Fórum pridal Christiano_301, 10. 6. 2018 07:44 do kategórie Ďalšie mestá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Mám si kúpiť vlastne auto?

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

ja byt tebou vozim sa v mhd
  2. 2
    Subarnica

21 ročné dievča

Z hľadiska pohodlnosti a sebavedomia je to super. Z hľadiska peňazí choď autobusom alebo maj LPG.
  3. 3
    Christiano_301

20 ročný chalan

Ahojte!

Takze spravil som vodicak vlani už to bude pomaly rok. Doma mi neverili že spravím skúšky, lebo že má nevideli učiť sa. Večer zavolali učiteľku že to zrušíme že nebudem pokračovať lebo som sa “neučil”. Keď som spravil plakali starý rodičia lebo oni hlavne neverili mne. Dali mi auto Felíciu, 98, a má problém so spojkou. Hovoril že je moje. Lenže nemyslím si že bolo moje lebo som koľko krat potreboval ísť na aute a nemohol som lebo vymýšľali kokotinky. Ešte chodím do školy. Vravia mi aby som išiel brigádovať cez víkend aby som mal z čoho vyplatiť STK, EK a poistné. Lenže nemám brigádu na víkend lebo ťažko sa hľadá brigada. Preto teraz dajú môjmu strýkovi jej žene lebo dlho nejazdil dlhé roky a potrebuje do práce auto. Lenže ja som jediný chlap v rodine ostatne všetci dievčat a všetci seru na starých rodičov iba ja ich tu mám a aj tak nedostanem nič. Ja to všetko znesiem zle lebo iných sa boja. Doma máme Roomstera a na tom zas mamina nedovolí jazdiť. Teraz čo mám robiť? Doblaznia má že je to moje Felicia a nakoniec to dajú strýkovej žene.

Aký máte na to názor?
  4. 4
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

Že máš fest divnú rodinu. Mne sa úplne hnusí to, keď sa rodina správa takto k deťom, že ich nepodporujú a ešte hovoria, že niečo nedokážeš. Úplne mi to príde fuj.
    A k téme. Určite si auto kúp. Dajú ti ho aj na splátky. Alebo si našetri na nejakú staršiu fábiu, čo v poho stojí okolo tisícky. Môžeš ísť pracovať cez leto alebo cez víkendy kdesi do nejakej malej predajne, tam sú radi za brigádnikov. Čo sa týka STK, EK a poistky, nie je to až tak veľa. A navyše aj poistku si vieš rozložiť na menšie časti, nemusíš ju platiť raz do roka môžeš napríklad na tretiny. (Tak to mala sesternica, takže to funguje.)
  5. 5
    Waagbistritz69

25 ročný muž
    ..Trenchtownský kraj, Gengstrov raj..

"Večer zavolali učiteľku že to zrušíme že nebudem pokračovať lebo som sa 'neučil'. Keď som spravil plakali starý rodičia lebo oni hlavne neverili mne." https://media.giphy.com/media/Bmxugo7p7pNcc/giphy.gif
  6. 6
    Christiano_301

20 ročný chalan

@alex458 ďakujem pekne za odpoved. Lebo fakt keď túžim po niečom, napr o láske. V minulosti to tiež zakázali aby som zoznamoval s cigankou so susednej dediny. Vyhrážali sa keď s ňou pôjdem von môžem ísť do osady. Lenže rozumeli sme si všetko bolo nám fajn, fajn sme písali. No vtedy rozkazovala moja teta. No teraz mojej teti ktorá rozkazovala mne že mám s tou cigankou končiť teraz jej dcéra má už dobre dlho cigana a nič na to nehovorí, nevie jej rozkazovať lenže mne vedela. Potom sa pytam doma že prečo že ona môže mat cigana a že ja som nemal mat cigánku? Lebo že je dievča a potom preto sa mi nedarí v osobnom živote. Aj keď teraz ich to nezaujíma koho mám lebo teraz nedaria sa tak veci ako by mali žiaľbohu, bohužiaľ
  7. 7
    Christiano_301

20 ročný chalan

@alex458 ďakujem pekne za odpoved. Lebo fakt keď túžim po niečom, napr o láske. V minulosti to tiež zakázali aby som zoznamoval s cigankou so susednej dediny. Vyhrážali sa keď s ňou pôjdem von môžem ísť do osady. Lenže rozumeli sme si všetko bolo nám fajn, fajn sme písali. No vtedy rozkazovala moja teta. No teraz mojej teti ktorá rozkazovala mne že mám s tou cigankou končiť teraz jej dcéra má už dobre dlho cigana a nič na to nehovorí, nevie jej rozkazovať lenže mne vedela. Potom sa pytam doma že prečo že ona môže mat cigana a že ja som nemal mat cigánku? Lebo že je dievča a potom preto sa mi nedarí v osobnom živote. Aj keď teraz ich to nezaujíma koho mám lebo teraz nedaria sa tak veci ako by mali žiaľbohu, bohužiaľ
  8. 8
    Christiano_301

20 ročný chalan

@waagbistritz69 ale učiteľka hovorila aby som pokračoval aby sme nepočúvali starých tak som potom išiel na skusky a spravil som a potom plakali od radosti
  9. 9
    Waagbistritz69

25 ročný muž
    ..Trenchtownský kraj, Gengstrov raj..

