v živote, kto by takého chcel aký si ty.Pozerajú na mna ako na hlupáčika.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Christiano_301

21 ročný chalan

Prežívam veľmi zle obdobie, nemám kamarátov a na ktorých by som mohol spoľahnúť na rodičov ani oni mi nevedia poradiť, len to zle hovoria, nebudeš mat nikoho, budeš pod mostom. Ako mám veriť takto v hocičom? Kamarátov nemám, sem tam ma zavolá jeden von a to je všetko. Ale už ani on ma nevolá von. Ostal som sám. Nedá sa v dnešnom skurvenom svete v nikom dôverovať. Niekedy si myslím že sa zbláznim. Poraďte prosím ako mám zvýšiť sebavedomie aby som začal veriť znova.

Ďakujem
  2. 2
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

No nečudujem sa, že máš nízke sebavedomie, ak ti rodičia hovoria také bullshity. Prestaň ich počúvať.
  3. 4
    R4ptor

25 ročný muž

ok
  4. 5
    Nuumik

hrá sa, že má 2 roky
    Ľadové kráľovstvo

Nájdi si nejaký šport :)
  5. 6
    Majmarad

36 ročný ujo

Za všetkým hľadaj peniaze, už som ti to písal. Ak budeš mať peniaze, bude aj sebavedomie.
  6. 7
    Nikitax

21 ročné dievča
    Mŕtve

Ser na nich a bud awkward bud divny ved sme len lidi vsetci. Kazdy ma take momenty v zivote. A najdes takych kamosov tiez , niektori su schovani lebo nechodia moc von. Ale ty chod von a urcite najdes ludi s ktorymi si budes rozumiet, ano obcas to bude tazke ale potom to bude len lahsie a poviem vam jedno kamosi, alkohol (:
  7. 8
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@majmarad Ved Chris zarába a aj tak má nízke sebavedomie. Tento subjektívny pocit sa nedá kúpiť, človek ho môže v sebe vybudovať aj bez veľkého príjmu, ak ocení svoje ľudské kvality a silné stránky.
  8. 9
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler prečítaj si čo si napísal :D neblázni
  9. 10
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Vies aj ine temy, nez sa stazovat?
  10. 11
    Ceciak

26 ročný muž
    Kráľovstvo Zemiakových Ľudí s Peťuškou ♥

Dosiel neurol?
  11. 12
    Tomas55555

24 ročný chalan

Ale prečo si myslíš že sebavedomie sa zdá získať tým že človek bude mať partnerský vzťah ? Prečo si svoje šťastie zakladas len na partnerskom vzťahu ?
  12. 13
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@majmarad Zdravé sebavedomie môžeš mať aj ked nezarábaš veľa, nie je dobré ho zakladať len na peniazoch, je lepšie ak ho človek zakladá skôr na svojej osobnosti, pretože peniaze dnes sú a zajtra nemusia byť, ale to čo máš v sebe ti nik neukradne, ani nedevalvuje.
  13. 14
    Nerwous15

27 ročný muž

Si negativny a to je pricina celej tejto frasky, pricina tvojho neuspechu u zien, u kamosov, v praci, vsade.. lebo si negativny a len sa na vsetko stazujes
  14. 15
    Nerwous15

27 ročný muž

Je to dovod aj tvojich cgorob, tvojich psychickych nalad a upne vsetkeho co si tu kedy spomenul.. vsetko v tvojom zivote je zle, si chodiaci negativizmus a aj preto ta ma vacsina ludi na birdzi v zuboch, na haku.. si NEGATIVNY
  15. 16
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

obrat sa na vieru
  16. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@lukaso121 som veriaci
  17. 18
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler na dve veci ti je to, čo máš v sebe. bez peňazí bez tak ostaneš sám a umrieš, pretože ak nebudú si v riti a nikto po tebe neštekne!
  18. 19
    Kerrang

