Fórum pridal Magoriáš, 11. 9. 2019 07:22 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Máte skúsenosti s investovaním?

Názory k téme

1. 1
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

iba podielové fondy
  2. 2
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

Mám v jednej investičnej skupine investovaných 10000
  3. 3
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

V Monopoly Scooby Doo Edition som už master level Penta (?)

https://prodimage.images-bn.com/pimages/0700304151933_p0_v1_s550x406.jpg
  4. 4
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Nedavno som predal vsetky akcie, kedze sa blizi recesia. Momentalne mam len krypto a zlato a cakam co sa stane.
  5. 5
    Palec223

27 ročný muž

@tommyhot v akej podobe vlastnis to zlato ?
  6. 6
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@palec223 uncove tehlicky
  7. 7
    Koprdil

26 ročný muž
    Bratislava

Zatial nie, skusil som crypto a prerobil som na tom.

Zacali sme sa o tejto teme ale bavit s financnym poradcom. Zacnem s tvorbou kratkodobej rezervy v IAD. K tomu nejaka dlhodoba investicia cez nejake vyvazene fondy.
  8. 8
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

áno, mám IŽP a dôchodkové piliere a aj do nehnuteľností som už investovala
  9. 9
    Tomas55555

24 ročný chalan

Celé investovanie je jeden veľký podfuk, je to hazardna hra s vysoko negatívnou pravdepodobnosťou výhry. Ja osobne nepoznám nikoho kto by na tomto dačo zarobil.
  10. 10
    Palec223

27 ročný muž

@tommyhot to su dost tazke ... mna skor laka nakupovat combi bar 50 x 1g je aj po 100 mozes s tym potom lepsie manipulovat v nejakom extremnom scifi pripade aj platit
  11. 11
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@palec223 pomer cena/vaha je pri combi bar o dost horsi ako pri jednej uncovej tehlicke. Navyse uncove su zvycajne zaliate plastom aj s certifikatom. Combi bar maju jeden certifikat pre vsetkych X kuskov, takze ak to nechces predat ako celok, tak je mozne, ze to budes musiet certifikovat pri kazdom predaji.
  12. 12
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@tomas55555 napriklad ja som na zlate +20% (posledne 2 roky), na akciach +13% za posledny rok (realizoval som zisky nedavno).

Investovanie je zero-sum game, takze ak niekto vyhra, niekto musi zarucene prehrat. Ale podfuk to urcite nie je a to ze nepoznas nikoho kto na tom zarobil znamena len tolko, ze sa pohybujes v chudobnej spolocnosti.
  13. 13
    Palec223

27 ročný muž

@tommyhot jasne ale ako som pisal v pripade nutnosti sa lepsie manipuluje s 1g ako s 28 g ... taktiez ked to mas zaliate mienis to tak nechat ? nezaujima ta pravost ? staci ti len nejaky certifikat ? uz sa v minulosti stalo ze olovo bolo obalene tenkou vrstvou zlata a prislo sa na to az pri prerezani
  14. 14
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@palec223 kupujem od reputovanych predajcov (napr banky), ktori mi garantuju spatny vykup bez overenia. Takze sa nebojim, ze by to bolo fake.
  15. 15
    Palec223

27 ročný muž

neviem od akych bank kupuje u nas bezne na slovensku nepredavaju pod hodnotu 250 000e fyzicke zlato
  16. 16
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@palec223 1) nezijem na Slovensku 2) Tatra Banka predava zlato aj pre retail.
  17. 17
    Tomas55555

24 ročný chalan

@tommyhot

"napriklad ja som na zlate +20% (posledne 2 roky), na akciach +13% za posledny rok (realizoval som zisky nedavno)."

A vieš svoje výsledky doložiť trebárs equity krivkou či ukážkou svojho účtu cez Myfxbook ?

"Investovanie je zero-sum game, takze ak niekto vyhra, niekto musi zarucene prehrat."

No práveže toto som si myslel na začiatku aj ja, aj je toto prezentované každým jedným FX mentorom, no pravda to nie je. V skutočnosti ti nerobíš protistranu len tak nejakemu malému investorovi ako si ty, ale takmer vždy je to jedna z velkých bánk obchodujucich na finančnom trhu. Tieto velké banky samozrejme vedia kde majú retailisti uložené objednávky vrátane ich stoplossov a idú proti nim.

"Ale podfuk to urcite nie je a to ze nepoznas nikoho kto na tom zarobil znamena len tolko, ze sa pohybujes v chudobnej spolocnosti."

Podfuk to nazývam preto lebo tam je toho veľa čo môže človeka obrať o peniaze. Ci uz je to nekvalitný broker ktorý ked si budeš od neho vybrať výhry ťa odmietne vyplatiť, alebo ked sa ti začne dariť začne voči tebe používať rozne manipulacne techniky ako su rekotacie, slippage, falosne natiahnutie ceny, atd.