@8 to som pobral, ale nič to nemení na tom, že som sa hentak (viď ten .gif) tváril, keď som si to prečítal :D
  10. 10
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

no co ti poviem :D mna dotlacili do vodicaku a potom mi zakazali chodit na ich aute (fabii), nikdy mi ju nechcelu pozicat a nikto mi len tak nedal feliciu.

pytas sa nas, ci si mas kupit auto, za co si ho chces kupit? a co na tom, ze si jediny chlap a “nic nedostanes”? podla mna to mas este dobre, ja som si sama musela zarobit na samotne auto, potom poistky, opravy.. tiez som mala feliciu, lebo som nemala velky rozpocet a mama mi nechcela ani len pozicat peniaze na bezpecnejsie auto, cize aj ta spotreba/benzin ma vychadzali dost. mesacne som na nu davala 200-300 eur len na udrzbu a tankovanie.

tak mas si kupit auto? ja nvm no, mas za co? rozhodne to nie je jednorazova investicia. a este places ze ti niekto pozica stare auto..
  11. 11
    Fakecocacolazero

22 ročné dievča
    Malacky

Nemáš peniaze - ako chces kúpiť auto? :)
  12. 12
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

ta vetna skladba bola za trest isto :/ .....

a k teme - je pekne ked niekomu sa pristasti a dostane nieco len tak...ale stazovat sa ako rozmaznany fracek ze nemas veci granted! a to sa ani nesnažíš! mas 20 rokov, si chlapec a este si nebrigadoval? no dufam ze studujes aspon nejaku robotiku ked si tak busy.... proste co takto sa prestat hnevat na vsetkych okolo a zacat na sebe a sojich cieloch aj pracovat?
    Lebo to auto a vsetky veci co budes STALE okolo neho platit sa nezaplatia same....a uz si dospely, bolo by fajn ak by si netrcal rodičomna cecku furtom (alebo sa spon nestazoval)
  13. 13
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

jaaaaj, cize najlepsie, aby ti kupili auto, zaplatili ti STK, poistku, vsetko, isto aj za tankovanie nech ti oni platia :D :D ach boze, no takto ti poviem, tu nie sme v USA, kde kazdy druhy dostane k 16ke auto, aj ked hocijake stare a vacsina ludi, co poznam si na svoje prve auto zarobili sami, ked mali tak 24 a viac, ale ze normalne pracovali, vies a tiez to nebolo hned BMW. a ked nemas robotu a ani peniaze, tak za co si chces to auto kupit? lebo to nie je prave najlacnejsia investicia.
  14. 14
    Christiano_301

20 ročný chalan

@lawey brigádoval som ale malo som zarábal. Ja sa snažím na sebe a o svojich cieľov pracovať ale ako keď nikto má v tom nepodporí iba s negatívnymi názormi? Napr. dávnejšie som chcel nosiť deravé nohavice, značkové botasky, a rodičia hovorili že nechci byt taký ako ostatný ty taký nikdy nebudeš.

Že sa mám zmeniť kvôli ľuďom. Kvôli ľuďom? A prečo kvôli ľuďom? Nikdy nebude človek vyhovovať ľuďom stále všade nájdu chybu.
  15. 15
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@christiano_301 nie je toto forum o aute? :D .... ale tak ci tak...fakt mas 20 rokov? :D nemusi ta nikto podporovat...samozreme tak to ide lepsie ale bud lahnes na zem a budes hnukat jak 5 rocne decko ze ta nikto nepodpori alebo sa das do hromady a zamakas na sebe a na tom co chces

16. 16
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

+ brigady dnes nie su na pridel :D ked slabo platia najdi si novu, co si jak tlk :D
  17. 17
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Nevlastne si kup (?)
  18. 18
    Christiano_301

20 ročný chalan

@lawey máš pravdu :) Diky
  19. 19
    Trevor1994

tvári sa, že má -54 roky

vlez do jaguar land rover assembly plant dozadu a nejake si slohni ani to nespoznaju
  20. 20
    Oksymetolon

23 ročný chalan

@christiano_301 nacap im a mas pokoj ked sa budu daco pytat tak im povedz ze dohoda je dohoda a ta sa ojebat neda