27 ročný muž

No tak to máš potom dosť nežičlivých rodičov, keď ti tak hovoria.. ...aj keď no ty si sám strojcom šťastia, rovnako ako aj ja v tomto :(
  19. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad áno máš pravdu lenže vieš o tom že bohatý nie sú šťastný? A prečo nie sú šťastný? Lebo im niečo chýba
  20. 21
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kerrang rozumiem lenže ja to mám ťažšie, ja som ťažký prípad
  21. 22
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@majmarad Zomrieť opustený, že po tebe ani pes neštekne môžeš aj ked si milionár, bol taký jeden boháč, ktorý zomrel sám v hotelovej kúpeľni a myslím že dva dni o tom nik nevedel, asi nikomu nechýbal, až potom ho našli. Sú ľudia, čo nemajú veľa peňazí, a nie sú sami, lásky majú dostatok. Ale ako výhovorka to nie je zlé, povedať že nikoho nemám, lebo všade sú len zlatokopky a ked nemáš drahé auto, tak ťa žiadna nechce.
  22. 23
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler a ja čo mám teda povedať?
  23. 24
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@christiano_301 voľačo hovoríš, ale nerozumiem otázke :D akože komu povedať?
  24. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler že výhovorka nie je zle že povedať nikoho nemám. A koho mám? Povedz koho. Na vlastných rodičov sa nemôžem spoľahnúť tak na koho môžemV áno na seba ale čo bude so mna keď cely svoj život budem sám neustále? Vieš aký blby pocit toto je? Možno vieš a možno nie, lebo si to neochutnal :) keď vieš tak ma chápeš, keď nie, tak ma nechápeš
  25. 26
    Kerrang

27 ročný muž

@christiano_301 Počkaj počkaj, zas sa toľko neľutuj a nepodceňuj.. ...po prvé, nie si ani zďaleka jediný, kto je v tvojom veku s nedostatkom sebavedomia a nezabúdaj, že sú tu aj starší, takže ten dôvod na ľutovanie sa máš stále neoprávnene (hehe) ...čo mám hovoriť ja v skoro 27-mich rokoch.. ...to skôr ja by som sa mal ľutovať, nie ty ...videl som, že máš tam 21 rokov písané, no podľa mňa máš 18 alebo neviem proste, lebo dávnejšie si mal, že máš 18 rokov
  26. 27
    Kerrang

27 ročný muž

@christiano_301 No a vidíš, sťažujem sa?! ...nesťažujem, a prakticky som ani babu nemal, aj keď áno chcel by som asi ako každí nezadaní, no sťažovaním sa, by sa mi to aj tak nijak nezlepšilo

27. 28
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Presne toto som počúval aj ja, počas strednej... dnes už nie... podľa mňa preto, lebo mám vodičák, inak by to pokračovalo 100% ...
  28. 29
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler už keď skapem, tak mi môže byť jedno či ma niekto hľadá, alebo nie :D Veď popremýšľaj. Áno, je to pomyselné šťastie, ale aj to sa dá kúpiť. Kľudne môžeš byť niekde pod mostom a sebavedomie mať budeš, no budeš si opakovať, prečo si radšej nemal peniaze. Toho milionára našli o dva dni, ale manželský pár pravdepodobne ľudí bez domova našli minule pri rekonštrukcii nejakého mosta -teda respektíve našli len ich kostrové pozostatky. Samozrejme nepotrebuješ mať drahé auto, ale potrebuješ nejaké, nepotrebuješ mať drahý dom, ale niekde bývať musíš...o to ide. BEZ peňazí ti je to sebavedomie na dve veci a môžeš sa aj posrať a ostaneš sám. Nevezmeš mi toto, pretože je to jednoducho tak.
  29. 30
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

Nerieš, kto inému znižuje sebavedomie, má sám komplexy, dokáž, že máš naviac a posúvaj hranice...a inak toto všetko spôsobuje aj to, že chytíš všetko, čo okolo teba prejde (aj ja keď mám podobný stav, lebo psychika je mocná) a to tvorí potom 3/4 tvojich fór/ fórumov :)
  30. 31
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@majmarad Tak to sme sa ani nepochopili, je nehovorím o človeku, ktorý je úplne na mizine, že nemá ani kde bývať, Ved toto forum je o Chrisovi, a ten má bývanie aj príjem. Hovoril som o tom, že nech zarába akúkoľvek sumu, jeho problém nie je v peniazoch, ale v jeho vnútri. Aj keby zarábal len minimálni mzdu, to jeho osamelosť a prázdnotu, ktorú pociťuje nespôsobuje. Ty si mu napísal ,,za všetkým hľadaj peniaze", ale tento jeho problém nie je o peniazoch. Ak zarába, mohol by pozývať baby von, alebo s kamošmi niekam chodiť, lenže nič z toho nerobí, je to problém skôr mentálneho nastavenia.
  31. 32
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@31 * Tak to sme sa asi
  32. 33
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler áno problém ja v mojom vnútri, že všetko chcem hrr
  33. 34
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@christiano_301 No možno nato treba ísť postupne, postupnými krokmi posúvať svoje hranice ako píše Mariquittka. Ja ti verím, že všetkým dokážeš, že sa v tebe mýlia :)
  34. 35
    Wewo