Dávnejšie som sa pohyboval v Fx spoločnosti, a vôbec nikto z tých stoviek ludi ktorí bol v tej skupine nevedel svoje údajne zisky podložiť equity krivkou, respektíve výpisom z účtu ako napríklad MyFxbook. Už toto samo o sebe dačo svedčí.
  18. 18
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@tomas55555 Je to hazard len vtedy, pokial nemas spravne informacie. A tie len tak lahko mat nebudes. Ale ked uz, tak lahsie to je na kryptotrhu... Zalezi ako sa vyznas a ake info mas. Poznam mnohych ktori v princípe vzdy zarobili.
  19. 19
    Tomas55555

24 ročný chalan

@darksider96

Tie správne informácie nemaju ani veľké hedzove fondy takže odkiaľ by ich zobral taký malý retailista ako si ty alebo ja ?

Kryptotrh je Otc mimoburzovy trh a je tam ešte viacej podvodov než na burzovom futures trhu, nehovoriac o tom že útoky hackerov alebo krach celej kryptoburzy nie su nič ojedinele, rovnako tak ani brokeri na krypto trhu nie su kvalitný.
  20. 20
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@tomas55555 No ty si múdry teda (hehe) (:
  21. 21
    Tomas55555

24 ročný chalan

@darksider96

"Poznam mnohych ktori v princípe vzdy zarobili."

Myslíš takých ktorí o sebe tvrdia že na tom zarobili ? Takých poznám mnoho aj ja, ale keď chces od nich dôkaz v podobe výpisu z obchodného účtu alebo štatistiku účtu na myfxbook tak sa všetci začnú vyhovárať všetkými možnými spôsobmi. Dávnejšie som sa pohyboval v okruhu FX traderov, a ani jeden má nepresvedčil o tom že dačo na tom trhu zarobil.
  22. 22
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@Tomas55555 A nechcel by si este aby ti aj vysvetlili ako sa obchoduje na krypto a dali ti vsetky potrebne informacie? (hehe) Moj znamy tam takto zarobil na taku novu 5ku... Co vobec nie je zle. Napr. zas dalsi o ktorom viem (konkretne admina stranky reinkarnacia.sk o ktorom sme sa uz bavili) dokazal ludom kolko na tom zarobil a navyse neskor bol 1 klik a 1 rok od toho, aby mal cez mega... Ale pre neho je to len zabava. On si vie zarobit aj inak ako takymito spekulaciami kedze patri medzi Top 10 alebo Top 20 najbohatsich ludi na Slovensku.
  23. 23
    Tomas55555

24 ročný chalan

@darksider96

Nemusia mi dávať svoje know how stačí ak dolozia svoje výsledky.

Tomu adminovi z reinkarnacie neverím ani slovo. Ako to že patrí medzi najbohatších ľudí ? Neuci snáď hinduizmus proti zhromazdovaniu majetku ?
  24. 24
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@tomas55555 Ako to že patrí medzi najbohatších ľudí ? Neuci snáď hinduizmus proti zhromazdovaniu majetku ?

Hinduizmus uci, ze nemame byt priputani k materialnym veciam a nechat sa ovplyvnovat hmotnymi veciami a pod. No on nie je materialista a na tom, ze ma vela peniazi nie je nic zle. Aj sam najznamejsi indicky ucitell Prabhupada bol miliardar a predsa to bol jeden z najoddanejsich krisnakov. Ak si skutocne oddany Bohu, tak ako oni, tak Boh sa o teba postara tak aby to bolo najlepsie pre teba. Navyse tento admin reinkarnacie vdaka tym peniazom vytvara rozne projekty na vedomie Krisnu a podporuje rozne Krisna centra a siri tak poznanie. Navyse vdaka tomu, ze ma tolko penazi nemusi travit vela casu v praci a ma cas sa venovat ludom a pomahat im duchovne. Krisnaci nepodporuju materialne chudakov ako rozne charity, ale snazia sa pomahat skor duchovne, no ten admin aj tak pomohol jednej indickej oddnanej rodine a zaplatil ich detom skvelu skolu (ktora zmeni ich buducnost) ktoru by si oni na ich pomery nemohli nikdy dovolit. A navyse radsej budem uznavat jeho ako nejakych krestanskych a nevzdelanych chudakov ako si napr. ty :smile:
  25. 25
    Tomas55555

24 ročný chalan

@darksider96

V tomto sa krestanstvo od hinduizmu zásadne líši, v krestanstve totiž veriaci krestan nemoze byť bohatý,

"Evanjelium podľa Marka 10:25
    Ľahšie je ťave prejsť cez ucho ihly, ako boháčovi vojsť do Božieho kráľovstva.“

" Navyse vdaka tomu, ze ma tolko penazi nemusi travit vela casu v praci"

Clovek snád nemusí byt milionar na to aby nemusel pracovať.

