Fórum pridal Thunderstorm, 21. 3. 2017 02:09 do kategórie Čo ma potešilo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Máte talizman alebo amulet?

0
Thunderstorm

13 ročné dievča
devil's little sister

Ak áno, aký? Veríte, že vás ochraňuje alebo nosí šťastie, alebo má iba estetickú funkciu či citovú hodnotu?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Kríž, citovú hodnotu.
  2. 2
    Alex458

20 ročné dievča
    Neverland

mám náramok so štvorlístkom, prsteň s otčenášom po taliansky na každodenné nosenie a verím, že mi nosia šťastie a ochraňujú ma
    a potom mám takú klučenku s pandou, ktorú nesiem na skúšky a také, ale to má skôr citovú hodnotu, kedže je to dedičstvo predávané generácie v našej rodine
  3. 3
    Alohomora

20 ročné dievča
    Godric hollow

Plyšový potkan z ikei, ten musí byť všade so mnou :D
  4. 4
    Mariquittka

24 ročné dievča
    Kežmarok

Krížik na krku, citová funkcia...a niekedy som mala aj malú fľaštičku a v nej tyrkys, toto malo estetickú funkciu ;)
  5. 5
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Ja neverím že ma vie kus kameňa alebo niečo podobné ochrániť. :) Ale citovú hodnotu to čo mám na krku pre mňa má určite.
  6. 6
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

Strieborný prívesok s nejakým pohanským symbolom. Je to dedičstvo. Nosím ho v aute.
  7. 7
    Nicmanenapada

26 ročný muž
    Bratislava

Nepotrpím si na tento druh vecí.
  8. 8
    Sipimoponkapa

hrá sa, že má 1 rok
    Nordjylland

Áno, prívesok na krk s keramickou rybičkou, do ktorej sa nakvapká aromatický olej. Jedna z najlepších vecí ktorú som v živote dostala a nevyjdem bez nej ani na krok. :)
  9. 9
    Mayky.m

22 ročný chalan

Zvyknem nosiť pod trikom štítky...ale to len kvôli tomu aby som ich nezabudol do roboty a nedostal kefu :D ...ale jeden čas som nosil zlatú retiazku s takou malou boxerskou rukavicou, ktorú som dostal ako darček :D
  10. 13
    M_i_k_i

20 ročný chalan
    Nitra

Áno a verím, že ma ochraňuje :D

http://i68.tinypic.com/2ppld8j.jpg
  11. 14
    Mayben

26 ročná žena
    telom v PD, mysľou inde...

sestra mi raz dala nejaký kameň zo zeme, že pre šťastie :D a tak ho nosím v takej mini peňaženke kde mám kľúče :D
  12. 15
    Xy12345

24 ročný chalan

Nie nemám ani talizman ani tetovanie
  13. 16
    Dezolat

29 ročný muž

Ne. Chcel by som, mozno potreboval nieco take, ked je zle tak sa pomodlim a dost to pomaha, rozmyslam ze si kupim zlaty krizik, budem sa modlit kazdy den a chodit do kostola ale ked je dobre tak sa citim jak pan a ukrizoval by som aj krista. Viem, nie je to boh vie co, ale lepsi nebudem.
  14. 17
    Turbolienka123

18 ročné dievča

V peňaženke mám taký prívesok s Pannu Máriou a Ježišom. Chcela som nosiť krížik na krku, ale nie som na to zvyknutá. :) Na iné veci pre šťastie neverím. :)