26 ročný muž

@6 @majmarad uplne ti zarucujem ze peniaze ≠ sebavedomie
  35. 36
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler ak by zarábal minimálne ako môže niekoho pozývať von a chodiť na výlety - neblázni :D Ani nájomné nezaplatíš, nehovorím ešte o vlastnom bývaní
  36. 37
    Majmarad

36 ročný ujo

@wewo pochopíš časom. Ak by si zarábal minimálku, alebo dokonca menej. Inak nemáš šancu dať si toto dokopy.
  37. 38
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@majmarad No ved pokial viem Chris býva u rodičov, tak aj ked prispieva na domácnosť, dosť peňazí mu určite zostane.
  38. 39
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler zatiaľ.
  39. 40
    Endre-silentname

31 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

Čo ti mám povedať, než to čo som ti už napísal v tvojom blogu? Neľutovať sa, prestať byť negatívny a hľadať pozitívne momentky. Ak si vezmeš za svoje, že niečo nedokážeš... tak potom to proste nedokážeš... nechci všetko hneď, neľutuj sa a začni žiť.
  40. 41
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler v čom mýlia? Vieš neľutujem sa, neplačem, len vieš cítim sa blbo, osamote. Ťažko to Vám vysvetlím. Peniaze sú všetko? Jedna vec je to, že áno bez peňazí som v pici ale z peniazoch byt šťastný? Áno teším sa, že mám, ale mne chýba láska. Môžem mat priateľku a bohatý a čo z toho keď nebude moja polovička šťastná somnou? O čom to bude tak? Mi nehovorte že o peniazoch. A čo mám robiť? Volám von kamosov, baby, nemajú čas. Nejde o peniaze, ide o to, že jednoducho nechcú sa somnou kamarátiť.

@Majmarad prečo by som nezaplatil nájomné? To si myslíš že som taký chudák? Ty ako vieš že koľko zarábam?
  41. 42
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler áno bývam u rodičov nedávam do ničoho výdavky ako elektrina a podobne voda atd. Áno nasporujem si. Lenže ber to tak človek z peňazí nebude šťastný
  42. 43
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

Pomoz si sam, aj boh ti pomoze
  43. 44
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@christiano_301 No ved píšeš že ti rodičia hovoria že nič nedokážeš, že skončíš pod mostom, tak v tom im dokáž že sa mýlia. Ťažko povedať, prečo máš také problémy začleniť sa, nájsť dievči, nepoznáme ťa osobne, nato musíš asi prísť ty sám, že v čom je problém, či na nich pôsobíš príliš negatívne alebo čo. A asi bude lepšie zamerať sa hlavne sám na seba, nie na druhých, ako ti písal Nuumik nájsť si nejaký šport, začať cvičiť, ale to ti už vlastne písalo veľa ľudí, a ty stále ideš tie svoje témy dookola, a ak si takýto aj v reále, to je možno dôvod toho že sa nevieš socializovať, že nechcú s tebou byť.
  44. 45
    Majmarad

36 ročný ujo

Je to o peniazoch milý Chris. Nikde som netvrdil, že si chudák, Len tvrdím a stojím si za tým, že veľa z tohoto ovplyvňujú peniaze. je totiž rozdiel ak prídeš na rande vo Felícii a v Q8. Možno v prvom prípade si nenájdeš dievči, v druhom ich budeš od seba odháňať. Ovplyvňuje to xy faktorov a zosobňujem to, ale ono je tam správanie, celkové tvoje vyžarovanie, komunikatívnosť, otvorenosť, informácia či plánuješ rodinu...veľa vecí to ovplyvňuje a to už nepíšem o dĺžke a hrúbke vtáka a o tom, aký si v posteli :D Jednoducho ak to všetko skĺbiš dokopy, tak dostaneš tvoj obraz a kde ti chýba jedno, tak to musíš nahradiť iným. Chýba ti sebavedomie, tak kúp si Q8 a uvidíš. Musíš to kompenzovať ak to nevieš dosiahnuť inak. A to je celá veda. Horšie je to vtedy, ak ti vypadne viac premenných z tvojho zoznamu, ako vykompenzovať dokážeš. Potom nemáš šancu. ATĎ
  45. 46
    Majmarad