"Navyse tento admin reinkarnacie vdaka tym peniazom vytvara rozne projekty na vedomie Krisnu a podporuje rozne Krisna centra a siri tak poznanie."

A zistoval si si kolko % zo svojich príjmov dáva na toto "poznanie" a kolko % svojich prijmov si necháva pre seba na kupu materialnych statkov ?

"A navyse radsej budem uznavat jeho ako nejakych krestanskych a nevzdelanych chudakov ako si napr. ty"

Ja o tvoje uznávanie nestojím a ani ma nemáš prečo uznávať, pretože mám od nejakej krestanskej pochvaly velmi daleko a hoci hlásam kresťanské učenie a snažím sa ho dodržiavať, no vzhladom na moju slabú naboženskú výdrž často krát hreším.

Skorej by si ale mal uznávať takých ludi ktorí nevlastnia žiaden majetok, alebo ešte lepšie, ktorí velký majetok vlastniť mohli, no zriekli sa ho v prospech pomoci chudobným. Takýchto ludí by sme si mali vážiť.

Evanjelium podľa Lukáša 18:22
    Keď to Ježiš počul, povedal mu: „Ešte ti jedno chýba. Predaj všetko, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma.“
  26. 26
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@tomas55555 na trackovanie pouzivam sharesight, ak mi povies ako ti vysharujem percenta bez toho aby si videl sumy, tak nemam problem. Broker (degiro) mi umoznuje spravit report len za predchadzajuci rok.

Co sa tyka brokerov, aku maju motivaciu ist proti tebe? Ved oni zarabaju bezohladu na to ako sa ti dari.
  27. 28
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@tomas55555 inak trochu som sa sekol s tymi akciami, bolo to skoro 11.84% nie cez 13%. Pred par tyzdnami som o tom pisal na mojom FB facebook.com/mariodian/posts/10158827056983102

P.S. screenshot je z fio brokera, lebo cast akcii (Apple) som kupoval aj u nich, takze som trackoval aj na ich platforme (vies si tam nahodit fiktivne ordre).
  28. 29
    Tomas55555

24 ročný chalan

@tommyhot Nemusíš mi posielať tvoje výpisy z obchodného účtu, v podstate je to aj jedno, kedže poznám štatistiku a viem že na tom ludia prerábaju, takže kebyže aj na tom ti teraz niečo zarobíš nijak to tú celkovú negatívnu štatistiku neovplyvní. A navyše ti si ziskový len jeden rok, počkaj pár rokov a uvidíš či budeš ziskový aj potom.

Brokera degiro nepoznám, to bude asi tým že je to futures broker a teda nie OTC broker. Je teda pravda že burzový brokeri su viac ferovejsi a posúvajú tvoje objednávky na burzový trh a žiju len z tvojich komisií, avšak nájdu sa aj medzi burzovými brokermi taký u ktorých sú určite problémy, napríklad ked si človek chce vybrať svoj vklad.

Celá burza je nielen hazard ale ešte k tomu aj nemorálna, pretože sa tam robia umele nafukovania cien a vyvolavaju sa na nej finančné krízy.
  29. 30
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@tomas55555 ludia na tom prerabaju, lebo nemaju ziadnu strategiu a funguju hlavne na emociach.

Ja som si pred rokom dal jasnu strategiu - vybrat 5-6 akcii relativne stabilnych firiem, polka portfolia tech, zvysok mix vratane defensive stocks, priebezne dokupovat (hlavne to co ide do minusu), po roku zavriet, pockat na recesiu/krizu a 2 roky od vypuknutia opat nakupit (nie nevyhnutne to iste).

Ak sa nic fundamentalne na trhoch nezmeni, tak ideme v cykloch a teda ak hras midterm hru, a investujes do relativne bezpecnych firiem, a dolievas do toho priebezne prachy, tak je velmi mala pravdepodobnost, ze na tom nedas aspon ten trhovy priemer +10% p.a. Navyse trhove indikatory recesie/krizy su celkom jasne, takze vies 1-2 roky pred tym predat.

Co sa tyka Degira (inak je to jeden z najvacsich brokerov v EU), tak ten nema bankovu licenciu a teda vkaldy drzi za nich zazmluvnena banka. Ta nema dovod blokovat tvoje prostriedky. Robil som uz aj vybery a na druhy pracovny den som mal peniaze na ucte. Ale verim ti, ze su aj ojebavaci ako napr Interactive Brokers.