Fórum pridal Hjarta, 3. 3. 2017 08:53 do kategórie Biznis, komercia. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Máte skúsenosť? Čo s tým?

0
Hjarta

27 ročná žena

Zdravím všetkých,
chcem sa spýtať (hlavne živnostníkov a podnikateľov) či máte skúsenosť s firmami, ktoré ponúkajú reklamu, zápisy do registrov, atď. Viac v prvom komente.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Hjarta

  27 ročná žena

  Tieto firmy volajú a ponúkajú reklamu na rok, prípadne na pol roka.. Sumy sú okolo 250€ čo nie je málo. Zvyčajne aj keď ich odmietnene, tak o nejaký čas vám z tej istej firmy volá zasa niekto iný a ponúka to isté.

  Toto by ale nebolo to najhoršie. Používajú podvodné praktiky. Najčastejšie (a stretla som sa s tým u viacerých firiem) vám zavolajú a pýtajú sa, či už vám prišla predfaktúra. Pričom povedia, že šak sme volali spolu už pred mesiacom a dohodli sme sa, že chcem využívať ich služby. Ja si samozrejme nič také nepamätám. No oni sa ohrádzajú, naliehajú a trvajú na tom, že sme spolu určite volali (povedia aj dátum) a že kampaň už beží a nedá sa zastaviť, takže musíme zaplatiť.

  Známa sa na to raz dala nachytať a pretože sa nechcela hádať, tak súhlasila. No a do troch dní jej prišla faktúra, v ktorej bol uvedený dátum posledného telefonátu. Takže kamaň nebežala mesiac ako tvrdili, ale spravili novú faktúru v deň telefonátu. Pani sa naštvala, zmluvu nepodpísala a šek nezaplatila. Napísala, že podľa zákona má nárok na odstúpenie od zmluvy do 7 dní. Samozrejme firma sa bránila a volali ešte niekoľkokrát. Ale nemohli nič robiť. To bolo asi pred rokom. Odvtedy túto taktiku skúsili ešte asi 4 firmy a medzi nimi bola znova aj táto istá.

  Máte s tým skúsenosť? Čo sa s tým dá robiť? Pretože je to naozaj otravné, zavádzajúce a netaktné. A myslím, že aj protizákonné.
 2. 2
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  Čo s tým? Je tam také červené tlačítko na telefóne, niekedy sa ho treba naučiť používať...uč sa, dlho tu nebudem.
 3. 3
  Condition

  23 ročný chalan
  Žilina

  10€ nová sim karta a dávať číslo len komu veríte