36 ročný ujo

Zisti dôvody prečo nechcú s tebou ľudia nič mať a následne sa ich snaž riešiť. Ale musíš ich poznať, inak si v riti
  46. 47
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@45 Myslím, že normálnemu, inteligentnému dievčatu bude jedno, či na rande prídeš na starej Eske, alebo horiacim slovenským vlakom :D na základe týchto vecí ťa budú posudzovať maximálne tak nejaké vyumelkované povrchné ,,hviezdy", obyčajnému dievčaťu ( obyčajnému v tom najlepšom zmysle slova) stačí ked nie si debil, vieš sa správať k žene, cíti sa s tebou príjemne. V Q8 svoje šťastie nehľadaj, maximálne sa na teba naleí taká, čo ťa chce využiť, ale svoje životné šťastie zakladaj na iných hodnotách.
  47. 48
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@47 * nalepí
  48. 49
    Christiano_301

21 ročný chalan

@endre-silentname úprimne ti poviem chcem vztah silou mocou. Ale samozrejme idem na to postupne malými krokmi.
  49. 50
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

Christiano_301 Sebavedomie je zlo, nesnaz sa ho umelo zvysovat. Poznaj sdvoju skutocnu hodnotu ver si, ale nebud namyseleny.

Ale podme si najprv zadefinovat co je sebavedomie. Sebavedomie je nadhodnotenie svojich schopnosti nad ramec realnych moznosti.

Ked si v niecom dobry uvedomuj si to. Ale aj vtedy sa treba drzat pri zemi.

Ked si pestujes umele sebavedomie, tak si veris ze si lepsi ako skutocne si. Clovek ktory si moc veri nedokaze objektivne zhodnotit svoje schopnosti. A potom ked sa v nich sklame tak uplne strati sebadoveru. Zatro ked si pokorny a nedari sa ti tak sa snazis zdokonalovat. Postupne zlepsujes svoje vysledky.

Ak sa snazis byt sebavedomy snazis sa ho umelo zvysovat tak podvedome ajtak citis ze to neni pravda. Ludia z tvojho okolia budu mat pocit ze si namysleny magor. Preco? lebo zatial co ty sa mas rad ostatni tvoje schopnosti vnimaju objektivnejsie. A po kazdej party pride vytriezvenie ktoru sprevadza kocovina. Clovek si zacne uvedomovat ze cely cas klamal sam seba. A prestane si verit.

Prikladov ludi ktori si pestovali umele sebavedomie je dost urcite aj ty takych poznas ale aj v mediz namimi osobnostami ich je dost trebars : Fico, Prochadzka, spevaci herci atd.
  50. 51
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@majmarad o peniazoch to naozaj neni peniazmi moze nadobudnut akurat pocit falosneho sebavedomia. Ked sa ti namiesto skutocnej lasky vtieraju zlatokopky tak z toho stastny naozaj nebnudes. Nedavno som videl na video ake problemy maju bohati ludia ...a prave milionari kontaktuju rozne agentury ktore sa specializuju na najdenie si normalnej partnerky alebo aj partnerov. Lebo na milionarov sa lepia zlatokopky ako muchy na kanagon. A jedine o co sa snazia je bud za:

a) urobit mu dieta. casto mu povie ze berie antikoncepciu a potom ju vysadi.ak maju spolu decko tak je za vodou. od bohateho chlapa dostane take alimenty ze uz do konca zivota nemusi pohnut prstom.

b) presvedcit ho aby si ju zobral za zenu na to musi byt dobra vo vela veciach ale hlavne v jednej. a ked uz su manzelia tak sa snazi co najskor s nim riozviest aby ho obrala o velku cast majetku.

samozrejme bohatstvo je relativne teraz hovorium o ludoch co si kupuju byty v hodnotach okolo 50 milion libier. ak zarabas trebars 3 -5 tisic eur / mesacne na slovensku a myslis si ze si bohaty tak nie si bohaty ale len prehnane sebavedomy.
  51. 52
    Majmarad

36 ročný ujo

@xxar3s samozrejme, dobre si to napísal, ale o tomto som nikde nepísal. Sme sa nepochopili :)
  52. 53
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler všetko je to veľmi pekné, ale to ako sa správaš ti môže byť na dve veci ak si bez peňazí. Naozaj ti to hovorím a Chris, či sa mu to páči, alebo nie bude musieť rátať s mnohými premennými. teraz ma ukameňujú a jediná sa prihlásila @Aventine ale tuto bohyne Birdzu by nikdy nechceli partnera, ktorý býva s rodičmi a nezarába aspoň nad 2000 eur, má svoje auto (Felda sa neráta) a nevyzerá ako nejaký superhrdina zo seriálu, ktorý aktuálne beží v telke...o ostatnom ani nepíšem. Negeneralizujem ale bolo tu také fórum :D veď založ anketu o tom, aké dôležité sú pre dámy peniaze a uvidíš.
  53. 54
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

http://www.reactiongifs.com/r/brng.gif

Ale mi napadlo, že nešiel by si niekedy na kupko?
  54. 55
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

A prečo máš nizke sebavedomie?
  55. 56
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@majmarad (: :D
    asi rok som bola "namotaná" na "chlapa", ktorému som ešte ja musela požičiavať peniaze na dlhy (bolo to dosť veľa peňazí, ktoré už nikdy neuvidím, ok, ale to bola moja hlúposť), doteraz asi nikde poriadne nerobí dlhšie ako mesiac, a so ženami problém nikdy nemal, mal ich viac než dosť. a nie ,nie je ani dáky extra krásavec.. ale zrejme niečo v sebe má, prečo na neho ženy idú.. a nemá ani len tú felíciu.
    predtým 3 roky do chlapa, ktorý síce prácu mal, ale ak peniaze neprepil, tak ich prehral v automate. láska je veľmi slepá, veď nedávno tu bolo fórum o babe, ktorá sa chce vydať za bývalého narkomana s dlhmi, lebo ho ľúbi ;)
    ja neviem, ale nemám asi ani jednu kamarátku, čo by chodila s boháčom 0_0
    skôr ide asi o schopnosť vôbec vstať a ísť do práce a aspoň sa pokúsiť tie peniaze zarobiť a nie len vyplakávať, ako žiadne nemáš.
    takže nie, ak ťa žiadna nechce, tak to nie je kvôli tomu, že nemáš peniaze, ale problém bude asi inde.
    možno čítajú, čo píšeš na birdzi
  56. 57
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

@majmarad Tak určite je aj kopec takých žien, čo majú takéto nároky a chcú len takého čo dobre zarába a vyzerá ako Hemsworth :D ale zas poznám aj dosť chalanov, čo kým boli single, bývali s rodičmi, nezarábali veľa peňazí, ale obyčajnz slovenský robotnícky plat. a nevyzerajú ako nejaký superhero :D a našli si frajerky, sú s nimi šťastní, a už sú aj ženatí a bývajú spolu, takže dá sa nájsť láska aj ked nesplňaš tie kritéria čo si opísal v @53, akurát že musíš loviť v ,,tom správnom rybníku", a nenaháňať nejaké pochybné povrchné hviezdičky.
    Myslím, že človek k sebe pritiahne to, čo do sveta vyžaruje, ak budeš hodnotovo založený, skromný chalan, natrafíš na také dievča, ak budeš pekná miska bez obsahu, čo machruje audinou a hodzinami, tak k sebe pritiahneš presne také isté ,,misky" :D
  57. 58
    Majmarad

36 ročný ujo

@sasi2680 to, že ja nemám peniaze je o niečom inom ako si napísala :)

A to ostatné ok, len treba aby si Chris zrátal dve a dve a aby poznal dôvody toho, prečo s ním ľudia odmietajú byť. Ja niektoré viem a úprimne na ne seriem, nepokúšam sa ich zmeniť, pretože tí ľudia, ktorých v živote chcem tam ostanú aj bez toho, aby som tak spravil :) Aj mne už povedala kamarátka, že ma ľúbi a že bude so mnou aj pod mostom bývať a teraz vyplakáva ako nemajú s partnerom peniaze :D Ale tak všetko je možné :D
  58. 59
    Majmarad

36 ročný ujo

@riddler ale nejaké kritériá spĺňať môžeš. Napríklad ,,rodina,, u mňa je to kritérium bezpredmetné...

ale to, by bolo tiež nadlho. Pokiaľ človek nezažije, tak nepochopí, nie je to možné.
  59. 60
    Majmarad

36 ročný ujo

Veď si hoď inzerát Chris so všetkými tvojimi vlastnosťami - a najlepšie tými pozitívnymi. Takto môžeš loviť v rybníku a nevieš či si chytíš večeru, alebo jednohubku, ktorú aj tak budeš musieť pustiť, alebo ti sama odpláva. Ale najskôr všetky zožerú návnadu, na toto nezabudni.
  60. 61
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

@sasi2680 Tak ale toto zas robia väčšinou dosť zúfalé baby, že sa namotávajú na chlapov bez budúcnosti :D
  61. 62
    Endre-silentname

31 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

@christiano_301 Pozri. Viem, že chceš vzťah silou mocou. Poviem ti úprimne, že tak 15 rokov dozadu som bol asi presne na tom istom bode, kde si ty. Ale jediné, čo to spôsobí je fakt, že budeš vyzerať ako absolútny zúfalec. Áno, môžeš si hovoriť, že nepôjdeš na to rýchlo a postupne si to budeš chcieť vybudovať. Ale ver mi, keď ti poviem, že v momente ako spravíš ten krok navyše, tak ti dávam na 90% záruku, že tým pokazíš všetko, čo si dovtedy vybudoval. Láska sa nemôže od niekoho chcieť.

Dievča by ťa malo milovať pre to aký si. Mal by si mať nejaké hobby (čož verím, že určite nejaké máš), a malo by sa jej to páčiť. Nemôžeš jej dávať najavo, že máš o ňu záujem. Ja som sa snažil roky nájsť pre seba dievča, lebo som mal pocit, že sa to vyžaduje a lebo som chcel s niekym zdieľať svoj život a mal som pocit, že som sám. A písal som kopec básničiek a všetkého možného niekomu, kto ani neexistoval (by si inak neveril ako jednoducho sa píšu veci, ktoré si nikdy neprežil... a oveľa ťažšie sa zosobňujú veci, ktoré chceš nejako povedať a sú prežité). Ale niekomu, koho som hľadal a hľadal a hľadal.

Vieš, kedy som si toho niekoho našiel? Keď som hľadať prestal. Keď som si dokázal povedať, že ak budem aj celý život sám, tak nebudem nešťastný. A budem žiť svoj život. A keď som sa naučil byť šťastný sám so sebou, netrvalo to dlho a našiel som si svoju priateľku a dnes už aj manželku.

Poviem ti ešte jedno. Aj keď som hľadal som si našiel dievča. Ale absolútne to nefungovalo. A boli to vyslovene vzťahy, do ktorých som vstúpil zo svojho čistého zúfalstva, aby som konečne niekoho mal. Vydržalo to mesiac a nakoniec sme to na oboch stranách ukončili. A taký vzťah ti určite ani v najmenšom nestojí za to. Takže nauč sa žiť sám so sebou a buď spokojný s tým čo máš. A všetko príde tiež. A kašli na to, čo ti rodičia hovoria. Každý má právo na šťastie a lásku. Každý si to zaslúži. A ak zostaneš sám, tak to skús prežiť najlepšie ako vieš a buď so sebou šťastný.
  62. 63
    Padlyanjel

25 ročná žena
    z Xibalby

Prestan pocuvat druhych a byt zavysly na ich nazoroch. Najdi si kamarata sam v sebe. Spolahni sa na seba. Na nete je vela literatury o tebe sebelasky a ssbavedomia. Priklon sa viac k tej duchovnej ako keby si nasiel nejakeho vygelovaneho svalovca ktory bude rozpravat ako nejaky macho. Proste vsetko co potrebujes hladaj v prvom rade v sebe a nie okolo seba alebo v druhych ludoch. Realita je ze druhych ludi nezaujimas, kazdy ma dost problemov tal akurat pre seba a nikto sa o teba nebude starat. Treba vstat, oprasit kolena a postarat sa sam o seba. A potom az sa to naucis najdes mozno niekoho s kym sa budete o seba starat vzajomne